شش روش برای کوچک کردن و لاغری باسن مانند لیزر لیپولیز و کویتیشن

شش روش برای کوچک کردن و لاغری باسن مانند لیزر لیپولیز و کویتیشن

اگر تصور می‌کنید که انجام جراحی زیبایی باسن تنها برای افزایش سایز و فرم دهی به باسن انجام می‌شود ،کاملا در اشتباه هستید. اکثر بیماران از ظاهر باسن خود رضایت ندارند و تمایل به بزرگتر کردن، گردتر و سفت‌تر کردن آن دارند. افراد کمی هستند که به دلیل سایز باسن خود دچار مشکلاتی می‌شوند. خوشبختانه جراحی کوچک کردن باسن وجود دارد. با اینکه جراحی کوچک کردن باسن نسبت به دیگر عمل‌های زیبایی جدید است اما طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. عمل کوچک کردن باسن معمولا با لیپوساکشن انجام می‌شود. پزشک از همان روش‌ها برای جمع‌آوری چربی‌ها از قسمت‌هایی که چربی اضافی در آنها ذخیره شده است استفاده می‌کند. در حین عمل، جراح ابتدا به باسن بیمار محلول بی حسی تامسنت را تزریق می کند. این محلول پروسه جراحی را تسهیل می‌کند. پس از آن روش لیپو ساکشن معمول اجرا می‌شود.

کوچک کردن باسن نوعی جراحی پلاستیک است که برای کاهش سایز یا فرم باسن طراحی شده است. از این روش برای فرم دهی و شکل دهی به باسن استفاده می‌شود. این عمل به نظر ساده می‌آید.با این وجود جراح باید با دقت و احتیاط کامل عمل لیپوساکشن باسن را انجام دهد. روش‌ها و مهارت‌های  بخصوصی باید بکار گرفته شوند تا بتوان از عدم آسیب رسانی به چین گلوتئال تحتانی مطمئن شد. در صورتی که جراح مرتکب چنین اشتباهی شود باسن بیمار دچار افتادگی می‌شود.

چه کسانی برای انجام عمل کوچک کردن باسن داوطلب می شوند


چه کسانی برای انجام عمل کوچک کردن باسن داوطلب می شوند

در زمان ویزیت در مورد نگرانی‌ها و اهداف خود از انجام جراحی زیبایی با پزشک گفتگو خواهید کرد. سابقه بیماری شما مورد ارزیابی قرار می گیرد و معاینات اولیه بر روی شما صورت می گیرد. افرادی که به دیابت،گردش خون ضعیف،مشکل قلبی، مشکل کبد یا ریه مبتلا باشندپیش از جراحی به ملاحظات بیشتری نیاز دارند. افراد سیگاری،کسانی که بطور ارثی مشکل انعقاد خون دارند یا داروهای نامناسب مصرف می کنند بیشتر در معرض ابتلا به عوارض قرار دارند و شاید تقاضای استفاده از دیگر گزینه های درمانی را داشته باشند.بطور کلی، زمانی شما موردی مناسب برای انجام این عمل هستید که بطور ژنتیکی باسن شما تناسبی با اندام شما نداشته باشد،  افزایش وزن داشته باشید ، تجمع چربی در ناحیه باسن آن قسمت را بزرگتر کرده باشد و یا اینکه از پروتز استفاده کرده باشید.

راههای کوچک کردن باسن


روش های متفاوتی برای لاغری یا کوچک کردن باسن وجود دارد که در این بخش به آن ها اشاره می شود.

لیپوساکشن

لیپوساکشن

بر خلاف اعتقاد عمومی، لیپوساکشن  برداشتن مقدار قابل توجهی چربی از باسن نیست. آنچه حائز اهمیت است این است که چه مقدار چربی بعد از عمل جراحی جهت حصول اطمینان از اینکه کانترهای طبیعی بدن حفظ شده‌اند باقی مانده است. ضمنا برداشتن مقدار زیادی از چربی نه تنها کانترهای طبیعی پوست را از بین می برد بلکه منجر به بروز ناهنجاری‌های پوست می‌شود که اصلاح آنها اگر غیر ممکن نباشد به سختی صورت می‌گیرد. به عبارت دیگر ،لیپوساکشن لپ‌های باسن به دلیل ریسک بالا در متقارن سازی و افتادگی ظاهری رویه ای معمول نیست. چنانچه نیمه پایینی باسن درمان شوداین مسئله کاملا صحیح است. در عوض لپ اصلی باسن ،بیشتر بیماران از عمل لیپوساکشن برای برداشتن چربی از ناحیه بالایی-خارجی باسن،خارجی ران و ناحیه جانبی باسن بهره می برند. گفته می شود که چربی اضافی در ناحیه بالایی-خارجی باسن ظاهر باسن را صافتر و پهنتر می سازد. به این منظور فرم دهی ناحیه با عمل لیپوساکشن سبب بهبود ظاهر باسن حتی بدون استفاده از پروتزهای سیلیکونی یا لیفت باسن به روش برزیلی(تزریق چربی) می‌شود. باید توجه داشت که مقدار چربی برداشته شده تنها با سایز مطلوب بیمار بعد از عمل نباید تعیین شود. شاید عامل مهمتر خاصیت کش‌سانی پوست یا توانایی آن در درآمدن به فرم جدید باشد. به عبارت دیگر هدف لیپوساکشن باسن برداشتن مقدار درست از چربی و باقی گذاشتن بافت چربی کافی جهت حفظ فرم طبیعی بدن و همچنین حفظ سطح صاف پوست می باشد.

هزینه انجام این عمل چقدر است

میانگین هزینه عمل کوچک کردن باسن متغیر است، اما حدود آن به شرایط شما بستگی دارد.برای تعیین دقیق میزان هزینه نیاز به مشاوره خصوصی دارید.

مزوتراپی

کاهش میزان چربی به روش مزوتراپی عبارتست از انجام تزریقاتی بوسیله سوزن‌های بسیار کوچک در نواحی مشخصی از چربی‌ها. هدف داروی تزریقی کاهش چربی در همان محل تزریق در باسن می‌باشد که طی 3 تا 4 جلسه قابل مشاهده است.در طی درمان چندین تزریق از محلول‌های خاصی حاوی عصاره های طبیعی، ویتامین‌ها و داروها در نواحی دچار مشکل انجام می‌شوند(هر 2 هفته یکبار باید تکرار شوند). دارو چربی را حل می‌کند،چربی از طریق غدد لنفاوی جذب می‌شود و سرانجام به کبد منتقل می‌شود که بطور طبیعی آن را بوسیله حرکات معمول روده‌ها دفع می‌کند. برای نتیجه گیری بهتر به 4 تا 6 جلسه درمان نیاز است. برخی مزایای مهم قرار گرفتن تحت درمان کاهش چربی مزو سلولیز توسط یک متخصص در کلینیک زیبایی سپید به شرح زیر است:

مزایای مزوتراپی کوچک کردن باسن

مزوتراپی سلولیز به دلیل اینکه هیچگونه زخم،کبودی و نیازبه دوره بهبودی را به همراه ندارد ،بهترین جایگزین برای اعمال جراحی است. مزوتراپی سیستم های لنفاوی ،ایمنی و گردش خون را بهبود می بخشد و در نتیجه آن بدن لاغرتر و پوست ظاهر بهتری می یابد. به این دلیل که در روش مزوتراپی نسبت به اعمال جراحی کمتر به درون بدن رسوخ می شود ، با درد کمتری همراه خواهد بود . این نوع درمان نواحی ناخوشایند تجمع چربی را در بدن از بین می برد و بدن شما را به شکل طبیعی و سالم خود باز می گرداند. مزوتراپی با تأثیرات گذر زمان مبارزه می کند و به شما ظاهری جوان می‌بخشد ؛ این درمان پوست افتاده را سفت می‌کند و درخشش طبیعی پوست که مربوط به دوران جوانی است را به آن باز می‌گرداند. درمان کاهش چربی را می توان در هر ناحیه ای از پوست بدن انجام داد ، با این حال در قسمت گردن،بالای بازو،صورت،بالای سینه ها،عضلات شکم و رانها بهتر عمل می کنند. مزوتراپی از عمل‌های جراحی زیبایی کم هزینه‌تر است. این روش خطر عوارض جانبی یا عوارض بعد از عمل را به همراه ندارد.

لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز

باسن بخش مهمی از زیبایی کلی یک زن است. در بیشتر موارد ورزش و رژیم غذایی برای حفظ سفتی و زیبایی باسن کافی نیستند.لیزر لیپولیز روش درمانی کم خطرتری است که تنها در یک جلسه انجام می‌شود و مشکلات اصلی مربوط به زیبایی باسن را رفع می کند.

لیزر لیپولیز چیست؟

لیزر لیپولیز یا لیپولیزر روشی کمتر تهاجمی است که برای رفع چربی انباشته و جمع کردن پوست و مطابقت آن با فرم جدید به کار می‌رود. این روش به باسن شکلی جدید با کمترین مقدار آسیب می‌دهد. انرژی از طریق لوله قابل انعطاف و ظریفی به همراه فیبر نوری در یک انتها هدایت می‌شود و بصورت گزینشی چربی‌ها را ذوب می کند. این ذوب چربی بر بافت‌های جانبی تأثیر نمی گذارد در حالیکه همزمان فیبرهای کش‌سانی پوست را فرم مجدد می‌دهد و سبب سفتی پوست می‌شود.

فرم دهی باسن با لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز تمام مشکلات زیبایی مربوط به باسن را تنها در یک جلسه و تحت بی حسی موضعی بصورت سرپایی اصلاح می کند:

 • انرژی لیزر دوگانه چربی تجمع یافته در اطراف باسن و نیز چربی انباشته زیر چین باسن را ذوب می کند.
 • فیبر نوری اجازه کار از فاصله نزدیک با بافت چربی را در ناحیه پوست می دهد. این چربی به شکل چال و سلولیت توزیع می شود که بعد از درمان بطور چشمگیری بهبود می یابد.
 • لیزر با گرما سبب بازسازی فیبرهای کلاژن و الاستین و افزایش کشسانی پوست می شود و افتادگی پوست را بهبود می بخشد.

مزایای لیزر لیپولیز

 • انقباض پوست : تأثیر لیزر بر کشسانی پوست از افتادگی آن جلوگیری می کند و سبب سفتی،صافی و یک دستی پوست می شود
 • دوره نقاهت کوتاه : دوره درمان کم آسیب تر از روشهای سنتی است و بهبود را سریعتر و آسان تر می کند.
 • خونریزی و کبودی کمتر : لیزر سبب انعقاد خون در رگها می شود و خونریزی و کبودی را کاهش می دهد.
 • روش سرپایی : نیازی به بستری شدن نیست و بیمار در کمترین زمان می تواند به زندگی عادی خود باز می گردد.
 • بی حسی موضعی : بیمار تنها ظرف 1 ساعت مرخص می شود

درمان تدریجی باسن با لیزر لیپولیز

 • پزشک از بی‌حسی موضعی به روش تامسنت کلین استفاده می‌کند.
 • پزشک یک فیبر نوری را به داخل برشی 3 میلیمتری وارد می کند. این فیبر با چربی ای که باید برداشته شود تماس پیدا می کند و آن را ذوب می‌کند.
 • یک لوله مخصوص لیپوساکشن که ظریفتر از لوله های دیگر باشدبرای مکیدن چربی ذوب شده وارد می شود
 • فیبر نوری بار دیگر برای منقبض کردن پوست وارد می شود.
 • در تمام مدت درمان بیمار هوشیار است و ساعتی بعد از اتمام عمل می تواند به خانه باز گردد. پزشک از بیمار می‌خواهد تا گنی محکم و سفت به مدت 7 روز بپوشد و بعد از 48 ساعت به سر کار بازگردد.

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز که عموما به آن "فریز کردن چربی" می‌گویند روشی جایگزین بدون نیاز به عمل جراحی برای کاهش موضعی چربی است. کرایو لیپولیز روشی اثبات شده در زمینه کاهش چربی است که به معاینات بالینی و مطالعات علمی نیاز دارد و سلول‌های چربی را در هر جلسه در قسمت تحت درمان از بین می‌برد. این روند درمانی حدود یک ساعت به طول می انجامد و غالبا برای کاهش دائمی توده های چربی مقاوم و فرم دهی کلی بدن به کار می رود. برخلاف لیپوساکشن لیزری که تأثیر کمتر بر از بین رفتن سلولهای چربی دارد یا تأثیری ندارد، یا جراحی لیپوساکشن که به درمان زیاد نیاز دارد و عمل تهاجمی با خطر نیاز به عمل جراحی، امکان چسبندگی،دوره استراحت طولانی، زخمهای احتمالی و درد، کرایولیپولیز مدت زمان استراحت بسیار کمی دارد یا اصلا به استراحت نیازی نیست و درمان مطلوب سرپایی است.

کویتیشن

کویتیشن

کویتیشن چربی ماورای صوت، از فرکانس پایین ماورای صوت استفاده می کند تا غشای سلولهای چربی را در معرض موج قدرتمندی از فشار قرار دهد. ساختار سلول نمی تواند این فشار را تحمل کند و به حالت مایع در می آید.موج ماورای صوت در لایه چربی لرزشی ایجاد می کند. سلولهای چربی ظرفیت ساختاری برای تحمل این لرزش را ندارند و غشای سلول به سرعت می شکند.این درمان برای بیمارانی که بافت چربی به قطر 3 سانتیمتر یا بیشتر دارند و نیاز به کاهش سریع آن دارند مناسب است. کویتیشن زمانی که با روشهای کاهش چربی دائمی ترکیب شود می تواند نتایج باورنکردنی به جای گذارد.

سلولهای چربی کجا می روند؟

بدن شما آنها را هضم می کند.همچون دیگر منابع انرژی چربی ها نیز از طریق گره های لنفاوی دفع می شود.

آیا کاهش وزن باز می گردد؟

دفع محتوای مایع حاوی اسیدهای چرب و گلیسیرول سبب کاهش سایز سلولهای چربی می شود.بنابراین  میزان بیشتر کالری دریافتی می تواند سبب افزایش سایز سلولهای چربی شود.از این رو حفظ سبک زندگی سالم اهمیت زیادی دارد و از این طریق فرصت مناسبی برای قرار دادن زندگی خود در مسیر سالمتر به دست می آورید.

آیا عوارض جانبی به همراه دارد؟

قرمزی موضعی کمی در اطراف محل مورد درمان بوجود می آید.کویتیشن روشی کاملا ایمن و بدن عوارض جانبی است.کویتیشن بر رگهای خونی، اعصاب یا بافتهای مرتبط تأثیر نمی گذارد

طول دوره نقاهت چه مدت است؟

کویتیشن 100% غیر تهاجمی است بدین معنا که از هیچ نوع چاقو،سوزن،داروی بی هوشی یا آرام بخشی در آن استفاده نمی شود. بدون هیچگونه محدودیتی شما آزاد به ادامه زندگی بالافاصله بعد از درمان می پردازید.

مورد مناسب درمان چه کسی است؟

موارد مناسب درمان باید سالم باشند و اضافه وزنی بین 10تا 15 درصد بیشتر از وزن ایده آل خود داشته باشند. آنها به دنبال کاهش چربی نقطه ای نواحی خاص خود هستند و تمایلی به انجام عمل جراحی ندارند. مسئله مهم صبر است. برخلاف عملهای جراحی ،نتایج تدریجی هستند و چند هفته به طول می انجامند.این به این معناست که دوستان و خانواده شما تغییر شکلی طبیعی را مشاهده می کنند.

لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک یا لیپوپلاستی یا لیپواسکالپچر و ساکشن و چربی برداری یک عمل جراحی زیبایی است که چربی های اضافی یا ناخواسته را از باسن بر می دارد.ابزاری که کانولا (نوعی لوله) نام دارد زیر پوست وارد می‌شود و مکشی فشار قوی در داخل کانولا وارد می‌شود تا چربی های ناخواسته را از بین ببرد. عمل لیپوماتیک در تمام نواحی بدن که دارای چربی است می‌تواند انجام شود.

 "کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است."

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است