لیفت ابرو: بالا کشیدن پیشانی برای ایجاد فاصله زیبا بین چشم و ابرو

لیفت ابرو

بسیاری از مردم دریافتند که ابرو اولین قسمت چهره برای نشان دادن نشانه های پیری است. همانطور که پوست پشت چشم و پیشانی شل می شوند، پلک ها نیز افتاده می شوند. چشم ها ریز تر به نظر می رسند و افتادگی پوست حتی ممکن است موجب تاری دید شود. اگر ابروها کمانی خود را از دست داده اند یا چروک هایی اطراف چشم خود می بینید، می توانید با لیفت ابرو بدون جراحی، پوست افتاده ی خود را بالا برده و ابروهای خود را جوان کنید.

همانطور که سال ها می گذرند، ابروها پراکنده و به سمت پایین افتاده می شوند. با صاف و بدون حالت شدن قوس ابرو ، فرد خسته، مسن تر، غمگین یا عصبانی به نظر می رسد.

روش جدید لیفت ابرو تجربه ی داشتن لیفت بدون جراحی را برای ما فراهم می سازد.

با استفاده از روش های غیر جراحی مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل و لیفت با نخ می توان بالا کشیدن ابروها را بدون بخیه و بیهوشی تجربه کرد.

متخصصین ما در کلینیک زیبایی سپید آماده ارائه انواع روش های غیر جراحی برای لیفت ابرو و پیشانی هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می توانید با شماره های 02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس حاصل فرمایید.

لیفت ابرو بدن جراحی برای چه کسانی مناسب است؟

این روش برای هرکسی که به دنبال بالا بردن ابروها و صاف و بدون چروک کردن پیشانی است، مناسب می باشد. با روند پیری این نواحی از صورت نگرانی به همراه دارند اما درمانی شگفت انگیز و موثر برای خوش فرم کردن ابروها و از بین بردن چین و چروک ها وجود دارد.

روش های بالا بردن ابرو بدون جراحی


بهترین راه های لیفت ابرو و پیشانی عبارت اند از:

تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق فیلر (پر کننده) پوست با پرکردن و گوشتالو کردن پوست همراه است. این روش درمانی چین و چروک ها را پر کرده و قابلیت ارتجاعی پوست را کاهش می دهد. تزریق فیلر پوست باعث بالا بردن ابروها و در نتیجه چهره ای بسیار بازتر و شاداب تر ایجاد می شود. با پر کردن چین و چروک های پوست ناحیه ی ابرو اثرات ناشی از سن کاهش یافته و ظاهری جوان تر به علت تغییر ابروها را نشان می دهد.

چه کسانی برای این روش درمانی مناسب هستند؟

متقاضیان این روش درمانی بزرگسالانی هستند که در پیشانی و ابروهایشان چین وچروک دارند. بسیاری از بیماران مشکل پیشانی و ابرو را با فیلر های پوستی بعنوان جایگزین عمل جراحی که بیشتر تهاجمی و طول بهبود طولانی تری دارند، انتخاب می کنند. اکثر بزرگسالانی که در سلامت کامل هستند می توانند از لیفت پیشانی و ابرو استفاده کنند. اگر می خواهید بدانید که این روش درمانی اهداف زیبایی که در نظر دارید را برآورده می کند یا نه ، با پزشک مشورت کنید.

آنچه باید انتظار داشت

فیلر پوست در همان مطب پزشک در کمتر از یک ساعت تزریق می شود. پرکننده داخل پوست تزریق شده و حجم پوست را افزایش می دهد، هم چنین داخل چین و چروک ها را پر می کند. در نتیجه کانتور خطوط پیشانی به دلیل توپر شدن تغییر می کند. در ابتدا کرم بیهوشی موضعی استفاده می شود یا بیهوشی به همراه مواد پرکننده تزریق می شود. در مرحله بعد، با سوزنی نازک حجم کمی فیلر به قسمت مشخص شده ی خطوط پیشانی تزریق می شود. با استفاده از چند تزریق کوچک فیلر پوستی به طور یکنواخت پخش شده و بصورت متقارن شکل می گیرد.

به محض تمام شدن تزریق ، بیمار می تواند مطب را ترک کرده و به خانه و یا محل کار خود بازگردد و نیازی به استراحت و پانسمان نمی باشد. لیفت ابرو و پیشانی بدون عمل جراجی برای افرادی که به دنبال درمان و نتیجه سریع و قابل مشاهده اند، بعنوان درمان سریع جوان سازی معروف است.

نتیجه

نتیجه

چندین نوع فیلر( ژل، پرکننده) تزریقی معمولا برای لیفت ابرو استفاده می شوند. فیلرها چند نوع مختلف هستند که شامل: دائمی، نیمه دائمی و غیر دائمی می باشند. تا کنون رایج ترین،  نوع غیر دائمی است زیرا اثرات آن موقت بوده و براحتی قابل تعویض است. ژل های پر کننده دائمی را تنها با انجام عمل جراحی می توان برداشت. هر کدام از پر کننده ها براساس مدت زمانی که در پوست باقی می مانند و حجمی که زیر پوست ایجاد می کنند نیز متفاوت هستند. اثر لیفت غیر دائمی معمولا تا شش ماه است و با گذشت زمان به حالت اولیه ی قبل از درمان باز می گردد. بسیاری از بیماران برای حفظ حالت ابرو های خود، به طور منظم تزریق انجام می دهند. پزشک بهترین نوع فیلر مناسب شما را پیشنهاد می کند.

نتایج درمان ممکن است تا یک سال طول بکشد و به مرور بدن مواد تزریق شده را جذب کند. در نتیجه ابرو های شما به حالت اولیه ی خود بازمی گردد. برخی بیماران برای حفظ ظاهر جوان تزریقات را به صورت دوره ای انجام می دهند.

خطرات احتمالی

از عوارض جانبی رایج بعد از درمان با فیلرهای پوست می توان به ورم جزئی، قرمزی و حساسیت اشاره کرد. برخی بیماران کبودی را نیز تجربه کرده اند. عوارض جانبی معمولا پس از یک یا دو روز از بین می رود هم چنین با آرایش می توان مخفی کرد.

به ندرت عوارضی شدید مانند عفونت ها و واکنش آلرژی اتفاق می افتد. فیلرهای پرکننده هم چنین می توانند از محلی که تزریق شده اند حرکت کرده و شکل توده ای را زیر پوست ایجاد کنند. گاهی می توان نقاط دورتر از آن ناحیه را ماساژ داد. در موارد دیگر برآمدگی تا زمانیکه بدن آن را جذب کند ، باقی می ماند. از لمس کردن و مالش دادن ابروها و پیشانی خود بعد از تزریق ژل بپرهیزید تا خطرات احتمالی را کاهش دهید.

بالا کشیدن ابرو با بوتاکس چه روشی است؟

بالا کشیدن ابرو با بوتاکس

با افزایش سن سریع تر جمع کردن و منقبض شدن عضلات پیشانی و ابروها باعث ایجاد خطوط اخم می شوند. روش لیفت ابرو چهره را جوان تر و شاداب تر نشان می دهد و دیگر خبری از خستگی و عصبانیت در چهره نمایان نمی باشد و گویی چند سال جوان تر شده اید.

برای کسانی که افتادگی ابرو دارند قبل از رفتن زیر تیغ جراحی ، پزشک انجام درمان زیبایی بوتاکس را پیشنهاد می کند. بوتاکس با استفاده از شل کردن و جلوگیری از انقباضات عضلات موجب صاف شدن چروک ها می شود. بوتاکس علاوه بر صاف کردن چروک ها و خط اخم باعث بالا کشیدن و شل کردن عضلاتی که ابرو را افتاده می کنند ،می شود. بوتاکس تنها انتهای ابرو را برای داشتن ابروی کمانی زیبا و اصلاح افتادگی و از بین بردن ظاهر ناراحت نیست بلکه علاوه بر این ها باعث باز شدن چشم ها و ظاهری شاداب و بدون افتادگی  می شود وخستگی پلک که در میانسالی رایج است را از بین می برد.

مزایای این روش چیست؟

مزایای بالا کشیدن ابرو با بوتاکس عبارت اند از:

 • نتایج فوری
 • جوان سازی
 • ابروی کمانی زیبا و جذاب
 • در مقابل جراحی، روشی غیرتهاجمی ، بی خطر تر و کم هزینه تر

این شیوه برای چه کسانی مناسب است؟

این روش بسیار عالی برای کسانی است که می خواهند بدون صرف وقت، سریع و راحت ابروهای خود را بالا کشیده و ظاهری با طراوت داشته باشند. هم چنین برای افرادی که می خواهند با روش های جراحی لیفت ابرو انجام دهند، انتخاب بسیار خوبی است اما برای تغییر دائمی در افرادی که افتادگی شدید پلک و ابرو و چین و چروک های عمیق دارند، روش بوتاکس انتخاب خوبی نیست. برای این بیماران شاید تنها راه ممکن عمل جراحی باشد.

نتیجه و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

نتیجه و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

با بالا کشیدن ابرو با بوتاکس نتایجی که طی 3 الی 4 ماه گذشته انتظار داشتید را می بینید و بعد از5 الی 7 روز بهبود پیدا می کنید. نتایج نهایی بعد از 2 هفته آشکار می شود. این روش بدون صرف وقت و با کم ترین درد ، براحتی در زمانی کوتاه قابل انجام است. پزشکان توصیه می کنند محل را تا 4 ساعت بعد از درمان دستکاری نکنید. بعد از انجام بوتاکس بهتر است تا چند ساعت ورزش و فعالیت های خود را به حداقل برسانید. بیماران به ندرت دچار ورم خفیف و قرمزی می شوند که بعد از یک ساعت ناپدید می شود با این حال ممکن است کمی کبودی داشته باشند. برای جلوگیری از کبودی بهترین کار این است که از خوردن رقیق کننده های خون مانند ایبوپرفن، آسپیرین، آدویل، آلوه، مکمل های ویتامین ای، مکمل های روغن ماهی، مکمل های روغن دانه کتان، جینکو بیلوبا و سن جان ورت ، بپرهیزید.

لیفت ابرو با استفاده از نخ چیست؟

لیفت ابرو با استفاده از نخ

در روش بالا کشیدن ابرو با نخ بخیه های بسیار ریزی که با سوراخ بسیار باریک در زیر پوست ایجاد شده باعث تحریک کلاژن سازی می شود.

روش لیفت ابرو با نخ چگونه است؟

بازسازی و لیفت ابرو با استفاده از نخ روشی منحصر به فرد است زیرا با ایجاد سوراخ هایی بسیار باریک و حمله به بافت های پوست مانند تسمه، پوست را سر جای خود نگه داشته و اثر مطلوب مورد نظر لیفت را انجام می دهد و بدون زخم قابل دیدن و اثر سریع نتیجه می دهد. اثر این روش در مدت 9 تا 12 ماه از بین می رود اما با توجه به وجود داربست های حفاظت کننده اثر آن تا چندین سال بدون نیاز به انجام روشی دیگر، باقی می ماند.

مزایای این روش چیست؟

مزایای این روش

 • بی خطر بودن
 • اثر بخشی
 • تجزیه پذیری

مدت استراحت چقدر است؟

نوار چسب ها تنها برای 3 تا 5 روز روی صورت شما می باشد و ممکن است با همین چسب ها بر صورتتان سر کار هم بروید.

عوارض جانبی ناشی از روش بالا کشیدن ابرو با نخ چه چیزهایی است؟

 • بطور رایج کبودی وجود دارد.
 • همیشه تورم ایجاد می گردد.
 • ممکن است عفونت ایجاد گردد که برای تمام بیماران آنتی بیوتیک تجویز می شود.
 • به ندرت نخ ها در مرحله ای جدا خارج می شوند.
 • مکان ورود نخ ها بسیار سطحی و قابل دیدن هستند.
 • کمرنگ شدن ابرو در جاهایی که نخ تغییر جهت داده است.
 • درد در محل درج
 • بطور نادر آسیب عصبی از سوزنی که نخ را وارد می کند.

هزینه لیفت ابرو بدون جراحی چقدر است؟


هزینه بالا کشیدن ابرو با تزریق بوتاکس و ژل بستگی به میزان مواد مصرفی دارد و بر حسب تعداد سرنگ استفاده شده برای لیفت محاسبه می شود. برای تعیین قیمت لیفت ابرو با نخ نیز نکته هایی مانند تجربه و تبحر پزشک و محل انجام درمان اهمیت دارند. بهتر است قبل از انجام هر گونه روش زیبایی درباره مسائلی مانند هزینه ها با پزشک مشورت شود.

پرسش های متداول


برخی از متداول ترین پرسش های مردم درباره روش های مختلف لیفت ابرو و پیشانی عبارت اند از:

آیا لیفت ابرو با نخ دردناک است؟

بله، تزریق بیهوشی موضعی از قسمت های دردناک این روش است. استفاده از گاز خنده (نیتروز اکساید) یا پنتروکس یا والیوم در طول انجام روش و از پانادلد، پانادئین بعد از انجام این روش توصیه می شود.

چه موقع نتایج حاصل از لیفت ابرو با نخ را می بینید؟

بعد از 6 هفته آغاز تغییراتی را بصورت جزئی می توانید ببینید، بعد از 3 و 6 ماه نتایج بهتری قابل رویت هستند و نتایج نهایی بعد از 12 ماه به طور کامل هویدا است.

لیفت ابرو با نخ تا چه مدت باقی می ماند؟

بیمار ممکن است پس از 3 سال نیاز به انجام مجدد این روش داشته باشد. هیچ روش آرایشی ، زیبایی روند پیری را متوقف نمی کند، افزایش سن همچنان ادامه دارد. این روش ها به بیمار کمک می کند که تغییرات پیری را بصورت کندتر ببیند.

آیا با تزریق بوتاکس قیافه شما بدون تغییر می ماند؟

تعادلی بسیار دقیق برای حفظ حالت طبیعی و تغییرات وجود دارد و پزشکان برای اینکه حالت طبیعی ابروها را حفظ کنند، آموزش دیده اند.

آیا خانواده و دوستان متوجه می شوند شما بوتاکس انجام داده اید؟

اغلب اطرافیان با طراوت تر شدن شما را متوجه می شوند اما بطور مشخص علت آن را نمی دانند. شاید بخصوص افرادی که خود تزریق بوتاکس داشته اند متوجه آن شوند.

آیا بعد از بوتاکس می توانید بدوید؟

خیر، تا 24 ساعت بعد از انجام بوتاکس باید منتظر بمانید، قبل از تزریق بوتاکس می توانید بدوید یا هر ورزش سنگین دیگری انجام دهید.

آیا در صورت داشتن دیگر روش های جوانسازی و زیبایی پوست مانند گلیکولیک اسید پوست، فیشال، درمالولر بر روی پوستتان می توانید بوتاکس انجام دهید؟

بله، می توانید انجام دهید. اگر تزریق بوتاکس داشته اید و می خواهید دیگر روش درمان انجام دهید باید بین انجام بوتاکس و روش درمانی دیگر حداقل 48 ساعت فاصله بیفتد. و اگر می خواهید بوتاکس انجام دهید و قبلا دیگر روش درمانی داشته اید، باید حداقل 2 هفته منتظر بمانید و بعد بوتاکس انجام دهید.

آیا اگر درمان آرایشی نیمه دائمی بخواهید انجام دهید، بوتاکس باید قبل از آن و یا بعد از آن انجام شود؟

باید قبل از انجام درمان نیمه دائمی بر روی ابروهایتان بوتاکس تزریق شود. زیرا بوتاکس به طور موقت می تواند مکان ابروهای شما را جابه جا کند.

آیا بعد از بوتاکس می توانید زیر نور خورشید و یا سونا بروید؟

شما باید تا 24 ساعت در معرض گرما قرار نگیرید که این گرما شامل، نور خورشید، سونا، حمام های گرم و دوش گرفتن، می باشد.

آیا بعد از تزریق بوتاکس می توانید پرواز داشته باشید؟

بله، پرواز بعد از انجام بوتاکس مشکلی ندارد.

چه مدت زمانی را باید بین درمان ها صبر کنید؟

برای اثر کامل درمان باید تا 12 هفته منتظر بمانید.

تا چه مدت زمانی بعد از بوتاکس باید پیگیر درمان باشید؟

اثرات درمان با بوتاکس به سرعت قابل مشاهده نمی باشند. شروع تغییرات را می توانید بعد از حدود 3 تا 7 روز بعد از انجام بوتاکس و حداکثر تا 14 روز بعد از آن ببینید. ما بعد از 14 روز پیامی به شما می فرستیم در مورد اینکه پیشرفت درمانی خود را بررسی کنید. اگر دوست دارید بوتاکس خود را تنظیم کنید می توانید یک ماه بعد از درمان اولیه به کلینیک بیایید.

چه میزان فیلر برای لیفت ابرو لازم است؟

برای لیفت ابرو 1 میلی لیتر از فیلر پوست لازم است. بسیاری از بیماران با این میزان فیلر به نتیجه ی دلخواه خود می رسند. با این حال برای تغییرات ظاهری بیشتر از این مقدار فیلر برای پوست نیاز است. بعد از مشورت و گفتگو با پزشک براساس هدفی که از روش زیبایی دارید، میزان فیلر لازم برای شما را محاسبه می کند.

جراحی لیفت ابرو چگونه انجام می شود؟

جراحی لیفت ابرو به شیوه مرسوم به اینصورت است که برشی از قسمتی که مو روییده از گوش راست تا گوش چپ کشیده ، پوست را بالا کشیده، و عضلات ابرو را تنظیم می کنند. اخیرا، روش آندووسکوپی لیفت ابرو جایگزین شده است. نتایج بسیار خوبی به همراه دارد. برش ها بسیار کوچک و در قسمت روییدن مو(خط مو) هستند اما همچنان خطرات جراحی و مشکلاتی را به همراه دارند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است