اثر وکیوم تراپی (اندرومولوژی) بر لاغری و بالا بردن کولاژن پوست

وکیوم تراپی

برخی از شرکتها ارائه دهنده اندرومولوژی هستند. این دستگاه­ها دارای سوپاپ و غلتک هستند. هریک از روش­های درمانی با هدف لیفت بافت پوست طراحی شده­اند. می­توان این روش را روی نقاط مختلف پوست اجرا کرد. این روش بر پایه اصول تحریک مکانیکی کار می­کند. تحریک الکتریکی به ارسال سیگنال­ها به درون سلول­های بدن کمک می­کند و معمولا توده­های چربی بدن را هدف قرار می­دهد. پس از ارسال سیگنال به بدن، پاسخ­های فیزیوژیکی شروع می­شود. این امر باعث افزایش سطح کلاژن پوست و انعطاف پذیری ران می­شود، این فرایند به تجزیه چربی­ها نیز کمک می­کند.

آیا تمرینات ورزشی شما بی‌نتیجه است؟ چربی‌های سرسخت شكم و پهلو می‌توانند در مقابل رژیم غذایی و ورزش مقاوم باشند. بنابراین صرف‌نظر از اینکه چه تعداد كرانچ می‌زنید یا رژیم غذایی شما تا چه اندازه سلامت است، شما ممكن است هرگز به نتیجه دلخواه خود دست نیابید.

وکیوم تراپی تنها روش ثابت شده برای کاهش سلولیت است. پزشکان اذعان می کنند که این روش به رفع چربی های اضافی که زیر پوست جمع شده اند کمک می کند. بنابراین این روش به رفع چربی های زائد بدن که کاهش آنها از طریق رژیم غذایی یا لیپوساکشن دشوار است، کمک می کند.

متخصصین ما در كلینیك زیبایی سپید با ارائه‌ی مشاوره تخصصی درزمینه‌ی چگونگی و روش‌های آب‌کردن چربی‌های شکم و پهلو به شما کمک می‌کنند تا مناسب‌ترین روش درمانی را انتخاب كنید. یکی از روش هایی که در این کلینیک به شما ارائه می شود وکیوم تراپی می باشد. جهت دریافت وقت مشاوره و یا رزرو نوبت درمان می‌توانید با شماره‌های 02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس حاصل فرمایید.

فواید و مزایای اندرومولوژی چیست؟


اندرومولوژی

اندرومولوژی بهترین روش برای کاهش سلولیت است و تنها روش مورد تائید سازمان غذا و دارو است که به رفع سلولیت کمک می¬کند. به همین دلیل نسبت به سایر روش های بالینی، بیشتر مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است. محبوبیت این روش باعث شده که به راحتی در دسترس افراد قرار بگیرد. وکیوم تراپی می تواند به طور کارامد به کاهش سلولیت و چربی های اضافی بدن کمک کند. اندرومولوژی علاوه بر کاهش سلولیت با مزایای متعددی همراه است. اکثر بیماران حین درمان کاملا آرامش دارند و اذیت نمی شوند. از آنجایی که بخشی از فرایند مذکور در بهبود جریان خون نقش دارد، می توان به راحتی ضعیف بودن جریان خون را درمان کرد. بدن می تواند براساس مکانیسم خود به تجزیه مسموم و مواد مغذی بپردازد. با گذر زمان، افزایش جریان خون می تواند به بدن برای کاهش چربی ها و تجزیه آنها کمک کند. محققان اذعان کرده اند که اندرومولوژی با افزایش فرایند سم زدایی به کاهش درد عضلات کمک می کند. ورزشکاران از این روش رفع گرفتگی بدن و بهبود انعطاف پذیری آن استفاده می کنند. به علاوه، این روش می تواند فرایند بهبود پس از انجام کارهای سنگین را تسریع کند. به طور کلی، وکیوم تراپی یک روش غیر تهاجمی برای پیکرتراشی و فرم دادن به بدن است که می تواند به بهبود ظاهر پوست و کاهش اندازه کلی بدن کمک کند.

مکانیسم اندرومولوژی چگونه است؟


مکانیسم اندرومولوژی

فرایند درمان و آرام بخشی به کمک دستگاه ماساژ دستی انجام می شود. پزشک از بیمار می خواهد روی تخت دراز بکشد سپس دستگاه را روی موضع مورد نظر می کشد. دستگاه، پوست و بافت نرم زیر آن را می کشد. دستگاه می تواند به کمک سر ماساژ دهنده، به طور عمیق بافت های بدن را ماساژ دهد و به گونه ای فرایند ساکشن پوست را انجام دهد که ماساژ های معمولی قادر به انجام آن نیستند. در هر بار حرکت دستگاه، پوست کشیده می شود و به طرفین متمایل می شود. ماساژ دادن موضع به تجزیه سلولیت کمک می کند و همزمان باعث بهبود جریان خون در سراسر پوست می شود. با افزایش جریان خون و لنف، مواد مغذی جدید به پوست و بافت می رسند. پس از افزایش جریان خون و لنف، آب اضافی در بدن به حرکت در می آید و چربی، مواد سمی و زائد را از بدن خارج می کند. در یک درمان معمولی، بیمار می تواند یک جلسه آرام بخش را تجربه کند. بیمار در یک اتاق خصوصی بستری می شود و به او لباس مخصوص داده می شود که هنگام درمان بپوشد. سپس پزشک، دستگاه را در سراسر بدن او به حرکت در می آورد. معمولا هر جلسه حدود 45 تا 5 دقیقه طول می کشد. پس از اتمام جلسه درمان، بیمار می تواند فورا زندگی عادی خود را از سر بگیرد و نیازی به استراحت در منزل ندارد. اکثر بیماران به طرز قابل توجهی پس از اتمام درمان احساس آرامش می کنند.

پس از وکیوم تراپی چه اتفاقی رخ می دهد؟


بیماران می توانند فورا پس از درمان، فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند. بیمار پس از وکیوم تراپی نیازی به استراحت ندارد و معمولا هیچ گونه دردی را احساس نمی کند. در صورتی که بیمار در حین درمان دچار هرگونه درد و ناراحتی شود، پزشک می تواند سطح ماساژ را تغییر دهد.

آیا اندرومولوژی یک روش ایمن است؟ آیا با عوارض جانبی همراه است؟


وکیوم تراپی با هیچ گونه عارضه جانبی همراه نیست و تقریبا برای همه افراد ایمن است. گاهی اوقات امکان کبودی خفیف وجود دارد. پزشک قبل از شروع درمان سطح سلامت بیمار را ارزیابی می کند. پزشکان این روش را به زنان باردار توصیه نمی کنند. افرادی که سابقه سرطان یا لخته شدن خون دارند باید با مشورت پزشک، تحت درمان قرار بگیرند.

سوالات متداول


هزینه اندرومولوژی لاغری و تناسب اندام برای هر فرد متفاوت است و بستگی به عوامل زیادی دارد از جمله میزان سلولیت فرد، وضعیت جسمی، محل انجام وکیوم تراپی ، تجربه و شهرت پزشک. بهتر است قبل از انجام اندرومولوژی درباره هزینه و دیگر سوالات با پزشک مشورت شود.

برخی از سوالات رایج درباره وکیوم تراپی ( اندرومولوژی ) لاغری عبارتند از:

وکیوم تراپیسلولیت چیست؟

سلولیت عبارتی است که برای توصیف توده های چربی زیر پوست بکار می رود و ظاهری نامطلوب ایجاد می کند. این عارضه در 90 درصد از زنان بالغ و به ندرت در مردان رخ می دهد. ران، باسن، و شکم از نقاطی هستند که بیشتر دچار سلولیت می شوند. برخلاف تصور عموم، سلولیت ارتباطی به چاقی ندارد. زیرا در زنان لاغر، چاق، و افرادی که وزن طبیعی دارند مشاهده می شود.

چرا زنان بیشتر مستعد سلولیت هستند؟

پوست زنان با پوست مردان تفاوت دارد. پوست زنان به جمع شدن چربی زیر پوست در دوران بارداری و شیردهی کمک می کند، بنابراین پوست می تواند در این دوران به اندازه کافی کشیده شود. هنگامی که سطح استروژن در بدن نوسان می کند، مایعات زیر پوست جمع می شوند، بافت همبند پوست سفت می شود، جریان خون و لنف کاهش می یابد. بدن شروع به ذخیره چربی می کند و در نتیجه سلولیت رخ می دهد. جمع شدن چربی زیر پوست در بانوان شایع تر از مردان است و مقدار زیادی چربی زیر پوست جمع می شود.

آیا ورزش و رژیم غذایی می تواند به رفع سلولیت کمک کند؟

سلولیت در لایه های زیرین پوست ایجاد می شود و معمولا به هورمون ها بهتر جواب می دهد اما پاسخ آن به رژیم غذایی و ورزش کمتر است. بنابراین، این روش یک اقدام مناسب برای کاهش سلولیت نیست.

چرا به بیماران توصیه می شود ورزش کنند رژیم غذایی مناسبی داشته باشند؟

دریافت ناکافی مواد مغذی و انتخاب سبک زندگی ناسالم باعث بدتر شدن وضعیت سلولیت می شود. به همین دلیل به بیماران توصیه می شود سبک زندگی سالمی را انتخاب کنند. رژیم غذایی متعادل و ورزش کردن می تواند تا حد قابل توجهی از پیشرفت سلولیت بکاهد زیرا این دو فاکتور مکمل وکیوم تراپی هستند.

موثرترین روش برای درمان سلولیت چیست؟

سلولیتوکیوم تراپی، موثرترین روش برای درمان سلولیت است که دارای تائیدیه سازمان غذا و دارو است.

آیا مردان نیز می توانند از وکیوم تراپی برای درمان سلولیت استفاده کنند؟

اکثر مردان دچار عارضه سلولیت نمی شوند اما می توانند از وکیوم تراپی برای بهبود وضعیت پوست و پیکوتراشی بدن خود استفاده کنند. کمر، شکم و چربی های اطراف پهلو به خوبی به اندرومولوژی پاسخ می دهند.

آیا می توان از اندرومولوژی برای درمان چربی های صورت استفاده کرد؟

وکیوم تراپی یک روش موثر برای کاهش چربی های صورت است. این روش با تحریک تولید کلاژن جدید، به بهبود بافت پوست و کاهش فرایند پیر شدن پوست کمک می کند.

 بیمار در طول درمان چه احساسی دارد؟ آیا پوست او آسیب می بیند؟

اندرومولوژی به هیچ عنوان به پوست بیمار آسیب نمی رساند. این روش شبیه ماساژ عمیق پوست است و باعث آرامش بدن می شود و اکثر زنان از این روش لذت می برند. پزشک می تواند برای آرامش بیمار و جلوگیری از ایجاد درد و ناراحتی، دستگاه را مطابق با نیاز بیمار تنظیم کند.

تفاوت لیپوساکشن و اندرومولوژی چیست؟

اندرومولوژی یک روش سودمند برای کاهش سلولیت و پیکرتراشی است و به بهبود ظاهر بدن کمک می کند. لیپوساکشن یک روش جراحی است که با عوارض و خطرات متعدد همراه است و کمکی به رفع سلولیت نمی کند، اما چربی های موجود در بافت های عمیق بدن را هدف قرار می دهد. اندرومولوژی برخلاف لیپوساکشن با عوارض کمتری همراه است. برخی از بیماران در ابتدا روش وکیوم تراپی را انتخاب می کنند، سپس به سراغ لیپوساکشن می روند. پزشکان علاوه بر لیپوساکشن، روش وکیوم تراپی را پیشنهاد می دهند تا نتایج بهتری ایجاد شود.

نحوه انجام وکیوم تراپی به چه صورت است؟

بیمار در طول درمان، لباس های مخصوص که بدین منظور طراحی شده اند را بپوشد. پزشک کار خود را به کمک دستگاه ماساژ دستی شروع می کند که با مکش و حرکات چرخشی روی پوست همراه است. اکثر بیماران این روش را یک روش درمانی آرام بخش توصیف می کنند که با ماساژ عمیق بدن همراه است. وکیوم تراپی یک روش درمانی غیر تهاجمی است و سر چرخان دستگاه همه فرایند درمان را انجام می دهد. معمولا فرایند درمان حدود 35 دقیقه طول می کشد. پزشک بر نقطه مورد نظر متمرکز خواهد شد، اما سایر نقاط بدن نیز تحریک می شوند و جریان خون در این قسمت ها افزایش می یابد، در نتیجه مواد سمی از بدن خارج می شوند. پس از اتمام درمان، اکثر بیماران احساس آرامش و انرژی بسیار زیادی می کنند. از آنجایی که وکیوم تراپی به رفع مسموم بدن و سیستم لنفاوی کمک می کند، پزشک به بیمار توصیه می کند که در طول درمان هر روز حداقل 2 لیتر آب ( 8 تا 10 لیوان ) بنوشد تا امکان خروج سموم از بدن فراهم شود.

چه مدت طول میکشد تا نتایج مورد نظر ایجاد شود؟

نتایج

نتایج این روش در افراد مختلف، متفاوت است. به طور متوسط، بیماران پس از هفت یا هشت جلسه می توانند شاهد نتایج مطلوب و مورد نظر باشند. اکثر بیماران چهاردهم درمان تغییرات شگفت انگیز در ظاهر خود را مشاهده خواهند کرد.

بیمار برای رسیدن به نتایج دلخواه به چند جلسه نیاز دارد؟ بیمار باید هر چند وقت یک بار تحت درمان قرار بگیرد؟

این موضوع در افراد مختلف متفاوت است اما به طور کلی این فرایند طی مدت هفت هفته انجام می شود و بیمار باید هفته ای دوبار به پزشک مراجعه کند، هر جلسه حدود 35 دقیقه طول می کشد. سپس باید به مدت 6 هفته و هفته ای یک بار به پزشک مراجعه نماید. معمولا زنان برای رسیدن به نتایج مورد نظر به 20 جلسه درمان نیاز دارند. پس از اتمام درمان و به منظور حفظ نتایج به دست آمده باید بیمار ماهی یک بار به پزشک مراجعه کند. پزشک می تواند در دوره مشاوره، تعداد جلسات لازم برای درمان و حصول نتایج مطلوب را تعیین کند. برخی از بیماران براساس شدن سلولیت و عادات زندگی به جلسات بیشتری نیاز دارند و باید برای حفظ و بهبود نتایج به دست آمده، هر ماه به پزشک مراجعه کنند.

برای بهبود نتایج اندرومولوژی چه باید کرد؟

نوشیدن مقدار زیادی آب در حین درمان اهمیت بسیار زیادی دارد این روش به دفع سموم بدن کمک می کند. ورزش و رعایت رژیم غذایی می تواند به بهبود نتایج کمک کند، اما هیچ گونه رژیم غذایی ویژه ای برای این بیماران وجود ندارد.

نتایج حاصل از وکیوم تراپی تا چه مدت باقی می مانند؟ آیا این نتایج دائمی هستند؟

معمولا نتایج به دست آمده از چند ماه تا چند سال باقی می مانند، این امر به سن بیمار، سبک زندگی، و تغییرات هورمونی بستگی دارد. بیمار باید پس از اولین دوره درمان سعی کند به مدت یک تا دو ماه برنامه مناسبی حفظ نتایج به دست آمده داشته باشد. مجددا خاطرنشان می کنیم که این امر در بیماران مختلف، متفاوت است. داشتن رژیم غذایی و سبک زندگی سالم از بازگشت سلولیت جلوگیری می کند و هیچ گونه آسیبی به بیمار نمی رساند.

بیمار می تواند در یک هفته از چند جلسه درمانی بهره مند شود؟

به طور متوسط تعداد جلسات مراجعه به پزشک، دوبار در هفته است. در صورتی که بیمار قصد دارد مقدار زیادی از وزن خود را از دست دهد، یا مدت زیادی از ابتلا به سلولیت می گذرد، می تواند هفته ای یک بار تحت درمان قرار بگیرد. افزایش تعداد جلسات در طول یک هفته، به تسریع نتایج کمک نمی کند.

آیا وکیوم تراپی می تواند جایگزین رژیم غذایی و ورزش شود؟

پاسخ این سوال منفی است. در حقیقت، پزشک به بیمار توصیه می کند که در حین درمان اندرومولوژی، ورزش کند و رژیم غذایی سالمی داشته باشد. در اکثر موارد، این امر باعث بهبود نتایج می شود.

آیا وکیم ترائی به کاهش خطوط بدن و شل شدن شدگی پوست کمک می کند؟ آیا بیمار می تواند وزن کم کند؟

پس از درمان، بیمار می تواند شاهد بهبود وضعیت پوست خود باشد. تحقیقات نشان داده است که خطوط ناشی از کشیدگی پوست و شل شن آن به طرز قابل توجهی بهبود می یابد. وکیوم تراپی وسیله ای برای کاهش وزن نیست، اما برخی از بیماران ادعا می کنند که وزن آنها کاهش یافته و از میزان حجم چربی بدن آنها کاسته شده است.

چرا قبل و بعد از درمان از بیمار عکس گرفته می شود؟

پزشک به منظور ارزیابی بهبود وضعیت بدن بیمار و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین روش درمانی، قبل و بعد از درمان از بیمار عکس می گیرد.

آیا زنان باردار می توانند از این روش درمانی استفاده کنند؟

هیچ گونه ارتباطی بین اندرومولوژی و عوارض آن در بارداری گزارش نشده است. با این حال پزشکان پیشنهاد می کنند گه افراد باردار از این روش درمانی استفاده نکنند.

بیمار باید چه مدت پس از لیپوکشن از وکیوم تراپی استفاده کند؟

معمولا بیمار می تواند 4 تا 6 هفته پس از درمان، از وکیوم تراپی استفاده کند.

آیا لیپوساکشن می تواند به رفع یا کاهش ظاهر سولیت کمک کند؟

لیپوکشن موثرترین روش جراحی برای پیکرتراشی و رفع چربی از لایه های عمیق پوست است. لیپوساکشن منجر به تورم، ایجاد بافت اسکار، و کبودی می شود به همین دلیل یک گزینه مناسب برای درمان سلولیت محسوب نمی شود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است