لیزر موهای زائد با دستگاه ایلایت (elight):ترکیبی از لیزر IPL و RF

لیرز

دستگاه ایلایت ترکیبی از سه تکنولوژی پیشرفته است که بدون ایجاد ناراحتی، روش درمانی بسیار موثری را ارائه می‌دهد. لیرز IPL از طیف وسیع‌تری از نور استفاده می‌کند و نسبت به لیزر تهاجم کمتری دارد، بنابراین می‌توان از آن در بخش‌های مختلفی از بدن و برای انواع مختلف درمان استفاده کرد. به همین دلیل است که این دستگاه درمانی و در عین حال زیبایی را در سالن‌های آرایش می بینید. لیزر RF یا فرکشنال نوعی روش غیر تهاجمی است که با افزایش دما در لایه‌های عمیق پوست، ساختار کولاژن را تغییر داده و به سلول‌های پوستی فرصت می دهد تا خود را بازسازی کنند.

لیزر Rf بین قطبین خود یک میدان مغناطیسی ایجاد می‌کند، که با گذر از عمیق‌ترین لایه‌های پوست، منجر به حرکت سلولی و افزایش دما می‌شود. در نتیجه می توان گفت که لیزر RF مکمل لیزر IPL است و اثر درمان را افزایش می‌دهد.

در انتهای دستگاه از یک تکنولوژی خنک کننده استفاده می شود تا روند درمان را برای شخص راحت‌تر کند. قسمتی از این وسیله که با پوست در تماس است، بیرونی‌ترین لایه پوست را خنک می‌کند و با تسکین آن، حس گرما را کاهش می دهد.

در لیزر ایلایت سه تکنولوژی پیشرفته با هم ترکیب شده اند: لیزر فرکشنال RF دو قطبی، لیزر IPL و خنک کننده پوست. حس ناخوشایندی که در هنگام استفاده از لیزر IPL در شخص ایجاد می‌شود به طور قابل توجهی کاهش یافته و حتی انتظار می‌رود که با وجود یک تکنولوژی خنک کننده بر روی دستگاه نتایج بهتری نیز حاصل شود. درمان لیزر برای همه اشخاص با هر نوعی پوستی که دارند موثر است، ولی شخص نباید دارای پوست برنزه باشد. از ایلایت هم برای جوانسازی پوست و هم به منظور از بین بردن موهای زائد بدن استفاده می‌شود.

جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو نوبت در کلینیک سپید به منظور از بین مورد موهای زائد خود با دستگاه ایلایت می‌توانید با شماره‌های 02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس حاصل فرمایید.

لیزر دفع موهای زائد IPL چیست؟


ipl

لیزر IPL از سرواژه‌های کلمه انگلیسی Intense Pulsed LIght به معنای نور شدید لحظه‌ای است و فرآیند دفع موهای زائد را با پرتو افکنی نور شدید لحظه‌ای انجام می‌دهد. برخلاف لیزرهایی که تنها می‌توانند نور را با طول موج مشخصی بتابانند، نور IPL قادر است طیف نوری وسیعی را ارائه دهد. روند کار بااین دستگاه بسیار شبیه به سایر لیزرها است. یکی از مزیت های روش IPL یا ایلایت این است که می تواند با استفاده از تنظیم کردن فیلترهای مختلف، برای انواع مختلف پوست و مو استفاده شود. دستگاه "ایلایت" تکنولوژی آینده است، که مزایای لیزر های IPL و فرکشنال (موج‌های الکترومغناطیس) را با هم ترکیب کرده است. لیزرهای فرکشنال نیازی به ملانین ندارند و در نتیجه به هیچ نوع پوستی محدود نیستند. این بدان معنا است که با استفاده از لیزر فرکشنال، می‌توان میزان بسیار بیشتری از موی زائد را برای همیشه دفع کرد. این مهم تنها با استفاده از لیزر IPL امکان پذیر نبود.

کاربرد لیزر ایلایت چیست؟


کاربرد لیزر   Elight به صورت زیر می باشد.

کاربرد لیزر ایلایت

لیزرهای IPL و فرکشنال برای از بین بردن فولیکول مو از پالس‌های نوری استفاده می‌کنند. نتیجه حاصل از لیزر به عوامل زیادی از جمله، جنسیت، سن، نژاد، رژیم غذایی، وزن، هورمون‌ها و متابولیسم بستگی دارد. شما باید برای دفع موهای زائد خود با لیزر 10 تا 15 جلسه از IPL استفاده کنید. تعداد جلسات به نوع پوست و موی شما بستگی دارد. پس از جلسات IPL موهای زائد ریخته می‌شود و با گذشت حدود 6 تا 8 هفته مجدداً با ضخامت کمتری رشد می‌کنند. هر فولیکول مو چرخه رشد خود را دارد. هر تار مو رشد کرده، می‌ریزد و سپس وارد دوره استراحت می‌شود. شما باید حداقل 3 روز پیش از نوبت لیزرتان، ناحیه‌ای که قرار است لیزر شود را با تیغ اصلاح کنید (شیو کنید) تا چرخه رشد را برای تأثیر حداکثری لیزر فعال کنید. معمولاً 8 تا 12 جلسه درمانی با فاصله 4 هفته بین هر درمان منجر به کاهش 80 تا 90 درصد موها خواهد شد. پس از اتمام جلسات درمانی IPL، برای اطمینان از دفع شدن کامل موهای زائد، توسط یک دستگاه نگهداری و مراقبت چک می‌شوید.

نتایج آزمایشگاهی ثابت کرده‌اند که استفاده از دستگاه ایلایت در تسریع فرآیند درمان آکنه، رفع همیشگی هر نوع آسیب پوستی در لایه بالایی پوست، از بین بردن سریع رگ‌های عنکبوتی صورت و پا (معروف به telangiectasias) و همچنین کاهش منافذ باز پوست اثرگذار است. دستگاه ایلایت چین و چروک صورت را نیز صاف کرده و دارای تاثیر لیفتینگ برای پوست صورت است. استفاده از این دستگاه کلاژن پوست را افزایش می‌دهد و باعث تقویت خاصیت کشسانی آن می‌شود. بهبودی و تغییر رنگ‌ سطح پوست، اثر مثبت بر روی هایپرپیگمنتیشن پوست و بیماری روزاسه، علائم کهولت سن و پوست آفتاب سوخته از دیگر مزایای استفاده از این دستگاه است. .بیماران باید حداقل تا 4 هفته پیش و پس از درمان از برنزه کردن پوست خود خودداری کنند(چه با آفتاب، چه با سولاریوم و چه با کرم‌های برنزه کننده پوست). توصیه می‌شود پس از درمان از کرم ضدآفتاب با SPF 60 استفاده شود.

این روش درمانی لکه‌های پوستی را در دست‌ها و حتی در حساس‌ترین نقاط صورت کاهش می‌دهد. لیزر IPL بر ملانین تأثیر می‌گذارد، ملانین در واقع همان رنگدانه‌هایی است که به پوست ما رنگ و لعاب می‌دهد.

این روش درمانی با تحریک فیبروبلاست‌ها باعث تولید بیشتر کلاژن شد و از این طریق  ظاهر پوست را بهبود می‌بخشد و چین و چروک و خط و خطوط صورت را کاهش می‌دهد.

دستگاه ایلایت به طور مستقیم بر غدد تعریق اثر می‌گذارند و باعث کاهش آکنه در ناحیه مورد استفاده می‌شود. بعلاوه، این دستگاه با اثر محرکی که بر روی تولید کلاژن می‌گذارد باعث می‌شود تا پوست آسیب دیده بهتر خود را درمان کند.

درمان با دستگاه ایلایت شامل چه مواردی است؟


درمان

هنگامی که سه تکنولوژی در یک روش درمانی خلاصه می‌شوند، می‌توان انتظار نتایج خارق العاده ای را داشت. انرژی لیزر فرکشنال می‌تواند به لایه‌های میانی و عمیق پوست برسد و باعث ایجاد حرکت در بافت شود، در نتیجه انرژی کمتری در فرآیند درمانی IPL استفاده می‌شود. احساس ناخوشایندی که در جلسات درمانی IPL وجود داشت بطور قابل توجهی کاهش می‌یابد و می‌توان انتظار داشت که نتایج بهتری حاصل شود. بعلاوه، سیستم خنک‌کننده‌ای که در دستگاه ایلایت وجود دارد می‌تواند احساس ناخوشایند سابق را کاهش دهد. جذب انرژی لیزر فرکشنال ارتباطی با ملانین ندارد. به همین دلیل استفاده از دستگاه ایلایت بخاطر کاهش خطرات ناشی از درمان بوسیله IPL، می‌تواند نتایج خوبی بر روی پوست های نرم و نازک بگذارد. موهای زائد در هنگام لیزر باید 1 میلیمتر تا 3 میلیمتر طول داشته باشند. قسمت سری دستگاه به آرامی بر روی ناحیه مورد نظر فشار داده می‌شود. سپس پرتوهای نور شدید لحظه‌ای شروع به پرتو افکنی می‌کنند. هر پالس، ناحیه‌ای به مساحت 2 تا 5 سانتی‌متر را پوشش می‌دهد. این میزان، وسیع‌ترین ناحیه تحت پوشش در میان تمام دستگاه‌های موجود در بازار است، به همین دلیل درمان برای نواحی بسیار وسیع مانند دست‌ها و پاها بسیار سریع و موثر انجام می‌شود.

مزایای ایلایت برای دفع موهای زائد


فواید لیزر ایلایت به صورت زیر می باشد.

مناسب برای تمام انواع پوست

لیزر فرکشنال به ملانین موجود در ناحیه مورد نظر کاری ندارد. این بدان معناست که، اهمیتی ندارد ناحیه تحت درمان چه اندازه تیره یا روشن باشد، در هر صورت انرژی به عمیق‌ترین لایه‌های پوست خواهد رسید. می‌توان گفت که این روش تقریباً هیچ عوارض جانبی ندارد. در برخی موارد ممکن است که قرمزی خفیف پوست دیده شود ولی به سرعت از بین می‌رود.

راحتی و ایمنی بالا برای بیمار

این روش درمانی کاملاً بدون درد است. میزان پلاس‌های نوری بدون آن‌که بطور ناگهانی شدت یابند، تنظیم می‌شوند (همانطور که در سایر دستگاه‌های موجود در بازار وجود دارد)، این باعث می‌شود که خطر سوختگی و حس درد یا ناراحتی‌ در بیمار ایجاد نشود. به لطف فناوری لیزر فرکشنال و IPL، خروجی لیزر به انرژی کمتری برای دفع موهای زائد نیاز خواهد داشت. با ترکیب تکنولوژی IPL و RF، می‌توان بدون خطر گرمادهی بیش از حد به لایه خارجی پوست به نتایج دلخواه رسید. بعلاوه برای بیمار نیز بسیار راحت‌تر است. این دستگاه سه سیستم خنک کننده دارد، که باعث ایمن‌تر شدن درمان و راحتی بیمار می‌شوند. قسمت سری دستگاه دارای یک خنک کننده است که در هنگام تماس با پوست، حس گرما را روی سطح پوست از بین برده و ایمنی درمان و راحتی بیمار را افزایش می‌دهد. بعلاوه دو سیستم داخلی دیگر نیز وجود دارند که ماندن دستگاه در دمای مناسب را تضمین می کنند.

شیوه استفاده راحت

این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است که می توان از آن به راحتی و به طور همزمان استفاده کرد. نوع درمان با استفاده از صفحه نمایشی 7 اینچی دستگاه انتخاب می‌شود. کار با نرم‌افزار این دستگاه نیز بسیار راحت است و به چند زبان در دسترس است. بعلاوه، با استفاده از شمارنده‌هایی که بر روی سری دستگاه و صفحه نمایش تعبیه شده است براحتی می‌توان تعداد پالس‌ها را فهمید.

سوالات رایج در مورد استفاده از لیزر Elight برای کاهش موهای زائد


آیا استفاده از ایلایت با درد همراه است؟

به هیچ وجه. این دستگاه با استفاده از ترکیب IPL و RF، درمانی راحتی و بدون هیچ مشکل خاصی را تضمین می‌کند. شما می‌توانید پس از درمان به سر کار بازگشته و فعالیت‌های طبیعی روزمره خود را از سر بگیرید. توصیه‌های لازم پس از درمان در جلسات مشاوره داده خواهد شد.

آیا دفع موهای زائد با دستگاه ایلایت دائمی است؟

نتایج دفع موهای زائد با دستگاه ایلایت به چند عامل بستگی دارد: تجربه تکنسین، نوع لیزر استفاده شده، چگونگی تنظیم دستگاه و ... .

به طور معمول 6 تا 9 جلسه درمانی با فواصل زمانی 4 تا 6 هفته میان هر جلسه، برای رسیدن به نتیجه مطلوب با هر دستگاه لیزری لازم است. اما به طور کلی، ناحیه موردنظر، نوع مو، تکرار درمان، سابقه وکس کردن، کندن، شیو کردن مو و استفاده از واجبی و ... از جمله عواملی هستند که مدت زمان درمان را تعیین می‌کنند.

علت زیاد بودن موی زائد برخی از افراد چیست؟

وراثت، بارداری، علل غددی، عدم تعادل هورمونی، مشکلات مقاومت در برابر انسولین، حساسیت به داروهای خاص، استفاده مکرر از روش‌های دفع موی موقتی مانند وکس، کندن مو، کرم‌های موبر و واجبی، از جمله عواملی هستند که باعث رشد زیاد موهای زائد می شوند. افراد داوطلب برای دفع مو با لیزر باید هرگونه دلیل پنهان رشد موی زیاد خود را پیش از آغاز جلسات درمانی بیابند؛ زیرا در صورتی که مسئله‌ای در بدن وجود داشته باشد که موجب رشد دائمی موها شود، درمان با دستگاه ایلایت تأثیری نخواهد داشت. چون بدن دائماً در حال تولید موی جدید است. بنابراین، درظاهر موهای زائد کم نمی‌شوند، اما در واقع این موها همان موهای جدید تولید شده در بدن هستند، نه آن موهایی که به وسیله لیزر از بین رفته‌اند.

کپی فقط با ذکر لینک و منبع بلامانع است.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است