استفاده از لیزر برای رفع موهای زیر بغل بدون آسیب به غدد حساس

زیر بغل بدون مو، یکی از هنجارهای اجتماعی است که نمی‌توان کنار گذاشت. اغلب اوقات زنان بلوزهای بندی اسپاگتی یا پیراهن می‌پوشند، فقط برای این که وقتی دستشان را بلند می‌کنند، از پیدا شدن موهای زائد خجالت زده نشوند، صرف به خاطر این که زمان و انرژی لازم برای اصلاح آن‌ها را ندارند. با لیزر موهای زائد این احساس شرمندگی را به پایان برسانید.
لیزر موهای زائد نیاز به اصلاح زیر بغل را به گذشته می‌سپارد! این تکنولوژی فوق العاده، زیر بغل شما را صاف و بدون مو می‌کند. مو از ریشه زیر پوست با یک لیزر حذف می‌شود، به این معنی که سطح مو به طور کامل بیرون می‌آید.  پس از آن، منافذ پوست شما بسته می‌شوند، و پوست‌تان را نرم و لطیف می‌کند. از آرامش ذهن لذت ببرید و موهای ناخوشایند زیر بغل را با لیزر موهای زائد زیر بغل، از بین ببرید

با لیزر موهای زائد زیر بغل، کاهش قابل توجهی در موهای زیر بغل را مشاهده خواهید کرد. در حقیقت، می‌توانید تقریبا 99٪ کاهش میزان مو را انتظار داشته باشید. این امر به این علت است که موهای زیر بغل در این قسمت از بدن بسیار زمخت هستند و به ندرت در معرض نور خورشید قرار دارند. بنابراین، می‌توان لیزر را روی یک تنظیمات بالاتر قرار داد، و بنابراین نتیجه بهتری به همراه دارد.
بسته به پوست شما، به احتمال زیاد نیاز به 6 تا 10 جلسه درمان برای حذف موهای زیر بغل دارید، که هر 4 تا 8 هفته یک بار تکرار می‌شود.

متخصصین ما در کلینیک زیبایی سپید با ارائه ی مشاوره تخصصی در خصوص لیزر موهای زائد ناحیه زیربغل، شما را با چگونگی انجام فرایند آشنا می‌کنند. جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو نوبت درمان می‌توانید با شماره‌های 02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس بگیرید.

لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه چیست؟


لیزر موهای زائد یک روش پزشکی است که از لیزر- یک پرتو شدید و پالسی از نور - برای حذف موهای ناخواسته، استفاده می‌کند.
در طی لیزر موها، یک پرتو لیزر از پوست به فولیکول موی فرد منتقل می‌شود. گرمای شدید لیزر باعث آسیب به فولیکول مو می‌شود که رشد موها را در آینده مهار می‌کند. لیزر موهای زائد برای افرادی که دارای پوست روشن و موهای تیره هستند بیشترین تاثیر را دارد.
اگر چه لیزر موهای زائدی به طور موثری رشد موها را کند می‌کند، حذف دائمی موها را تضمین نمی‌کند. به طور معمول چند جلسه طول می‌کشد تا درمان لیزر موهای زائد یک دوره بدون موی گسترده را فراهم کند. درمان‌های دوره‌ای حفظ نتایج نیز ممکن است مورد نیاز باشد.

انواع دستگاه‌های موجود در بازار برای لیزر موهای زائد


 • لیزر IPL
 • لیزر YAG
 • دیود لیزر
 • لیزر روبی
 • السکاندرایت لیزر

چگونه برای لیزر آماده می‌شوید


 • اگر علاقه مند به لیزر موهای زائد هستید، پزشکی را انتخاب کنید که دارای بورد تخصصی در زمینه‌ای مانند پوست یا جراحی زیبایی باشد و در کار برای حذف موهای لیزر تجربه داشته باشد. اگر یک دستیار پزشک یا پرستار دارای مجوز این فرایند را انجام دهد، اطمینان حاصل کنید که پزشک نظارت داشته باشد و در طول درمان در مکان در دسترس باشد. مراقب باشگاه‌ها، سالن‌ها و یا سایر مراکزی که به پرسنل غیر پزشکی اجازه انجام لیزر موهای زائد را می‌دهند، باشید.
  قبل از لیزر موها، با پزشک یک مشاوره داشته باشید. پزشک ممکن است از این مراجعه برای موارد زیر استفاده کند:
 •  بررسی تاریخچه پزشکی شما، از جمله استفاده از دارو
 •  بحث در مورد خطرات، مزایا و انتظارات، از جمله مواردی که لیزر موهای زائد می‌تواند و نمی‌تواند برای شما انجام دهد
 • گرفتن عکس برای ارزیابی‌های قبل و بعد و استفاده جهت بررسی‌های طولانی مدت
 • در جلسه مشاوره، در مورد یک طرح درمان و هزینه‌های مربوطه بحث کنید. لیزر موهای زائد معمولا هزینه زیادی به همراه دارد.
  پزشک همچنین نکات خاصی را برای آماده شدن جهت لیزر موهای زائد ارائه می‌دهد. مثلا:
 •  در معرض خورشید نباشید. آفتاب گرفتن خطر عوارض جانبی مانند روشن شدن پوست را افزایش می‌دهد. اگر برنزه کرده باشید - یا با آفتاب یا محصولات برنزه کردن بدون آفتاب - قبل از لیزر موهای زائد صبر کنید تا آثار برنزه شدن به طور کامل از بین برود. بعضی از پزشکان توصیه می‌کنند که تا شش هفته قبل از لیزر موهایشان از نور خورشید دور باشید.
 • از کندن موها، وکس و الکترولیز اجتناب کنید. این روش‌های حذف مو می‌تواند فولیکول مو را مختل کنند و با لیزر موهای زائد در تداخل باشند.
  در حالی که اصلاح با تیغ مشکلی ندارد، زیرا ساقه مو و فولیکول را حفظ می‌کند. در حقیقت، تراشیدن موها توصیه می‌شود تا لیزر موهای بالای پوست را هدف قرار ندهد، که احتمالا باعث سوختگی موها می‌شود.

قبل از شروع درمان لیزر چه انتظاری می‌توانید داشته باشید

قبل از لیزر موهای زائد، موهای ناحیه تحت درمان ممکن است با یک قیچی کوتاه شوند. همچنین به شما عینک مخصوصی برای محافظت از چشم‌هایتان در برابر پرتو لیزر داده خواهد شد. پزشک ممکن است بیهوشی موضعی به پوست شما اعمال کند تا هر گونه ناراحتی در طول درمان کاهش یابد.

در طول فرآیند


پزشک یک دستگاه لیزر دستی را روی پوست شما فشار می‌دهد. بسته به نوع لیزر، یک دستگاه خنک کننده در نوک دستگاه یا یک ژل سرد ممکن است برای محافظت از پوست شما استفاده شود.
هنگامی که پزشک لیزر را فعال می‌کند، پرتو لیزر از طریق پوست شما به کیسه‌های کوچک (فولیکول‌ها) می‌رسد که رشد مو از آن آغاز می‌شود. گرمای شدید از پرتو لیزر باعث آسیب به فولیکول‌های مو می‌شود که مانع رشد مو می‌شود. اندکی ناراحتی در پوست محتمل است، و شما احتمالا احساس خنکی از دستگاه خنک کننده یا ژل را احساس می کنید.
درمان یک ناحیه کوچک مانند لب بالایی ممکن است چند دقیقه طول بکشد. درمان یک ناحیه بزرگ مانند کمر، ممکن است چند ساعت ادامه یابد.

پس از فرآیند


ممکن است برای چند ساعت اول پس از لیزر موها قرمزی و تورم را تجربه کنید.
برای کاهش هر گونه ناراحتی، یخ روی ناحیه تحت درمان قرار دهید. در صورت بروز واکنش پوستی بلافاصله بعد از لیزر موهای زائد، پزشک ممکن است یک کرم استروئید را به ناحیه آسیب دیده اعمال کند.
پس از لیزر موهای زائد، از قرار گرفتن در معرض آفتاب - چه نور طبیعی خورشید و چه تخت‌های مخصوص برنزه شدن، اجتناب کنید. هنگامی که پوست شما بهبود می‌یابد، هر زمان که در معرض آفتاب بودید، از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.
همچنین باید خود را برای ریختن موها طی چند روز و چند هفته اول پس از درمان آماده کنید. این حالت گاهی اوقات می‌تواند با رشد دوباره موها اشتباه گرفته شود.

نتایج پس از لیزر موهای زائد


نتایج لیزر موهای زائد از فردی به فرد بسیار متفاوت است، و ممکن است بستگی به این داشته باشد که  چه ناحیه از بدن و یا صورت درمان می‌شود.
درمان‌های متعدد می‌تواند مدت زمان ریزش مو را - تا چند سال در برخی موارد - طولانی کند اما رشد مجدد مو هنوز امکان پذیر است. برای کسب بهترین نتایج، ممکن است نیاز به چهار تا شش درمان تقریبا به فاصله شش هفته داشته باشید. درمان‌های نگهدارنده دوره‌ای دیگر نیز - هر 6 تا 12 ماه یک بار- ممکن است مورد نیاز باشد.

فواید لیزرکردن موهای زائد زیر بغل چیست؟


حذف موهای ناخواسته زیر بغل با ریزش موهای زائد، علاوه بر نتایج زیبایی شناختی محض، مزایای فراوانی دارد. در اینجا چند مورد از مزایای حذف دائمی موهای زیر بغل با لیزر موهای زائد مطرح شده است:

وقت آزاد بیشتر با لیزر موهای زائد زیر بغل

به هر بار که موهای زیر بغل خود را اصلاح می‌کنید، فکر کنید. اگر تمام آن زمان‌ها را با هم جمع کنید، در واقع یک بخش قابل توجهی از وقت آزاد شما خواهد بود! با از بین بردن نیاز به تراشیدن موها، این زمان از دست رفته را برای خود نگه دارید

عدم نگرانی برای به خاطر سپردن اصلاح موهای زیر بغل

طبیعت پیچیده زندگی به این معنی است که اغلب کارهای روزمره ممکن است فراموش شوند. هرگز نگران نباشید اگر دوباره فراموش کردید که موهای زیر بغل خود را اصلاح کنید. لیزر موهای زائد نه تنها وقت شما را آزاد می‌کند، بلکه همچنین ذهن شما را آزاد خواهد کرد!

دیگر موی زیر پوستی، بریدگی با تیغ و کیست‌های زیر بغل نخواهید داشت

زیر بغل ناحیه بسیار حساس و عجیب و غریبی است و تراشیدن آن اغلب می‌تواند منجر به مشکلاتی شود. این مشکلات می‌توانند شامل بریدگی با تیغ، موهای زیر پوستی و کیست‌هایی باشند که به همین موارد ختم نمی‌شود. عدم نیاز به اصلاح، این ناراحتی‌ها را از زندگی شما حذف خواهد کرد.

آیا لیزر موهای زیر بغل بی خطر است؟


در میان افرادی که تحت این درمان قرار می‌گیرند، تصورات غلطی وجود دارد که این درمان می‌تواند بیماری‌ها و مشکلات پوستی ایجاد کند. لیزر موهای زائد زیر بغل بسیار ایمن است. اطمینان حاصل کنید که یک تکنسین ماهر را برای این کار انتخاب کنید. همچنین، دستگاه باید با نوع پوست شما متناسب باشد. فراموش نکنید قبل از این که این فرآیند بر روی شما انجام شود، یک آزمایش پچ انجام دهید.

هزینه لیزر موهای زائد زیر بغل چقدر است؟


با توجه به تراکم موها و تعداد شات و نوع دستگاهی که برای لیزر موهای زائد استفاده می‎شود،هزینه متفاوت است.همچنین تعداد جلسات درمانی نیز بر روی قیمت لیزر اثر گذار است.بنابراین پیش از شروع درمان می‌توانید با پزشک خود مشورت نمایید.

 

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است