بزرگ کردن چانه با تزریق ژل و چربی برای داشتن چانه متناسب با چهره

بزرگ کردن چانه با تزریق ژل و چربی برای داشتن چانه متناسب با چهره

داشتن چانه‎ی ضعیف و لاغر هماهنگی بین اجزای صورت را به هم می‌ریزد. یک چانه ی برجسته می‌تواند ، تناسب اندام صورت را بدون نیاز به تغییرات اضافی بر روی چهره حفظ کند. پزشکان از سه روش متفاوت برای تغییرشکل و تقویت چانه استفاده می کنند. سه روش تقویت چانه تزریق چربی، تزریق ژل، و ایمپلنت هستند.

بزرگ کردن چانه با تزریق ژل و تزریق چربی با 2 هدف انجام می‌گیرد:

 • برای جوان تر شدن
 • برای زیباتر شدن

همانطور که پا به سن می‌گذارید جمجمه‌ی شما چرخش پیدا کرده و چانه به عقب می‌رود، استخوان و بافت‌های نرم در چانه تحلیل می‌روند و ساختمان حفاظت کننده در این ناحیه از بین می‌رود. این روند بر فک و گردن نیز اثر می‌گذارد. اما به راحتی با تزریق چربی و تزریق ژل ساختمان حفاظت کننده بر می‌گردد. برخی افراد با چانه زیبا و خوش فرم متولد می‌شوند در حالیکه دیگر افراد چانه‌های عقب و یا جلو دارند که می‌توانند با تزریق ژل و چربی به راحتی چهره‌ی زیباتری داشته باشند.

متخصصین ما در کلینیک زیبایی سپید آماده ارائه انواع روش‌های کم خطر حجم دادن و بزرگ کردن چانه از جمله تزریق ژل و چربی به شما عزیزان هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره 02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس حاصل فرمایید.

تزریق ژل


تزریق ژل

زمانیکه تزریق ژل وارد بازار شد، تغییر الگوها در حوزه‌ی زیباشناسی اتفاق افتاد. تلاش برای کشیدن و از بین بردن چروک‌ها که اغلب شامل لیفت صورت و عمل‌های زیبایی است، راه را برای روشی جدید برای زیباتر کردن صورت در زمان پا به سن گذاشتن، باز کرد. امروزه تمرکز بر جایگزینی حجم چربی از دست رفته و بازگرداندن کانتور طبیعی با استفاده از پرکننده‌ها است.

فیلر (پرکننده) چیست؟

پرکننده‌های پوستی، ژل‌های تزریقی هستند که برای پرکردن پوست، جوان‌تر کردن چهره با استفاده از کانتور و به حداقل رساندن چروک‌های عمیق، خطوط و فرورفتگی‌ها استفاده می‌شوند. در نهایت بدن به تدریج ژل های پرکننده را جذب کرده و بطور طبیعی وایمن متابولیزه می‌کند.

کاربردهای تزریق ژل به چانه

ژل‌های تزریقی اصلاحات زیر را انجام می‌دهند:

 • اندازه چانه: بزرگ کردن چانه با استفاده از ژل‌های تزریقی کار آسانی است.
 • طول چانه: برخی افراد دارای چانه‌های بسیار کوچک هستند. درمان چانه برای طویل کردن آن با استفاده از ژل‌های تزریقی کار آسانی است.
 • طرح چانه: تعداد افراد مراجعه کننده با چانه‌های عقب رفته بسیار زیاد هستند. ژل‌های تزریقی می‌توانند برای داشتن چانه‌های قوی مورد استفاده قرار گیرند.
 • شکل چانه: برخی افراد به چانه‌های طویل‌تر، عریض‌تر، زاویه‌دار و یا بدون زاویه نیاز دارند. برخی فکر می‌کنند چانه‌شان تیز است، آن‌ها می‌توانند چانه‌ی گردی داشته یاشند. برخی دیگر فکر می‌کنند چانه‌شان مربعی است و ما می‌توانیم چانه‌ای بسیارگرد و زیبا با استفاده از فیلر بسازیم. برخی دوست دارند چانه‌ای نوک تیز و زاویه‌دار داشته باشند. در این شرایط بیمار مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و پزشک در مورد ساختمان چانه‌ی وی و روش درمانی مطلوب، با او صحبت می‌کند.
 • پوست چانه: می‌تواند با فیلرهای پوستی و تقویت کننده‌های پوست بهبود یابد.
 • چانه سالمندان: همانطور که پا به سن می‌گذارید جمجمه چرخش می‌کند و استخوان و بافت‌های تحلیل رفته باعث کاهش ساختمان حفاظتی پوشش پوست می‌شود. این پوشش ساختمانی و حفاظت کننده می‌تواند با تزریق ژل جایگزین شود.
 • تناسب چانه: عدم تقارن چانه می‌تواند با درمان فیلرهای پوستی بهبود یابد.

تزریق ژل چه مزایایی دارد؟

تزریق ژل امروزه یکی از پردرخواست‌ترین خدمات زیبایی است زیرا اثربخشی فوری و دوره‌ی درمان کوتاه و بدون عمل جراحی را دارا است و فرد سریع به نتیجه می‌ رسد و نتایج مطمئن، ثابت و حالات صورت را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. اکثر افراد می‌توانند فعالیت‌های خود را همان روز یا روز بعد ادامه دهند. بسیاری فیلرها در روند کلاژن‌سازی جدید شرکت می‌کنند، از این رو کلاژن‌های جدید اطراف قسمتی که تزریق انجام شده است، ساخته شده و روند پیری را کندتر می‌کنند.

آیا درمان دردناک است؟

زخم کوچکی در طی تزریق ایجاد می‌گردد اما اکثر افراد نسبتا دردی احساس نمی‌کنند. از سوزن‌های بسیار باریک برای کاهش درد استفاده می‌شوند شبیه زمانیکه به دندانپزشک مراجعه می‌کنید و با استفاده از داروهای بی‌حسی موضعی لب‌های شما بی‌حس می‌شوند، در طی این روش نیز اتفاق می‌افتد.

عوارض تزریق ژل در چانه چیست؟

عوارض جانبی شامل کبودی، قرمزی، تورم، درد، حساسیت و خارش در محل تزریق می‌باشد. اکثر این عوارض بعد از 48 ساعت از بین می‌رود بجز کبودی خفیف که پس از دو تا 10 روز کاملا محو می‌شود که البته برای پوشاندن کبودی می‌توان آرایش کرد. همچنین در موارد نادر ممکن است دانه‌ها و یا برآمدگی‌های کوچکی در زیر پوست و نزدیک محل تزریق ژل، ایجاد گردد. اکثر افراد می‌توانند فعالیت‌های خود را همان روز یا روز بعد ادامه دهند با اینحال تا 48 ساعت نباید ورزش‌های شدید انجام شود.

انتقال چربی به چانه


تزریق چربی  در صورت شامل از بین بردن چربی اضافی از مناطقی از بدن و تزریق آن به چانه برای داشتن فکی کشیده و حجیم است. روشی بسیار فوق العاده است که بصورت غیرتهاجمی چانه و نواحی اطراف چانه را تقویت کرده و چربی‌ها بین چانه و فک پخش می‌شوند. برخی پزشکان با استفاده از چربی ممکن است خود چانه را بزرگ کنند اما برخی دیگر بجای چانه اطراف آن را بزرگ می‌کنند. به منظور بزرگ کردن چانه شما باید استخوان را بزرگ کنید به همین خاطر انجام ایمپلنت مطلوب‌تر است.

مزایای تزریق چربی

برخی از محاسن تزریق چربی به چانه عبارتند از:

 • کانتور کردن فک
 • انتقال آرام چربی‌ها بین چانه و اطراف فک
 • در مقایسه با تزریق ژل، نتایج طولانی مدت دارد.
 • روشی طبیعی با حداقل خطرات است.
 • دوره‌ی بهبود سریع

چه انتظاری در طول درمان دارید؟

چه انتظاری در طول درمان دارید؟

تزریق چربی در چانه شامل سه مرحله ی مهم می‌باشد: برداشتن چربی، آماده و فراهم کردن چربی و تزریق چربی.

 • اولین مرحله، از بین بردن چربی با لیپوساکشن و با مکش کم و به آرامی انجام می‌گیرد. در طی این روند، پزشک مقدار کمی از چربی را از قسمتی از بدن که میزان بیشتری چربی وجود دارد، خارج می‌کند. برای بسیاری از افراد چربی مورد نیاز از باسن، شکم یا ران ها جدا می‌شود. روش‌های لیپوساکشن با مکش کم برای جلوگیری از آسیب به سلول‌های چربی و اطمینان از مطلوب بودن وضعیت برای انتقال چربی می‌باشد.
 • مرحله ی دوم، شامل جداسازی و آماده کردن سلول‌های چربی برای تزریق به چانه می‌باشد. برای انجام این روش، پزشک چربی استخراج شده را با سانترفیوژ سرعت بالا، سلول‌های چربی را از دیگر مایعات که ممکن است در طول لیپوساکشن با سلول‌های چربی آمده باشند، تفکیک می‌کند.از اینرو سلول‌های چربی بصورت خالص و بدون هیچ آسیبی برای انجام تزریق آماده هستند.
 • آخرین مرحله‌ی تزریق چربی، شامل تزریق سلول‌های چربی جدا شده به به چانه و فک است تا چهره‌ای جدی و خوش فرم داشته و کانتور کردن به خوبی انجام شود. پزشک ماهرانه مناطق تزریق با عمق و جایگاه متفاوت انتخاب کرده تا بهبود دقیق آنگونه که می‌خواهید انجام شود.

در بیشتر موارد، پزشکان تزریق چربی در چانه را با روش‌های مکمل ترکیب می‌کنند تا انتقال بصورت کامل صورت گیرد. برای مثال، تزریق چربی در ارتباط با لیفت گردن یا لیپوساکشن اطراف آن انجام می‌شود که می‌تواند قسمت پایینی صورت و گردن را خوش فرم و جوان‌تر کردن چهره‌ی فرد می‌شود.

بهبود یافتن

به محض اینکه تزریق چربی انجام شد، شما احتمالا دچار تورم و کبودی خفیف در هر دو قسمت دهنده و گیرنده‌ی چربی یعنی چانه و فک، خواهید داشت. خوشبختانه این اثرات بعد از چند روز از بین می‌روند. بسیاری از بیماران بیان می‌کنند که درد بعد از انجام این روش‌ها بسیار ناچیز و با داروهایی که پزشک تجویز می‌کند، درمان می‌شود. دوره‌ی بهبودی تزریق چربی در مقایسه با دیگر روش‌های آرایشی، زیبایی بسیار کوتاه مدت است. اکثر بیماران بعد از یکی دو روز قادر به انجام کارهای روزمره خود خواهند بود. بعلاوه‌ی اینکه نتایج تزریق چربی چانه به سرعت مشاهده می‌شود و بعد از اینکه تورم از بین رفت، بهبود کامل حاصل می‌گردد.

پرسش‌های متداول


برخی از سوالات رایج درباره روش‌های بزرگ کردن چانه عبارتند از:

آیا فیلرها بی‌خطر و قابل اطمینان هستند؟

تمام فیلرهایی که توسط پزشک پیشنهاد می‌شوند، مورد تایید می‌باشند. بسیاری از این روش‌ها برای چند دهه با اطمینان در اختیار بیماران است. تمام این روش‌ها توسط پزشکان تحت آزمایشات دقیق بالینی بر روی صدها و هزاران فرد در سرتاسر جهان قرار گرفته است.

آیا بعد از تزریق فیلرها صورت حجیم‌تر بنظر می‌آید یا پهن‌تر؟

این یک سوال معمول است زیرا فیلرها برای برداشتن چروک‌ها و حفره‌ها استفاده می‌شوند. با این‌حال استفاده‌کنندگان این روش، بعد از سال‌ها فراتر از یک درمان چین و چروک ساده نتیجه می‌گیرند. برای لیفت صورت و کشیدن چروک‌های صورت بجای حجیم کردن آن، فیلر به زیر پوست یا لایه‌ی زیر پوستی عمیق و لایه زیر پوستی میانی تزریق می‌شود. این کار توسط راهنمایی وکتورها بر اساس سن انجام می‌گیرد. از اینرو، انتخاب دقیق تزریق فیلر چه لیفت کردن و چه حجیم و چاق کردن باشد، به صورت دقیق انجام می‌گیرد.

مراقبت‌های قبل از تزریق ژل چیست؟

در مشاوره‌ی اولیه، پزشک نگرانی‌های خاص خود را با در نظر گرفتن مناطقی که تحت درمان قرار می‌گیرند، نوع پوست و بودجه برای درمان مناسب با فیلرها انتخاب می‌کند. برای به حداقل رساندن کبودی و جلوگیری از رقیق شدن خون، پنج روز قبل از درمان، دارو تجویز می‌شود که شامل آسپیرین، ویتامین ای، روغن ماهی و گینکگو می‌باشند. در صورت دیدن زخم‌های گاه وبی‌گاه پزشک خود را مطلع کنید، ممکن است دوباره باید دارو مصرف کنید. در این زمان شما باید هومئوپاتی انجام دهید مانند مصرف قرص‌ها و ژل‌های داروی گیاهی آرنیکا که به تسریع و بهبودی روند درمان شما کمک می‌کند. اگر برنامه‌ی مهم و خاصی دارید، بخصوص اگر اولین مرتبه‌ای است که این درمان را انجام می‌دهید، روش درمانی خود را سه تا چهار هفته قبل از آن برنامه ریزی کنید.

اگر اخیرا لیزر درمانی یا لایه برداری داشته‌اید ،آیا می‌توانید تزریق فیلر انجام دهید؟

پیشنهاد می‌شود که در صورت لیزر درمانی و لایه‌برداری دو تا چهار هفته تا بدست آوردن بهبودی کامل منتظر بمانید.

برای چه کسانی تزریق فیلر مناسب نیست؟

خانم‌های که باردار هستند نباید تزریق فیلر انجام ندهند. همچنین افرادی که اختلالات خونریزی، آلرژی که نیاز به درمان در بیمارستان داشته‌اند یا سابقه‌ی زخم کلوئید، باید از تزریق فیلرها بپرهیزند.

"کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است."

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است