درمان چروک صورت برای داشتن صورت جوان و زیبا در کوتاه ترین زمان

شما هر کاری که بتوانید برای جوان ماندن پوست خود انجام خواهید داد. از پوست خود مراقبت می‌کنید، کرم ضد آفتاب مصرف می‌کنید و یک سبک زندگی سالم دارید ولی متأسفانه نمی‌توانید از گذر عمر جلوگیری کنید. با گذشتن سال‌ها، شما تغییراتی را در بدن خود مشاهده خواهید کرد. چین و چروک پوست یکی از اولین تغییرات مشاهده می‌باشند. اگر می‌خواهید این چین و چروک‌ها را از بین ببرید، امروزه راه‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید. از آن جایی که تمامی این روش‌های زیبایی به شدت رایج هستند، مشخص کردن روشی که استفاده از آن برای شما بهتر است می‌تواند کار دشواری باشد. انتخاب بهترین روش می‌تواند تا حد زیادی به نوع چین و چروک پوست شما وابسته باشد.

هر روز صبح که شما در آینه به صورت خود نگاه می‌کنید، چین و چروک‌های به وجود آمده در صورت خود را می‌بینید. خطوط اطراف بینی، چین‌های بین ابروها و غیره ازجمله نشانه‌های پیری هستند که نمی‌توانید از آن‌ها فرار کنید. شما از پوست خود مراقبت کرده و از تمامی محصولات زیبایی و مراقبتی استفاده کرده‌اید ولی نتوانسته‌اید از ایجاد چین و چروک‌ها جلوگیری کنید. شما نمی‌توانید از رد شدن سال‌های عمر خود جلوگیری کنید ولی می‌توانید نشانه‌های پیری را از بین ببرید. تزریق چربی، بوتاکس، تزریق ژل، لایه برداری با لیزر، میکرونیدلینگ و میکرودرم ابریژن ازجلمه تکنیک‌های زیبایی هستند که هر روز رواج بیشتری پیدا کرده و می‌توانند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشند.

متخصصین ما در کلینیک زیبایی سپید آماده ارائه انواع خدمات زیبایی برای رفع چین و چروک به شما عزیزان می‌باشند. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت با شماره تلفن‌های  02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس حاصل فرمایید.

چین و چروک چیست؟


چین و چروک‌ها به صورت خط و شیار در سطح پوست ظاهر می‌شوند. ظهور چین و چروک یک بخش غیر قابل اجتناب از روند پیری است. زمانی که شما پیر می‌شود، پوست شما خشک و نازک شده و انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهد. همچنین توانایی پوست برای محافظت از خود کاهش پیدا می‌کند.

چین و چروک‌ها دو نوع اصلی دارند:

چین و چروک‌های پویا

چین و چروک‌های پویا زمانی ایجاد می‌شوند که شما از عضلات صورت خود برای ایجاد حالات خاصی در چهره مثل لبخند زدن یا اخم کردن استفاده می‌کنید. برای مثال، زمانی که لبخند می‌زنید خطوط دور چشم شما برجسته‌تر می‌شوند و زمانی که اخم می‌کنید خطوط بین دو ابرو عمیق‌تر می‌شوند.

خطوطی که به دلیل حالات مختلف چهره ایجاد می‌شوند ممکن است در ابتدای 20 سالگی زندگی فرد در صورت او ظاهر شوند. البته زمانی که شما جوان هستید، پوست شما پس از چین خوردن دوباره به حالت اولیه بازمی گردد و صورت شما در حالت استراحت قرار می‌گیرد. ولی زمانی که سن شما بالاتر باشد، این چین و چروک‌های پویا بر روی پوست شما باقی مانده و چین و چروک‌های پایا را ایجاد می‌کنند.

چین و چروک‌های پایا

این چین و چروک‌ها حتی در صورتی که فرد در کل زندگی خود از عضلات صورت برای اخم کردن و لبخند زدن استفاده نکرده باشد نیز تشکیل خواهند شد. این خطوط با افزایش سن بیشتر می‌شوند چراکه مواد طبیعی مثل کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید که حجم و ساختار پوست را حفظ می‌کنند، با گذشت زمان از بین خواهند رفت. از دست دادن حجم و ساختار پوست به این معنی است که پوست خاصیت ارتجاعی کمتری داشته و نمی‌تواند پس از چین خوردن دوباره به حالت اولیه بازگردد درنتیجه چین و چروک‌های پایداری در آن ایجاد می‌شوند.

علت ایجاد چروک در صورت چیست؟


جدا از حالات مختلف چهره و افزایش سن، عوامل دیگری نیز وجود دارند که منجر به ایجاد چین و چروک در پوست می‌شوند:

 • سیگار کشیدن: تحقیقات نشان داده‌اند که استفاده از دخانیات موجب کاهش قابل توجه تولید کلاژن می‌گردد (زمانی که کلاژن تازه تولید نشود چین و چروک ایجاد خواهد شد). پوست برای حفظ سلامت ظاهری خود نیازمند تولید دائمی کلاژن می‌باشد.
 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید: افرادی که شغل آن‌ها نیازمند قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید است، نسبت به افراد دیگر زودتر دچار چین و چروک می‌شوند.
 • عوامل ژنتیکی: اگر والدین شما زودتر از افراد دیگر دچار چین و چروک شدند، احتمال بروز این چین و چروک‌ها در شما نیز تا حد زیادی بیشتر از افراد دیگر خواهد بود.
 • پوست روشن: افرادی که پوست روشن دارند، نسبت به دیگران بیشتر دچار آسیب‌های ناشی از نور خورشید می‌شوند که این آسیب‌ها معمولاً روند ایجاد چین و چروک‌ها را تسریع می‌کنند.

چین و چروک‌های صورت ممکن است به دلیل عوامل زیر نیز ایجاد شوند:

 • جاذبه
 • آسیب
 • عمل جراحی
 • آکنه
 • دیگر بیماری‌های پوستی با احتمال ایجاد جای زخم (مثل لوپوس دیسکوئید)

روش‌های از بین بردن چروک صورت بدون جراحی


برای ترمیم و درمان چین و چروک صورت می‌توان از شیوه‌های زیر کمک گرفت:

تزریق بوتاکس

چین و چروک‌های پویا که در اثر حرکات عضلات ایجاد می‌شوند معمولاً پاسخ بسیار خوبی نسبت به تزریق بوتاکس نشان خواهند داد. سم بوتولینم موجود در بوتاکس به طور موقتی عملکرد اعصاب عضله‌ای که به آن تزریق شده است را مختل می‌کند. درنتیجه این عضله قادر نخواهد بود حرکاتی که منجر به ایجاد چین در پوست می‌شوند را انجام دهد. برای مثال در مورد چین و چروک‌های پویا می‌توان به خطوط 11 بین دو ابرو و خطوط افقی روی پیشانی اشاره کرد که به هنگام اخم کردن برجسته‌تر می‌شوند. بوتاکس می‌تواند به مدت 3 تا 4 ماه مؤثر واقع شود.

تزریق بوتاکس چه زمانی مناسب است؟

کاربردهای بوتاکس برای رفع چین و چروک صورت عبارت‌اند از:

 • خطوط عمودی بین دو ابرو و کنار بینی
 • چین و چروک‌های دور چشم
 • خطوط روی پیشانی
 • عدم تقارن پلک‌ها و ابروها

تزریق چربی چه زمانی برای رفع چین و چروک‌های صورت مناسب است؟

زمانی که تصمیم به انجام این روش رایج می‌گیرید، شما یک روش طبیعی برای مقابله با چین و چروک‌های پوست خود را انتخاب کرده‌اید. در این روش نگران تزریق مواد مصنوعی و ساختگی به بدن خود نخواهید بود. زمانی که شما از چربی بدن خود برای رفع چین و چروک‌های پوست استفاده کنید، احتمال گرفتن جواب عکس بسیار کمتر خواهد بود. همچنین با این روش، شما چربی‌های بخش دیگری از بدن خود را نیز از بین برده‌اید. زمانی که چین و چروک‌های صورت شما با استفاده از روش تزریق چربی از بین می‌روند، حس می‌کنید دوباره در حال به دست آوردن جوانی خود هستید.

عمل تزریق چربی چگونه انجام می‌شود؟

زمانی که برای از بین بردن چین و چروک‌ها از عمل تزریق چربی استفاده می‌کنید، پزشک مقداری چربی اضافه در نقطه‌ی دیگری از بدن شما پیدا کرده و با مهارت تمام، آن را از بدن شما خارج کرده و وارد یک روند تخلیص می‌کند. زمانی که چربی خالص به دست آمد، آن را به نقاط خاصی تزریق می‌کنند تا درون چین و چروک‌های پوست شما را پر کند. زمانی که چربی به درون بافت‌ها تزریق شد، پوست را بالا کشیده و جای چین و چروک‌ها را پر می‌کند. پس از انجام این عمل شما دیگر خطوط و چین و چروک‌های پوست صورت خود را نخواهید دید.

تزریق ژل

چین و چروک‌های پایا، زمانی که صورت شما در حالت استراحت است نیز قابل مشاهده‌اند. با افزایش سن افراد، ضخامت لایه‌ی درم پوست کمتر می‌شود. از دست دادن انعطاف و حجم پوست منجر به ایجاد چین و چروک‌های پایا خواهد شد. همچنین ممکن است برخی از چین‌های پویا به تدریج دائمی شده و تبدیل به چین پایا شود. تزریق ژل می‌تواند با افزایش حجم پوست، به از بین بردن این چین و چروک‌ها کمک کند. این روش پوست را برجسته کرده و آن را جوان‌تر نشان می‌دهد که در این حالت خطوط روی پوست پر شده و از بین می‌روند. ماندگاری آثار این روش و همچنین عوارض جانبی آن به نوع ژل مورد استفاده بستگی خواهد داشت.

ازجمله مناطق رایج درمانی می‌توان به خطوط کنار بینی، خطوط ماریونت (خطوطی که از کنار لب‌ها تا چانه ادامه دارند)، خطوط عمودی در اطراف دهان، خطوط دور چشم و هر نوع دیگری از چین و چروک که نیاز به افزایش حجم پوست داشته باشد اشاره کرد.

مشاوره قبل از تزریق

از آن جایی که نیاز هر کس برای درمان با روش تزریق ژل متفاوت خواهد بود، مشاوره‌ی قبل از درمان ضروری خواهد بود. در جلسه‌ی مشاوره، پزشک با شما ملاقات کرده و در مورد نیازهای شما بحث و گفتگو می‌کند. با وجود گزینه‌های بسیار متعدد برای تزریق ژل، شما برای انتخاب نوع مناسب آن به نظر متخصص نیاز خواهید داشت. همچنین در طی جلسه‌ی مشاوره شما با پزشک خود آشنا شده و می‌توانید سؤالات احتمالی خود را بپرسید و با روند انجام این عمل آشنا شوید.

متقاضیان انجام تزریق ژل

تزریق ژل برای بسیاری از افرادی که می‌خواهند پوست خود را جوان‌تر کنند روش مناسبی است. این روش یک گزینه‌ی بی خطر بوده که برای انجام آن فقط باید ازنظر سلامت عمومی مشکلی نداشته باشید و انتظارات واقع گرایانه ای از نتیجه‌ی عمل داشته باشید. در طول جلسه‌ی مشاوره، مناسب بودن شما برای انجام این عمل نیز بررسی می‌شود و پزشک شرایط شما را بررسی کرده و مطمئن می‌شود که به عارضه‌ای مبتلا نباشید که نتایج این روش را با مشکل مواجه کند.

روش انجام تزریق ژل

عمل تزریق ژل کم تهاجمی بوده و سریع قابل انجام است. در صورت نیاز از یک بی حس کننده‌ی تزریقی موضعی و یا یک ژل بی حس کننده در محل انجام تزریق استفاده می‌شود که روند انجام تزریقات را آسان‌تر کند. پس از این کار، از ژل منتخب برای پر کردن چین و چروک‌ها و بازیابی حجم پوست و بهبود حالت آن استفاده می‌شود. این کار بین 30 تا 45 دقیقه زمان برده که به تعداد مناطق مورد درمان بستگی خواهد داشت.

بهبودی

پس از انجام این عمل بیمار نیازی به ایجاد تغییر در برنامه‌های خود نداشته و می‌تواند بلافاصله پس از درمان به محل کار و یا فعالیت‌های روزمره‌ی خود بازگردد. تنها عوارض جانبی این روش ممکن است در اثر تزریق ایجاد شوند که شامل کبودی خفیف، تورم، قرمز شدن پوست و درد ملایم در محل تزریق می‌باشد. این علائم باید در طی چند روز از بین بروند ولی می‌توانید در این مدت از مواد آرایشی برای پوشاندن محل درمان استفاده کنید و نیازی نیست تغییری در روش مراقبت از پوست خود ایجاد کنید.

نتایج این عمل بلافاصله پس از انجام ظاهر می‌شوند البته تورم ناشی از انجام تزریقات ممکن است حجم اضافه شده‌ی پوست را در ابتدا مقداری بیشتر از نتایج نهایی درمان نشان دهند. به منظور حفظ اثر این روش درمانی، فرد باید به طور منظم به پزشک مراجعه کرده و این تزریقات را دوباره انجام دهد چراکه ژل تزریق شده با گذر زمان تجزیه می‌شود.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یا روش القای کلاژن یک روش کم تهاجمی است که برای جوان‌سازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از یک دستگاه کوچک شبیه به خودکار که سوزن‌های ریزی در سر آن تعبیه شده است، پزشک سوراخ‌های ریزی بر روی لایه‌ی سطحی پوست ایجاد می‌کند که تولید کلاژن و الاستین در پوست را تحریک می‌کند. به عبارت دیگر، این روش به طور فعال منجر به خودترمیمی پوست شده و بدن را برای سفت کردن پوست در اطراف این آسیب‌های میکروسکوپی تحریک می‌کند. ازجمله نتایج شگفت انگیز دیگر این روش می‌توان به کاهش جای زخم‌ها (به خصوص جای جوش)، کوچک کردن روزنه‌های پوستی و از بین بردن جای کشیدگی پوست اشاره کرد.

میکرونیدلینگ به لیزر فراکشنال و دستگاه‌های رادیوفرکانس شبیه بوده ولی استفاده از آن بسیار راحت‌تر است.

چه افرادی برای انجام میکرونیدلینگ مناسب‌اند؟

این روش برای تمامی انواع و رنگ‌های پوست مناسب بوده ولی محدودیت‌هایی را نیز داراست: این روش برای بیمارانی که زخم باز، بریدگی، خراشیدگی، عفونت‌های پوستی (مثل تبخال) دارند و یا افرادی که در یک سال گذشته تحت پرتو درمانی بوده و یا ترمیم زخم در آن‌ها به کندی صورت می‌گیرد و همچنین برای افراد باردار و مادران شیرده مناسب نیست.

مدت زمان بهبودی این روش چقدر است؟

کم تا هیچ! اکثر افراد بلافاصله پس از درمان به فعالیت‌های عادی خود باز می‌گردند. بلافاصله پس از انجام عمل پوست شما قرمز و متورم شده و نباید به مدت چند ساعت تا یک روز از مواد آرایشی استفاده کنید. پس از انجام این عمل پوست شما به شدت متخلخل بوده و نباید از مواد آسیب‌زا بر روی آن استفاده کنید.

ظاهر شدن نتایج عمل چقدر زمان می‌برد؟

پزشکان معمولاً یک دوره‌ی 3 جلسه‌ای از این روش درمانی را انجام می‌دهند که بین هر دو جلسه مقداری زمان برای بهبودی در نظر گرفته شده است. ظهور نتایج نهایی این عمل معمولاً چند ماه زمان می‌برد که در این مدت پوست کلاژن و الاستین بیشتری تولید می‌کند.

میکرودرم ابریژن چگونه کار می‌کند؟

میکرودرم ابریژن می‌تواند چین و چروک‌های کم عمق و خطوط باریک را از بین برده ولی تکنیک مناسبی برای رفع چین و چروک‌های عمق و جای زخم‌ها نیست.

در روش میکرودرم ابریژن، لایه‌ی سطحی پوست به‌آرامی خراشیده شده و برداشته می‌شود. با استفاده از یک دستگاه میکرودرم ابریژن قدرتمند، پزشک بلورهای ریزی را بر روی پوست اسپری کرده که سلول‌های مرده بر روی آخرین لایه از پوست را جدا می‌کند. این سلول‌های پوستی مرده از طریق یک مجرای دیگر در دستگاه به داخل کشیده می‌شوند. با برخورد سریع ذرات ریز بر روی پوست، اثری به شکل پولیش زدن ایجاد می‌شود. این اثر باعث کنده شدن تکه‌های مرده‌ی پوست شده و پوست شما را نرم‌تر، صاف‌تر و درخشنده‌تر می‌کند.

مزایای میکرودرم ابریژن

برخی از مزایای میکرودرم ابریژن پوست عبارت‌اند از:

 • بهبود بافت پوست
 • این روش نسبت به اکثر روش‌های لایه برداری پوست کم خطرتر است
 • این روش نیازمند زمان بهبودی نبوده و از کار افتادگی‌های عمل جراحی را ایجاد نمی‌کند
 • روشی نسبتاً سریع بوده که می‌توانید در استراحت ناهار خود برای انجام آن مراجعه کنید

پس از انجام این روش، ظاهر شدن نتایج چقدر زمان می‌برد؟

نتایج اولین جلسه‌ی درمانی میکرودرم ابریژن معمولاً زیاد قابل مشاهده نیستند و پزشک به شما انجام چند جلسه میکرودرم ابریژن را توصیه می‌کند – معمولاً بین 6 تا 10 جلسه می‌تواند نتایج رضایت بخشی را ایجاد کند. این جلسات درمانی معمولاً در طول یک بازه‌ی زمانی دو هفته‌ای برنامه ریزی می‌شوند.

پس از چند جلسه‌ی اول، پوست شما ظاهری سالم و نرم‌تر پیدا خواهد کرد. پس از یک دوره‌ی درمانی، تغییرات ایجاد شده افزایش یافته و چین و چروک‌ها و خطوط باریک شروع به کم رنگ شدن می‌کنند. پوست شما نیز نازک و نرم‌تر خواهد شد و روزنه‌های پوستی نیز تنگ خواهند شد.

لیزر تراپی برای رفع چروک صورت

لایه برداری لیزری به منظور کاهش چین و چروک‌های متوسط تا باریک صورت بدون نیاز به انجام عمل جراحی پلاستیک پرهزینه مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن جایی که این روش تهاجمی نیست، بیمار در یک دوره‌ی کوتاه بهبودی پیدا کرده و نسبت به عمل‌های جراحی عوارض کمتری را تجربه خواهد کرد. لایه برداری لیزری توسط پزشک انجام شده و بسته به میزان چین و چروک‌ها می‌توان آن را در یک یا چند جلسه‌ی درمانی به انجام رساند.

لیزر از یک پرتو نور متمرکز برای برداشتن سطح بخش‌های از پوست استفاده می‌کند. از آن جایی که می‌توان به طور دقیق به لیزر هدف داد، می‌توان بخش‌های کوچکی از بدن را بدون آسیب به نواحی اطراف آن مورد درمان قرار داد.

انواع لیزر

لیزرهای تراشنده، لایه‌ی سطحی پوست را سوزانده و تولید کلاژن جدید در بافت‌های صورت را تحریک می‌کنند. کلاژن یک پروتئین طبیعی است که انعطاف‌پذیری و سفت بودن پوست را باعث می‌شود. با بهبودی زخم ایجاد شده توسط لیزر تراشنده، پوست جدید نرم‌تر بوده و استحکام بیشتری خواهد داشت. لیزرهای غیر تراشنده، تولید کلاژن در زیر پوست را تحریک می‌کنند. این لیزرها، لایه‌های پوست را بخار نکرده بنابراین دوره‌ی بهبودی کوتاه‌تر خواهد بود. لیزرهای فراکشنال برای هدف قرار دادن نواحی بسیار کوچکی بر روی پوست مثل ناحیه‌ی دور چشم طراحی شده‌اند. در طول یک جلسه‌ی درمانی ممکن است چند نوع لیزر مختلف برای هر منطقه از پوست شما استفاده شود.

عارضه‌های درمان شده با لیزر

در روش لایه برداری لیزری پوست می‌توان چین و چروک‌های پویا و پایا را تحت درمان قرار داد. چین و چروک‌های پایا همیشه بر روی پوست قابل مشاهده هستند درحالی‌که چین‌های پویا تنها زمانی که فرد حالت چهره‌ی خود را عوض می‌کند قابل مشاهده می‌باشند. از لیزر درمانی برای ترمیم آفتاب‌سوختگی پوست نیز استفاده می‌شود. همچنین مشکلاتی مثل لکه‌ها، تغییر رنگ پوست، نشانه‌های پیری، جای زخم، کک مک، خال‌ها و عروق محسوس بر روی پوست صورت را می‌توان با استفاده از لیزر رفع کرد. لیزر درمانی در از بین بردن پوست شل شده و یا چین و چروک‌های عمیق مؤثر نخواهد بود.

نحوه‌ی درمان

قبل از انجام لیزر درمانی، ممکن است پزشک شما استفاده از آنتی بیوتیک را برای شما تجویز کند تا از عفونت جلوگیری کرده و همچنین استفاده از داروهای ضد ویروس و ضد قارچ را به شما توصیه کند تا از فعال شدن احتمالی یک ویروس خاموش در بدن در اثر لیزر درمانی جلوگیری شود. همچنین ممکن است از شما خواسته شود تا با استفاده از کرم‌ها و لوسیون های مخصوص، پوست خود را آماده کنید. قبل از انجام عمل، به شما داروی آرام بخش داده شده و یا از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده خواهد شد. در صورتی که لیزر لایه‌های عمقی پوست را هدف قرار دهد لازم است تا از بیهوشی عمومی استفاده کنید. در طول درمان، پزشک لیزر را بر روی بخش‌های مختلفی از پوست متمرکز خواهد کرد. یک جلسه‌ی درمانی ممکن است تا یک ساعت زمان ببرد که به شدت چین و چروک‌ها بستگی خواهد داشت. زمانی که لیزر بر روی پوست شما متمرکز می‌شود ممکن است احساس گزش ملایمی داشته باشید.

بهبودی

پس از انجام درمان از یک پماد محافظتی مخصوص بر روی پوست صورت شما استفاده می‌شود. در برخی از موارد ممکن است بخش‌های از صورت باندپیچی شوند. داروهای مسکن و کمپرس یخ می‌توانند در کاهش تورم و درد پس از انجام لیزر درمانی مؤثر باشند. ناحیه‌ی تحت درمان ممکن است پس از انجام درمان قرمز شده و پوسته پوسته شود. همچنین ممکن است پوست شما تا هفته‌ها صورتی رنگ باشد. تا زمانی که رنگ صورتی پوست کاملاً از بین برود، باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. پس از آن نیز برای قرار گرفتن در زیر نور خورشید، باید از یک کرم ضد آفتاب با SPF 30 و بالاتر استفاده کنید. پس از انجام لیزر درمانی، لازم است یک نفر شما را به خانه ببرد چراکه اثر داروی بی حسی و داروهای آرام بخش تا چند ساعت پس از درمان باقی خواهند ماند.

سؤالات متداول


برخی از سؤالات رایج مردم درباره روش‌های از بین بردن چین و چروک صورت عبارت‌اند از:

چه زمانی استفاده از بوتاکس گزینه‌ی مناسبی نیست؟

نمی‌توان همه‌ی چین و چروک‌های صورت را با استفاده از بوتاکس از بین برد. چین و چروک‌هایی که در اثر نور خورشید ایجاد شده‌اند را نمی‌توان با تزریق بوتاکس از بین برد. همچنین استفاده از بوتاکس بر روی نیمه‌ی تحتانی صورت توصیه نمی‌شود. عضلات قرار گرفته در این بخش صورت برای انجام فعالیت‌های روزانه حیاتی بوده و ضعیف کردن آن‌ها توصیه نمی‌شود.

نتیجه‌ی استفاده از بوتاکس چیست؟

چند روز پس از تزریق بوتاکس، نتایج آن را مشاهده خواهید نمود ولی نتایج نهایی این روش ده روز پس از انجام تزریق ظاهر می‌شوند. با استفاده از مقدار متوسط بوتاکس، حالت چهره‌ی شما کاملاً طبیعی شده و استفاده از هیچ کرم ضد چین و چروک نمی‌تواند اثر ایجاد شده توسط بوتاکس را ایجاد کند.

آثار ایجاد شده توسط بوتاکس بین 4 تا 6 ماه ماندگار بوده و پس از آن عضله کاملاً بهبود پیدا می‌کند. پس از بهبودی عضله، می‌توانید این روش را دوباره به دفعات نامحدود تکرار کنید بدون اینکه اثر عکس داشته باشد. همچنین، در هر زمانی می‌توان تزریق بوتاکس را متوقف کرد بدون نگرانی در مورد عوارض جانبی آن بر روی صورت.

آیا میکرونیدلینگ دردناک است؟

پزشک قبل از شروع درمان از یک کرم بی حس کننده بر روی پوست شما استفاده می‌کند. بنابراین هرگونه ناراحتی در صورت وجود، حداقل میزان ممکن خواهد بود.

آیا میکرونیدلینگ با درمارولر متفاوت است؟

درحالی‌که استفاده از درمارولر در خانه می‌تواند تولید کلاژن را تحریک کند، انجام میکرونیدلینگ توسط یک متخصص برای گرفتن بهترین نتیجه توصیه می‌شود. پزشکان این روش را هزاران بار انجام داده و به بیماران متعددی در کاهش چین و چروک‌ها، سفت کردن پوست و از بین بردن جای زخم کمک کرده‌اند.

آیا می‌توان پس از انجام بوتاکس یا تزریق ژل، میکرونیدلینگ انجام داد؟

بله! برای گرفتن نتایج شگفت انگیز، بلافاصله قبل از تزریق بوتاکس یا ژل، یک جلسه‌ی میکرونیدلینگ رزرو کنید. پزشکان توصیه می‌کنند که در صورت تزریق بوتاکس حداقل 48 ساعت برای بهبودی آن صبر کنید که این زمان برای تزریق ژل به 1 هفته می‌رسد.

چه رنگ یا نوع پوستی برای میکرونیدلینگ بهتر است؟

انجام میکرونیدلینگ برای همه‌ی انواع و رنگ‌های پوست مناسب است. انجام میکرونیدلینگ بر روی تمامی انواع پوست و رنگ‌ها بی خطر بوده و خطر لکه دار شدن پوست پس از رفع التهاب وجود نخواهد داشت.

تفاوت میکرودرم ابریژن و درم ابریژن چیست؟

نباید میکرودرم ابریژن را با روش تهاجمی‌تر درم ابریژن اشتباه کنید. درم ابریژن خارجی‌ترین لایه‌ی پوست را برداشته و معمولاً برای رفع جای زخم و چین و چروک‌های عمیق مورد استفاده قرار می‌گیرد. درم ابریژن نیازمند مدت زمان زیادی برای بهبودی بوده و قبل از انجام این عمل، فرد باید از بی حسی موضعی استفاده کند.

راه‌های پیشگیری از ایجاد چروک در صورت چیست؟

سالخوردگی یک روند طبیعی است که درنهایت همه‌ی افراد را به چین و چروک مبتلا کرده و این چین و چروک‌ها با گذر زمان پررنگ‌تر می‌شوند.

اقدامات زیر می‌توانند به کند کردن این روند کمک کنند:

دوری از نور زیاد خورشید می‌تواند آسیب‌های پوستی را کاهش دهد چراکه خورشید سبب پیر شدن سریع‌تر پوست خواهد شد. کلاه، لباس‌های محافظ و کرم ضد آفتاب می‌توانند پوست را در برابر چین و چروک ناشی از نور خورشید محافظت کنند. عدم قرارگیری کامل در معرض نور خورشید نیز توصیه نمی‌شود چراکه یک منبع حیاتی ویتامین D بوده که این ویتامین برای استحکام استخوان‌ها و دیگر جنبه‌های سلامتی ضروری است. برخی از کرم‌های ضد آفتاب از پوست مراقبت کردن و در عین حال از ساخته شدن ویتامین D جلوگیری نمی‌کنند.

کرم‌های مرطوب کننده از ایجاد چین و چروک جلوگیری نمی‌کنند ولی می‌توانند به طور موقتی در پوشاندن خطوط و چین‌های ریز به شما کمک کنند. ترک سیگار می‌تواند روند پیر شدن پوست را کندتر کند. حتی افرادی که برای مدت زمان‌های طولانی به مقدار زیادی سیگار می‌کشیده‌اند می‌توانند با ترک آن روند پیر شدن پوست را کند کنند.

خوابیدن حداقل 7 ساعت در شب، رژیم غذایی سالم و ورزش منظم برای حفظ سلامت عمومی لازم است که شامل کیفیت پوست نیز می‌باشد. البته این مورد به طور کامل توسط تحقیقات اثبات نشده است.

به این پست امتیاز دهید.
درمان چروک صورت برای داشتن صورت جوان و زیبا در کوتاه ترین زمان
4 از 1 رای