از بین بردن موهای زائد صورت و بدن با لیزر: بدون درد و نتیجه بخش

لیزر موهای زائد مطمئن‌ترین و مؤثرترین روشی است که بطور دائم موهای زائد را از بین می‌برد. لیزر موهای زائد به عنوان متداول‌ترین روش زیبایی انجام شده، یک روند تابش نور لیزر کاملاً متمرکز است که به فولیکول مو تابیده می‌شود. رنگدانه‌ها در فولیکول‌‌ها نور را جذب کرده و تا زمان سوختن فولیکول دما بالا می‌رود، و سپس مو و ریشه‌های اطراف آن را از بین برده و از رشد دوباره آن جلوگیری می‌کند. درمان لیزر سریع و آسان بوده و روشی مطمئن است. انرژی گرمایی هر پالس لیزر بهینه سازی شده و مخصوص است ، از این رو پوست این گرما را جذب نمی‌کند. به دلیل این واقعیت که رشد موی انسان بصورت چرخه‌ای است، چندین دوره درمان مورد نیاز است که باید با فاصله حداقل 8 هفته‌ای انجام شود.

لیزر موهای زائد از تابش خفیف با لیزرهای با حرارت بالا استفاده می‌کند.هدف از این درمان این است که به اندازه کافی به فولیکول مو آسیب وارد شود تا رشد مو را تا حد زیادی کاهش دهد. گرچه تاثیر این درمان نسبت به روش‌های رفع موهای زائد در خانه مانند تراشیدن طولانی‌تر است، اما لیزر درمانی نتیجه دائمی ندارد. برای رفع طولانی مدت موهای زائد، به چندین جلسه درمانی نیاز خواهید داشت.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه و تعداد جلسات درمانی برای لیزر موهای صورت و بدن در کلینیک سپید یا تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره‌های 02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس حاصل نمایید .

لیزر موهای زائد چگونه کار می‌کند؟


لیزر مخفف تقويت نور بوسیله امواج تحريك شده می‌باشد. لیزرها یا هر لیزر کلاس چهار ثابت شده، برای رفع دائمی موها طراحی شده‌اند که طول موج‌های نوری را منتشر می‌کنند، که بوسیله رنگدانه مو که ملانین نیز نامیده می‌شوند، جذب می‌شود. لیزر می‌تواند بطور مؤثر مو را از بین ببرد، بدون اینکه به پوست نواحی اطراف آن آسیب برساند، زیرا شفت مو (خود مو) تمامی انرژی لیزر را جذب می‌کند. به همین دلیل است که درمان‌ها روی موهای درشت، مؤثرتر است، موهای درشت رنگدانه‌های زیادی دارد و لیزر می‌تواند آنها را هدف قرار داده و می‌تواند مقدار قابل توجهی انرژی لیزر را به خود جذب کند. موهای نازک مانند پرز‌های هلو، نمی‌توانند مقدار کافی گرما را جذب کنند، و رنگدانه کمتری دارند. تمام دستگاه‌های لیزر بدن در طول هر پالس از لیزر ، اسپری خنک کننده روی بدن اسپری کرده تا ناراحتی ناشی از حرارت دادن مو به حداقل برسد.

متقاضی مناسب لیزر موهای زائد چه کسی است؟


لیزر می تواند در درمان موهای زائد در زنان و مردان از همه نژادها و انواع پوست بکار رود. لیزر توسط رنگدانه مو جذب می‌شود، از این رو اگر شما موهای سفید یا موهای بسیار بور داشته باشید، آن مو قابل درمان نیست. با این وجود، بهترین راه این است که برای یک جلسه مشاوره رایگان برنامه‌ریزی کرده تا مشخص شود که آیا موهای شما قابل درمان هست یا خیر. به عنوان یک قانون کلی ، بهترین نتیجه درمان در افرادی دیده می‌شود که موهای تیره ضخیم و پوست روشن دارند، اما تکنولوژی لیزر برای هر فرد با نوع پوست خاص بهینه‌سازی شده است و بنابراین برای تمامی رنگ پوست‌ها و ضخامت‌های متفاوت مو به جز موهای خیلی نازک و کرک مانند، نتایج مطمئن و دائمی را خواهد داشت. لیزر موهای زائد بطور متداول در زیر بغل، پاها، ناحیه بیکینی ، بالای لب‌ها، چانه، شکم، کمر، باسن، ران‌ها، گردن، سینه و بازوها انجام می‌شود.

چند جلسه درمانی برای لیزر موهای زائد لازم است و جلسات با چه فاصله‌ای از هم برنامه‌ریزی می‌شوند؟


 • اکثر بیماران برای درمان مؤثر به 5 تا 10 جلسه درمانی با فاصله حداقل 8 هفته‌ای از هم نیاز دارند.چون رشد موها بصورت چرخه است، چندین جلسه مورد نیاز است تا تمامی موها در آن ناحیه تحت تاثیر لیزر قرار بگیرند. درمان‌ها بر اساس متوسط طول چرخه رشد مو، برنامه‌ریزی می‌شود، که معمولاً 8 تا 10 هفته یکبار انجام می‌شود. طول چرخه مو بسته به ناحیه بدن متفاوت است.صورت عموماً چرخه درمانی کوتاهتری دارد و از این رو درمان‌ها با فواصل کمتر (تقریباً با فاصله 8 هفته) انجام شده و در مقابل پاها و کمر به درمان‌های با فاصله طولانی‌تر (نزدیک به 10 تا 12 هفته) نیاز دارد.
 • تمامی موهای درمان شده باید در 3 هفته پس از هر جلسه درمان از بین بروند. در طول این مرحله ریزش موها ، مو ممکن است در حال رشد به نظر برسد، اما در واقع در حال ریزش و از بین رفتن هستند. لایه‌برداری و/یا ساییدن آرام پوست در حمام با استفاده از لیف می‌تواند به سرعت از بین رفتن موهای زائد کمک کند. در موارد نادر، مویی که از بین نمی‌رود و طبق روال عادی خود پس از 3 هفته دوباره رشد می‌کند، ممکن است در زمان درمان در مرحله رشد قرار نداشته و بنابراین در طول درمان تحت تاثیر لیزر قرار نمی‌گیرد. در هر صورت، لطفاً در جلسه درمانی بعد، به متخصص لیزر در مورد نواحی از پوست که موهای آن از بین نرفته است، اطلاع دهید تا آنها بتوانند تنظیمات را در صورت نیاز متناسب شما انجام دهند.
 • تمامی 5 تا 10 جلسه درمان باید در تنظیمات تهاجمی درمان مؤثر باشد تا نتایج دائمی بدست آید. هنگامی که موها از بین رفتند، شما یک دوره چندین هفته‌ای بدون مو را سپری می‌کنید. زمانی که موهای جدید معمولاً در فاصله 8 تا 10 هفته‌ای دوباره رشد کردند، باید برای جلسه بعدی درمان مراجعه کنید.

مزایای درمان لیزر موهای زائد چیست؟


 • درحالی که لیزر موهای زائد موها را برای همیشه از بین نمی‌برد (تنها الکترولیز روش رفع دائمی موهای زائد است)، اما به مقدار قابل توجهی رشد مو را کاهش می‌دهد- تا جایی که در مجموع نیازی به تراشیدن مو ندارید.
 • می‌توانید لیزر موهای زائد را در هر ناحیه از بدن استفاده کنید، و دستگاه می‌تواند نواحی بزرگی از بدن را به سرعت تحت پوشش قرار دهد. پاها، کمر، زیربغل، خط بیکینی، شکم ، صورت .... هیچ محدودیتی برای لیزر موهای زائد در بخش‌های مختلف بدن وجود ندارد.
 • هنگامی که در مورد سطح درد لیزر صحبت می‌کنیم، باید بدانید که درد ناشی از لیزر موهای زائد، حسی بین تراشیدن مو (بدون درد) و موم انداختن (دردناک است) دارد. تکنسین از یخ کمک می‌گیرد تا آن ناحیه را قبل و پس از درمان بی‌حس کند. همچنان که درمان ادامه می‌یابد، درد به شدت کاهش می‌یابد و موها نازک‌تر می‌شوند.

آیا انجام لیزر موهای زائد در افرادی که رشد بیش از حد مو دارند، امکان‌پذیر است؟

در حالی که اکثریت قریب به اتفاق بیماران نتایج چشم‌گیری از لیزر موهای زائد دریافت می کنند، اما افرادی که رشد بیش از حد موهای زائد بخصوص در نواحی غیرمعمول دارند، ممکن است نیاز داشته باشند تا احتمال وجود مشکل پزشکی زمینه‌ای رشد موها، قبل از انجام لیزر موهای زائد بررسی شود. مردان ممکن است به دلیل مقاومت به انسولین تشخیص داده نشده، رشد بیش از حد مو داشته باشند، در مقابل، زنان با رشد موهای مردانه در صورت ، ممکن است به متخصص غدد مراجعه کرده تا احتمال بیماری تخمدان پلی کیستیک، هیرسوتیسم ( پر مویی) یا بالا رفتن سطح تستسترون را بررسی کرده یا رد کند. لیزر موهای زائد می‌تواند تنها موهایی را از بین ببرد که در حال حاضر درحال رشد هستند. لیزر موی زاید از رشد و ایجاد موهای جدید از فولیکول های خفته بدن جلوگیری نمی‌کند، چرا که مشکلات پزشکی پس از درمان لیزر نیز ادامه خواهند داشت. در زیر علت‌های نهانی رشد بیش از حد موها بیان شده است:

 • بارداری
 • یائسگی
 • عدم تعادل غدد یا هورمون‌
 • بیماری تخمدان پلی کیستیک
 • مقاومت به انسولین
 • مشکلات تیروئید
 • واکنش به داورهای خاص
 • استفاده از استروئید

موهای زائد در اکثر افراد، حتی با وجود مشکلات پزشکی ، قابل درمان است و نتایج خوب و دائمی در رفع موهای زائد کسب خواهند کرد. تشخیص مشکل پزشکی پیش از درمان لیزر به پزشک کمک می‌کند تا درمان شما مؤثرتر انجام شود و بتوانند بهتر به شما توضیح دهند که قبل ، بعد و حین درمان چه چیزی در انتظار شما خواهد بود.

چگونه برای لیزر موهای زائد آماده شویم ؟


لیزر موهای زائد چیزی بیشتر از رفع موهای زائد است. این روشی پزشکی است که نیاز به آموزش و تجربه دارد که نتیجه درمان، مطلوب باشد. هنگامی که برای درمان لیزر موهای زائد برنامه‌ریزی می‌کنید، باید از کندن، موم انداختن موها به مدت شش هفته قبل از درمان خودداری کنید. چون لیزر ریشه موها را هدف قرار می‌دهد، و در روش موم انداختن یا کندن موها، بطور موقت ریشه مو از بین می‌رود، این مسئله باعث می‌شود که درمان لیزر مؤثر نباشد. می‌توانید هر چند بار که نیاز دارید تا زمان انجام لیزر موهای لیزر، موها را بتراشید. همچنین باید به مدت شش هفته قبل و پس از درمان، هرزمان که امکان دارد از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. نور خورشید تاثیر لیزر موهای زائد را کم کرده و احتمال عوارض پس از درمان را افزایش می‌دهد. شما بدن خود را بهتر می‌شناسید، بنابراین تا زمانی که پوست خود را برنزه کرده‌اید، از برنامه‌ریزی برای انجام لیزر موهای زائد خودداری کنید.

پس از درمان لیزر موهای زائد چه اتفاقی رخ می‌دهد؟


یک تا دو روز پس از درمان، آن ناحیه از پوست شما که تحت درمان قرار گرفته است، شبیه به آفتاب سوختگی خواهد بود. کمپرس سرد و مرطوب‌کردن آن ناحیه می‌تواند کمک‌کننده باشد. در طول یک ماه پس از درمان، موهای لیزر شده از بین خواهند رفت. به مدت چند ماه پس از لیزر از ضدآفتاب استفاده کنید تا از تغییرات موقت در رنگ پوست ناحیه تحت درمان جلوگیری شود.

آیا لیزر موهای زائد خطرات یا عوارض جانبی دارد؟


در درمان لیزر موهای زائد عوارض جانبی وجود دارد، اما برخی افراد ممکن است عوارض جانبی موقت زیر را تجربه کنند:

 • خارش
 • قرمزی پوست به مدت 3 روز
 • ورم در اطراف فولیکول مو به مدت 3 روز
 • مور‌مور یا احساس بی‌حسی

سوالات رایج در مورد لیزر صورت و بدن


این امکان وجود دارد که تنها مقداری از موها در ناحیه تحت درمان کم شود. می‌توانید به سادگی یک پکیج برای این ناحیه که تمایل دارید موها کم‌پشت شود، خریداری کرده و درمان های متوالی را تا زمانی که از مقدار موهای باقی مانده رضایت دارید، ادامه دهید. بیماران باید درمان را تا زمانی ادامه دهند، که موهای باقی مانده برای درمان لیزر بسیار نازک شده، یا تا زمانی که موهای کم‌پشت شده به مقدار دلخواه آنها رسیده باشد.

دستگاه نور پالسی تشدید شده (IPL) (لینک به لیزر IPL) لیزر نیست. این دستگاه‌ها از یک مجموعه طول موج نور استفاده نمی کند و برای هر نوع پوست یا هر خدمات خاصی بهینه‌سازی نشده است. دستگاه IPL فاقد توانایی لیزر برای تولید یک مجموعه طول موج متمرکز است که تنها بر شفت مو که به عنوان فتوترمولیز انتخابی شناخته می‌شود، اثر می‌گذارد. دستگاه IPL پهنای باند گسترده‌ای از نور تولید می کند، که می تواند همه بافت‌های اطراف را گرم کند که باعث می‌شود این دستگاه در رفع موها کمتر مؤثر باشد و بیمار را در خطر بالاتر سوختگی بخصوص در پوست تیره‌تر قرار دهد. دستگاه IPL  بطور کلی نسبت به دستگاه‌های دیگر لیزر ارزان‌تر است ، و به همین دلیل است که بسیاری از کلینیک‌ها از آنها استفاده می‌کنند. لیزرهای دیگر نتایج بهتر و سریع‌تری نسبت به دستگاه‌های IPL  ارائه می‌دهند.

بطور کلی، درد در روش لیزر موهای زاید بسیار کمتر از موم انداختن است ، با این حال، احساس درد در افراد مختلف متفاوت است. بیماران حس هر پالس لیزر را مانند یک کش لاستیکی که در یک لحظه کوتاه به پوست ضربه میزند، توصیف می‌کنند. درد تنها در یک زمان کوتاه هنگامی که لیزر به پوست برخورد می‌کند، احساس می‌شود. چون هر پالس لیزر بطور مؤثر همه موهای موجود در یک چهارم ناحیه تحت درمان را از بین می‌برد، درمان‌های لیزر سریع هستند. اکثر افراد به کرم‌های بی‌حس کننده نیاز ندارند، با این حال در بیمارانی که حساس هستند، در صورت درخواست آنها، می توان از کرم بی حس کننده استفاده کرد.

هر پالس لیزر کسری از ثانیه طول می‌کشد و می‌تواند بسیاری از موها را همزمان برطرف کند. این لیزر می‌تواند یک ناحیه به اندازه تقریبی یک چهارم را در هر ثانیه درمان کند. نواحی کوچک مانند بالای لب می‌تواند در کمتر از یک دقیقه و نواحی بزرگ مانند کمر یا پاها ممکن است تا یک ساعت درمان شود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است