بزرگ کردن باسن، لیفت و خوش فرم کردن آن با سه روش در کلینیک تخصصی

باسنگاهی تلاش برای حفظ سلامتی مشکلاتی را برای بدن به وجود می‌آورد. کاهش وزن به مقدار زیاد می‌تواند تأثیر زیادی در بهبود ظاهری بدن داشته باشد، ولی همچنین می‌تواند باعث مشخص شدن پوست اضافی و بافتهای افتاده شود. زمانی که افزایش سن یا کاهش وزن منجر به ایجاد پوست اضافه در قسمت باسن می‌شود، باسن معمولاً صاف به نظر رسیده و بافت باسن به جای قرار گرفتن در محل خود، حالت افتادگی پیدا می‌کند. لیفت و بزرگ کردن باسن با خارج کردن پوست اضافی در قسمت فوقانی باسن و قسمت‌های تحتانی و ایجاد ظاهری زیباتر و خوش‌فرم‌تر این مشکل را برطرف می‌کند. همچنین می‌توان مشکلات ظاهری قسمت مابین باسن و ران‌ها را نیز به همین روش رفع کرد.

داشتن باسنی خوش‌فرم آرزوی بسیاری از افرادیست که ساعت‌ها با استفاده از دستگاه استپ یا بالا و پایین رفتن از پله‌ها تمرین می‌کنند. با این وجود باسن در برابر تغییر بسیار مقاوم است. برای کسانی که ظاهر باسنشان به سختی با تمرین تغییر می‌کند، روش‌های برای بالا بردن و بزرگ کردن آن وجود دارد.

برای آشنایی با انواع روش‌های بزرگ کردن و لیفت باسن مانند تزریق چربی (روش برزیلی) در کلینیک سپید با شماره‌های 02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس حاصل فرمایید.

آیا شما کاندیدای مناسبی برای بزرگ کردن باسن هستید؟


دلایل زیادی وجود دارد که بخواهید باسن خود را بزرگ کنید. مهم‌ترین دلیل آن تغییر ظاهر پشت بدن و افزایش اعتماد به نفس است. بزرگ کردن باسن تصمیم مهمی است و انجام آن به زمان بهبودی نیاز دارد. بنابراین نباید در تصمیم‌گیری عجله کرد. در صورت وجود موارد زیر، شما برای بزرگ کردن باسن گزینه مناسبی هستید:

 • وضعیت کلی سلامتی شما مناسب باشد
 • از دخانیات استفاده نمی‌کنید و یا می‌توانید قبل از انجام عمل، مصرف دخانیات را متوقف کنید.
 • برای افزایش حجم باسن بسیار ورزش کرده‌اید ولی نتوانسته‌اید به حجم آن اضافه کنید.
 • نسبت به باسن خود اعتماد به نفس ندارید.
 • از ظاهر باسن خود در لباس رضایت ندارید.
 • می‌توانید در دوره بهبودی زمانی را به استراحت اختصاص داده و دستورات پزشک را رعایت کنید.

انواع روش‌های بزرگ کردن باسن


روش‌های زیر مانند انواع تزریق‌ها برای بزرگ کردن باسن رایج است:

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی

در این روش، جراح چربی را از قسمتی که نیازی به چربی ندارد (مانند شکم یا ران) خارج کرده و آن را در باسن قرار می‌دهد. این روش ترکیبی از لیپوساکشن و بزرگ کردن باسن است. انجام این عمل زیبایی امروزه بسیار در حال افزایش است. در صورتی که این روش بوسیله شخصی باتجربه انجام شود، به غیر از افزایش سایز باسن، خوش‌فرم و زاویه‌دار کردن بدن شامل کمر، شکم و ران‌ها نیز انجام می‌شود.

در روش لیفت باسن برزیلی، جراح از قسمت‌هایی که دارای چربی اضافه هستند مانند شکم، ران‌ها، بخش فوقانی پشت بدن یا بازوها چربی را خارج می‌کند. انتخاب این قسمت مناسب از بدن به نیاز هر بیمار بستگی دارد. با خارج کردن چربی از قسمت‌هایی مانند شکم و قرار دادن آن در باسن، جراح می‌تواند در ظاهر بدن هماهنگی ایجاد کرده، کمر را زیباتر جلوه داده و بدن را زاویه‌دار کند. نتیجه نهایی این روش کمری باریک‌تر، باسنی خوش‌فرم‌تر و ظاهری زیباتر را ارائه می‌دهد. هنگامی که متقاضی برای لیفت باسن برزیلی برای مشاوره مراجعه می‌کند، جراح بایستی بدن متقاضی را با دید 360 درجه بررسی کرده و برای دستیابی به نتیجه رضایت‌بخش، بهترین قسمت‌های بدن برای کم کردن و اضافه کردن چربی را تعیین کند. تعیین این موارد برای بدن هر شخصی متفاوت می‌باشد.

به ندرت امکان دارد عوارضی مانند کبودی، ورم، درد، عدم تقارن، عفونت و کاهش چربی مشاهده شوند.

نتایج از شخصی تا شخص دیگر بسته به نحوه جذب سلول‌های چربی بوسیله بدن متفاوت است، ولی معمولاً نتایج تا چندین سال یا حتی چندین دهه ماندگار هستند. امکان دارد افزایش یا کاهش وزن باعث افتادگی پوست شود.

مقدار چربی مورد نیاز در هر شخصی متفاوت است ولی به طور کلی بین 300 تا 600 سانتی‌متر مکعب چربی نیاز است. به این منظور متقاضی بایستی تقریباً 10 تا 15 پوند بیشتر از میزان ایده‌آل خود وزن داشته باشد.

روش اسکالپترا چیست و چگونه باعث افزایش حجم باسن می‌شود؟

روش اسکالپترا

همانگونه که محبوبیت بزرگ کردن باسن سریع‌تر از هر روش جراحی پلاستیک دیگری در حال افزایش است، روش اسکالپترا بدون زمان بهبودی و درد نیز در بین مردان و زنانی که به دنبال افزایش حجم باسن هستند محبوبیت رو به رشدی دارد. روش اسکالپترا یک روش غیرتهاجمی و غیرجراحی بوده که از تزریق فیلرهای پوستی برای افزایش حجم و شکل‌دهی به قسمت‌های خاص در بدن استفاده می‌کند. در این روش به بیهوشی نیاز نبوده و بیماران می‌توانند پس از انجام تزریق به فعالیت‌های روزانه خود بازگردند. این روش از یک ماده مصنوعی با فرمول بیو پلی‌لاکتیک اسید برای تولید واکنش التهابی خفیف در قسمت‌های مورد نظر بدن استفاده می‌کند در نتیجه گلبول‌های سفید در این قسمت‌های بدن سلول‌های فیبروبلاست را جذب کرده که باعث ایجاد پروتئین سخت و نامحلولی به نام کلاژن می‌شود. کلاژن معمولاً در استخوان‌ها، عضلات، پوست و تاندون‌ها وجود دارد. با افزایش سن، تولید طبیعی کلاژن بوسیله بدن کاهش پیدا می‌کند. اسکالپترا باعث تحریک تولید کلاژن در قسمت‌های موردنظر جهت دستیابی به ظاهری زیباتر و خوش‌فرم‌تر می‌شود. از آنجایی که ماده اصلی مورد استفاده در این روش (اسید لاکتیک) به طور طبیعی در بدن وجود دارد، نیازی به آزمایش آلرژی برای استفاده از این روش نیست.

روش اسکالپترا چگونه انجام می‌شود؟

 در روزهای پیش از تزریق، اقدامات احتیاطی باید صورت بگیرد: هرگونه مشکلی که ممکن است در روند خونریزی و بهبودی اختلال ایجاد کنند را با جراح در میان بگذارید. چند روز یا حتی چند هفته پیش از درمان از مصرف آسپیرین، ایبوپروفن، روغن ماهی و الکل خودداری کنید. از آنجایی که روش اسکالپترا به لیپوساکشن یا جراحی نیاز ندارد، استفاده از بیهوشی ضرورت ندارد. اگرچه استفاده از بی‌حسی موضعی در بعضی از متقاضیان می‌تواند به کاهش هرگونه درد ناشی از تزریق کمک کند. در ابتدا جراح پلاستیک قسمت‌های مورد نظر را روی باسن علامت‌گذاری می‌کند. سپس تزریقات انجام می‌شوند. پس از تزریق، قسمت‌های مورد نظر ماساژ داده شده تا مواد تشکیل‌دهنده اسکالپترا به طور یکسان زیر سطح پوست پراکنده شوند و از توده شدن و بدشکل شدن باسن جلوگیری شود. حداقل با فاصله یکماه به چندین جلسه درمانی نیاز است.

خطرات و عوارض احتمالی روش درمانی اسکالپترا

اسکالپترا یک روش بسیار بی‌خطر است. البته چند مورد در ارتباط با عوارض احتمال هست که باید به آن‌ها توجه شود. به ندرت ممکن است عفونت، نکروز یا افتادگی پوست ایجاد شود. امکان دارد ذرات تشکیل‌دهنده ماده پرکننده از ناحیه اصلی تزریق جابه‌جا شوند و حالت توده‌ای شکل ایجاد شود. عوارض جانبی موقتی بوده و معمولاً به تاثیرات تزریق مربوط می‌شوند و شامل موارد زیر هستند:

 • درد مختصر
 • ورم
 • کبودی
 • قرمزی پوست

کاندیدای مناسب برای تزریق به روش اسکالپترا

فرد متقاضی بایستی در مورد نتایج این تزریق واقع‌بین باشد. تاثیرات این روش بلندمدت هستند ولی دائمی نمی‌باشند و ممکن است نتیجه آن مانند روش لیفت باسن برزیلی (که شامل لیپوساکشن و تزریق چربی است) نباشد. به طور کلی کاندیدا برای روش اسکالپترا بایستی از لحاظ سلامتی در وضعیت مناسبی بوده و هدفش افزایش حجم و بهبود ظاهری باسن باشد.

مشاهده نتایج تزریق چقدر زمان می‌برد؟

بیشتر افراد پس از 4 تا 6 هفته شاهد نتایج حاصل از تزریق هستند.

نتیجه روش اسکالپترا چقدر ماندگاری دارد؟

در مورد بیشتر افراد نتایج بین یک تا دو سال ماندگاری دارند. اگرچه برای حفظ این نتیجه هر یکسال یکبار به ترمیم نیاز است.

برای دستیابی به بهترین نتیجه به چند جلسه درمانی نیاز است؟

ظاهر زیبا و خوش‌فرم در باسن بیشتر افراد پس از دو تا چهار جلسه درمانی حاصل خواهد شد.

روش اسکالپترا با روش‌های تزریقی دیگر چه تفاوتی دارد؟

در این روش مواد پرکننده زیر پوست تزریق می‌شوند. نتیجه این روش درمانی دوام بیشتری دارد. البته این نتایج سریعاً حاصل نمی‌شوند.

آیا روش اسکالپترا را می‌توان همراه با روش‌های دیگر مانند لیفت باسن برزیلی استفاده کرد؟

بله. در واقع بسیاری از افراد برای بزرگ کردن باسن از هر دو روش استفاده می‌کنند. البته امکان استفاده همزمان از روش‌های اسکالپترا و لیفت باسن برزیلی وجود ندارد.

لیفت و بالا کشیدن باسن


لیفت و بالا کشیدن باسن

بالا کشیدن باسن یک روش جراحی زیبایی برای بهبود ظاهری باسن می‌باشد. این روش بخشی از عمل اصلاح افتادگی قسمت پایینی بدن جهت زاویه‌دار کردن باسن، کشاله ران، ران‌ها و شکم است. در طول لیفت باسن، پوست و چربی اضافی از باسن خارج می‌شوند. سپس از پوست باقیمانده برای ایجاد ظاهر زیباتر استفاده می‌شود. چنانچه در اثر کاهش وزن، افزایش سن یا مشکلات ارثی افتادگی باسن ایجاد شود، می‌توان از این روش استفاده کرد.

اقداماتی که پیش از لیفت باسن انجام می‌شود

در ابتدا بایستی در مورد لیفت باسن با جراح پلاستیک مشورت کنید. در اولین جلسه مشاوره جراح پلاستیک موارد زیر را انجام خواهد داد:

در صورت وجود عارضه‌هایی در گذشته و حال حاضر، به پزشک اطلاع دهید. در مورد داروهایی که هم اکنون مصرف می‌کنید یا قبلاً مصرف کرده‌اید و همچنین جراحی‌هایی که انجام داده‌اید نیز با پزشک مشورت کنید. چنانچه در اثر کاهش وزن تمایل به لیفت باسن دارید، پزشک سوالاتی در مورد کاهش و افزایش وزن و رژیم غذایی از شما خواهد پرسید.

جهت تعیین روش درمانی، پزشک از آزمایش خون استفاده کرده و باسن، پوست و پایین‌تنه شما را معاینه خواهد کرد. همچنین امکان دارد پزشک جهت ثبت سوابق پزشکی، از باسن شما عکسبرداری کند.

علت تمایل خود به لیفت باسن و انتظارات خود از این کار را شرح دهید. از مزایا و خطرات این روش درمانی (از جمله ایجاد زخم) اطمینان حاصل کنید.

با خارج کردن پوست و چربی اضافی از باسن، لیفت باسن ظاهر زیباتری به بدن شما خواهد داد. نتیجه حاصل از بالا کشیدن باسن معمولاً برای مدت طولانی ماندگار است. توجه داشته باشید که ثابت بودن وزن برای حفظ نتیجه لیفت باسن ضروری می‌باشد.

برای انجام لیفت باسن چه اقداماتی انجام می‌شود؟


لیفت باسن در بیمارستان یا مراکز جراحی سرپایی انجام می‌شود. برای انجام این کار از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود. یک لوله مخصوص (کاتتر) برای جمع‌آوری ادرار به مثانه متصل می‌شود. پاها برای جلوگیری از لخته شدن خون در حین جراحی و پس از آن، در وسیله‌ای به نام پوتین فشاری قرار داده می‌شوند.

جراح پلاستیک در امتداد کمر برشی ایجاد می‌کند. پوست اضافی زیر برش کشیده شده و باسن به طرف بالا کشیده می‌شود. سپس پوست و چربی اضافی خارج می‌شوند. برای کاهش خطر عفونت در حین عمل از آنتی‌بیوتیک استفاده می‌شود. برای حفظ حرارت طبیعی بدن نیز از وسیله مخصوص گرم‌کننده استفاده می‌شود. بالا کشیدن باسن معمولاً 2 تا 3 ساعت زمان می‌برد.

 • پس از لیفت باسن، برش با پانسمان پوشانده خواهد شد. یک یا چند درن (drain) برای تخلیه خون یا ترشحات اضافی در محل زخم قرار داده می‌شود. احتمالاً درد خفیف احساس خواهد شد که بوسیله داروهای مسکن کنترل می‌شود. امکان دارد درن‌ها برای یک تا سه هفته پس از جراحی نیز در محل زخم باقی بمانند. پزشک به شما آموزش می‌دهد که چگونه درن را تخلیه کنید. ممکن است تا 10 روز پس از جراحی به مصرف آنتی‌بیوتیک و داروهای ضد انعقاد خون نیاز باشد.
 • تا 4 هفته پس از جراحی از گن محافظ مخصوص استفاده می‌شود. گن از تجمع مایعات جلوگیری کرده و در دوره بهبودی از باسن محافظت می‌کند. پزشک نحوه مراقبت از زخم را به بیمار آموزش خواهد داد. کنترل زخم شامل استفاده از ورق سیلیکون، کرم مخصوص زخم و ماساژ می‌باشد. زخم با گذشت زمان بهبود پیدا خواهد کرد.
 • در اولین ماه‌های پس از لیفت باسن بایستی هنگام حرکت مراقب باسن خود باشید، شدت فعالیتهای خود را به تدریج افزایش داده و از قرار گرفتن در وضعیت‌های بدنی که باعث فشار بر خط زخم و باز شدن آن می‌شوند خودداری کنید. پزشک به شما دستورالعمل‌های لازم را خواهد داد. همچنین بایستی برای جلسات معاینه در طول سال بعدی با پزشک برنامه‌ریزی کنید.

کپی فقط با ذکر لینک و منبع بلامانع است.

به این پست امتیاز دهید.
بزرگ کردن باسن، لیفت و خوش فرم کردن آن با سه روش در کلینیک تخصصی
3 از 1 رای