تاثیر آر اف فرکشنال (RF) بر زیبایی و لاغری از طریق تحریک کلاژن سازی

پوست، بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین اندام در بدن شماست و همواره با مشکلات فراوانی همراه می‌باشد؛ ازجمله جوش، خطوط، چین‌وچروک، افتادگی و سایر مشکلاتی دیگر. درمان‌های رادیوفرکوئنسی (RF)، روش‌هایی هستند که در آن‌ها از دستگاه‌های دارای انرژی رادیوفرکوئنسی (RF) برای گرم کردن و سفت کردن پوست و درنتیجه افزایش جریان خون و کاهش سلولیت‌ها و چربی اضافی زیر پوست استفاده می‌شود. انرژی رادیوفرکوئنسی، بدون آسیب زدن پوست آن را گرم می‌کند تا سلول‌های چربی را بشکند و کلاژن سازی را تقویت کند و ازاین‌رو باعث بافت پوست صاف‌تر و ارتجاعی‌تر می‌شود. علاوه بر صورت، روش RF را می‌توان برای درمان پاکت‌های اضافی چربی روی شکم، باسن و ران‌ها، کاهش سلولیت و سفت کردن پوست شده‌ی ناشی از کاهش وزن یا بارداری بکار برد. این روش بسیار ایمن است و کمترین خطرات را در پی دارد.

از بین بردن شلی و افتادگی پوست، به مدت‌زمانی طولانی نیاز دارد. در گذشته تنها روش درمانی برای افتادگی پوست، انجام جراحی پلاستیک و لیفت صورت (فیس لیفت) بوده است. اگرچه این روش‌ها مؤثر بود‌ند و با این روش چین‌وچروک‌ها و خطوط صورت برطرف می‌شود، اما دارای معایب و خطراتی بودند که می‌توانستند درد و ناراحتی متعاقب و حتی خطر عفونت‌های طولانی‌مدتی را در پی داشته باشند. به همین دلیل، روش RF به‌عنوان روشی جایگزین برای جراحی‌های پلاستیک معرفی شد. در این روش درمانی، انرژی الکترومغناطیس وارد پوست می‌شود و عملکرد کلاژن و کلاژن سازی را تقویت می‌کند. همان‌طور که قبلاً گفتیم، این روش بهبودی‌های زیادی را در پوست فراهم خواهد کرد، آن را سفت‌تر، صاف‌تر، سالم‌تر و مرطوب‌تر می‌سازد. در صورت مراجعه به گروه پزشکان سپید، متخصصین ما پس از معاینه دقیق و مشاوره با شما بهترین شیوه برای زیبایی و تناسب‌اندام را به شما پیشنهاد می‌کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ 02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس حاصل فرمایید.

مزایای آر اف فرکشنال نسبت به سایر روش‌ها چیست؟


درمان با روش رادیوفرکوئنسی یا RF، مزایای فراوانی دارد که منجر به محبوبیت بسیار زیاد این روش شده است. مزایای این روش عبارت‌اند از:

بهبودی‌های بعد از درمان تا بیش از 3 ماه ادامه خواهد داشت

اگرچه بعد از انجام روش RF می‌توانید نتایج فوری آن را مشاهده کنید، اما تولید کلاژن می‌تواند چند ماه طول بکشد تا دوره آن به پایان برسد. به این معنا که حتی بعدازآنکه دوره‌ی درمانتان را به پایان رساندید، همچنان نتایج آن را مشاهده خواهید کرد، این درحالی‌ست که کلاژن همچنان به کار خود ادامه می‌دهد.

نتایج درمان تا بیش از 2 سال دوام می‌یابند

برخلاف دیگر روش‌های غیر جراحی لیفت صورت که عضلات صورت را ت به‌آرامی تحریک می‌کنند، رادیوفرکوئنسی (RF) پوست را تحریک می‌کند تا خود بهبود یابد که این امر موجب تحریک کلاژن سازی و تولید فیبرهای الاستینی می‌شود که سال‌هاست ازکارافتاده‌اند. به همین خاطر، نتایج می‌توانند تا مدت طولانی‌تری دوام داشته باشند.
موجب تحریک در تولید کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک می‌شود (H3)
با بالا رفتن سن، روند طبیعی تولید کلاژن و الاستین متوقف می‌شود. گرما حاصل از رادیوفرکوئنسی موجب تحریک سلول‌های موجود در بافت‌های پیوندی می‌شود و باعث می‌شود تا بدن شروع به بازسازی کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک کند که برای چندین سال متوقف‌شده بود.

غیرتهاجمی

درد درمان RF، از هیچ سوزن یا ابزار برش دهنده‌ی استفاده نمی‌شوند و به هیچ مدت‌زمان بهبودی نیاز ندارد، به این معنا که می‌توانید بعد از درمان فوراً به کارها و زندگی عادی‌تان بازگردید بدون آنکه در حین بهبودی پوستتان، چیزی برای پوشاندن داشته باشید.

سفت و یکدست کردن پوست

گرمای صادرشده از دستگاه باعث می‌شود تا فیبرهای الاستینی پوست فوراً سفت شوند و این در جلسات درمانی بعدی نیز بهتر خواهند شد. این امر موجب می‌شود تا پوست سفت‌تر و صاف‌تر به نظر برسد، تقریباً شبیه به کشی که به جای خود برمی‌گردد.

کمرنگ کردن خطوط باریک روی صورت

در هر جلسه‌ی درمان، رادیوفرکوئنسی خطوط باریک و ظریف را به‌آرامی صاف‌تر و کمرنگ می‌کند. برای اطمینان از دست‌یابی به نتایج مطلوب، پزشک روی هرکدام از نواحی موردنظر و مشخص‌شده‌ای تمرکز می‌کند.

از فرایند تسکین خود بدن استفاده می‌شود

رادیووفرکوئنسی تنها روی قابلیت‌های بهبودی طبیعی خود بدن تکیه دارد، به این معنا که نتایج نسبت به نتایج مصنوعی که از روش‌های دیگر در بازار به دست می‌آیند، بسیار طبیعی‌تر و مطلوب‌تر خواهند بود. به‌طور مثال، بوتاکس تنها عضلات را فلج می‌کند اجازه حرکت به آن‌ها را نمی‌دهد. ازاین‌رو ماهیچه جمع و ضعیف می‌شود (به آن آتروفی عضله میگویند). وقتی تأثیر بوتاکس از بین رود، این مشکل بدتر می‌شود و شما مجبورید این دوره‌ی درمان را مجدداً آغاز کنید.

درمان سلولیت

روش RF، سلولیت‌های زیر پوست را به‌آرامی گرم می‌کند و سلولیت‌ها را از هم جدا می‌کند و درنتیجه موجب شکسته شدن سلول‌های چربی خواهد شد. سپس بدن این سلول‌ها را از طریق تخلیه لنفاوی دفع می‌کند.

نتایج فوراً قابل‌مشاهده هستند

این درمان، نتیجه‌ای فوری روی بافت‌های الاستینی پوست خواهد داشت؛ به این معنا که فوراً بعد از درمان پوست شما سفت و صاف به نظر خواهد رسید.

درمانی راحت و بدون درد

این درمان تقریباً مانند یک ماساژ سنگ‌داغ روی صورت است که بسیار راحت و لذت‌بخش می‌باشد. در برخی موارد گزارش‌شده است که بیمار در حین انجام RF به خواب‌رفته است.

کاربردهای آر اف


برخی از کاربردهای روش رادیوفرکانسی عبارت اند از:

آر اف برای رفع سلولیت

روش ار اف (RF) برای از بین بردن سلولیت هایی که موجب ایجاد سلولهای چربی شده اند بسیار موثر است، به این معنا که در درمان مشکل " پوست پرتقالی" که بسیاری از ما دچار آن هستیم، اثری معجزه بخش دارد.

آر اف برای رفع خطوط بارداری

هزاران نفر در هر سن یا موقعیتی که باشند، دچار خطوط روی بدن و ناشی از بارداری هستند. درمان ار اف (رادیوفرکوئنسی) این نواحی دجار مشکل را مورد هدف قرار میدهد و با تحریم الاستین و کلاژن پوست، باعث لز بین رفتن این خطوط می شود.

آر اف برای رفع جای جوش

درمان ار اف فرکشنال میتواند تاثیر بسیار چشمگیری روی جای جوش یا اسکار جوش داشته باشد. پس میتوانید در فقط چند هفته بعد از شروع درمان منتظر پوستی صاف، سالم و شاداب باشید.

آر اف برای رفع خطوط و چین و چروک صورت

درمان RF، تنها بعد از یک جلسه ی درمان جهت برطرف کردن چین و چروک پوست، به طور قابل توجهی چین و چروک پوست را کاهش میدهد و پوست را به طور قابل توجهی صافتر می سازد.

رادیوفرکوئنسی برای افتادگی پوست

شلی و افتادگی پوست متاسفانه مشکلی است که برای هزاران هزار نفر و و بخاطر بالا رفتن سن، کاهش وزن یا عوامل ژنتیکی رخ میدهد. درمان ار اف فیبرهای الاستینی را فورا سفت میکند و در اولین جلسات درمان، پوست را سفتر و لیفت خواهد کرد.

این روش برای کدام قسمت‌های بدن استفاده می‌شود؟


اکثراً اعتقاددارند که آر اف تنها برای درمان مشکلات صورت کاربرد دارد اما این درست نیست. از رادیوفرکوئنسی می‌توان برای درمان بسیاری از نواحی و مشکلات بدن استفاده کرد.
نواحی که بیشتر تحت درمان آر اف قرار می‌گیرند، عبارت‌اند از:

 • اطراف چشم‌ها
 • صورت
 • فک‌ها
 • گردن
 • سینه
 • شکم
 • باسن
 • بازو
 • زانوها
 • پایین‌تنه
 • ران‌ها

عملکرد سفت کردن پوست چگونه است؟


در حین دوره‌ی درمان، انرژی رادیوفرکوئنسی در عمق پوست نفوذ می‌کند و عملکرد کلاژن و سلول‌های الاستین را تقویت می‌کند، در این حین به خاطر گرمای ایجادشده، بافت پوست نیز سفت‌تر می‌شود. در حین انجام کار، سری دستگاه سطح پوست را سرد می‌کند تا هرگونه ناراحتی ناشی از گرمای زیاد روی پوست را برطرف سازد.
دو نوع درمان آر اف موجود می‌باشد؛ مونوپلار و بی پلار. در روش مونوپلار، انرژی رادیوفرکوئنسی از طریق هند پیس دستگاه از یک الکترود به الکترودی دیگر انتقال داده می‌شود. در روش مونوپلار، انرژی RF فاصله‌ی کوتاه‌تری را طی می‌کند زیرا الکترودها به یکدیگر نزدیک‌تر هستند و نفوذ انرژی عمیق‌تر انجام می‌گیرد.
جریان‌های رادیوفرکوئنسی که در پوست شما جاری می‌شوند به صورتی کنترل‌شده عمل می‌کنند. دلیل اصلی انجام این فرایند، کاتالیز (تسریع) کردن عملکرد سلول‌های کلاژن می‌باشد. این سلول‌ها در سفت کردن پوست، برطرف کردن چین‌وچروک، حفظ انسجام پوست و کاهش تکثیر رادیکال‌های آزاد نقشی بسیار مهم دارند.

چه اقداماتی قبل از این روش الزامی است؟


اگر مایل به انجام آر اف فرکشنال پوست صورت و بدن هستید باید نکات زیر را قبل از انجام این روش رعایت کنید:

 • دو هفته قبل از آر اف، از انجام پیلینگ یا لایه‌برداری و یا لیزر پوست خودداری کنید.
 • در روز درمان، از هیچ‌گونه مواد آرایشی، لوسیون یا کرم روی ناحیه موردنظر استفاده نکنید.
 • اگر سابقه‌ی تب‌خال دارید، حتماً اپراتور دستگاه یا پزشک متخصصتان را در جریان بگذارید.
 • روز انجام درمان و یک روز بعدازآن، آب کافی بنوشید زیرا موجب راحت‌تر شدن و مؤثرتر شدن درمان می‌شود.

چه انتظاری باید در حین انجام آر اف داشته باشیم؟


بعد از جلسه مشاوره، پزشک درمان را برای شما شروع خواهد کرد. با استفاده از سیستم رادیوفرکوئنسی (RF)، بافت پوست به‌دقت در لایه‌ی میانی پوست گرم می‌شود.
یک جلسه‌ی درمان می‌تواند بیش از 45 دقیقه طول بکشد، این مدت‌زمان به‌اندازه‌ی ناحیه‌ی موردنظر بستگی دارد. روش انجام این درمان راحت است و حداکثر عوارض آن ممکن است کمی قرمزی تا کمتر از 24 ساعت باشد. می‌تواند فعالیت‌های روزانه خود را فوراً بعد از درمان از سر بگیرید زیرا به هیچ مدت‌زمانی برای بهبودی نیاز ندارد.

بعد از انجام روش آر ف جهت سفت کردن پوست، به چه مراقبت‌هایی نیاز است؟


پزشک متخصص به شما توصیه خواهد که بعد از درمان، از چه محصولاتی استفاده کنید. همچنین پوستتان ممکن است کمی حساس شود بنابراین باید آب کافی به آن برسانید و روزانه از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.

 • برای رسیدن به نتایج بهتر این درمان، بعد از درمان آب کافی به بدن خود برسانید.
 • بعد از درمان دستتان را با فشار و شدت روی پوستتان نکشید، صورت خود را به‌آرامی بشویید و از محصولات مراقبت پوستی روزانه‌تان استفاده کنید.
 • 3 تا 4 هفته بعد از انجام آر اف، برای درمان لیزر، پیلینگ یا لایه‌برداری، اپیلاسیون با موم، استفاده از پودر یا کرم موبر یا میکرودرم ابریژن  اقدام نکنید.
 • مصرف محصولاتی ازجمله رتین-ا (ترتینون)، رنوا، دیفرین، تازوراک، زیانا، والتین، اترالین، اسیدهای گلیکولیک یا هرگونه مواد ساینده‌ای مانند برس کلاریسونیک Clarisonic Brush را تا 7 روز بعد از درمان می‌توانید از سربگیرید.
 • در چند روز یا هفته اول بعد از درمان ممکن است کمی سوزش، ورم، گرمی و قرمزی در نواحی که درمان در آن‌ها انجام‌شده است، مشاهده شود.
 • برای کاهش ورم احتمالی، در 24 تا 48 ساعت بعد از درمان، در هنگام خواب از دو بالشت در زیر سر خود استفاده کنید.
 • اگر داروهای ضدویروس برای شما تجویزشده است، دوره‌ی مصرف آن را کامل کنید.
 • برای ارتقای نتایج بهتر است جلسات درمانی‌تان را به‌صورت 2 الی 4 جلسه در 1 تا 2 هفته انجام دهید.

نتایج درمانی چه زمانی مشاهده خواهند شد؟


نتایج درمان باید در اولین جلسه درمان مشاهده شوند. این درمان به‌صورت تدریجی است بنابراین می‌تواند برای مشاهده‌ی نتایج بهتر، جلسات درمانی را ادامه دهید. پس از اتمام دوره‌ی درمان، می‌توانید نتایج را تا بیش از 3 ماه مشاهده کنید.

این روش چه عوارضی دارد؟


بعد از درمان، پوست ممکن است دچار کمی قرمزی شود؛ بنابراین باید از یک مرطوب‌کننده‌ی مناسب استفاده کنید. این اثرات به‌طور طبیعی در طی 36 ساعت بعد از درمان از بین خواهند رفت.

هزینه آر اف فرکشنال پوست چقدر است؟


هزینه‌ی درمان با توجه به نواحی تحت درمان و تعداد جلسات موردنیاز متغیر می‌باشد. توصیه می‌شود که برای طرح پرسش‌های خود، یک جلسه‌ی مشاوره‌ی خصوصی با متخصص خود داشته باشید و درباره‌ی فرآیند درمان و تعیین قیمت دقیق درمان آر اف صحبت کنید.

پرسش‌های متداول


برخی از سؤالات رایج مردم درباره روش آر اف فرکشنال عبارت‌اند از:

آیا آر اف فرکشنال درد دارد؟

در طی این درمان، گرمای نسبتاً زیادی روی پوست احساس می‌شود اما دردناک نیست. این روش برای اکثر بیماران بسیار راحت و خوشایند است. اپراتور دستگاه یا متخصص شما در حین درمان از شما درباره‌ی احساستان می‌پرسد تا مطمئن شود که درمان برایتان لذت‌بخش و بدون درد و ناراحتی انجام می‌گیرد.

این روش برای چه کسانی مناسب است؟

درمان آر اف برای همه‌ی کسانی که قصد برطرف ساختن علائم پیری، جای جوش، پوست اضافی، سلولیت یا خطوط بارداری از روی پوست خود را دارند و نمی‌خواهند دردی احساس کنند یا هزینه‌هایی برای جراحی‌های زیبایی صرف کنند، روشی مناسب است. برای انجام این درمان باید بیشتر از 18 سال سن داشته باشید.

طول دوره درمان چقدر است؟

صورت: برای سفت کردن پوست صورت توصیه می‌شود که یک دوره‌ی چهار جلسه‌ای (هر سه تا چهار هفته یک‌بار) داشته باشید. یک بیمار اغلب شش جلسه در طول شش هفته انجام خواهد داد و توصیه می‌شود که بعدازآن هر چهار هفته یک جلسه نیز داشته باشد.
برای سایر اندام‌های بدن، یک جلسه‌ی درمان می‌تواند تا حدود 25 تا 40 دقیقه به طول بی انجامد و معمولاً برای درمانی بر روی بدن حدوداً هشت جلسه درمانی به‌صورت هر یک با دوهفته‌ای یک‌بار، توصیه می‌شود.

تاکنون واکنش‌هایی نسبت به درمان‌های دیگر داشته‌ام، آیا این واکنش‌ها را در درمان آر اف نیز خواهم داشت؟ (h2)
در روش آر اف، از یک ژل استریل برای تماس بهتر دستگاه با پوست استفاده می‌شود. این ژل در صنایع پزشکی کاربرد فراوانی دارد و تاکنون هیچ مورد آلرژی از آن گزارش نشده است، اگرچه پزشک قبل از شروع درمان کامل، یک تست از این ژل روی ناحیه‌ی موردنظر انجام خواهد داد.

تفاوت بین روش آر اف با میکرو کارنت در چیست؟

هر دو روش میکرو کارنت (Microcurrent) و رادیوفرکوئنسی (RF) به تقویت فرآیند کلاژن سازی کمک می‌کنند و می‌توانند مشکلات پوستی‌تان را به‌طور قابل‌توجه ای برطرف کنند و جوانی را به پوست شما بازگردانند. اگرچه این دو روش بسیار متفاوت از یکدیگر می‌باشند، زیرا میکرو کارنت روی تحریک عضلات صورت و متابولیسم سلولی کار می‌کند، درحالی‌که آر اف خاصیت ارتجاعی و کلاژن سازی پوست را تا حد زیادی بهبود خواهد بخشید.

چه کسانی نباید از این روش استفاده کنند؟

تا وقتی‌که از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار باشید و بیماری پوستی یا عفونتی در ناحیه‌ی موردنظر نداشته باشید می‌توانید از این روش استفاده کنید؛ اما دلیلی وجود دارد که برخی افراد نباید تحت این درمان قرار بگیرند. از طرفی دیگر، زنان باردار یا کسانی که مستعد عفونت‌ها و آلرژی‌های پوستی هستند باید از انجام روش آر اف به‌عنوان یک درمان پوستی خودداری کنند. مهم‌تر از همه این‌که افرادی که قطعات فلزی در بدنشان دارند مانند تنظیم‌کننده‌ی ضربان قلب یا ایمپلنت‌های فلزی (مانند مفاصل فلزی در لگن، دریچه‌های مصنوعی قلب یا ایمپلنت‌های فلزی دندان)، نمی‌توانند تحت این درمان قرار بگیرند زیرا جریان رادیوفرکوئنسی این دستگاه که در بدن نفوذ میکند ممکن است به خاطر این قطعات دچار اختلال شود که این موضوع ممکن است خطراتی را به همراه داشته باشد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است