لیفتینگ برای شل شدن پوست صورت ناشی از افزایش سن و مرگ سلول پوست

لیفت صورتبا بالا رفتن سن، به تدریج حجم پوست و قابلیت ارتجاعی آن به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند و با توجه به تاثیرات گرانش زمین، پوست دچار شلی و افتادگی می‌شود. معمولا در زنان، حالت چانه و پوست اطراف آن نشانه واقعی بالا رفتن سن است. با کاهش چربی‌های زیر پوستی، تحلیل رفتن بافت لثه در دهان و کاهش قابلیت ارتجاعی پوست، اطراف دهان و چانه خطوطی تشکیل می‌شود و پوست این ناحیه دچار افتادگی می‌شود و خطوطی در دو طرف چانه تشکیل می‌شوند.

یکی از روش‌های رفع افتادگی و شل شدگی پوست صورت، انجام جراحی است و اغلب افراد به طور معمول برای این کار به جراحی روی می‌آورند اما انجام جراحی دارای معایب زیادی مانند هزینه بالا و دوره ریکاوری طولانی مدت است. امروزه روش‌های جایگزین بسیار ساده اما کاملا موثر تری از جراحی برای لیفت صورت وجود دارند که غیر تهاجمی بوده و به شما کمک می‌کنند پوستی جوانتر و شاداب تر داشته باشید و چین و چروک‌های (لینک به درمان چین و چروک) پوستی را از خود دور کنید.

بالا رفتن سن و بروز نشانه‌های پیری بخش جدایی ناپذیری از زندگی است. زمانی که شما وارد سنین چهل و پنجاه سالگی زندگی خود می‌شوید، پوست صورت شما به تدریج انسجام و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و در نتیجه پوست شل و افتاده شده و چین و چروک‌های پوستی پدیداز می‌شوند.

افتادگی پوست و تشکیل چین و چروک می‌تواند علل مختلفی داشته باشد از جمله، کاهش حجم و نازک شدن پوست، کاهش چربی زیر پوستی، آسیب‌های خورشیدی، سیگار کشیدن، عوامل ژنتیکی و استرس.

روش‌های بسیار متعددی برای جوانسازی پوست صورت بدون جراحی وجود دارند و دیگر نیازی به روی آوردن به روش‌های تهاجمی و پرخطر مانند جراحی لیفت صورت نیست. این روش‌های ایمن و کم-تهاجمی به شما کمک می‌کنند ظاهر شاداب و جوان خود را مجددا بازیابی کنید و به نحوی که چهره شما کاملا طبیعی به نظر می‌رسد، گونه‌ها، غبغب و ابرو‌هایخود را لیفت دهید.

برای دریافت مشاوره از متخصصین ما در کلینیک گروه پزشکان سپید در مورد چگونگی و روش‌های لیفتینگ صورت مانند تزریق چربی، تزریق ژل، Rf فرکشنال و سایر روش‌های دیگر یا رزرو نوبت میتوانید با شماره‌های 02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس بگیرید.

چه کسانی متقاضی مناسب برای لیفت صورت هستند؟


در ادامه برخی ویژگی‌هایی لیست شده اند که موجب می‌شوند شما کاندید مناسبی برای لیفت صورت باشید:

  • افتادگی پوست میتنه صورت و پوست ناحیه خطوط فکی
  • وجود خطوط عمیق در کناره‌های بینی که نت دو طرف دهان کشیده شده است (خط لبخند (folds) )
  • وجود خط‌هایی در دو طرف دهان که از کنار چانه تا پایین امده اند.
  • افتادگی یا جابه جایی چربی‌های زیر پوستی صورت
  • افتادگی و کاهش حجم عضلانی در قسمت میانی و پایینی صورت که موجب تشکیل غبغب شده
  • داشتن غبغب بر اثر افتادگی پوست زیر چانه و تجمع چربی
  • چروک پوست گردن

اگر شما به طور کلی از سلامت عمومی برخوردار هستید و انتظارات واقع بینانه و مثبت از نتایج عمل خود دارید، به احتمال زیادی کاندید مناسب برای جراحی لیفت صورت هستید.

 

روش‌های مختلف لیفتینگ صورت


روش‌های متفاوتی برای لیفتینگ صورت وجود دارد. پزشک متخصص با توجه به میزان شل شدگی و افتادگی پوست ممکن است هر یک از درمان‌های زیر را برای شما تجویز نماید.

تاثیرات شگفت انگیز ژل‌های تزریقی

کشیدن صورت بدون جراحیقبل – بعد

امروزه از انواع مختلفی از ژل‌های تزریقی برای درمان بسیاری  از مشکلات پیری صورت و رفع چین و چروک‌های پوستی استفاده می‌شود. ژل‌های تزریقی حاوی هیالورونیک اسید مانند ژوودرم(Juvederm) و ولبلا (Volbella) فورا موجب افزایش حجم پوست و رفع چین و چروک‌های پوستی می‌شوند. از ژلهای ولوما (Voluma) و رستیلن (Restylane)  بای برجسته کردن گونه‌ها و رفع گودی صورت در ناحیه گیجگاهی استفاده می‌شود.  نتایج تزریق ژل اغلب بین 4 ماه تا یک سال  ماندگاری دارد. تزریق تقریبا تمامی انواع زل‌های تزریقی بدون درد است و نیازی به گذراندن دوره ریکاوری ندارد (به جز این که ممکن است کمی کبودی یا تورم موقتی ایجاد شود).

بیشترین کاربرد ژل‌های تزریقی در از بین بردن اولین علائم چین و چروک‌های پوستی در افراد جوان تر و خصوصا افراد زیر 50 سال است. ایده ال ترین متقاضیان برای تزریق ژل کسانی هستند که نشانه‌های پیری پوست در آن‌ها در حد خفیفی بروز کرده است و چروک‌ها پوستی انها سطحی و میزان گودی ایجاد شده در صورتشان کم است و از سوی دیگر قابلیت ارتجاعی پوست آنها همچنان نرمال است. در این موارد با استفاده منظم از روش تزریق ژل می‌توان از نیاز به انجام پروسه‌های تهاجمی تر مانند جراحی در آینده پیشگیری کرد.

استفاده گسترده از تکنیک تزریق چربی برای لیفت صورت

تزریق چربی برای لیفتدر این تکنیک، جراح در ابتدا عمل لیپوساکشن را انجام می‌دهد تا از ناحیه دیگری از بدن، مانند شکم یا ران‌ها چربی استخراج کند. سپس این چربی غنی سازی شده و در نواحی که از صورت و گردن که دچار کمبود حجم شده اند، تزریق می‌شود.  یکی از اصلی ترین نواحی صورت که به تزریق چربی نیاز دارد، گونه است تا گونه‌ها برجسته شده و در نتیجه از حالت افتادگی خارج شوند. ناحیه زیر پلک پایینی و همچنین خطوط  بین بینی و لب‌ها  و گوشه‌های لب نیز سایر نواحی هستند که اغلب در آن چربی تزریق می‌شود.

مقداری از چربی که تزریق شده است در ابتدا جذب بدن می‌شود. جراحان پلاستیک معتقدند که درصد بالایی از چربی تزریق شده تا یکسال پس از عمل تزریق چربی همچنان در جای خود باقی است. در صورت نیاز، بعد از 4 تا 6 ماه ، طی جلسات دیگری، تزریق چربی مجددا تکرار می‌شود.

لیفت صورت با بوتاکس چیست؟

لیفت صورت با بوتاکستزریق بوتاکس به منظور لیفت صورت، یکی از روش‌های نوین است که در آن مقادیر بسیار کمی از بوتاکس  در نواحی که دچار چروک و افتادگی شده اند تزریق می‌شود تا پوست صورت تحریک شده و کلاژن بیشتری تولید کند و بافت آن منسجم تر شد.  با تولید کلاژن بیشتر در پوست، پوست کشیده شده و منسجم می‌شود و در نتیجه کل صورت لیفت داده می‌شود.

در روش معمول، بوتاکس درون عضلات صورت تزریق می‌شود و نه در پوست صورت. بنابراین، این نوع از تزریق با نتایج ناخوشایند بوتاکس مانند فلج عضلات و  بیحرکت شدن صورت (اصطلاحا صورت رباطی) همراه نیست. جلسه درمانی برای لیفت با بوتاکس درست مشابه با جلسات تزریق بوتاکس معمولی هستند که رد آن چند تزریق کوچک در صورت انجام می‌شود اما این نوع از تزریق اصولا ریسک بسیار کمتری دارد.

با تزریق بوتاکس در پوست (و در عضلات صورت) منافذ باز پوستی بسته می‌شوند و در نتیجه ناحیه سطحی پوست، جمع می‌شود. نتیجه این کار، لیفت غیر جراحی صورت است که اثر آن تا چند ماه ماندگاری دارد. علاوه بر این، تزریق بوتاکس در پوست در قسمت پایینی صورت  و نزدیک به خطوط فکی، موجب می‌شود که تاثیر کشیدگی عضلات و افتادگی پوست از بین برود و از تشکیل غبغب جلوگیری شود.

 تزریق بوتاکس نه تنها موجب لیفت صورت می‌شود بلکه منفافذ باز پوستی را کاهش می‌دهد. با تزریق بوتاکس،  بافت پوست منسجم تر و شاداب تر شده و  قسمت پایینی صورت لاغر می‌شود.  بنابراین پوست صورت شما به طور کای شاداب تر و جوانتر می‌شود و هیچ تاثیر منفی بر روی حرکات صورت ایجاد نمی شود.

 رد ابتدا کرم بی حس کننده روی پوست صورت زده می‌شود و سپس با استفاده از یک سوزن بسیار نازک، که در محل‌های مورد نظر از صورت قرار داده می‌شود، مقادیر بسیار کمی از بوتاکس تزریق می‌شود.  انجام این کار در حدود 20 دقیقه طول می‌کشد. اغلب بیماران تنها سوزش بسیار خفیفی را حس می‌کنند و هیچ دردی ندارند.

نتایج این عمل ظرف یک هفته قابل مشاهده هستند و طی هفته‌های بعدی، به تدریج بهبود نیز پیدا می‌کنند.

نتایج این عمل بعد از اولین جلسه درمانی به طور میانگین بین 3 تا 6 ماه ماندگاری دارد. اما در جلسات بعدی درمان، مدت زمان ماندگاری بیشتر و بیشتر می‌شود.

کاندید‌های مناسب برای این روش افرادی هستند که ابروها، گونه‌ها و خطوط فکی انها به تازگی شروع به شل شدن و افتادپی کرده اند و به همین دلیل چهره آن‌ها خسته به نظر می‌رسد.  در این روش تنها با یک جلسه درمانی، چهره شما جوانتر به نظر می‌رسد. این روش برای افرادی مناسب است که می‌خواهند لیفت صورت انجام دهند اما ترجیح می‌دند که نتایج عمل انها کاملا طبیعی و ملایم باشد و پوست آنها شاداب تر شود.

لیفت صورت با لیزر چیست؟

لیفت صورت با لیزرلیزر درمانی به زبان ساده روش غیرجراحی برای ایجاد انسجام بیشتر در پوست و رفع شل شدگی و افتادگی پوست است که با  اعه لیزر انجام می‌شود. این روش موجب صاف شدن خطوط پایینی صورت و رفع چروک‌ها می‌شود و علائم افتادگی و شل شدگی پوست صورت و گردن را کاهش می‌دهد. در سالهای اخیر پیشرفتهای بسیاری در زمینه انجام جراحی‌های پلاستیک و همچنین تکنولوژی لیزری صورت گرفته اند که این امر موجب شده است روش‌های کاملا نوینی برای لیفت و جوانسازی صورت ارائه شوند.

در این روش در ابتدا ماده بیحس کننده تزریق می‌شود تا شما در حین عمل کاملا راحت باشید. سپس یک فیبر نوری بسیار ظریف که به اندازه‌ی سوزن است وارد فضای زیر پوست می‌شود و از طریق آن، اشعه لیزر به بافت‌های صورت تابانده می‌شود.

وارد کردن فیبر نوری لیزر در نواحی مختلفی از صورت ممکن است وارد شود از جمله:  نیمه پایینی گونه‌ها از کنار گوش تا کنار لب،  در زیر خطوط فکی و زیر چانه و به سمت گردن.  نتایج این کار مشابه با جراحی لیفت صورت است و می‌توانید انتظار 60 تا 80 در صد از نتایج جراحی لیفت صورت را داشته باشید.  شما بعد از گذشت یک الی دو ساعت می‌توانید کلینیک را ترک کنید. از آنجایی که از بیحسی استفاده شده، یک نفر باید شما را تا خانه برساند.

شما ممکن است بلافاصله پس از عمل لیزر صورت، برخی نتایج اولیه را مشاهده کنید اما  نتایج نهایی درمان تا 3 الی 6 ماه بعد مشخص می‌شوند. اغلب بیماران بهبودی 80 درصدی در افتادگی و شل شدگی پوست صورت خود را بعد از گذشت 3 ماه گزارش داده اند. این عمل موجب رفع غبغب، چربی اضافه گردنی و چین و چروک‌های پوستی در پایین صورت می‌شود.  بروز تورم بعد از لیزردرمانی امری طبیعی است که بعد از چند روز برطرف می‌شود. یک گن مخصوص صورت باید تا دوهفته به صورت 24 ساعتی پوشیده شود. بعد از گذشت دو هفته می‌توانید این گن را بردارید اما بهتر است برای بهبود نتایج خود، هر زمانی که می‌توانید و در مکان‌های عمومی نیستید، از آن استفاده کنید.  تجربه ما این است که هرچقدر بیماران بیشتر از گن کشی صورت خود بعد از عمل استفاده کنند به نتایج بهتری دست پیدا می‌کنند.

مزایای درمان بالیزر عبارتند از: عدم به جا ماندن جای زخم روی صورت، مدت زمان ریکاوری بسیار کوتاه مدت، کاهش هزینه درمان،  عدم خونریزی، عدم نیاز به بخیه، کاهش بسیار چشمگیر کبودی صورت در مقایسه با روش جراحی، کاهش عوارض ناشی از درمان و گذراندن مدت زمان بسیار کوتاه تر در اتاق جراحی. علاوه بر تمامی موارد گفته شده، انجام لیزر درمانی موجب افزایش ضخامت پوست تا 30 درصد می‌شود چرا که لیزر باعث افزایش تولید کلاژن در پوست شده و در نتیجه ضخامت، انسجام و ثبات پوست افزایش پیدا می‌کند.

لیفت صورت با رادیوفرکوئنسی

با رادیوفرکوئنسییکی از روش‌های غیر جراحی برای لیفت صورت، رادیوفرکوئنسی است.در این روش، پوست شما گرم می‌شود. دستگاه‌های مختلف رادیوفرکوئنسی به روش‌های  مختلفی، امواج رادیویی را به سمت پوست می‌فرستند تا آن را به دمای مشخصی برسانند. اصلی ترین مسئله رد این روش درمانی، گرما است.

در صورتی که کلاژن موجود در پوست تا دمای مشخصی گرم شود، دو اتفاق رخ می‌دهد.  در ابتدا،  تارهای بافتی در کلاژن موجود جمع می‌شوند. ثانیا، سلول‌های سازنده‌ی کلاژن تحریک می‌شوند تا کلاژن بیشتری تولید کنند. دومین لایه از پوست، درمیس نام دارد و دارای تارهای بافتی کلاژن است. با گرم شدن کلاژن، پوست شما جمع می‌شود چرا که در واقع تارهای کلاژنی موجود در آن منقبض می‌شوند و مدتی پس از آن نیز، کلاژن جدید در پوست تولید می‌شود.  Thermage (ترماژ) و ThermiTight دو تکنولوژی جدیدی هستند که از رادیوفرکوئنسی برای لیفت پوست استفاده می‌کنند.

متقاضیان مناسب برای این روش

تقریبا تمامی افرادی که می‌خواهند پوست منسجم تری داشته باشند و افتادگی پوست خود را برطرف کنند، کاندید مناسبی برای روش رادیوفرکوئنسی هستند. البته این روش برای افرادی مناسب است که میزان شل شدگی و افتادگی پوست آن‌ها خفیف است. افرادی که دچار افتادگی شدید پوست هستند، چندان برای روش‌های لیفت غیرجراحی، کاندید مناسبی نیستند و این روش‌ها نمی تواند تاثیر چندانی بر روی ظاهر پوست آن‌ها داشته باشد و تنها راه حل واقعی برای آن‌ها، جراحی لیفت صورت است.

مزایای رادیوفرکوئنسی

بزرگترین مزیت رادیوفرکوئنسی، ایجاد انسجام در پوست است. این روش موجب تولید کلاژن بیشتر در پوست می‌شود. حتی در صورتی که کلاژن کافی برای لیفت کامل پوست صورت تولید نشود، در هر حال افزایش تولید کلاژن در پوست موجب افزایش انسجام پوست و شادابی آن می‌شود. کمترین تاثیر رادیوفرکوئنسی این است که روند پیری پوست را به تاخیر می‌اندازد و تاثیرات پیشگیرانه دارد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است