لیزر الکساندرایت برای رفع موهای زائد:سوالات رایج پیرامون نتایج آن

لیزرموهای زائد مشکل اصلی مربوط به زیبایی در زنان و مردان هستند. تکنولوژی پیشرفت‌هایی در زمینه لیزر موهای زائد ، رهایی از شر موهای زائد را به روشی بدون درد و عملی امکان پذیر می‌کند. لیزر الکساندرایت نوعی لیزر است که نور انرژی بالا را از طریق کریستال الکساندریت منتشر می‌کند. همانطور که نور ازطریق کریستال الکساندرایت عبور می‌کند پرتو نور به طول 755 نانومتر تولید می‌شود. این طول موج به طور مستقیم ملانین مو را مورد هدف قرار می‌دهد و بر بافت اطراف فولیکول تاثیر نمی‌گذارد. در نتیجه پوست صاف به نظر می‌رسد، مدت زمان درمان کوتاه می‌شود و نتایج موفقیت‌آمیز حتی با موهای ضعیف شده می‌توانند به دست آیند.

با استفاده از انرژی لیزری که به طور انتخابی به تیره‌ترین ملانین در مو و پوست شما جذب می‌شود، لیزر پالس الکساندرایت می‌تواند برای حذف موهای زائد و لکه‌های قهوه‌ای که ناشی از آسیب نور خورشید در هر جای بدن هستند مورد استفاده قرار گیرد. این لیزر الکساندرایت برای استفاده روی بیمارانی که نوع پوست روشن‌تر دارند و در تمام نواحی صورت و بدن ایمن است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیزر موهای زاید بدن با استفاده از دستگاه الکساندریت می‌توانید با پزشک متخصص مشورت نمایید. جهت دریافت مشاوره یا رزور وقت ملاقات در کلینیک سپید با شماره‌های 02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس حاصل فرمایید.

لیزر الکساندرایت برای درمان چه چیزهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟


با استفاده از انرژی لیزر که به طور انتخابی به تیره‌ترین ملانین در مو و پوست شما جذب می‌شود، لیزر پالس الکساندرایت می‌تواند برای حذف موهای زائد و لکه‌های قهوه‌ای که ناشی از آسیب نور خورشید در هر جای بدن هستند، قرمزی و ضایعات عروقی و خطوط ریز یا چین و چروک تقریبا در هرجای صورت و بدن مورد استفاده قرار گیرد.

درمان لیزر الکساندریت برای موارد زیر استفاده می‌شود.

حذف موهای زائد

این لیزر پرتوی ملایم نور را از طریق پوست به فولیکول مو ساطع می‌کند که باعث جلوگیری از رشد مو می‌شود. لیزر باعث کاهش دائمی مو می‌شود، کاهش ثابت بلند مدت در تعداد موها که پس از درمان دوباره رشد می‌کنند. این لیزر زمان‌های سریع‌تر برای درمان ارائه می‌دهد و راحتی بیمار را نسبت به دستگاه‌های لیزر قبلی افزایش می‌دهد. لیزر همچنین به دردناکی اپیلاسیون و وکس یا الکترولیز نیست. یک دستگاه خنک کننده دینامیک یکپارچه قبل از هر لیزر برای افزایش راحتی و حفظ پوست در کسری از ثانیه یک اسپری خنک کننده آزاد می‌کند. این اثر خنک کننده باعث می شود که لیزر در هر نوع پوستی ایمن و موثر باشد که ممکن است در غیر این صورت توسط لیزرها به طور منفی تحت تاثیر قرار گیرد. با هر جلسه درمان یک آسیب تراکمی به فولیکول مو وجود دارد که منجر به کاهش تدریجی تعداد و قطر موی دوباره رشد کرده می‌شود. موها در مرحله فعال رشد بیشتر به لیزر پاسخ می‌دهند.

درمان لکه‌های خورشیدی

درمان لکه‌های خورشید بسیار راحت است و نیازی به هیچ بیهوشی یا بی‌حسی ندارد (اگر چه در صورتی که ترجیح دهید، در دسترس است.) پس از درمان، شما متوجه خواهید شد که رنگ لکه‌های قهوه‌ای ناخواسته تیره‌تر می‌شوند و در هفته بعد پوسته پوسته می‌شوند. رنگ آنها ممکن است با هر درمان کمرنگ‌تر شوند یا با یک درمان واحد حذف شوند. بلافاصله پس از انجام فرآیند عمل، به منظور اطمینان از درمان محافظه کار می‌توان آرایش کرد. گاهی اوقات ما این لیزر را به منظور به دست آوردن نتایج سریع‌تر و بهتر در ترکیب با دیگر روش‌ها توصیه می‌کنیم، این معمولا بستگی به فرد دارد، و می‌تواند توسط خاصیت ارتجاعی و نوع پوست تحت تاثیر قرار گیرد.

ضایعات عروقی (خال لکه شرابی، همانژیوم‌ها، تلانژکتازی)

لیزر الکساندرایت توسط سازمان جهانی دارو و غذا برای درمان ضایعات عروقی تایید شده است. این می‌تواند به سادگی رگ‌های خونی شکسته شده و رگ‌های عنکبوتی کوچک به جا مانده مانند اسکار پس از آکنه یا به عنوان بخشی از علائم روزاسه باشد، یا می‌تواند کمی پیچیده باشد مانند خال لکه شرابی. پزشکان ماهر و باتجربه که در ارائه درمان‌های لیزر تخصص دارند، برای ارائه‌ی درمان ایمن و موثر این نوع نگرانی‌ها حتی در موارد پیچیده به خوبی مجهز هستند. لیزر در توانایی خود برای درمان بی‌خطر و ایمن این ضایعات در تمام انواع پوست و تن پوست منحصر به فرد است.

درمان چین و چروک‌ها با دستگاه لیزر gentlelase

لیزر الکساندرایت برای کاهش چین و چروک به طور ایمن برای تمام تن پوست‌ها ثابت شده است. این لیزری منحصر به فرد است که می‌تواند پوستی سفت و جوانسازی شده  را نه تنها برای نوع 1 تا 6 پوست بلکه برای پوست برنزه (از هر نوع تن پایه پوست) ارائه دهد. اکثر لیزرها نیازمند این هستند که پوست برنزه نباشد و اغلب برای تمام انواع پوست ایمن نیستند. بنابراین این برای ما این امکان را فراهم می‌کند که جوانسازی پوست را برای بسیاری از انواع پوست که قبلا گزینه‌های امن برای کاهش چین و چروک توسط لیزر نداشته‌اند ارائه دهیم.

لیزر الکساندرایت چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟


لیزر الکساندرایت الکساندرایت برای متمرکز کردن پرتو لیزر در لیزرهای الکساندرایت مورد استفاده قرار می‌گیرد و یک پرتو نور به طول 755 نانومتر را ایجاد می‌کند. طول موج‌های طولانی‌تر مانند Nd: yag، Erbium Lasers و لیزر CO2، عمیق‌تر از 755nm الکساندریت نفوذ می‌کنند. در حالی که لیزرهای روبی و لیزر Vbeam Perfecta عمیق‌تر نفوذ می‌کنند. دستگاه الکساندریت GentleLase در این طیف برای درمان نگرانی‌های پوستی سطحی مانند مو و نگرانی‌های رنگ پوست به خوبی قرار گرفته است. این دستگاه یکی از چندین لیزر اکساندرایت در بازار است. این یکی از محبوب‌ترین‌ها، در کنار Alex TriVantage است. آنجایی که Gentlelase برای لیزر موهای زائد (لینک به لیزر موهای زائد) مناسب است و لکه‌های تیره را از بین می‌برد، الکس TriVantage برای حذف تتو بهترین کاربرد را دارد. پزشکان از هر دو این لیزرهای الکساندرایت برای دلایل مختلف استفاده می‌کنند.

لیزر حذف موهای زائد در کدام نواحی بدن می‌تواند انجام شود؟


لیزر حذف موهای زائد در نواحی دارای موهای زائد در بدن مردان و زنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نواحی به شرح زیر می‌باشند:

 • زیر بغل
 • کل قسمت بازو
 • کل قسمت پا
 • صورت (لب بالا، گونه‌ها، چانه، پیشانی، ناحیه گیجگاهی، خط ریش)
 • ناحیه دکلته
 • پشت
 • گردن و پشت گردن
 • گوش‌ها
 • بینی
 • دست‌ها و پاها
 • شکم
 • باسن
 • بکینی

فرد باید از چه درمان‌های جایگزین آگاه باشد؟


الکساندرایت یک لیزر فوق العاده است، اما برای همه در همه موارد مناسب نیست. به همین دلیل است که مطب ما بیش از 50 لیزر متفاوت دارد، و تضمین می‌کند که ما لیزری که برای شما و موقعیت منحصر به فرد شما مناسب است داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گزینه‌های درمان جایگزین بر اساس نگرانی (حذف موهای زائد، لکه‌های خورشیدی، نقاط قرمز یا تیره، یا چین و چروک)، لطفا با پزشک خود تماس بگیرید.

سوالات متداول


سوالات متداولدرمان چه حسی دارد؟

درمان کاملا راحت است و نیازی به بیهوشی ندارد. بیماران حسی شبیه به ضربه‌ی محکم و ناگهانی بند لاستیکی گرم را توصیف می‌کنند. بیماران می‌توانند استفاده از کرم بی‌حسی موضعی را در صورت تمایل انتخاب کنند. یک مثال Ela-Max نام دارد. این در 4٪ یا 5٪ فرمول‌بندی در دسترس است. این بی‌حس کننده زمانی که 30 تا 40 دقیقه قبل از فرآیند عمل اعمال شود موثرترین است. پس از عمل می‌توان آرایش کرد.

مراقبت‌های پیش از درمان چه هستند؟

 • قبل از درمان از حمام آفتاب یا قرار گرفتن مستقیم در آفتاب به مدت حداقل 2 هفته پرهیز کنید.
 • در صورت توصیه توسط متخصص پوست یا تکنسین، کرم بی‌حسی را روی ناحیه تحت درمان حداقل 1 ساعت قبل از رفتن به کلینیک اعمال کنید. این بی‌حسی مطلوب را برای شما تضمین می‌کند.
 • قبل از آمدن به کلینیک توصیه می‌شود که ناحیه را برای درمان کردن اصلاح کنید. این نه تنها در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند، بلکه باعث می‌شود جلسه‌ی درمان برایتان راحت‌تر شود.
 • چند نکته‌ی قابل ذکر:

2 تا 3 ساعت قبل از جلسه‌ی درمان، ناحیه را اصلاح کنید.

اصلاح مرطوب فقط باید با استفاده از فوم اصلاح و تیغ صورت گیرد.

از ماشین‌های اصلاح الکتریکی/ اپیلاتورها/ دپیلاتور/ کرم‌های اصلاح استفاده نکنید.

مراقب باشید که پوست خود را نبرید.

یک قسمت کوچک پوست را اصلاح نکنید. این متخصص پوست را قادر می‌سازد نوع مو وضعیت مو را شناسایی کند.

مراقبت‌‌های پس از درمان چیست؟

 • از سایر روش‌های حذف موهای زائد در کنار اصلاح و کرم‌های اپیلاسیون بین جلسات درمان اجتناب کنید.
 • در طول درمان از سفید کردن، وکس، بند انداختن، و کندن مو اجتناب کنید.
 • 7 تا 10 روز قبل و بعد از درمان در نواحی تحت درمان از حنا استفاده نکنید.
 • از حمام آفتاب، قرار گرفتن مستقیم در معرض آفتاب، به مدت حداقل 2 هفته پس از درمان اجتناب کنید.
 • به طور منظم 20 دقیقه قبل از خروج از کرم ضد آفتاب SPF 30 + استفاده کنید و در طول روز 2 تا 3 بار تکرار کنید.

چگونه می‌توانم نتایجم را به حداکثر برسانم؟

حفاظت از خورشید قبل و بعد از درمان شما، مهمترین گامی است که می‌توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که درمان شما امن و موثر است. برای افرادی که درمان آسیب‌های خورشیدی یا لکه‌های قهوه‌ای انجام می‌دهند، ما همچنین می‌توانیم یک روش مراقبت ویژه پوستی را به دنبال درمان‌های فرد پیشنهاد دهیم. اغلب ما یک کرم ضدآفتاب با کیفیت بالا علاوه بر رتینول (مانند Retin-A) و یا محصولات حاوی اسیدهای لایه‌بردار خاص را توصیه می‌کنیم که به سرعت دادن انتقال سلول در پوست کمک می‌کنند و باعث ایجاد پوست سالم و جوان‌تر در سطح سلولی می‌شوند. پزشک زیبایی شما یک برنامه نگهداری را برای حفظ نتایج شما در طول مشاوره رایگان طرح‌ریزی می‌کند.

آیا لیزر الکساندرایت برای نوع پوست من امن و بی‌خطر است؟

کاهش دائمی مو به عنوان کاهش پایدار طولانی مدت در موهای دوباره رشد کرده زمانی که در 6، 9 و 12 ماه پس از انجام تمرین اندازه‌گیری می‌شود، و همچنین درمان ضایعات رنگدانه‌ای خوش‌خیم، چین و چروک و ضایعات عروقی تعریف شده است.

در طول درمان چه انتظاری می‌توانم داشته باشم؟

به شما عینک ایمنی برای محافظت از چشم خود در برابر نور لیزر داده خواهد شد. پزشک لیزر را برای درمان نواحی با یک دسته کوچک هدایت خواهد کرد. هر پالس لیزری ممکن است توسط یک پالس کوتاه اسپری خنک کننده پیش برود. درمان می‌تواند بسته به ناحیه و عارضه تحت درمان تا چند دقیقه تا یک ساعت طول بکشد.

آیا لیزر موهای زائد صدمه‌ای وارد می‌کند؟

بعضی از بیماران ممکن است ناراحتی جزئی با هر پالس لیزری داشته باشد، که اغلب مانند ضربه زدن بند لاستیکی به پوست توصیف می‌شود. این ناراحتی در عرض چند ثانیه از بین می‌رود و با تکنولوژی خنک کننده کندلا به حداقل می‌رسد. برای بعضی از بیماران بیهوشی موضعی ممکن است قبل از درمان استفاده شود. اطمینان حاصل کنید که در این باره با کارکنان ما صحبت کنید.

چند جلسه درمان لیزر موهای زائد نیاز دارم؟

تعداد جلسات مورد نیاز بستگی به برنامه درمان شما و وضعیت پوست شما دارد. برای بهترین نوع حذف موهای زائد درمان‌های متعدد مورد نیاز است، زیرا این روند زمانی موثرترین است که فولیکول مو در مرحله رشد فعال باشد. بسیاری از عوامل بر اثربخشی درمان‌های لیزر فردی تاثیر دارند، از جمله اندازه، محل تحت درمان و میزان مو. نسبت به تجربه‌ی ما، در اکثر بیماران تنها 5 جلسه برای حذف 80 درصد موهای زائد زمان لازم است.

پس از درمان باید چه انتظاری داشته باشم؟

کمپرس سرد یا پک ژلی ممکن است برای راحتی پس از درمان مورد استفاده قرار گیرد. ممکن است قرمزی جزئی یا تورم را در نواحی تحت درمان تجربه کنید. این باید ظرف چند ساعت از بین برود.

هزینه‌ی لیزر موهای زائد چقدر است؟

هزینه درمان شما بستگی به اندازه ناحیه تحت درمان و تعداد جلسات مورد نیاز برای رسیدن به نتایج مطلوب شما دارد.

آیا بیمه لیزر موهای زائد را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

اکثر شرکت‌های بیمه بازپرداختی برای روش‌های زیبایی ارائه نمی‎دهند. برای اطلاعات قطعی با بیمه‌گر خود مشورت کنید.

لیزر الکساندرایت بهتر است یا دایود؟ 

لیزر الکساندرایت بهتر است یا دایوددرحالی که درمان با لیزر الکساندرایت ممکن است منجر به عوارض جانبی موقتی‌تر و بی‌ضرر (قرمزی پوست و برآمدگی‌های قرمز) شود، و لیزر دایود  ممکن است کمی دردناک‌تر باشد، هر دو لیزر نتایج قابل توجهی پس از آزمایش کلینیکی و نتایجی که حتی تا 18 ماه بعد دوام خواهند داشت ارائه می‌دهند. از این رو می‌توان گفت که هر دو نوع لیزر روی موهای تیره و انواع پوست از نوع I تا IV در مقیاس رنگ پوست تقسیم‌بندی فیتزپاتریک به طور یکسان خوب عمل می‌کنند.

 

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است