درمان پف زیر چشم بدون جراحی: راهی برای داشتن ظاهری جوان و زیبا

پف زیر چشم

پف زیر چشم می‌تواند شما را خسته و مسن تر از آن چیزی که هستید نشان دهد. کاهش دائمی پف زیر چشم، این مهم را بهبود بخشیده و ظاهر جوان تری به شما خواهد بخشید. زمانی که می‌خواهیم انتخابی در میان روشهای خلاص شدن از پف زیر چشم داشته باشیم، با روشهای متفاوتی روبرو هستیم. کرم‌های فراوانی وجود دارند که ادعا می‌کنند می‌توانند شما را از شر پف زیر چشم خلاص کنند. اما پف ایجاد شده در زیر چشم ناشی از فرایند پیری به سادگی از میان نمی‌رود. حال می‌توانید پف زیر چشم خود را بدون توسل جستن به جراحی به میزان قابل توجهی بکاهید. این همان چیزی است که بیمارانی که مدت‌ها از پف زیر چشم رنج می‌برند و به دلیل ترس از خطر جراحی، زخم جراحی، کبودی و دوران نقاهت پس از آن مشتاق به سوی جراحی نمی‌رفتند، به دنبال آن بودند.

چشم باد (پف) کرده که تحت عنوان چشمان کیسه دار نیز شناخته می‌شود، ناشی از تولید مایع در اطراف چشم است. بسیاری از افراد به دنبال روش خلاص شدن از شر این پف دور چشم هستند، چرا که آن می‌تواند یک فرد را خسته یا مسن تر از سن واقعی نشان دهد. پف دور چشم را در هر سنی می‌توان مشاهده نمود. راههای بسیاری برای پیشگیری از زیاد شدن یا کاهش نمود بصری آن وجود دارد. کارایی هر کدام از این روش‌ها می‌تواند بسته به نیاز افراد (بخصوص بسته به دلیل ایجاد و میزان پیشرفتگی آن)، تا حد زیادی متفاوت باشد. تزریق ژل، میکرونیدلینگو رادیو فرکانسی از راه‌های جدید و موثر برای درمان پف زیر چشم می‌باشند.

متخصصین کلینیک زیبایی سپید آماده اراده انواع خدمات زیبایی برای رفع پف زیر چشم به شما عزیزان می‌باشند. برای دریافت اطلاعات بیشتر یارزرو نوبت می‌توانید با شماره های 02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس حاصل فرمایید.

انواع پف دور چشم


در حالیکه پف زیر چشم، شایع ترین نمونه آن است ولی این پف در بالای پلک چشم نیز می‌تواند تشکیل شود :

 • پف پلک بالا: ترکیب ایجاد بافت اضافی در ناحیه چشم و کاهش خاصیت ارتجاعی پوست می‌تواند منجر به ایجاد پف شود.
 • پف پلک پایینی: همزمانی و ترکیب کاهش حجم صورت، برآمدگی غیرطبیعی چربی‌های پلک پایینی و پایین آمدن استخوان‌های گونه می‌تواند منجر به این پدیده شود.

علت پف کردن زیر چشم چیست؟


پف زیر چشم

برای پیدا کردن روش خلاص شدن از پف زیر چشم (کیسه چشم)، فرد باید ابتدا دلیل آن را بیابد. چشم متورم یا پف کرده می‌تواند در نتیجه باقی ماندن مایع، استرس، حساسیت، تغییرات هورمونی و دیگر پارامترها باشد. معمولا گریستن با چشمان پف کرده همراه خواهد بود، چرا که غدد کوچک مولد اشک در پلک‌ها در نتیجه فعالیت زیاد متورم خواهند شد. از دیگر مواقعی که با چشمان پف کرده مواجه خواهید شد، بعد از خواب است؛ این می‌تواند ناشی از وجود نمک زیاد درون رژیم غذایی باشد که منجر به نگهداری زیاد آب می‌شود. همچنین این مهم می‌تواند از کمبود خواب نیز ناشی شود. از دیگر دلایل ایجاد چشمان پف کرده می‌تواند عبارت باشد از :

 • فرایند طبیعی پیری
 • ناهنجاری‌های پوستی مانند درماتیت (التهاب پوستی)
 • رژیم غذایی
 • کم کاری تیروئید
 • عملکرد نامناسب غدد اشکی
 • سندروم نفروتیک؛ چشمان پف کرده می‌تواند اولین نشانه این شرایط باشد.
 • لنزهای تماسی
 • حساسیت
 • کونژکتیویت (ورم ملتحمه چشم)
 • ورم پلک
 • عفونت چشم

روش‌های درمان پف چشم بدون جراحی


پف زیر چشم

انواع روش‌های درمانی بصورت جراحی و غیرجراحی برای کمک به خلاصی از شر پف چشمان، یا حذف کیسه‌های چشمان وجود دارد. البته مشاوره با متخصص، کلید تعیین مناسب دلیل کیسه (پف) پلک‌ها و روش درمانی مناسب و موثر، با توجه مدت زمان از کار افتادگی و بودجه مطلوبتان می‌باشد.

کرم‌های چشم

پف زیر چشم

محصولات مراقبت از پوست نمی‌توانند پف چشمتان را ترمیم کند، ولی می‌تواند از بدتر شدن آن پیشگیری کند. نگهداری از پلک‌ها و استفاده از ترکیب‌های مناسب محصولات اولیه در موادی که برای چشمانتان استفاده می‌نمایید، می‌تواند ظاهر و سفتی پوست را بهبود ببخشند.

میکرونیدلینگ

پف زیر چشم

میکرونیدلینگ خودکار (که تحت عنوان درمان تحریک کلاژن یا CIT نیز شناخته می‌شود) روشی نوین در روشهای درمانی زیبایی است که به منظور درمان ظاهر چشمان پف کرده و بهبود کلی ظاهر پوست استفاده می‌شود. میکرونیدلینگ بر استفاده از سوزنهای بسیار ریز برای ایجاد سوراخهای کوچک شکل گرفته است. این روش فرایند التیام پوست را با تحریک پوست برای تولید مقدار بیشتری از کلاژن و الاستین (نوعی پروتئین) تسریع می‌کند. فرایند ترمیم تقریبا بلافاصله آغاز می‌شود و در نتیجه آن می‌توان به چین و چروک و زخمهای نرم شده و همچنین غشاهای میانی زخیم تر شده اشاره نمود. هیچ آسیبی در این روش به بافتها وارد نمی‌شود. بلافاصله پس از ایجاد این سوراخهای ریز، پوست به هم نزدیک شده و فرایند بهبود آغاز می‌شود. بسته به مشکلات موجود در پوست، با مقداری قرمزی و شاید مقدار بسیار اندکی از خونریزی روبرو خواهید بود که آن هم تقریبا بلافاصله قطع خواهد شد. روش میکرونیدلینگ همچنین باعث می‌شود که ژل ها، کرم‌ها و سرم‌های موضعی به صورت موثرتری جذب پوست شوند. این مساله امکان بکارگیری محصولات موضعی توسط پزشک را در برخی مسائل بخصوص فراهم می‌نماید تا روند درمانی و دستیابی به نتایج تسریع شود.

درمان با استفاده از فیلر در کیسه‌های چشمی

پف زیر چشم

فیلرهای پوستی از دیگر گزنه‌ها برای افرادی است که می‌خواهند از شر کیسه چشم خلاص شوند. فیلرهای پوستی به درون پوست زیر چشم تزریق شده و نتایج آن را بلافاصله می‌توانید ببینید. نحوه تزریق این فیلرها به شکل تزریق عمقی مقادیر اندک درن استخوان حلقوی و به تعداد دفعات بالاست. فیلر به ارامی تشکیل خواهد شد و این روند چیزی در حدود ده دقیقه طول خواهد کشید. نتایج فیلرهای پوستی معمولا بین 12 تا 18 ماه طول خواهد کشید. درد همراه روند درمانی بسیار اندک است. عوارض آن شامل کبودی، قرمزی، حساسیت و تورم خواهد بود ولی معمولا تنها برای چند روز باقی خواهند ماند.

ویژگی‌های درمان با تزریق ژل

درمان تزریق با ژل معمولا بسیار سریع است و در مدت زمان نیم ساعت کامل خواهد شد. مقدار بسیار کمی از فیلرها در طول درمان در ناحیه اطراف چشمتان تزریق خواهد شد. تقریبا بلافاصله می‌توان نتایج ناشی از درمان را مشاهده نمود و بسیاری از زنان در ساعت نهارشان این درمان را انجام می‌دهند تا با ظاهری جوان تر و سلامت تر به محل کارشان بازگردند. همچنین از این روش به منظور پر سازی اطراف لبها و کاهش چین و چروک این ناحیه استفاده نمود. درد همراه این روش بسیار اندک بوده و از آنجا که اطراف چشم ناحیه حساسی به شمار می‌رود، بسیاری از زنان این مقدار از درد را حتی به عنوان پارامتری برای انتخاب روش درمانی در نظر نخواهند گرفت. سوزن‌های مورد استفاده در تزریق پوستی برای چشمان پف کرده بسیار ریزند و هیچ علامتی از خود به جای نگذاشته و نیازی به دوره ریکاوری نخواهد داشت. اگر هنوز هم نگران هستیدی می‌توانید درخواست بی حسی موضعی بدهید. خانم‌ها می‌توانند دو بار در سال این کار را انجام دهند. پوست شما با توجه به پارامترهایی مانند سن، نوع پوستتان و برنامه روزمره زندگیتان به شکلهای متفاوتی به این درمان پاسخ خواهند داد. یک جلسه مشاوره پیش از انجام آن می‌تواند به شما دیدی از آنچه که باید در حین و پس از درمان، انتظار داشته باشید، بدهد.

RF

پف زیر چشم

سفت کردن پوست با استفاده از امواج رادیویی تنها یکی از روشهای بسیاری است که بدون ایجاد برش بوده و توسط کلینیک‌ها و متخصصان پوست در روند درمان پیری پوست به کار می‌روند. این نوع از روش درمانی بدون جراحی زیباسازی صورت با نام امواج رادیویی ( RF )، انرژی و جریان‌های الکتریکی قابل اندازه گیری را به منظور شکل دهی دوباره کلاژن‌های پوست و در نتیجه سفت شدگی پوست صورت، به آن وارد می‌کند. روش درمانی امواج رادیویی به هیچگونه برش یا ایجاد جابجایی در پوست به شکلی که در روشهای کشیدن پوست صورت و چشم به شکل سنتی مورد نیاز است نیاز نداشته و عوارض جانبی بسیار کمتری از لیزردرمانی‌های مرسوم قدیمی نیز دارد. انرژی RF نیز تقریبا مشابه با لیزردرمانی، به پوست و غشاء میانی نفوذ نموده و باعث سفت شدگی و جوان سازی پوست می‌شود ولی در عین حال آسیبی به سلولهای پوستی وارد نمی‌کند. اگر دارای پوست حساسی هستید، سفت سازی پوست با استفاده از امواج رادیویی، برخلاف اکثر دیگر روشهای درمانی حرارتی، برخورد ملایم تری با پوست خواهد داشت.

هزینه درمان پف زیر چشم چقدر است؟


هزینه درمان پف چشم می‌تواند متغیر باشد. به نوع روش مورد استفاده برای درمان و پزشک انتخاب شده بستگی دارد. برای تعیین مقدار دقیق هزینه با پزشک تماس بگیرید؛ این مساله شما را در مقابل هر گونه سوء درمان یا جلسات درمان ناکافی محافظت خواهد نمود.

سوالات متداول

پف زیر چشمبرخی از سوالات رایج درباره درمان پف زیر چشم با روش‌های غیر جراحی عبارت اند  از:

چه زمانی نتیجه میکرونیدلینگ دیده می‌شود؟

بیماران بلافاصله متوجه درخششی در پوستشان خواهند شد. تغییرات قابل توجه و مشهود پس از طی دوره چند روزه و چند هفته ای رخ خواهد داد. از آنجا که تولید کلاژن همچنان ادامه پیدا خواهد کرد، بهبود نتایج نیز تا 6 ماه می‌تواند ادامه داشته باشد.

ریکاوری بعد از میکرونیدلینگ چقدر طول می‌کشد؟

متوجه قرمزی روشنی بر روی پوست و بلافاصله پس از جلسه درمانی خواهید شد. مدت زمان کلی بهبودی، به تنظیمات بکار گرفته شده در MicroPen و تعداد عبورهای سوزن از روی پوست در طول اجرای این روش بستگی دارد. بیماران بصورت میانگین بین 2 تا 4 روز قرمز خواهند بود. بسیاری از بیماران در مدت زمان کوتاهی مانند 24 ساعت، بصورت کامل بهبود خواهند یافت.

مراقبت‌های لازم بعد از درمان با میکرونیدلینگ چیست؟

 • از پد تمیز کننده با آب ولرم برای 48 ساعت اول پس از درمان استفاده کنید. به آرامی آن را خشک کنید.
 • برای سه روز اول تنها از محصولات مراقبت از پوست ملایم استفاده کنید.
 • از آرایش، رتینوئیدها، اسید گلیکول، محصولات ویتامین C و کرم‌های ضد آفتاب برای ادامه روز استفاده نکنید.
 • از در معرض افتاب قرار گرفتن برای 24 ساعت خودداری کنید. پس از آن بصورت روزانه از کرم ضد آفتاب SPF 30 استفاده نمایید.
 • از شنا، فعالیت‌های شدید و تمرین در 24 ساعت اولیه پس از جلسه درمانی خودداری کنید.

چند جلسه درمان با میکرونیدلینگ نیاز است؟ 

برخی از بیماران تنها به یک جلسه درمان در سال برای دستیابی به نتایج بهینه نیاز دارند. با این حال مجموعه ای از 2 تا 3 جلسه درمانی با فاصله زمانی 6 تا 8 هفته ای به بیماران توصیه می‌شود.

مدت زمان دوران نقاهت پس از درمان پف چشم به وسیله RF

مدت زمان از کار افتادگی این روش بین 3 تا 7 روز همراه با تورم و قرمزی، و هفته ای دیگر با قرمزی کمتر خواهد بود. ( می‌توان روش‌های درمانی خفیف تر با مدت زمان از کار افتادگی کمتری را به کار ببندیم، اما در ادامه ممکن است به جلسات درمانی بیشتری نیاز باشد) . از تورم و قرمزی تا روز چهارم تا حدی کاسته می‌شود. گاهی اوقات و در صورت انجام جلسات درمانی سنگین، بی حسی و حساسیت زیادی در مناطق درمان شده تا هفته چهارم وجود خواهد داشت.

مراقبت‌های بعد از آر اف پف زیر چشم چیست؟

بلافاصله پس از انجام درمان بر روی پف چشم و خطوط عمیق سطح پوست برای 3 تا 10 روز و بسته به عمق آن صورتی و حساس خواهند بود. کبودی نیز رایج است. به منظور کاهش تورم و ناراحتی‌های پوستی می‌توان از بکارگیری بسته‌های یخ استفاده نمود. همچنین می‌توانید از پانادین برای درد و از فنرگان 25 میلی گرم برای خارش و کمک به خواب شب (که هر دو از دسته داروهای OTC هستند) استفاده کنید.

مدت زمان مورد نیاز برای بهبود پس از RF چقدر خواهد بود؟

ناحیه تحت درمان در چشمان پف کرده، پس از 1 تا 2 هفته که کاملا بهبود پیدا کردید ممکن است "بدتر" باشد. این طبیعی است. اکثر منافع ناشی از این روند، پس از چند ماه که کلاژن جدید در زیر پوست آزاد خواهد شد و پوست شروع به ترمیم نمودن ساختارش خواهد کرد، پدیدار می‌شود. برای درمان پف چشم، معمولا بین 2 تا 6 ماه برای ماکروفاژ (بیگانه خوار)‌ها طول می‌کشد تا سلولهای چربی را از میان ببرند.

به چند عمل RF نیاز دارید؟

مزایای یک جلسه از این شیوه اصولا دائمی خواهد بود ولی این بدان معنا نیست که شما می‌توانید هر چیزی را تنها با یک جلسه درمانی می‌توانید درمان کنید و بنابراین به 2 یا 3 جلسه درمانی برای حداکثر سازی آثار نیاز دارید. تکرار این رویه می‌تواند سه تا 6 ماه (یا زودتر، به عنوان مثال در صورت وجود آکنه فعال به اندازه 6 هفته) پس از عمل اولیه انجام خواهد شد.

عوارض احتمالی درمان به شیوه RF

از عوارض موقت احتمالی این روش می‌توان به کبودی، قرمزی، بی حسی، ایجاد حساسیت، جوش زدن، تبخال، قارچ یا عفونت باکتریایی اشاره نمود. (بروز تبخال در صورتیکه مستعد باشید، امکان پذیر است و در اینصورت ممکن است پزشک برای 3 روز اول و برای کاهش ریسک، قرص والاسیکلوویر 500 میلی گرم تجویز می‌کند. ) پوسته پوسته شدن و تراوشات و همچنین زخم و خارش، افزایش یا کاهش رنگ پوست و فشار مداوم در اطراف چشم از عوارض نادر احتمالی است.

تزریق ژل برای چه کسانی مناسب نیست؟

از فیلرها در مواردی که پف کمی در زیر چشم باشد می‌توان استفاده نمود ولی روی هم رفته برای موارد شدیدتر باید از روشهای درمانی دیگری استفاده نمود.

آیا تزریق ژل ضرر دارد؟

علیرغم اینکه عوارض دریافت فیلر برای چشمان پف کرده بسیار اندک‌اند، با این وجود ممکن است بعضی خانم‌ها با تورم و قرمزی روبرو شوند. معمولا این موارد بسیار اندک بوده و در چند روز ناپدید خواهند شد. از طرفی پزشک می‌تواند با توجه به ویژگی‌های بدن شما، آنچه را که احتمالا تجربه خواهید نمود را پیش بینی کند. درمان‌های پوستی تنها به معنای افزودن مقداری بیشتر از همان چیزی که خود بدن تولید می‌کند. همین عوامل خطر کار را پایین آورده و اکثر افراد مایل به انجام آن خواهند بود.

ماندگاری ژل چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری فیلرها در بدن به گرانروی آن بستگی دارد. فیلرهای نازک تر معمولا از ماندگاری بین 3 تا 6 ماه، در حالیکه فیلرهای کلفت تر معمولا از ماندکاری بین 1 تا 2 سال برخوردارند. از آنجایی که ماده اولیه این فیلرها اسید هیالورونیک، ماده ای که به صورت طبیعی در بدن انسان وجود دارد، سرعت دگرگونی این مواد از طریق متابولیزم بدن نیز بر روی ماندگاری این مواد تاثیر خواهند داشت.

چگونه می‌توانیم از پف کردن چشم هایمان پیشگیری کنیم؟

کارهای زیادی می‌توانید برای پیشگیری از پف کردن چشمتان انجام دهید. نکاتی که در این راستا می‌توانید به کار بندید عبارتند از :

 • عدم خاراندن چشمان؛ در صورتیکه چشمتان خارید از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • پیشگیری از محرک هایی مانند استعمال دخانیات
 • پیشگیری از مصرف مواد حساسیت زا
 • نوشیدن مقادیر زیاد آب برای جلوگیری از بروز حبس آب و تمیز نگاه داشتن بدن
 • از خیار، چای کیسه ای ا دیگر مواد غذایی برای کاهش پف چشم استفاده نکنید؛ مواد غذایی شامل باکتری هایی است که می‌تواند عفونت به همراه داشته باشد.
 • ذخیره ویتامینی‌‌تان را افزایش دهید
 • خودداری از مصرف نمک تا حد ممکن
 • با پزشک راجع به پیشگیری از پف چشم صحبت نمایید.

ویتامین‌ها نقشی اساسی در سلامت کلی چشم ایفا می‌کنند. معمولا چشمان سالم در مقابل چنین مسائلی مقاوم بوده و ویتامین‌ها می‌توانند شرایط پوست، عضلات، اعصاب و رگ‌های خونی درون و اطراف چشم را بهبود ببخشند.

روش‌های جراحی برای درمان پف زیر چشم چیست؟

جراحی ترمیم پلک که به آن بالا کشیدن پلک نیز گفته می‌شود، جراحی رایجی است که برای بهبود پف چشم به کار می‌رود. در این جراحی به منظور بهبود ظاهر اطراف چشم تقریبا پوست و چربی اضافی برداشته شده یا عظلات شل شده را محکم می‌کنند. جراحی ترمیم پلک و اطراف آن تمامی نشانه‌های پیری و مشکلات زیبایی مانند چروک کنار چشم یا رنگ پریدگی طبیعی زیر چشم که این موارد به بهترین شکل و توسط چربی‌های شیمیایی یا لیزردرمانی بهبود می‌یابند را از میان نمی‌برد. جراحی پلک چشم به تنهایی قابل انجام است، اما پزشکتان احتمالا برای دستیابی به نتیجه دلخواهتان توصیه خواهد نمود که روشهای درمانی مختلفی را به کار بندید. جراحی ترمیم پلک به صورت سرپایی و با استفاده از بی حسی موپعی انجام خواهد شد و داروی بی حسی را در این روش جراحی، درون پلک‌ها تزریق می‌نمایند. در هنگام ایجاد برش، جراح برشی درست در پلک پایینی و زیر مژه‌ها و به موازات شیارهای طبیعی پلک ایجاد خواهد نمود. چربی، پوست و ماهیچه اضافه برداشته شده و برش با استفاده از بخیه، نوار و یا دیگر مواد چسبنده بسته خواهد شد. این روند، در کل، معمولا بیش از دو ساعت طول نخواهد کشید؛ پس از مدت زمان کوتاهی به منظور ریکاوری، با برنامه ای برای مراقبت‌های پس از جراحی به خانه فرستاده خواهید شد.

 

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است