لاغر و زیبا کردن ران از راه مکش و حل چربی زائد داخل و خارج ران

یکی از نگرانی‌های مشترک در میان بسیاری از زنان ران‌ها هستند، و آخرین موضوع مد روز درباره ران‌ها، فاصله بین دو ران ست. ران‌هایی که به هم ساییده ‌شوند می‌توانند در زمان راه رفتن بسیار آزاردهنده و ناراحت کننده بوده و زمانی که شلوار جین پوشیده‌اید، صدای ناخوشایندی ایجاد کنند. این وضعیت زمانی که زانوها نیز به هم ساییده ‌شوند بدتر هم می‌شود.
ران‌ها و زانوها نواحی‌ای هستند که خیلی سخت با رژیم غذایی مناسب یا ورزش کردن لاغر می‌شوند. پاها به واسطه راه رفتن دائما در حال نوعی ورزش هستند اما علی رغم این مساله، راه رفتن به تنهایی نمی‌تواند باعث از بین رفتن ذخایر چربی آن‌ها شود. اندام زنان طوری طراحی شده که چربی اضافی را در بالای ران‌های ذخیره کند، بنابراین بدن برخی از زنان به علت ژنتیکی این طوربرنامه‌ریزی شده که مقدار زیادی چربی در ران‌ انبار کنند.
کاندیدای ایده آل برای لیپوساکشن و لیپوماتیک ران و/ یا زانو زنان و مردانی هستند که از انباشتگی موضعی چربی در قسمت داخل ران، خارج ران ، زانو و یا ترکیبی از این موارد رنج می‌برند و بدن آن‌ها به رژیم یا ورزش پاسخ نداده است. این بیماران باید وزنی نزدیک به وزن مناسبشان داشته، از لحاظ سلامتی در وضعیت خوبی باشند و قابلیت ارتجاعی پوست خوبی داشته باشند.

لیپوساکشن و لیپوماتیک ران، روش‌های تخصصی‌ای هستند که بیشتر برای برداشتن چربی اضافی اطراف یا بیرون ران استفاده شده و ظاهری صافتر و دلپذیرتر به پاها می‌بخشند تا با کل بدن متناسب‌تر شوند. مشاوره با یک متخصص زیبایی، شناخت اولیه‌ای نسبت به روش‌های لیپوساکشن و لیپوماتیک داخل ران و خارج برایتان ایجاد کرده و به شما در انتخاب روش مناسب برای شرایط بدنی منحصر به‌فردتان کمک می‌کند.

متخصصین ما در کلینیک زیبایی سپید آماده ارائه مشاوره و ارائه انواع روش‌های کوچک و زیبا کردن ران به شما عزیزان می‌باشند برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس حاصل فرمایید.

لیپوساکشن ران

هدف از لیپوساکشن ران این است که ذخایر ناخواسته چربی را از مناطق خاصی در ران‌ها که به رژیم یا ورزش پاسخ نمی‌دهند، حذف کنند. زنان بیشتر از مردان به دنبال لیپوساکشن ران هستند. به این دلیل که هورمون‌های زنانه باعث تجمع چربی در اطراف لگن، باسن و ران می‌شوند، در حالی که مردان بیشتر چربی اضافه را در ناحیه شکم ذخیره کنند. خبر خوب این است که ران به لیپوساکشن بهتر از سایر نقاط بدن پاسخ می‌دهد. "چربی ران دارای دو لایه است، در حالی که چربی پشت و تنه سه لایه دارد. این امر ران را برای لیپوساکشن ایده آل می‌کند. لیپوساکشن ران یک روش کاهش وزن نیست و در افرادی که به وزن ایده آل خود نزدیک هستند، بیشترین تاثیر را دارد. برای لیپوساکشن ران و لیپوساکشن زانو تنها به بیهوشی موضعی برای آرام سازی بیمار نیاز است. هنگامی که بیمار به راحتی بی‌حس می‌شود، جراح برش‌های کوچکی ایجاد می‌کند. انتخاب محل هر برش براین اساس است که اطمینان حاصل شود به تمام محل‌های ذخیره سازی چربی دقیقا دسترسی وجود خواهد داشت. زخم‌های ناشی از این برش‌های کوچک به سختی قابل تشخیص‌اند، زیرا که همه آن‌ها بسیار کوچک و در مکان‌هایی هستند که به خوبی پنهان می‌شوند.

انواع لیپوساکشن ران

انواع روش‌های لیپوساکشن ران عبارت اند از:

هدف از لیپوساکشن این مناطق به طور کلی صاف کردن و فرم دادن به این نواحی به بهترین شکل ممکن است، نه کاهش حداکثری سایز. زیرا لیپوساکشن بیش از حد خارج ران می‌تواند به  بد منظره شدن پوست منجر شود. این مساله برای هر ناحیه دیگری از بدن که  بیش از 60 درصد چربی زیر جلدی آن خارج شود نیز ممکن است اتفاق بیافتد و قابل توجه‌ترین علت برای نارضایتی بیماران در استفاده از این روش است.

به طور معمول، لیپوساکشن در این مناطق به طور همزمان انجام می‌شود تا راحت‌تر بتوان آن‌ها را با   فرم‌ بدن هماهنگ کرد. این مساله بیشتر به این دلیل است که ناحیه‌ای که زنان برای کوچک کردن و فرم‌دهی آن تلاش می‌کنند، در سراسر قسمت داخلی ران و زانو کشیده شده است. انجام این اعمال جراحی به طور جداگانه می‌تواند باعث ایجاد اثراتی ناخوشایند و ناهمواری روی پوست در نواحی حد فاصلی که لیپوساکشن روی آن انجام نمی‌شود گردد.

تکنیک کلی جراحی لیپوساکشن ران، روشی است که با عنوان لیپوساکشن محیطی شناخته شده است، و در آن کل محیط ناحیه مورد نظر-(اگر آن ناحیه ران باشد دور تا دور ران) - باز‌ می‌شود. به شدت توصیه می‌شود این کار را طی چندین جلسه انجام دهید، زیرا انجام یکباره عملیات در کل ران می‌تواند باعث تورم طولانی مدت در ران‌ها و پاها شده و منجر به افزایش میزان ناراحتی و طولانی شدن مدت بهبودی بیمار شود. بنابراین به نظر می‌رسد، انجام لیپوساکشن در جلسات متعدد بسیار ایمن‌تر و ظاهر نهایی نیز رضایت‌بخش‌تر خواهد بود.

زنانی که ران‌های چاقی دارند و قابلیت ارتجاعی پوستشان نیز بالاست، می‌توانند نتایج خوبی را از لیپوساکشن ران انتظار داشته باشند. با این حال، در زنان مسن‌تر، به ویژه کسانی که وزن قابل توجهی از دست داده اند، لیپوساکشن ران می‌تواند باعث ایجاد چین و چروک در پوست مناطق اطراف ران شود. لیپوساکشن این چروک‌ها را برطرف نمی‌کند و در بعضی موارد چروک‌ها را بدتر هم می‌کند. بیمارانی که ران‌هایی بزرگ با چین و چروک در پوست آن دارند، باید آگاه باشند که لیپوساکشن همچنان که چربی اضافه را خارج می‌کند، ممکن است چیین و چروک‌های پوست آن ناحیه را هم افزایش دهد. افراد مناسب برای لیپوساکشن‌ ران  باید ازوضعیت سلامت عمومی خوبی نیز برخوردار باشند و افرادی که گردش خون ضعیف، دیابت یا سیستم ایمنی ضعیفی دارند نباید تحت این درمان قرار گیرند.

تمامی عمل‌های لیپوساکشن (که به خاطر لوله ساکشن (مکشی) که از آن برای این کار استفاده می‌شود، لیپوساکشن (مکش چربی) نامیده شده‌اند)، با استفاده از یک میله فلزی توخالی (به نام کانولا) که به یک پمپ خلاء متصل است انجام می‌شود. کانولا از طریق یک برش کوچک زیر پوست وارد شده و در ناحیه چربی به عقب و جلو حرکت داده می‌شود، و بدین صورت چربی را در مقادیر کم مکش می‌کند. در بعضی موارد، به عنوان مثال اگر چربی کروی و سنگین باشد، مانند چربی‌های کناره‌های خارجی ران یا باسن، ممکن است از یک کانولای مخصوص که امواج ماورای اصوت (التراسوند) منتشر می‌کند، برای تخریب رسوبات چربی قبل از مکش استفاده شود تا نتیجه بهتری به دست آید. هر دو نوع لیپوساکشن استاندارد و التراسونیک، را می‌توان با روش "لیپوساکشن با بیحسی موضعی" ( یا لیپوساکشن تورمی یا مکش چربی با مایع ) تکمیل کرد که در آن مقدار زیادی مایع حاوی ماده بیهوشی و آدرنالین برای جلوگیری از درد و کاهش خونریزی، به بافت چربی مورد نظر تزریق می‌شود. در این حالت، کانولا محلول نمکی و چربی‌های اطراف آن را همزمان مکش می‌کند، وفرم هموارتری ایجاد می کند.

احتمالا پس از جراحی از محل برش‌ها مایعاتی خارج می‌شود و در بعضی موارد یک لوله تخلیه مایع در محل برش قرار داده می‌شود تا مایع اضافی بتواند تخلیه شده و تورم را کاهش دهد. برای کمک به کنترل تورم و جمع شدن بهتر پوست ، تا 4 هفته باید روی ناحیه لیپوساکشن شده از باندهای کشی محکم استفاده کرده و یا گن‌های مخصوصی پوشیده شود. پس از سه هفته، احتمالا بیشتر تورم فروکش کرده و شخص می‌تواند فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرد. پس از لیپوساکشن داخل ران، حداقل تا یک ماه باید از جوراب‌های فشرده سازی مخصوص با درجه 2 و بعد از آن از جوراب‌های فشرده سازی درجه 1 استفاده شود. پس از لیپوساکشن ران و زانو، توصیه می شود که حداقل برای 24 ساعت و ترجیحا برای 48 ساعت، پاها در زاویه 25 درجه بالا نگه داشته شوند. تورم مچ پا ممکن است یکی از عوارض بعد از عمل باشد، اما لزوما هم اتفاق نمی افتد. با این حال ، پس از لیپوساکشن این نواحی، کبودی بیشتر و در نواحی ویسعتری اتفاق می‌افتد. اگر فشرده سازی به خوبی انجام شود، درد بعد از عمل به حداقل خواهد رسید. زمان فروکش کردن تورم بعد از لیپوساکشن داخل ران طولانی‌تر از مناطق دیگر است.

ممکن است اندکی تورم تا شش ماه باقی بماند، اگرچه معمولا بیشتر کبودی‌ها و تورم در عرض 6 هفته از بین می‌روند.

پس از لیپوساکشن بلافاصله تفاوت قابل توجهی در ناحیه مورد نظر دیده‌ خواهد شد، و بعد از سه ماه، فرم نهایی باید معلوم ‌شود. سلول‌های چربی خارج شده، مجددا رشد نخواهند کرد مگر این که شخص بسیار چاق شود، بنابراین اگر فرد سبک زندگی سالمی داشته باشد، می‌تواند ظاهر جدید خود را برای همیشه حفظ کند.

بعضی افراد ممکن است دچار مشکل ترک پوستی و یا شل‌شدگی پوست شوند، این مشکل در صورتی اتفاق می‌افتد که پوست ناحیه لیپوساکشن شده به صورت صاف و همواری جمع نشود، یا میزان زیادی چربی از ناحیه خارج شده باشد، یا پوست حالت ارتجاعی خود را از دست داده باشد. عوارض پزشکی به‌ ندرت اتفاق می‌افتند، اما عوارض زیبایی شامل لک شدن و تغییر رنگ پوست می‌باشد. به طور کلی، هر چه چربی بیشتری خارج شود، خطر بیشتر خواهد بود.

لیپوماتیک ران

لیپوماتیک یک روش جدید است که به طور قابل توجهی ناراحتی‌های درمان با لیپوساکشن را کاهش می‌دهد. این روش بسیار سریعتر و نیز ایمن‌تر از سایر روش‌های لیپوساکشن سنتی یا لیزر است.

در روش لیپوماتیک، کانولا از طریق یک برش کوچک وارد بافت چربی می‌شود. این کانولا به کمک هوا کار کرده و هیچ حرارتی تولید نمی‌کند که این خود به کاهش ناراحتی بیمار کمک می‌کند. کانولا با فرکانس 10 هرتز ارتعاش می‌یابد و بدین طریق چربی شکسته شده  و استخراج آن راحت‌تر می‌شود. از آنجایی که چربی از طریق همان کانولا بیرون کشیده می‌شود، این روش به زمان کمتری نسبت به یک لیپوساکشن معمولی احتیاج دارد. همچنین، از آنجایی که هیچ گونه گرمایی در این روش به کار گرفته نمی‌شود، چربی‌هایی که استخراج می‌شوند، می‌توانند در صورت لزوم برای پیوند چربی دوباره استفاده شوند. حرکت چرخشی و ملایم  دستگاه درد را کاهش داده و حسی شبیه به قلقلک ایجاد می‌کند . به همین دلیل لیپوماتیک گاهی لیپوساکشن قلقلکی (Tickle Lipo) نیز نامیده می‌شود.

هر فردی که بخواهد بدنش را سفت و خوش فرم کند، و در عین حال از سلامت عمومی خوبی نیز برخوردار باشد کاندیدای بسیار مناسبی برای روش لیپوماتیک است.

معمولا تنها چیزی که برای لیپوماتیک نیاز است بیهوشی موضعی است. ممکن است از یک داروی ضد اضطراب سبک هم استفاده شود. داروهای موضعی از طریق یک کانولای  کوچک وارد بدن می‌شوند. سپس کانولا به صورت سه بعدی شروع به حرکت می‌کند (بدین معنی که تنها در طول یک خط  حرکت نمی کند) و بدین صورت در آن واحد هم چربی را می‌شکند و هم آن را تخلیه می‌کند. معمولا زمانی که  جراح در حال انجام لیپوماتیک است، بیمار احساس ناراحتی بسیار کمی خواهد کرد. این روش معمولا باعث ایجاد نوعی احساس غلغلک شدن است و گاهی اوقات موجب می شود تا بیماران در طی درمان به خنده بیافتند. زمان عملیات بستگی به مقدار چربی که برداشته می‌شود دارد.  پس از انجام کار، معمولا به بخیه نیازی نیست.

زمان لازم برای بهبودی با این روش بسیار کوتاه است.  از آنجا که از بیهوشی عمومی استفاده نمی‌شود، بیماران می‌توانند به محض پایان یافتن کار، کلینیک را ترک کنند و  فعالیت‌های عادی خود را فقط چند روز پس از انجام  لیپوماتیک مجددا شروع نمایند. پوشیدن هفته  گن‌های مخصوص برای 1 تا 4 هفته پس از عمل ضروری است.

نتایج لیپوماتیک، برای  افراد مختلف متفاوت خواهد بود. به طور کلی شما نتایج را بلافاصله خواهید دید. به این معنی که ناحیه‌ای که لیپوماتیک روی آن انجام شده، لاغرتر و خوش‌فرم‌تر شده است. بعضی از بیماران نتایج نهایی را حدود یک ماه بعد از عمل مشاهده می‌کنند، اما در اکثر موارد نتایج نهایی پس از چند ماه ایجاد می‌شوند.

مانند هر روش جراحی، خطرات کمی برای این روش هم وجود دارد. از آنجایی که بیهوشی عمومی انجام نمی‌شود، و هیچ نوع گرمایی در طول کار اعمال نمی‌شود، خطرات به حداقل می‌رسند. بزرگترین خطر این کار توزیع نامنظم چربی و شلی پوست است که هر دوی این‌ها به راحتی می‌تواند بعدا توسط جراح اصلاح شوند.

هزینه‌های لیپوساکشن و لیپوماتیک ران می‌تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد. علاوه بر این، هزینه‌های جانبی‌ مانند بیهوشی، هزینه استفاده از امکانات اتاق عمل و سایر هزینه‌ها نیز اضافه می‌شوند. هزینه جراح نیز بسته به موقعیت جغرافیایی، سطح تجربه و پیچیدگی کار بسیار متفاوت خواهد بود.

پرسش‌های متداول

برخی از سوالات رایج درباره لیپوماتیک و لیپوساکشن برای کوچک کردن ران عبارت اند از:

لیپوماتیک مزایای متعددی نسبت به سایر روش‌های لیپوساکشن دارد. یکی از مزایای لیپوماتیک این است که در این روش مایع سازی و تخلیه چربی همزمان انجام می‌شود و این باعث می‌شود که زمان انجام کارکوتاه‌تر شود. علاوه بر این، بیماران ناراحتی کمتری را در دوره بهبودی کوتاه مدت خود تجربه خواهند کرد. در صورت استفاده از لیپوماتیک برای حذف چربی، می‌توان از چربی گرما ندیده تخلیه شده برای پیوند چربی در نواحی دیگر بدن نیز استفاده کرد. این روش معمولا ارزان‌تر است زیرا اتاق عمل و بیهوشی عمومی مورد نیاز نیست.

به دلیل کوچک بودن برش‌ها، جای زخم‌ها کوچک بوده و معمولا به چشم نمی‌ایند.

احتمالا به مدت چند روز احساس سفتی و سوزش خواهید داشت و احتمالا درد، سوزش، تورم، خونریزی و بی حسی موضعی موقتی وجود دارد. در بعضی موارد، ممکن است زخم‌هایی  زیر پوست ایجاد شود که برای چند هفته موجب درد و ناراحتی مزمن شوند که این دردها با بهبود زخم‌ها برطرف خواهند شد.

با توجه به شیوه‌های متفاوت برش ران، چندین روش جراحی برای لیفت ران وجود دارد.
• در جراحی لیفت داخل ران (میانه)، برشی در شکاف کشاله ران انجام می‌شود. این محبوب‌ترین نوع جراحی لیفت ران است. این روش برای کسانی که میزان متوسطی پوست و چربی در این منطقه دارند از بقیه روش‌ها بهتر است. برای لیفت داخل ران، جراح اساسا پوست و بافت ران را لیفت می‌کند تا آن را سفت کند.
• جراحی پلاستیک عمودی ران، شامل یک برش عمودی است که در ناحیه کشاله ران ایجاد می‌شود و تا قسمت داخلی زانو امتداد می‌یابد. جای زخم این روش زمانی که قسمت داخلی ران پوشیده نیست، دیده می‌شود مثل زمانی که شخص لباس شنا یا دامن کوتاه پوشیده باشد. در طول جراحی لیفت ران عمودی، جراح یک مثلث از پوست داخل ران را برش داده و جدا می‌کند. افرادی که چربی بیشتر و پوستی شل‌تر دارند ممکن است نیاز به جراحی پلاستیکک عمودی ران داشته باشند.
• در جراحی لیفت خارج ران، برشی از کشاله تا مفصل ران داده می‌شود. در یک روش جدیدتر به نام جراحی پلاستیک ران مارپیچی، پشت، داخل و خارج ران لیفت می‌شوند. در این روش برش از زیر چین باسن شروع شده و تا ناحیه کشاله ران و محل اتصال ران و ناحیه شرمگاهی امتداد می‌یابد. این روش جراحی پلاستیک برای افرادی که وزن خود را از دست داده اند ایده آل است .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است