تاثیر کویتیشن برای لاغری موضعی و رفع سلولیت (ران، شکم و باسن)

کویتیشن نوعی جایگزین غیر جراحی برای لیپوساکشن است. در این روش از فرکانس اولتراسوند برای از بین بردن چربی‌های انبشته شده و اصلاح ظاهر بدن استفاده می‌گردد. این سیستم با از بین بردن مایع‌هایی که در داخل چربی بدن قرار دارند از طریق امواج صوتی عمل می‌کند. فن آوری این دستگاه لاغری جدید نیست، اما در کاهش وزن سریع موثر است.

در طی مراحل کویتیشن، بافت‌های چربی عمقی شکسته می‌شوند و سپس از طریق سیستم‌های لنفاوی و ادراری از بدن خارج می‌شوند. به جز عمل از بین بردن چربی، کویتیشن اولتراسوند همچنین برای از بین بردن (یا حداقل کاهش) سلولیت نیز استفاده می‌شود، که اکثر زنان بالای 20 سال بدون در نظر گرفتن وزن معمولا برای مقابله با آن مشکلاتی دارند. موفقیت و کارآیی کویتیشن اولتراسوند بستگی به شیوه زندگی بیمار و همچنین متابولیسم او دارد. در مواردی که بیماران از یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم پیروی می‌کنند، این درمان بسیار موفق است. اگر به دنبال روشی موثر و ایمن برای رهایی از چاقی موضعی و سلولیت هستید، یکی از روش‌هایی که گروه پزشکان سپید به شما پیشنهاد می‌کنند کویتیشن است. برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس حاصل فرمایید.

مزایای کویتیشن


استفاده از دستگاه کویتیشن مزایای بسیاری دارد از جمله:

لاغری

دستگاه را می‌توان به طور کلی برای از بین بردن سلولیت موضعی، کاهش میزان احتباس آب و بهبود شکل ظاهری بدن استفاده کرد. اگر چه کویتیشن در کاهش چربی انباشته شده مؤثر است اما یک دستگاه مناسب برای کاهش میزان قابل توجهی وزن محسوب نمی‌گردد. اساسا، این دستگاه را می‌توان تنها برای بهبود ظاهر بدن و فرم دادن آن به کار برد. این بدان معنی است که با وجود استفاده از کویتیشن وزن زیادی را از دست نخواهید داد.

نتایج سریع‌تر

کویتیشن می‌تواند باعث کاهش چربی در قسمت‌های خاص بدن تا 2 سانتیمتر در هر جلسه شود. چندین جلسه کویتیشن برای دیدن نتایج قابل توجه مورد نیاز است اما به پایان یافتن جلسات مورد نیاز، نتایج به دست آمده بسیار چشمگیر هستند. کویتیشن به غیر از شکل دادن به بدن، پوست را سفت کرده و ظاهر آن را بهبود می‌بخشد.

غیر تهاجمی

لیپوساکشن معمولی نه تنها دردناک است بلکه نیاز به زمان طولانی دارد تا به پایان برسد. از آنجا که هیچ زمان بهبودی در کویتیشن مورد نیاز نیست، بنابراین این روش سریع‌تر و بدون درد است. در واقع، بیمار می‌تواند پس از هر جلسه به فعالیت‌های معمول روزمره خود بازگردد. از آنجا که کویتیشن غیر تهاجمی است، جای زخم ایجاد نخواهد شد. مهم‌تر از همه این که، پس از درمان هیچ گونه التهاب، درد و ناراحتی وجود نخواهد داشت.

کنترل آسان

کنترل دستگاه کویتیشن بسیار آسان است. پزشک به سادگی با استفاده از یک دستگاه دستی که امواج صوتی تولید می‌کند، مناطق مورد نظر بدن را درمان می‌کند. این دستگاه به صورت ارگونومیک طراحی شده است تا متناسب با هر منحنی بدن باشد.

کویتیشن اولتراسوند چگونه کار می‌کند؟


پزشک یک دسته‌ی مخصوص را به پوست بیمار اعمال می‌کند. دسته امواج اولتراسونیک سطح پایین را به بدن منتقل می‌کند که شامل ضربه های انقباضی انبساطی است که در چرخه‌هایی با سرعت بالا حرکت می‌کنند. این چرخه با حرکت جلو و عقب خود باعث ایجاد مقدار زیادی حفره در سایز میکرو یا میکرو حباب می‌شود که به تدریج بزرگ می‌شوند. حباب‌های کوچک تشکیل حباب‌های بزرگ‌تری را می‌دهند که شروع به برخورد و فروپاشی می‌کنند و با تولید امواج شوک موجب ایجاد امولسیون و از بین بردن بافت چربی (این پدیده کویتیشن نامیده می‌شود) می‌گردند. سپس با استفاده از سیستم لنفاوی و ادراری، مایع ایجاد شده به راحتی از بدن خارج می‌شود.

پرسش و پاسخ‌های رایج


برخی از سوالات متداول مردم درباره لاغری با کویتیشن عبارتند از:

نواحی که درمان کویتیشن در آن‌ها بسیار موثر است، کدامند؟

همه مناطقی که دارای چربی موضعی هستند از قبیل ران، شکم و باسن برای انجام کویتیشن مناسب‌تر هستند اما محدودیتی برای انجام کویتیشن در مورد مناطق بدن وجود ندارد. لاغری با کویتیشن همچنین می‌تواند در موارد زیر مورد استفاده قرار گیرد:

  •  صورت (گونه‌ها و چانه)
  •  بازوها (بخش‌های بالایی)
  •  دور کمر
  •  پشت (خط سوتین)
  •  ران‌ها
  •  زانوها و مچ پاها

آیا کویتیشن نتایجی فوری و طولانی مدت را ایجاد می‌کند؟

اکثر متقاضیان پس از یک جلسه لاغری با کویتیشن، چند سانتی متر کاهش در سایز را مشاهده می‌کنند که این میزان با افزایش تعداد جلسات افزایش می‌یابد. نتایج ممکن است به دلیل ساختارهای متفاوت بافت، محل درمان، سن، متابولیسم، داروها و تغییرات هورمون‌ها متفاوت باشند. رژیم غذایی مناسب و افزایش فعالیت بدنی قطعا بهبود یافته و به حفظ نتایج کمک خواهد کرد.

چه احساسی خواهید داشت؟

بیشتر متقاضیان این روش را بدون درد و راحت می‌یابند. با این حال، ممکن است ناراحتی کمی ناشی از سر و صدا باشد که تا زمانی که فرد تماس با اپلیکاتور نباشد، آسیب دهنده نیست. همچنین ممکن است در طول درمان نیز کمی احساس گرما وجود داشته باشد.

آیا قبل یا بعد از کویتیشن شما باید از برخی دستورالعمل‌ها پیروی کنید؟

برای یک کویتیشن اولتراسوند بدون خطر، فرد باید دستورالعمل‌های قبل و بعد از عمل را دنبال کند. این نکات شامل موارد زیر هستند:

  •  قبل از درمان از برنزه کردن پوست خودداری نمایید زیرا ممکن است به پوست آسیب برسد و در طول کویتیشن لاغری فرد احاس درد و ناراحتی داشته باشد.
  •  بلافاصله پس از درمان از حمام کردن خودداری نمایید.
  •  پزشک یک رژیم کم کالری را توصیه می‌کند و باید حداقل 1.5 لیتر آب قبل و بعد از جلسه بنوشید. نوشیدن آب بخشی ضروری برای از بین بردن چربی در حین کویتیشن است.

ورزش منظم مانند پیاده‌روی و سایر فعالیت‌های هوازی نیز باید برای کمک از بین بردن طبیعی چربی پس از درمان انجام شوند.

آیا می‌توانید وزن خود را با کویتیشن کاهش دهید؟

کویتیشن لاغری یک روش برای کاهش وزن نیست بلکه روشی برای تغییر شکل بدن است. انجام کویتیشن به منظور کاهش چاقی و از بین بردن چربی پهلو بدون رژیم غذایی و ورزش تاثیری نخواهد داشت. درمان سلولیت را از بین می‌برد و از بازگشت مجدد سلول‌های چربی در مناطق تحت درمان بدون آسیب رساندن به سیستم عروقی جلوگیری می‌نماید.

آیا نتایج کویتیشن اولتراسونیک مشابه لیپوساکشن یا تامی تاک است؟

بله، زیرا سلولیت را از بین می‌برد و این باعث می‌شود بدون آسیب رساندن به سیستم عروقی، چاقی در مناطق تحت درمان عود نکند. لیپولیز اسیدهای چرب را از آدیپوسیت‌ها (سلول‌های چربی لخته شده) به دلیل پدیده کویتیشن پایدار و افزایش نفوذ پذیری سلول‌های چربی ایجاد می‌گردد و جریان تری گلیسیرید در بدن فرد افزایش می‌یابد. علاوه بر این، تجزیه فیبر از طریق عمل مکانیکی (جت استریم) نیز انجام می‌شود. در نهایت، برخی از محتوای سلول‌های چربی توسط کبد متابولیزه و در ادرار دفع می‌شوند، بنابراین همیشه توصیه می‌شود آب آشامیدنی به صورت روزانه و روزهای بعد از آن مصرف شود.

چند جلسه کویتیشن معمولا مورد نیاز است؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای کویتیشن بین 8 تا 12 جلسه است. نتایج از جلسه سوم قابل مشاهده هستند.

چه کسانی باید از انجام کویتیشن اجتناب کنند؟

کویتیشن برای زنان باردار توصیه نمی‌شود، حتی اگر شواهد قانع کننده‌ای وجود نداشته باشد که جنین را در معرض خطر قرار دهد. امواج صوتی ایجاد شده در طی این روش ممکن است به احتمال زیاد به شنوایی جنین آسیب برسانند و تأثیر منفی بر سیستم ایمنی کودک داشته باشند. همچنین از آن جا که شیر مادر مواد مغذی مورد نیاز نوزاد را از بدن دریافت می‌کند، ممکن است انجام کویتیشن به دلیل دفع سموم در شیر مادر و تغذیه نوزاد از آن خطرناک باشد. انجام کویتیشن نیز در افراد زیر 18 سال توصیه نمی‌شود، زیرا در این افراد هنوز هم هورمون‌ها دچار تغییر هستند و انباشتگی چربی نیز ناپایدار است، در حالی که بدن نوجوانان هنوز در حال رشد است. بنابراین، اگر فرد زیر سن مناسب باشد، باید تا سن 18 سالگی منتظر بماند تا متقاضی مناسبی برای این درمان باشد.

آیا کویتیشن روشی ایمن است؟

لاغری موضعی با کویتیشن روشی کاملا بی خطر و غیر تهاجمی است و در طول درمان هیچ دردی وجود ندارد و به همین دلیل نیازی به اعمال بیهوشی و یا گرفتن مرخصی نیست. همچنین در طول کویتیشن از اشعه‌ای استفاده نمی‌شود و هیچ خطری وجود ندارد. در طی این روش، از سطوح خاصی از انرژی اولتراسوند استفاده می‌شود که تنها سلول‌های چربی را هدف قرار می‌دهد در حالیکه اندام‌ها بدون هیچ گونه آسیبی باقی می‌مانند. تاکنون گزارشاتی از اثرات جانبی کویتیشن وجود نداشته است، به جز مقداری قرمزی ملایم و ناراحتی که قابل تحمل است و همچنین افزایش نیاز به آب (تشنگی) و تهوع، که این علائم بلافاصله پس از مصرف آب از بین خواهند رفت. تمام این عوارض جانبی بسیار سریع رفع می‌شوند.

هزینه کویتیشن چقدر است؟

هزینه یکی از عوامل مهم برای انتخاب یک روش زیبایی یا لاغری است. هزینه لاغری موضعی با کویتیشن به فاکتورهای زیادی بستگی دارد از جمله گستردگی ناحیه‌ای که مورد درمان قرار می‌گیرد، تعداد جلسات مورد نیاز، محل انجام درمان و تجربه و شهرت پزشک و بسیاری عوامل دیگر.

به این پست امتیاز دهید.
تاثیر کویتیشن برای لاغری موضعی و رفع سلولیت (ران، شکم و باسن)
3 از 4 رای