لیفت صورت با نخ برای زیبایی و جوانسازی از طریق تحریک کلاژن سازی

با افزایش سن، تأثیر جاذبه بر صورت بیشتر مشخص می‌شود. بافتهای حامی گونه‌ها ضعیف شده و دچار افتادگی می‌شوند، چربی صورت از بین می‌رود، به علت آویزان شدن نسج نرم ناحیه فک تحتانی، خط فک به صورت غبغب در پایین دهان به سمت چانه ایجاد شده و همچنین قسمت پایین صورت و گردن دچار افتادگی می‌شوند. تا چندی پیش افتادگی بافت صورت باعث می‌شد که افراد از جراحی زیبایی برای لیفت صورت استفاده کنند، ولی امروزه برای کسانی که به دنبال جوانسازی خفیف یا متوسط صورت باشند، از روش کم‌تهاجمی دیگری برای لیفتینگ، زاویه‌دار کردن صورت و تثبیت بافت شل و افتاده در صورت، گردن و بدن استفاده می‌شود.

لیفت با نخ نوعی لیف صورت بوده که اغلب با نام "لیفت لانچ آور (Launch hour)" شناخته می‌شود. علت این نام‌گذاری سهولت و زمان کم مورد نیاز برای انجام لیفت می‌باشد. در این روش شکاف کوچکی پشت گوش یا پشت خط مو ایجاد شده و سپس نخهای ظریفی در خطوطی که قبلاً مشخص شده‌اند وارد می‌شوند. این نخها دارای رشته‌های ظریفی هستند که در بافت مستقر شده و سپس به آرامی صاف و یکدست می‌شوند. بدن شروع کلاژن‌سازی کرده و این کلاژن اطراف هر رشته را احاطه کرده و درنتیجه باعث لیفت ظریف و اثربخش صورت می‌شود. نتیجه لیفت صورت برای هر شخصی متفاوت است ولی این نتیجه بسیار طبیعی بوده و باعث جوانسازی چهره می‌شود. این روش هیچ زخمی به جا نگذاشته و زمان بهبود نسبت به عمل جراحی بسیار کمتر است.

لیفت صورت با نخ برای مردان و زنانی که تمایل به جوانسازی صورت داشته و نمی‌خواهند از روشهای جراحی، تزریق یا لیزردرمانی استفاده کنند بسیار مفید و مؤثر عمل می‌کند. این فن آوری کم‌تهاجمی خصوصاً برای لیفت افتادگی پوست استفاده می‌شود. متخصصین ما در کلینیک زیبایی سپید اقدام به جوانسازی صورت شما خواهند کرد.

پزشک با توجه به وضعیت صورت شما، برای دستیابی به بهترین نتیجه برنامه‌ریزی خواهد کرد. نخ‌های PDO تنها یک بخش از روند جوانسازی صورت محسوب شده و امکان دارد به ترکیبی از روشهای درمانی برای حصول بهترین نتیجه نیاز داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شماست و ترکیب روشهای درمانی بهترین راه حل برای دستیابی به این خواسته است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس حاصل فرمایید.

مزایای استفاده از لیفت صورت با نخ


مهم‌ترین نکته در مورد لیفت صورت با نخ، زمان سریع بهبودی و دستیابی به بهترین نتیجه است. این روش نیازمند حداقل جراحی تهاجمی بوده و هیچ زخمی به جا نخواهد گذاشت. در این روش از بی‌حسی موضعی استفاده شده و نیاز به بستری شدن در بیمارستان ندارد. نکته مهم دیگر در مورد لیفت صورت با نخ اینست که از لحاظ اقتصادی بسیار باصرفه‌تر از لیفت صورت به شکل متداول می‌باشد و نتیجه آن بلندمدت است. به طور کلی لیفت صورت با نخ روشی مناسب برای رفع بسیاری از مشکلاتیست که با افزایش سن به‌وجود می‌آیند.

لیفت صورت با نخ برای چه کسانی مناسب است؟


این روش برای مردان و زنان بین سنین 40 تا 60 سالگی مناسب بوده و برای پوستهایی که کمترین میزان افتادگی را دارند بیشتر مؤثر است. چنانچه به دنبال روشی هستید که نسبت به تزریقات برای از بین بردن چروک و یا تزریق دیگر مواد پرکننده صورت کارآمدتر و با دوام‌تر باشد ، لیفت صورت با نخ بهترین گزینه می‌باشد. در صورتیکه از روشهای متداول جراحی ناامید شده یا تمایل به استفاده از بیهوشی عمومی نیز ندارید، لیفت صورت با نخ برای شما انتخاب مناسبی است از این جهت که روشی کم‌تهاجمی بوده و با استفاده از بی‌حسی موضعی قابل انجام است.

این روش برای افراد زیر مناسب نمی‌باشد:

 • افرادی که در سنین بالا بوده و پوستشان دارای افتادگی بسیار زیاد است. درمان برای این افراد تأثیر بسیار کمی دارد.
 • افرادی که بسیار چاق هستند و پوستشان چین و چروک زیادی دارد. درمان در این افراد تاثیری ندارد. در این افراد می‌توان از لیفت همراه با لیپوساکشن استفاده کرد.

لیفت صورت با نخ برای چه قسمتهایی از صورت استفاده می‌شود؟


پزشک از این روش برای لیفت قسمت میانی صورت و گونه و همچنین افزایش حجم و زاویه‌دار کردن صورت، نواحی ابرو، خط آرواره، گردن، بازو و زانو استفاده می‌کند.

نخ مخصوص لیفت چگونه عمل می‌کند؟


در این روش از انواع مختلف نخ استفاده می‌شود، بعضی از نخها نرم هستند، برخی دیگر تابیده و بعضی دیگر دارای خار هستند. تمامی تکنیکهای لیفت با نخ سبب افزایش کلاژن‌سازی و حجم‌دهی به بافت شده، همچنین باعث محکم شدن پوست از طریق ایجاد بافت لیفی (فیبروزی) اطراف نخها می‌شوند. نخ‌های خاردار قابلیت انجام تمامی موارد فوق را دارند. تأثیر این روش درمانی بوسیله استفاده از نخهای مختلف به شکل مش توری افزایش پیدا خواهد کرد.

چه نکاتی قبل از انجام لیفت باید رعایت شوند؟


قبل از انجام لیفت به تدارکات خاصی نیاز نیست. اگرچه توصیه می‌شود قبل از لیفت با پزشک در مورد مسائل مربوطه مشورت شود. همچنین در صورت انجام هرگونه روند درمانی یا مصرف هر نوع دارو به پزشک اطلاع داده شود.

نحوه انجام لیفت صورت با نخ


برای انجام لیفت صورت، مراجعه حضوری به مطب کفایت می‌کند. بسته به مقدار مورد نیاز برای لیفت برحسب تحریک کلاژن و محکم‌سازی پوست، نخ‌های ظریف در قسمتهای مشخصی در پوست صورت متقاضی وارد می‌شوند. در بخشهای مشخصی از صورت از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. بسیاری از افراد این عمل را بدون انجام بی‌حسی انجام می‌دهند. پس از اینکه سوزنها و نخها وارد قسمت مورد نظر شدند، سوزن‌ها از محل خارج شده و نخها برای انجام بقیه لیفتینگ در جای خود باقی می‌مانند. کل این روند حدود 30 دقیق یا کمتر زمان می‌برد.

پس از لیفتینگ چه نکاتی باید رعایت شود؟


پس از پایان لیفتینگ، افراد بایستی نکاتی که باعث تسکین درد شده و روند بهبود را تسریع می‌کند رعایت کنند. در بیشتر افراد ورم و کبودی ملایمی دیده می‌شود که به سرعت بهبود می‌یابند. زمان بهبودی معمولاً کمتر از یک هفته است.

توصیه‌هایی برای زمان پس از لیفتینگ صورت


بعد از انجام لیفت صورت با نخ رعایت نکات زیر به بیمار توصیه می‌شود:

 • بلافاصله پس از پایان لیفت صورت از کیسه یخ استفاده کنید.
 • در صورت وجود درد برای 2 تا 3 روز از مُسکن استفاده کنید
 • حداقل برای 24 ساعت صورت خود را آرایش نکنید
 • هنگام خواب صورت به سمت بالا باشد و برای 3 تا 5 شب سر کمی بالاتر از سطح زمین قرار گیرد.
 • برای مدت 5 تا 7 روز شستشوی صورت به آرامی انجام شده و از مالش یا ماساژ صورت خودداری کنید.
 • برای مدت 2 هفته از انجام حرکات زیاد صورت و گردن اجتناب کنید.
 • برای مدت 1ماه از ماساژ صورت و گردن خودداری کنید
 • برای مدت 2 هفته در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید
 • به مدت 2 هفته ورزش نکنید
 • به مدت 3 هفته از سونا استفاده نکنید
 • به مدت 3 هفته از جراحی دندان خودداری کنید
 • در صورت وجود خطر عفونت، پزشک برای شما آنتی‌بیوتیک تجویز خواهد کرد.

زمان مشاهده نتایج پس از لیفتینگ


پس از لیفتینگ صورت در بیشتر افراد تغییرات کمی به چشم می‌خورد. بهترین نتیجه 2 تا 3 هفته پس از عمل لیفت مشاهده می‌شود تا زمان کافی برای ایجاد کلاژن و بافت همبند فیبروزی مورد نیاز برای محکم شدن و حجم‌دهی بافتهای عمیق وجود داشته باشد.

آیا لیفت صورت با نخ بی‌خطر است؟


عمل لیفتینگ بسیار بی‌خطر است. البه هیچ عملی بودن عوارض نیست. به ندرت عوارض جانبی مختصری دیده شده و شامل عفونت، کبودی، ورم، حساسیت، بی‌حسی و عدم تقارن جزئی می‌باشند. همچنین امکان دارد نخی زیر پوست مشاهده شود. بیشتر این موارد در طول چند هفته تا چند ماه پس از لیفتینگ از بین خواهند رفت.

هزینه لیفت صورت


هزینه لیفتینگ صورت با نخ، بسته به هدف هر شخص از انجام این عمل و تعداد نخهای استفاده شده متفاوت می‌باشد. پزشک می‌تواند تعداد نخهای مورد نیاز را محاسبه کرده و هزینه لیفتینگ را تخمین بزند.

سؤالات رایج


برخی از سؤالات رایج مردم درباره لیفت صورت با نخ عبارتند از:

آیا نخهای بخیه دائمی هستند؟

نخ‌های بخیه از مواد قابل جذبی که استفاده از آنها برای سالها در دیگر قسمتهای بدن تجربه شده است، ساخته می‌شوند. در طول سالهایی که از این ماده در بخیه استفاده می‌شده هیچ مشکلی گزارش نشده است. واکنش‌های آلرژیک به این ماده به ندرت ایجاد می‌شود. نخ‌های بخیه در طول 6 ماه هیچ ماده باقیمانده‌ای از خود به جا نمی‌گذارند زیرا که در اثر فرآیندی به نام هیدرولیز تجزیه شده و به آب تبدیل می‌شوند. کلاژن و بافت فیبروزی جدیدی که اطراف شکاف بخیه‌ها ایجاد شده‌اند پوست را بالا نگه داشته و باعث محکم شدن آن می‌شوند.

آیا تأثیر لیفت با نخ به اندازه تأثیر لیفت صورت است؟

نتیجه حاصل از لیفت با نخ هیچ‌گاه به خوبی نتیجه به دست‌آمده از لیفت صورت یا لیفت گردن نمی‌باشد. چنانچه افتادگی پوست صورت متوسط یا شدید باشد، باید از لیفت صورت استفاده کرد. ولی در صورتیکه افتادگی خفیف باشد، می‌توان از لیفت صورت با نخ استفاده کرد که به برش، جراحی یا بیهوشی عمومی نیازی ندارد.

نتیجه لیفت صورت با نخ PDO چقدر دوام دارد؟

 نتیجه لیفت صورت با نخ  به علت تفاوت پوست هر شخص و وضعیت سلامتی جسمانی، سن، عوامل ژنتیکی و بسیاری از عوامل دیگر در هر شخصی متفاوت است. در بیشتر موارد نتیجه لیفتینگ با نخ  در حدود شش ماه تا دو سال دوام دارد. استفاده از نخهای اضافی هر شش تا دوازده ماه برای حفظ و بهبود نتیجه لیفتینگ بلامانع است. پس از انجام لیفت با نخ، با مشاهده نتایج معمولاً افراد به استفاده از نخ‌های اضافی ادامه داده تا شاهد بهبود نتیجه حاصل از لیفت صورت با نخ باشند.

لیفت با نخ چگونه روی پوست اثر می‌گذارد؟

استفاده از نخ لیفتینگ روشی با حداقل تهاجم بوده که برای رفع افتادگی لایه‌های پوست جهت زاویه‌دار کردن صورت استفاده می‌شود و باعث جوانسازی پوست که در اثر افزایش سن دچار افتادگی شده است، می‌شود.

آیا برای لیفت صورت با نخ به بیهوشی عمومی نیاز است؟

برای لیفتینگ صورت با نخ به بیهوشی عمومی نیازی نیست. پزشک قبل از وارد کردن نخ  از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند.

نخ مورد استفاده در لیفت صورت از چه موادی ساخته شده است؟

نخ‌های سیلوئت اینستالیفت از گلیکوئید/ال-لاکتید (PLGA) ساخته می‌شوند. این ماده پلیمیری است که توسط بدن به خوبی تحمل شده و درنتیجه ماده مناسبی برای استفاده در پزشکی محسوب می‌شود. نخ‌های اینستالیفت کاملاً قبل جذب بوده و در آنها از مخروطهای دوطرفه جهت لیفت و مهار کردن بافتها استفاده می‌شود.

نخ‌های نووا ترد (Novathread) از پلی‌دی‌اکسانن (PDO) ساخته شده که یک رشته مونوفیلامنت مصنوعی بوده و برای سالها به عنوان نخ پوستی و زیرپوستی در جراحی پلاستیک، جراحی کاردیوتوراسیک، جراحی تروما و جراحی زنان و زایمان استفاده شده است.

آیا نخهای استفاده شده در لیفتینگ قابل مشاهده هستند؟ 

نخ‌های لیفتینگ شفاف بوده و به محض اینکه وارد پوست می‌شوند قابل مشاهده نیستد.

لیفتینگ صورت با نخ چقدر زمان می‌برد؟

لیفت صورت بدون استفاده از جراحی با توجه به تعداد قسمتهای تحت درمان حدود 45 تا 60 دقیقه زمان می‌برد.

چه زمانی می‌توان مجدداً از آرایش صورت استفاده کرد؟

در بیشتر موارد افراد می‌توانند به محض پایان لیفتینگ از مرطوب‌کننده، کرم ضدآفتاب و آرایش استفاده کنند. در صورت وجود کبودی خفیف می‌توان از مقدار کمی کانسیلر (پنهان‌کننده) استفاده کرد.

آیا پس از لیفت صورت با نخ می‌توان رانندگی کرد؟

با توجه به اینکه لیفت صورت بوسیله بیهوشی موضعی انجام می‌شود، شخص تحت درمان به یک همراه نیاز داشته تا او را به منزل برساند.

زمان بازگشت به کار

افراد معمولاً می‌توانند فوراً به کار خود ادامه دهند. ولی چنانچه شغلشان نیازمند انجام فعالیتهای سنگین باشد، بایستی حداقل 2 تا 3 روز برای کاهش زمان بهبودی استراحت کنند. پزشک برای سرعت بخشیدن به روند بهبود به افراد رعایت نکاتی را توصیه خواهد کرد.

زمان جلسات بعدی معاینه

جلسات بعدی معاینه جهت ارزیابی نتیاج و روند بهبود، برای هفته اول پس از لیفتینگ با نخ برنامه‌ریزی می‌شود.

آیا نیازی به لیفتینگ مجدد صورت با نخ می‌باشد؟

عموماً به استفاده مجدد از لیفت با نخ نیازی نیست. احتمال عدم تقارن در صورت خیلی کم بوده و در صورت وجود ، بوسیله محکم کردن نخهای موجود برطرف خواهد شد. چنانچه افتادگی زودهنگام پوست ایجاد شود، پزشک با وارد کردن نخهای اضافی، پوست را بالا کشیده و محکم می‌کند.

در صورت پاره شدن نخ چه باید کرد؟

در صورت پاره شدن یک رشته نخ، مشکلی پیش نخواهد آمد. پزشک همیشه با وارد کردن نخهای اضافی PDO، از انجام صحیح روند لیفت اطمینان حاصل می‌کند.

جذب نخهای لیفتینگ

 نخ‌های لیفتینگ باعث تحریک کلاژن‌سازی شده و بوسیله رشته نازکی از کلاژن جایگزین می‌شوند و درنتیجه باعث لیفتینگ مداوم صورت می‌شوند.

آیا به برداشتن نخها نیازی است؟

در صورتی که نخها آشکار بوده و به چشم بیایند بایستی برداشته شوند. البته این کار عموماً ضرورتی نداشته و به ندرت اتفاق می‌افتد.

آیا لیفتینگ با نخ باعث تغییر حالت طبیعی چهره می‌شود؟

برخلاف لیفت عادی صورت، لیفت با نخ باعث جوانسازی صورت شده بدون اینکه حالت طبیعی صورت را تغییر دهد. معمولاً بافتهای نرم به محل اصلی‌شان باز می‌گردند. پس از لیفت صورت با نخ با توجه به روند جوانسازی، چهره فرد همانند چندسال قبل خود خواهد شد.

محدودیت استفاده از نخ  لیفتینگ APTOS

وجود موارد زیر باعث ایجاد محدودیت برای استفاده از لیفت با نخ می‌شوند:

 • افرادی که به فیلرهای (پرکننده‌) پلاستیکی، مواد بیولوژیکی یا غیر قابل جذب حساسیت دارند
 • وجود آکنه فعال یا عفونت پوستی
 • احتمال ایجاد کلوئید
 • بیماری‌های خود ایمنی : اسکلرودرمی، سارکوئیدوز، آمیلوئیدوز و ...
 • مصرف داروهای ضد انعقاد : کومارین، هپارین ( آسپیرین)
 • هموفیلی
 • فشار خون بالا، مرحله 2 و 3
 • بیماری‌های وخیم
 • کلاژنوسیس
 • اختلالات عصب‌شناختی و روانی
 • بدخیمی (مالیگنانسی) / شیمی‌درمانی
 • هپاتیت B و C ، HIV
 • پورفیریا

آیا لیفت صورت با نخ دردناک است؟

این روش لیفتینگ دردناک نبوده و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. همچنین زخمی به جا نگذاشته، زمان انجام آن کوتاه بوده و به زمان استراحت بسیار کمی نیاز دارد.

به این پست امتیاز دهید.
لیفت صورت با نخ برای زیبایی و جوانسازی از طریق تحریک کلاژن سازی
3.5 از 2 رای