رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران با لیزر: سفید و روشن شدن سریع پوست

تیرگی زیر بغل، بسیاری از افراد به ویژه بانوان را آزار می‌دهد. موارد بسیاری از جمله مواردی چون هایپرپیگمنتیشن (تیره شدن بیش از حد پوست)، تغییرات هورمونی مانند آنچه در بارداری رخ می‌دهد، سطح بالای انسولین، مواد شیمیایی خاص موجود در دئودورانت‌ها و ضد عرق‌ها و حتی اصلاح موهای زیر بغل شما می‌تواند در تیره به نظر رسیدن زیر بغل شما که تحت عنوان axillary darkening نیز شناخته می‌شود موثر باشد، البته کلیه عللی که باعث تیرگی پوست زیر بغل می‌شود لزوما محدود به موارد فوق نیست. درمان لیزر یک روش مطمئن است که در روشن کردن پوست زیر بغل شما بسیار موثر است. با استفاده از لیزر نه تنها می‌توان چروک‌ها، جای زخم یا جوشگاه، تاتو، لکه‌های پیری و ناشی از نور آفتاب، کک و مک و لکه ماه گرفتگی را محو کرد، موهای زائد را از بین برد و ضایعات پوستی را درمان کرد، بلکه می‌توان از آن برای سفید کردن پوست‌های تیره‌ای، مانند سیاهی زیربغل و کشاله ران نیز بهره گرفت. لیزردرمانی یکی از سریع‌ترین و موثرترین روش‌های برای سفید کردن تیرگی زیربغل و کشاله ران است.

به نظر می‌رسد که تیرگی زیر بغل برای بسیاری از مردم خجالت‌آور است. تیرگی زیر بغل بیشتر در افرادی با پوست عادی دیده می‌شود و مانند تغییر رنگ پوست و لکه‌های پوستی در قسمت‌های دیگر بدن می‌توانند منجر به فقدان خودباوری و اعتماد به نفس شوند. برخی از مزایای استفاده از لیزر برای تیرگی زیر بغل عبارتند از: ارائه نتایج سریع‌تر، از جمله روشن شدن فوری زیر بغل و بهبود پوست شما. گروه پزشکان سپید، لیزر درمانی را برای درمان شما پیشنهاد می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره‎‌های 02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس حاصل فرمایید.

علت تیره شدن پوست زیر بغل و کشاله ران


همانند بسیاری از عارضه‌ها، بعضی افراد بیشتر از دیگران در معرض تیرگی پوست زیر بغل هستند، اما علل اصلی آن عبارتند از: بهداشت ضعیف زیر بغل، اصطکاک ناشی از سایش لباس‌های تنگ، جمع شدن سلول‌های مرده پوست ، اضافه وزن، واکنش به دئودورانت‌ها و سایر محصولات مراقبت از پوست، اصلاح موهای زیر بغل و مصرف قرص‌های ضد بارداری بر پایه آندروژن.

قبل از درمان


قبل از شروع این روش، ممکن است یک تست در یک ناحیه کوچک پوست صورت گیرد تا پزشک ببیند پوست شما به این درمان چگونه واکنش نشان می‌دهد. اگر شما هیچ مشکلی نداشته باشید، معمولا چند هفته بعد اولین جلسه شما برگزار می‌شود.

چگونگی لیزر زیربغل و کشاله ران


لیزر یکی از سریع‌ترین و موثر‌ترین راه‌های سفید کننده زیر بغل و کشاله ران است. روش روشن کننده پوست لیزر با هدایت پرتوهای متمرکز از انرژی نور در نقاط تیره به منظور کمک به حذف لایه به لایه پوست عمل می‌کند.

 • ممکن است در طی مراحل این روش شما احساس سوزش یا سوزن سوزن شدن داشته باشید، بنابراین یک کرم بی‌حسی موضعی ممکن است برای بی‌حس کردن پوست شما استفاده شود. در طول جلسه:
 •  برای محافظت از چشمانتان در برابر لیزر، از عینک مخصوص استفاده کنید.
 •  یک تجهیز لیزری کوچک دستی روی پوست شما قرار می‌گیرد، این تجهیز ممکن است احساسی مانند چسبیدن یک باند لاستیکی به پوست شما را ایجاد کند.
 •  ممکن است یک جت هوای سرد به پوست شما دمیده شود تا آن را خنک نگه دارد
  هر جلسه معمولا حدود 30 دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد. بعد از پایان کار می‌توانید به خانه بروید.

بهبودی


اگر علت اصلی تیرگی زیربغل، برای مثال تماس مستمر و طولانی مدت با نور آفتاب، همچنان وجود داشته باشد، ضایعات رنگدانه‌ای دوباره عود می‌کند و زیربغل به مرور سیاه می‌شود. بنابراین طرح پس از درمان برای به حداقل رساندن احتمال تیرگی مجدد به تمام بیماران ارائه می‌شود. در دوران بهبودی بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید:

 •  ممکن است یک یا دو هفته طول بکشد تا پوست شما پس از درمان روشن کردن پوست با لیزر بهبود یابد. ممکن است بخواهید چند روز کار خود را کنار بگذرید تا ظاهر پوست شروع به بهبود کند.
 •  پوست شما به طور معمول برای چند روز قرمز و متورم است، و ممکن است برای یک یا دو هفته کبود و یا پوسته پوسته شود.
 •  در عرض چند هفته آینده پوست شما باید کم کم تغییر رنگ داده و روشن‌تر شود. تا شش ماه پوست شما به نور خورشید حساس خواهد بود.
 •  شما می‌توانید با انجام کارهای زیر به بهبودی خود کمک کنید:
 •  فقط محل تحت درمان را به آرامی با صابون بدون عطر شستشو دهید و با دقت آن را خشک کنید.
 •  به طور منظم ژل آلوئه ورا یا ژل‌های پایه نفتی (مانند وازلین) را برای خنک کردن و تسکین ناحیه تحت درمان استفاده کنید.
 •  هر گونه چربی زائد یا پوسته‌ای که ایجاد می‌شود را دست کاری نکنید.
 •  داروهای ضد دردی مانند پاراستامول را برای هر گونه ناراحتی مصرف کنید و یک کیسه یخ برای کاهش هرگونه تورم روی پوست نگه دارید.

چه زمانی نتیجه قابل مشاهده است؟


اکثر بیماران به یک تا سه جلسه درمان نیاز دارند، البته تعداد جلسات درمان به شدت تیرگی و اختلال دامن زننده به آن بستگی دارد. در کل انتظار می‌رود که 90 ـ 50 % از تیرگی زیربغل برطرف شود.

عوارض جانبی


موارد زیر پس از روشن کردن پوست با لیزر شایع است:
• قرمزی و تورم
• کبودی
• پوسته پوسته شدن
• تاول زدن
این اثرات معمولا پس از یک یا دو هفته بر طرف می‎شوند.

هزینه انجام لیزر زیر بغل و کشاله ران


هزینه یکی از مهم ترین فاکتورها برای انتخاب یک روش زیبایی است. انجام لیزر پوست زیر بغل و کشاله ران روشی مطوئن و کم خطر است و نسبت به سایر روش‌های سفید کردن پوست هزینه‌های جانبی کمتری دارد. برای تعیین هزینه این روش عواملی مانند شدت و گستردگی تیرگی پوست، تعداد جلسات مورد نیاز، تجربه و تبحر پزشک و عوامل دیگر تاثیر دارند.

پیشگیری از تیره شدن پوست زیر بغل و کشاله ران


پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. در اینجا فهرستی از بایدها و نبایدها برای کسانی که نمی‌خواهند پوست زیر بغلشان تیره شود و حتی برای افرادی که یک روش درمان موفقیت آمیز روشن کردن تیرگی پوست زیر بغل را پشت سر گذاشته‌اند، و اکنون نمی‌خواهند مجددا به این عارضه مبتلا شوند، ارائه شده است.

 •  موهای زیر بغل خود را با تیغ اصلاح نکنید. تیغ زدن تنها مو را از روی سطح برمی‌دارد و باقیمانده‌ای با یک زاویه‌ی زشت در زیر پوست بر جای می‌گذارد که باعث تیرگی پوست زیر بغل می‌شود.
 •  از کرم‌های موبر استفاده نکنید. تقریبا همه آنها حاوی مواد شیمیایی خشن هستند که با پوست شما با خشونت رفتار می‌کنند. استفاده طولانی مدت از کرم‌ها و لوسیون‌های موبر می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی دائمی پوست شما شود.
 •  از دئودورانت‌ها و ضد عرق‌ها استفاده نکنید. یا حداقل اگر شما نمی‌توانید به طور کامل استفاده از آنها را متوقف کنید، استفاده از آنها را محدود کنید.
 •  از حمام کردن فرار نکنید. اگر هوا گرم است بیشتر حمام کنید. در حقیقت، در چنین آب و هوایی، شما باید بیش از همیشه حمام کنید. حمام نکردن منجر به تجمع باکتری‌هایی می‌شود باعث ایجاد عرق بد بو و رنگدانه در پوست هستند.
 •  لباس‌های بیش از حد تنگ نپوشید. در صورت امکان، از پوشیدن لباس‌های مصنوعی نیز اجتناب کنید. لباس‌های تنگ و مصنوعی باعث اصطکاک لباس با پوست می‌شوند که منجر به بثورات و سپس ایجاد رنگدانه می‌شود.
 •  اجازه ندهید که وزن شما از کنترل خارج شود. اگر چاق هستید وزن خود را کم کنید نه تنها لباس‌های تنگ، بلکه حتی چربی بدن شما که زیر بغل انباشته شده است، به لباس‌ها ساییده می‌شود و منجر به تیرگی زیر بغل می‌شود.
 •  قرص‌های ضد بارداری مصرف نکنید. روش‌های جلوگیری از بارداری دیگری وجود دارد که می‌توانید به جای این روش‌های خوراکی استفاده کنید. این قرص‌ها بعضی وقت‌ها باعث عدم تعادل هورمونی می‌شود که ممکن است منجر به تیرگی پوست زیر بغل شود.
 •  با بهداشت عمومی بدن ناسازگار نباشید. هنگامی که پوست زیر بغل خود را به درستی تمیز نکنید، سلول‌های پوست مرده در زیر بغل انباشته می‌شوند و باعث ایجاد زائده پوستی و تیرگی در این ناحیه می‌شود.
 •  اجازه ندهید دیابت شما از کنترل خارج شود. اگر از دیابت نوع 2 رنج می‌برید، سطح بالای انسولین می‌تواند باعث تولید بیش از حد سلول‌های پوستی شود که ممکن است منجر به ایجاد رنگدانه شود.
به این پست امتیاز دهید.
رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران با لیزر: سفید و روشن شدن سریع پوست
4.4 از 5 رای