لاغر کردن (لیفت) ساق پا با تزریق بوتاکس و خارج کردن چربی اضافه ساق

لیفت ساق پا

بسیاری از زنان تلاش می‌کنند تا به ماهیچه‌هایی جذاب و موزون در ناحیه ساق پای خود دست یابند. در حالی که برخی افراد رشد و موزون شدن ماهیچه‌های ساق پا را مشکل می‌دانند، برخی دیگر از بزرگ بودن ماهیچه‌ ساق پای خود شاکی بوده و به دنبال راه‌هایی برای کاهش حجم ماهیچه هستند. ماهیچه حجیم می‌تواند درنتیجه ژنتیک، تغذیه ضعیف یا عدم ورزش کردن ایجاد شود. با انجام پروسه‌های کاهش حجم ماهیچه می‌توانید اندازه ماهیچه حجیم را بدون از دست دادن ظاهر موزون و هماهنگ آن کاهش دهید. فرآیندهای کاهش حجم ماهیچه ساق پا به منظور دستیابی به یک ظاهر زنانه برای ناحیه ساق پا انجام می‌شوند. این کار به ویژه برای دستیابی به تعادل زنانه برای پاهای کوتاه تر با ماهیچه‌های وسیع مفید است.

کاهش حجم ماهیچه ساق پا، ظاهر بالاتنه زمخت فرد را که ماهیچه‌های برجسته دوقلوی ساق پا بطور نامتناسبی به شما می‌دهند حذف کرده، منجر به ماهیچه‌های بالایی قطور ساق پا می‌شود که بدنسازان به دنبال آن هستند که البته این برای افراد عادی مناسب است. نه تنها پوشیدن بوت‌های پاشنه بلند مد روز مشکل است بلکه هم زن و هم مرد نسبت به شکل ماهیچه‌های ساق پای خود احساس غرور خواهند داشت.اندازه ایده‌آل ماهیچه ساق پا بین 32 تا 34 سانتی‌متر است. فرآیندهای بسیاری به منظور کمتر برجسته نشان دادن ماهیچه ساق پا انجام می‌شود. فرآیند صحیح برای یک بیمار به آناتومی ماهیچه ساق پا، اندازه عضلات دوقلو و هم به ظاهر کلی ماهیچه بستگی دارد. این فرآیندها شامل لیپوساکشن، تزریقات بوتاکس و لیپوماتیک است. عصب رادیوفرکانسی و برداشت ماهیچه با جراحی، برش عصب بسیار گزینشی و برش جزئی ماهیچه‌های دوقلو از دیگر فرآیند‌های کاهش حجم ماهیچه است.

متخصصین ما در کلینیک زیبایی سپید آماده ارائه انواع خدمات زیبایی و تناسب اندام از جمله لیفت ساق پا به شما عزیزان می باشند. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می توانید با شماره های 02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس حاصل فرمایید.

لاغر کردن ساق برای چه کسانی مناسب است؟


برخی جوانب وجود دارد که برای انجام عمل کاهش حجم عضله ساق پا باید آنها را در نظر گرفت. این فرآیندها بیشترین استفاده را برای افراد با معیارهای زیر دارند:

 • چربی اضافه در قسمت پایین‌تر پا یا ماهیچه ساق پا
 • ظاهر "دائما متورم" زانو
 • عدم وجود تناسب بین ران، ماهیچه ساق پا و زانو
 • بطور کلی سالم بودن فرد
 • داشتن وزن ثابت، سالم یا دارای فقط کمی اضافه وزن
 • راضی بودن از بیشتر نواحی دیگر بدن

اگر شما یک یا تعداد بیشتری از معیارهای بالا را دارید، کاندید بسیار خوبی برای انجام پروسه کاهش حجم عضله ساق پا هستید. برخی افراد می‌گوند که این فرآیندها باعث تغییر در زندگی‌شان شده و به راحتی منجر به ظاهری می‌شود که دستیابی به آن با تغذیه و ورزش غیر ممکن است.

اقدامات لازم قبل از درمان


یک "ناحیه ریکاوری" در منزل خود آماده کنید. این ناحیه ریکاوری می‌تواند شامل بالش، بسته‌های یخ، یک دماسنج و یک تلفن با دسترسی آسان باشد. اطمینان داشته بشید که با یکی از دوستان یا اقوام برای رساندن و برگرداندن شما از کلینیک یا بیمارستان هماهنگ کرده باشید. یک نفر هم باید در 24 ساعت اولیه بعد از بازگشت از بیمارستان در منزل در کنار شما بماند. این خیلی مهم است که محیط ریکاوری شما  به منظور کاهش احتمال عفونت، تمیز بوده و بصورت ایده‌آل فاقد حیوانات خانگی باشد.برای کسب بهترین نتیجه و حداقل عوارض جانبی، قویا به شما توصیه می‌شود سیگار کشیدن را برای حداقل 6 هفته قبل و 6 هفته بعد از درمان متوقف کنید.پزشک قبل از عمل به شما دستوالعمل مفصلی را می‌دهد. به دقت  آنها را انجام دهید.از شما همچنین خواسته خواهد شد تا یک سابقه پزشکی کامل شامل هر مشکل سلامتی، هر دارویی که مصرف می‌کنید یا مصرف کرده‌اید و هر آلرژی که ممکن است داشته باشید، برای پزشک خود فراهم کنید. جراح در صورت نیاز هر آزمایش دیگری مانند آزمایشات خون، آزمایشات اشعه ایکس یا ECGها را به شما توصیه خواهد کرد.ممکن است به شما توصیه شود تا مصرف برخی داروهای خاص مانند داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب (NSAIDs)، آسپیرین و داروهای حاوی آسپیرین را متوقف کند. ممکن است همچنین از شما خواسته شود که مصرف داروهای گیاهی مانند گارلیک، جینکو، جنسینگ و گل راعی را نیز متوقف کنید چرا که این داروها می‌توانند باعث لخته شدن خون و بیهوشی شما شوند. همیشه هر دارویی را که مصرف می‌کنید با پزشک خود در مبان بگذارید.

روش های لاغر کردن ساق پا


امروزه برای لاغر کردن و لیفت ساق پا روش‌های زیادی وجود دارد. برخی از بهترین و ایمن‌ترین راه‌های درمان چاقی پا عبارت‌اند از:

تزریقات بوتاکس

تزریقات بوتاکس

کاهش حجم عضله ساق پا با بوتاکس شامل تزریقات چندگانه بوتاکس به عضله ساق پا، کاهش فعالیت عضله را بخ دنبال داشته و باعث تحلیل رفتن آن می‌شود. بوتاکس یا بوتالیم نوع A بصورت مستقیم به داخل ماهیچه و جایی که فعالیت ماهیچه را محدود کند تزریق می‌شود. در یک درمان کاهش ماهیچه ساق پا، بوتاکس به منظور غیرفعال کردن ماهیچه‌های مهاجم بصورت انتخابی استفاده می‌شوند. این فرآیند عملکرد ماهیچه را محدود نمی‌کند و تمامی قعالیت‌های منظم ماهیچه حفظ می‌شوند.پروتکل‌های بسیاری برای درمان‌های افزایش حجم ساق پا وجود دارد. این درمان می‌تواند در 2 تا 3 جلسه انجام شود. برخی پزشکان استفاده از دوز بالاتر، درمان تک جلسه‌ای و در صورت لزوم با جلسات درمانی اضافه را ترجیح می‌دهند تا درمان اولیه را کامل کنند.

فرآیندها

در حالی بوتاکس در کل ناخوشی خیلی کمی برای بیمار ایجاد می‌کند، اما آنها می‌توانند طی این فرآیند درمانی از یک پماد بی‌حسی موضعی استفاده کنند. ناخوشی بیماران برای ما خیلی مهم است و ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که شما هر آنچه را که برای یک فرآیند درمانی بدون درد و آرام نیاز دارید خواهید داشت.برای بیمارانی که تاکنون از بوتاکس در پیشانی‌شان استفاده کرده‌اند، درمان ساق پا با بوتاکس خیلی شبیه آن است. با استفاده از سرنگ‌های مخصوص، پزشکان ما با دقت بوتاکس را بصورت مساوی در سرتاسر ماهیچه دوقلو که ماهیچه اصلی ساق پا و مسئول حجیم شدن ساق پا است تزریق می‌کنند. با استفاده از این دیدگاه صحیح در تزریق بوتاکس، این فرآیند می‌تواند اغلب در زمان کمتر از یک ساعت انجام شود.

لیپوماتیک

لیپوماتیک

توده‌های چربی در قوزک پا و ماهیچه‌ها به طور معمول به آرایش ژنتیکی شما بستگی دارد. در نتیجه فرقی نمی‌کند که رژیم غذایی و تمرینات شما تا چه حد سخت است، چربی این ناحیه بدون کمک گرفتن از لیپوماتیک در آنجا باقی می‌ماند. لیپوماتیک (که با عنوان لیپوساکشن فروصوت رقصان نیز شناخته می‌شود) یک دستگاه مورد تأیید و یک سیستم قابل اتکا و ثابت شده است که بطور مطمئن و مؤثر می‌تواند باعث برداشت حجم بالای چربی در همه نواحی بدن شود. در لیپوماتیک سلول‌های چربی در ابتدا تجزیه شده (یا با حرکت ارتعاشی میله به صورت امولیسیون درآمده) و سپس امولیسیون چربی به آرامی به منظور شکل دادن به بدن خارج می‌شود. لیپوماتیک مشکل اطمینان را در لیپوساکشن‌ مرسوم حذف کرده و علاوه بر آن سیستم امنیتی فعال آن از بافت‌های بدن (عصب‌ها، رگ‌های خونی، ماهیچه‌ها) در مقابل فرآیند لیپوساکشن محافظت می‌کند. با 600 بار ارتعاش در دقیقه، لیپوماتیک به طور مؤثر چربی‌های ناخواسته را بیرون کشیده و نتایج بهینه‌ای را شامل پوست صاف‌تر، برآمدگی‌های کمتر و سوزش کمتر در پی خواهد داشت.

 لیپوساکشن ساق و قوزک پا

لیپوساکشن ساق و قوزک پا

در حالی که بزرگ بودن ساق پا عمدتا ناشی از بزرگ بودن عضله است، مواردی وجود دارد که چربی بیش از حدی در ساق‌ها جمع شده است و باعث ایجاد ظاهری حجیم‌تر می‌شود. در این موارد، انجام لیپوساکشن می‌تواند یک انتخاب عالی برای اینگونه بیماران باشد که به دنبال ظاهری لاغر و باریک برای ساق‌های خود هستند. هنگامی که بحث کاهش حجم ساق پا در میان باشد، لیپوساکشن تا حدودی یک تکنیک تخصصی است.

داوطلبان

بیماران با چربی بیش از حد در ساق پا، داوطلب خوبی برای این انجام روش هستند. اگر پر بودن ساق‌ها ناشی از عضله باشد، لیپوساکشن در کاهش حجم ساق‌ پا مؤثر نخواهد بود. ساختار استخوان نیز یک عامل دیگر به ویژه در ناحیه مچ پا است. اکثر بیماران بهبود قابل توجهی در پاها مشاهده می‌کنند حتی اگر میزان چربی برداشته شده کم باشد. در این ناحیه، تغییرات کوچک می‌تواند تفاوت زیادی در شکل کلی پا ایجاد کند. بیماران باید انتظارات معقولی داشته و در وضعیت سلامتی خوبی باشند.

لیپوساکشن ساق و مچ پا چگونه انجام می‌شود

در انجام لیپوساکشن ساق و مچ پا، پزشک از دستگاهی به نام کانولا استفاده می‌کند. کانولا یک لوله فولادی نازک است که دکتر به آرامی داخل لایه چربی ساق یا مچ پا وارد می‌کند. با حرکت کانولا به دقت و به آرامی به سمت عقب و جلو در لایه چربی، در حالی که کاملا موازی با پوست قرار دارد، این لوله قادر به تجزیه سلول های چربی خواهد بود که سلول‌ها سپس از طریق کانولا مکیده و از بدن خارج می‌شود.لیپوساکشن ساق و مچ پا با لیپوساکشن متورم کم‌تهاجمی انجام می‌شود. این بدان معنی است که در طول تمام مراحل، فقط از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. این تکنیک باعث بهبود سریع‌تر و نتایجی با کیفیت‌تر از فرم‌های تهاجمی لیپوساکشن می شود.در انجام لیپوساکشن در ساق‌ها، موقعیت برش‌ پوست، اهمیت دارد. پزشک محل برش را مستقيما در زير زانو به سمت بالای ساق قرار مي‌دهد. با استفاده از دو برش جداگانه که در هر طرف ساق پا قرار می گیرند، پزشک می‌تواند با عبور مستقیم و یکپارچه کانولا به کل ساق پا دسترسی پیدا کند. پزشکان با استفاده از دید هنری و درک کامل از آناتومی بدن انسان، می‌توانند لیپوساکشن را به منظور فرم دادن ساق پا به یک شکل باریک‌تر و زیباتر استفاده کنند.پزشک به منظور انجام لیپوساکشن مچ پا به روش مشابهی عمل می‌کند. او در هر طرف مچ پا برش‌هایی ایجاد می‌کند که این برش‌ها به او اجازه می‌دهند به هر توده‌ای از چربی‌های ناخواسته در آن ناحیه دسترسی پیدا کنند. از آنجا که مچ پا ناحیه ای کوچک است، پزشک از مهارت خود برای اطمینان از اینکه کانولا از زیر به پوست فشار نیاورده و باعث برآمدگی در آن نشود، استفاده می‌کند. در انجام لیپوساکشن مچ پا، پزشک چربی را با دقت از بین می‌برد تا اطمینان حاصل کند که مچ پا شکل خاص خود را حفظ می‌کند.در طی تمام مراحل، پزشک تمام فاکتورهای مختص شما را بررسی می‌کند، از جمله الاستیک پوست و تناسب کل بدن شما. به این ترتیب، نتایج نه تنها زیبا بوده، بلکه 100٪ برای شما مناسب هستند، که اینها بعضی از مزایای عمل لیپوساکشن هستند.

مزایای لیپوساکشن ساق پا

 • عمل کاهش حجم ساق پا می‌تواند به هر کسی که دارای مچ پا و ساق پای حجیم است کمک کند تا به فرم نهایی جذابی برای پاهای خود دست پیدا کرده تا در پوشش لباس، شورت یا دامن احساس راحتی داشته باشند.
 • دستیابی به یک فرم نیمرخ مچ پا که متناسب با بقیه بدن شما است.
 • قابلیت از سر گیری فعالیت روزانه از 48 ساعت بعد از عمل.
 • علاوه بر این، برخی از بیماران مبتلا به بیماری لیپدما از لحاظ پزشکی از عمل لیپوی ساق و مچ پا سود می‌برند. اگر فکر می کنید که مچ پا و ساق‌های سنگین پای شما ناشی از یک مشکل طبی است، با پزشک مشورت کنید تا بدانید کاهش حجم ساق پا چگونه باعث بهبود سلامت شما می‌شود.

بعد از عمل لیپوساکشن چه انتظاری باید داشت؟


انجام اقدامات زیر بعد از درمان چاقی ساق پا توصیه می‌شود:

 • برای به حداقل رساندن تورم، باید برای مدت 3 ماه از جوراب فشرده کننده استفاده کنید و در هر زمان که برای شما ممکن است پاهای خود را بالا بگیرید.
 • بالا نگه داشتن پاها باعث کاهش تورم و درد می‌شود و نتایج بهتری را در پی دارد.
 • تمرین کششی باید هر 30 دقیقه یک بار و در هر بار حدود 5 دقیقه و برای حدود 3-6 ماه انجام شود.
 • پس از چند ماه، زخم ناپدید خواهد شد.
 • درمان‌های طبیعی، آنتی بیوتیک‌ها، عوامل ضد التهاب، آرامبخش عضله و ضد درد ممکن است تجویز شوند.
 • داروها را دقیقا به همان ترتیبی که تجویز شده‌اند مصرف کرده و از مصرف آنها با داروهای دیگر خودداری کنید.
 • زمان‌های مراجعه به درمانگاه جهت پیگیری درمان متفاوت است، اما معمولا باید 2، 5، 8 و 14 روز پس از عمل باشد.

چه مدت به استراحت در منزل نیاز دارم؟


اکثر مردم به دو هفته کار نکردن و استراحت نیاز دارند. پزشکان شدیدا توصیه می‌کنند که هیج فعالیت شدیدی تا 6 هفته پس از درمان انجام نشود. اگر کار شما بسیار شدید است، ممکن است که برای چند هفته به انجام کارهایی مناسب وضعیت شما روی بیاورید تا با این کار به بهبودی خود کمک کنید.

این کار چقدر هزینه خواهد برد؟


هزینه این عمل به هزینه‌های بیهوشی، هزینه بیمارستان خصوصی، هزینه تجهیزات اختصاصی جراحی، میزان جراحی مورد نیاز، اینکه آیا لیپوساکشن لازم است، آیا این روش در همان زمان که پروسه‌های دیگر انجام می‌شوند انجام می‌شود و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد. تنها راه صحیح به منظور یک تخمین درست از هزینه، ارزیابی نیازهای شما در زمان ملاقات با پزشک است.

آیا برای لاغر کردن ساق پا جراحی نیز کمک می کند؟


جراحی کاهش دادن حجم ساق پا روشی است که می‌تواند اندازه و شکل ساق‌ها را با مسدود کردن برخی عصب‌های انتخابی بهبود بخشد. ماهیچه‌های حجیم ساق پا منجر به ظاهری کوتاه و قوی می‌شود. این جراحی با کاهش حجم ماهیچه‌ها، ساق‌های عضلانی بیش از حد حجیم را باریک کرده و شکل می‌دهد. به منظور کاهش حجم عضله ساق پا چندین روش غیر‌تهاجمی و تهاجمی وجود دارد. اکثر روش‌های غیر تهاجمی مانند تزریق بوتاکس یا ماساژ درمانی راه حل‌هایی موقتی هستند. این روش‌ها برای کسانی که از جراحی می‌ترسند یا زمان لازم برای جراحی ندارند، اما می‌خواهند از عضله مردانه ساق پای خود خلاص شوند، مناسب است. اگر شما دنبال یک راه‌حل دائمی هستید، روش غیر‌تهاجمی برش عصب انتخابی  ساق یا جراحی برداشتن جزئی ماهیچه توصیه می‌شود. انتخاب روش می تواند با توجه به سطح رشد عضله یا انتظارات بیماران از نتیجه عمل انجام شود. خط ماهیچه صاف باعث واضح‌تر شدن خط پای زیبا می‌شود. جراحی کاهش حجم عضله ساق پا باعث کامل کردن خط صاف ماهیچه بصورت بدون برآمدگی با استفاده از بلوک عصبی انتخابی و روش های مختلف کاهش حجم ساق پا انجام می‌شود.

"کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است."

به این پست امتیاز دهید.
لاغر کردن (لیفت) ساق پا با تزریق بوتاکس و خارج کردن چربی اضافه ساق
5 از 1 رای