لیفت گردن: درمان شلی پوست گردن با انواع روش های لیفتینگ بدون جراحی

لیفت گردن

گردن از نظر زیبایی شناختی فسمتی مهمی برای چهره می باشد و به همان اندازه که صورتتان سن شما را نشان می دهد، گردن نیز بیانگر سن شما باشد. گردن در طول زمان دچار تغییرات زیادی می شود و عواملی مانند از دست دادن کلاژن و الاستین و انباشت چربی، و از عوامل خارجی مانند اشعه ماوراء بنفش در بروز این تغییرات نقش دارند. گردن و ناحیه بالایی سینه در معرض پیری زودرس هستند، زیرا این مناطق دائما در معرض نور خورشید هستند.

 جوان سازی گردن به روش غیر جراحی نقش مهمی در حل این مشکل همانند جراحی دارد و همچنین جایگزینی برای روش جراحی است. روش های غیر جراحی همچنین می توانند مناطقی از بافت پوست گردن و قسمت بالای سینه را درمان کنند که روش های جراحی نمی توانند به این نواحی دسترسی داشته باشند.

 با افزایش نیاز به روش های غیر تهاجمی با عوارض کم، روند درمان جوان سازی گردن به سمت استفاده از روش های غیر جراحی می باشد.

گرانش زمین، فرایند پیری طبیعی، کاهش وزن و افزایش وزن، و وراثت نیز به تجمع چربی در زیر پوست چانه ها کمک می کند و این امر باعث می شود ماهیچه ها و بافت های آن قسمت ریلکس شده و انعطاف پذیری خود را از دست دهند. در نهایت این امر باعث می شود که خط های عمودی، چربی اضافی و پوست شل در زیر چانه و گردن ظاهر شود. اغلب این پوست و چربی اضافی به طور کامل در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم است و نیاز به رویکردی تهاجمی تر برای حل این نگرانی دارند.با کمک تزریق بوتاکس، لیفت با نخ و لیپوساکشن می توان لیفت و کشیدن پوست گردن را به بهترین شکل ممکن انجام داد.

متخصصین زیبایی کلینیک سپید آماده ارائه انواع خدمات زیبایی از جمله روش های مختلف لیفت گردن به شما عزیزان هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می توانید با شماره های02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس حاصل فرمایید.

راه های لیفت پوست گردن


راه های لیفت پوست گردنبهترین راه های کشیدن پوست گردن و رفع شلی و افتادگی آن عبارت اند از:

لیپوساکشن گردن

بسیاری از مردم با مشکل غبغب و گردن بزرگ روبه رو هستند. رسوبات چربی در زیر چانه می تواند بسیار ناخوشایند باشد زیرا این رسوبات در بسیاری از موارد بسیار به سختی آب از بین می روند و حتی نشانه ای از اضافه وزن نیز نیستند. وقتی ژنتیک در این موضوع دخیل می شود، رژیم غذایی و ورزش به سختی مشکل را حل می کنند. خوشبختانه، لیپوساکشن گردن می تواند فرم باریک تر و زیباتری از گردن را ایجاد کند. در طول عمل لیپوساکشن، دکتر با استفاده از یک لوله کوچک (به نام کانولا) و یک دستگاه مکش، چربی ها را از بدن شما خارج می کند. پزشک معمولا با این روش این توانایی را دارد که سلول های چربی را به طور دائمی از بین ببرد و ظاهر ظریف و زیبا گردن را به شما بازگرداند. این روش حدود یک ساعت طول می کشد و اکثر بیماران قادر به بازگشت به فعالیت های عادی خود  در عرض چند روز پس از عمل می باشند.

این روش برای چه کسانی مناسب است؟

این روش برای چه کسانی مناسب است؟چربی بیش از حد و افتادگی پوست اطراف گردن علل مختلفی دارند. با این وجود، ممکن است شما یک فرد مناسب برای لیپوساکشن گردن باشید اگر از هر یک از موارد زیر ناراحت هستید:

  • ادغام پوست نواحی گردن و چانه در اثر چربی زیاد
  • ظاهر باریک، "بوقلمونی"
  • خط های عمودی گردن

پزشکان با شما همکاری می کنند تا نگرانی های  شما را برطرف کنند و برنامه ای را برای نتایجی که انتظار دارید تهیه کنند.

لیفت گردن با نخ 

لیفت گردن با نخلیفت گردن با نخ روشی است که برای مقابله با خط ها و چین و چروک های پوستی استفاده می شود. این روش محبوب تر از قبل شده است زیرا مراقبت از پوست که قبل ها کمتر بود، امروزه رو به افزایش است. سه روش مختلف شناخته شده به طور کلی وجود دارد: لیفت گردن با نخ به روش جراحی، لیفت گردن با نخ به روش غیر جراحی و نخ های زیبا کننده. در حالی که تمام درمان ها به طور عمده برای صورت استفاده می شوند، گاهی اوقات می توان بر روی گردن، شکاف ها و حتی قسمت های دیگر بدن نیز استفاده کرد.

تمام این سه روش باعث تولید کلاژن (پروتئینی که به پوست ما ظاهری جوان تر می دهد)، و افزایش قوام پوست می شوند. نخ های زیبایی که لیفت نمی شوند، سبب افزایش استحکام پوست در بیماران 30 تا 40 سال می شوند که نتیجه ای از بهبود وضعیت پوست در آن ها است.

تمام انواع نخ ها سبب استحکام بافت اطراف و افزایش میزان جریان خون می شوند که به نوبه خود می تواند به پوست سالم و قوی تر منجر شود. ضروری است هر شخصی که شما را درمان می کند، به خوبی واجد شرایط و دارای تجربه ی زیاد در لیفت گردن با نخ باشد. با دیگر بیماران صحبت کنید و نتایجی که گرفته اند را ببینید.

برای برخی از بیماران که  قادر به انجام گزینه های جراحی و غیر جراحی نیستند، ممکن است به جای این روش ها، لیفتینگ با نخ به آن ها پیشنهاد شود. به یاد داشته باشید این  پیشنهاد بدان معنا نیست که این روش درمانی حتما برای شما درست و مناسب است.

هر روش لیفتینگ با نخ می تواند به صورت جداگانه اعمال شود، و گاهی ترکیبی از روش ها است. این روش ها همچنین می توانند با تکنیک های دیگری مانند ژل های پرکننده مورد استفاده قرار گیرند.

 

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکسقسمت پایین صورت را یک گروه از عضلات تحت کنترل وعمل دارند و این قسمت را شکل می دهند. از طریق تزریق دقیق BOTOX به عضلات صورت پایین، با کاهش عملکرد این عضلات، افتادگی ها و چین و چروک ایجاد شده در این ناحیه می تواند کاهش یابد، و به دیگر عضلاتی که تحت تاثیر این عمل قرار نگرفته اند اجازه می دهد با عملکرد خود، باعث کشیده شدن پوست شود.

درمان چقدر طول می کشد؟ 

اولین دیدار شما با پزشک برای یک ارزیابی بدن شما برای تعیین بهترین روش درمانی خواهد بود، بنابراین قرار ملاقات اولیه حدود 30 دقیقه طول خواهد کشید. پس از آن، سایر ویزیت های شما تقریبا 15 دقیقه طول خواهد کشید.

در طول درمان BOTOX گردن چه اتفاقی خواهد افتاد 

دکتر چهره و گردن شما را، به خصوص شرایط صورت شما و ظاهر فعلی گردنتان، سستی پوست، خط چانه و هر گونه افتادگی دهان و یا عدم تقارن در دو سمت دهان را بررسی خواهد کرد. آنها در مورد برداشت خود از چهره و گردن شما و نتیجه ای که پس از درمان کسب خواهید کرد، با شما صحبت خواهند کرد. آنها عوارض بالقوه و عوارض درمانی، و دستورالعمل های مراقبتی پس از جراحی را با شما مورد بحث قرار می دهند. برای شما تخمینی از مواردی که برای لیفت گردن نیاز دارید، گفته می شود.اگر بخواهید درمان  را ادامه دهید، بخش بعدی مشاوره شما کمتر از 5 دقیقه طول خواهد کشید.از شما عکس های پیش از درمان گرفته می شود و منطقه گردن شما با الکل استریل می شود. پزشک نقاط تزریق ایده آل را شناسایی می کند. خود تزریقات فقط چند ثانیه طول می کشد. اگر این اولین درمان شماست، قرار ملاقات بعدی در 2 تا 3 هفته  آینده برای ارزیابی نتایج تزریق و بررسی اینکه آیا اصلاحات و تزریقات بعدی مورد نیاز است یا نه انجام می شود؛ این کار برای درمان های بعدی لازم نیست.

چقدر طول می کشد تا شما نتایج  این عمل را ببینید؟

چقدر طول می کشد تا شما نتایج این عمل را ببینید؟بعضی از بیماران دریافت نتایج را در عرض 2 روز گزارش داده اند، در حالی که دیگران می توانند 7 تا 14 روز طول بکشد تا اثر کامل عمل را ببینند.

آیا دوره نقاهت پس از عمل طولانی است؟

نه، شما می توانید پس از درمان بلافاصله به کار و فعالیت های عادی خود بازگردید. ممکن است در محل های تزریق کمی برجستگی کوچک مانند جوش ایجاد شده باشد که بلافاصله پس از عمل به سرعت از بین می رود.

آیا اقدام احتیاطی پس از درمان نیز وجود دارد که باید آگاه باشیم؟ 

در طی مشاوره دکتر شما دستورالعمل های مراقبتی پس از درمان را به شما توضیح خواهد داد و همچنین یک برگه از اقدامات مراقبتی را به شما خواهد داد تا به خانه ببرید. موضوع مهم این است که به مدت 4 تا 6 ساعت پس از درمان، محل تزریق شده را نمالید، ماساژ ندهید یا به محل تزریق فشار وارد نکنید تا مطمئن شوید که ماده تزریقی دقیقا همان جایی باشد که می خواستیم در آن جا باقی بماند. مالش آن قسمت و یا گسترش آن به ناحیه دیگر از قسمت فوقانی صورتتان می تواند موجب تضعیف عضلات اطراف آن ناحیه شود که می تواند منجر به افتادگی یا چین و چروک ناخواسته در آن ناحیه شود. مهم است که به مشاوره های پزشکان خود عمل کنید و همچنین دستورالعمل های خانگی مراقبت های پس از عمل را به دقت مطالعه کنید.

آیا عوارض جانبی در تزریق لیفتینگ گردن وجود دارد؟ 

تزریقات لیفتینگ گردن بسیار امن هستند. شایعترین عارضه جانبی کبودی موضعی در اطراف محل تزریق است. یک عارضه کمتر شایع، عدم تقارن در دو سمت صورت یا گردن می باشد. اگر در دو سمت  صورت خود عدم تقارنی مشاهده می کنید (اغلب مردم می بینند)، گاهی اوقات ممکن است نتایج اولیه لیفت گردن شما با سرعت متفاوتی در هر طرف چهره مشاهده شود و هر طرف چهره به میزان خاصی تحت تاثیر تزریق قرار بگیرد. این موضوع بسیار طبیعی است و معمولا ظرف چند هفته حل می شود؛ این موضوع در ویزیت مجدد شما ارزیابی می شود و در صورت لزوم می توان آن را «تنظیم» کرد تا مقدار ماده تزریقی را تنظیم و حتی عدم تقارن باقی مانده را نیز از بین برد.

هزینه لیفت صورت چقدر است؟


بیمارانی که تحت لیفتینگ گردن قرار می گیرند، در ظاهر و افزایش اعتماد به نفس خود سرمایه گذاری می کنند. ( هزینه های درمانی شما بستگی به موارد زیر دارد:)

  • نوع روش انتخابی شما.
  • تخصص و تجربه پزشک
  • از کجا باید لیفت گردن انجام دهید
  • سلامت کلی و تاریخچه پزشکی.
  • داروهایی که برای بهبودی پس از عمل مصرف می کنید.

پرسش و پاسخ های متداول

برخی از سوالات رایج درباره انواع روش های لیفت و کشیدن پوست گردن عبارت اند از:

طول عمر نتایج می تواند از بیماری به بیمار دیگر متفاوت باشد، اما معمولا بیشتر بیماران درمان های خود را هر 3 تا 4 ماه یکبار برای حفظ نتایج خود تکرار می کنند.

ما از کوچکترین سوزن های ممکن برای درمان شما استفاده می کنیم و اکثر مردم این تزریقات را قابل تحمل می دانند، تزریقات بیشتر شبیه به نیش پشه های کوچک است.

شما مطمئنا می توانید منطقه گردن خود را به تنهایی درمان کنید. از آنجایی که روش تزریق بوتاکس بر حرکت و کشش عضلات صورت (یعنی قدرت و کشش هر عضله که در وجود عضله، باعث تحریک آن قسمت از صورت یا گردن می شود) اثر می کند، تزریق یک منطقه برای مدت زمان طولانی بدون توجه به مناطق دیگر می تواند باعث فعالیت بیش از حد در مناطق مجاور صورت شود، که افزایش کشش و حرکت در اسن نواحی باعث ایجاد خطوط  و چین چروک در این مناطق می شود. بنابراین نتایج بهینه درازمدت با هدف هماهنگ سازی قسمت های مختلف چهره - به ویژه برای افراد بالای 30 سال انجام می شود.

ژل های پرکننده پوستی به طور مستقیم برای لیفت گردن استفاده نمی شوند، اما در بعضی موارد کاهش قابل توجه حجم ناحیه زیر چانه یا جایی که نیاز به افزایش حجم برای ایجاد یک ظاهر متعادل وجود دارد، ممکن است از ژل های پر کننده پوستی استفاده شود.

اکثر بیماران دیده اند که تزریقات بسیار کوچک و قابل تحمل است و نیازی به هیچ گونه بی حسی یا بیهوشی در طی تزریق ندارند با این حال برای ما هیچ مشکلی وجود ندارد که از بی حس کننده های موضعی در صورت در خواست بیمار استفاده کنیم.

گاهی اوقات نارضایتی از ظاهر ناحیه گردن یا چانه می تواند بیشتر به علت چربی زیاد پوست و یا عضلات گردنی کمتر نسبت به چربی بیش از حد موجود باشد. در طول یک عمل لیفت گردن، برش ها به طور کارآمدی در پشت گوش و یا پشت چانه قرار انجام می شود. عضلات گردن (پلیتسما) از پوست جدا می شوند و از نظر ساختاری سفت تر می شوند. سپس پوست اضافی و آویزان جدا می شود. دوران نقاهت به طور معمول 10 تا 14 روز طول می کشد، هرچند بازگشت به فعالیت های شدید معمولا 4 تا 6 هفته پس از عمل زمان می برد.

جراحی لیفت گردن زمانی لازم است که بیمار شل شدگی قابل توجهی درعضلات پلیدیسم خود ( عضلات عمودی که گردن را حرکت می دهند) احساس می کند که فقط می تواند با جراحی سفت شود. جراحی لیفت گردن در بیماران اغلب یک زخم مشخص کوچک ایجاد می کند، به طوری که اغلب، روش های کمتر تهاجمی در ابتدا برای جلوگیری از نیاز به جراحی در صورت امکان استفاده می شوند.

پزشکان توصیه می کنند لیپوساکشن به تنهایی برای بیمارانی که در دهه 20 یا 30 سالگی خود هستند و سعی می کنند از مشکل غبغب یا افتادگی گردن خود رهایی یابند، استفاده شود. این گروه سنی اغلب کشش پوستی مطلوبی دارند بنابراین باید پس از آن که چربی اضافی پوست برداشته شد، پوست باید به طور طبیعی در اطراف گردن سفت شود. برای بیماران مبتلا به پوست ضعیف تر، لیپوساکشن به تنهایی می تواند پوست را به حالت آویزان دربیاورد. برای این بیماران، لیفت گردن با استفاده از لیپو توصیه می شود. این روش را می توان در مشاوره اولیه خود با پزشک مورد بحث و ارزیابی قرار دهید.

اکثر بیماران پس از جراحی زیبایی گردن درد خفیفی را احساس می کنند که با داروهای خوراکی می تواند کنترل شود. برای کسانی که عمل لیپو گردنی داشته اند، معمولا پس از حدود 3 روز بیماران به فعالیت طبیعی خود باز می گردند. اما توصیه می کنیم در صورت امکان یک هفته را صرف استراحت و ریکاوری کنید. برای افرادی که تحت عمل کامل لیفت گردن قرار می گیرند، توصیه می کنیم یک هفته کامل از کار بپرهیزید و برای چند هفته فقط کارهای سبک و خفیف انجام دهید. بیشترین قسمت ناراحت کننده در زمان بهبودی از عمل برای اکثر بیماران، اجبار برای پوشیدن آتل و پوشش های گردنی است. بیمار باید از پوشش های گردنی (چانه یا بند گردن) تا آنجا که ممکن است برای 2 هفته استفاده کند. پس از دو هفته اول، آن را باید در شب برای حدود یک ماه بپوشید.

پوست نیاز به زمان دارد تا به حالت طبیعی خود بازگزدد. این مدت می تواند تا 6 ماه طول بکشد تا نتیجه نهایی خود را ببینید، اما بیشتر مردم طی چند هفته بهبود می یابند و نتایج مورد نظر در عرض 3 ماه قابل مشاهده است. تورم گردن پس از چند روز (گاهی اوقات حتی هفته ها) پس از جراحی ایجاد می شود. تورم کاهش می یابد و در حدود سه هفته می بینید که تورم کاملا از بین می رود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است