لیپوماتیک :لاغری و حذف چربی اضافه با چرخش دستگاه لیپوماتیک در بدن

لیپوساکشن

همه افراد می‌خواهند که بدنی لاغر و صاف داشته باشند اما دستیابی به آن کار آسانی نیست. یکی از سریع‌ترین و موثرترین راه‌ها برای رسیدن به این خواسته انجام لیپوساکشن است اما افراد زیادی زیر بار بیهوشی عمومی و به هوش آمدن طولانی مدت و صرف هزینه خود برای این عمل نمی‌روند. لیپوماتیک مانند روش سنتی موثر است اما در آن بیهوشی موضعی را داریم. تکنیک‌های ویژه و تجهیزات باعث می‌شوند که این روش بدون درد و بهبودی سریع و آسان باشد و همچنین هزینه آن از روال عادی انجام لیپوساکشن کمتر است. استفاده از لوله‌هایی کوچک و باریک با سر پهن (کانولا) که با فشار هوا فعال می‌شود، مزیت این روش نسبت به روش‌های قبلی لیپوپلاستی است. این لوله بدون گرما با حرکات گردشی و چرخشی باعث از بین بردن چربی‌ها و با توجه به بافت‌های غیرچربی، می‌شود. لیپوماتیک این امکان را فراهم می‌کند که شکل‌گیری بدن بصورت دقیق و با کم‌ترین ضربه وزخم انجام گیرد و باعث کاهش تورم، کبودی و درد نشود. امولسیون چربی در چربی‌ای که رخ می‌دهد مدت زمان عمل را کاهش می‌دهد.

اگر با جابجایی چربی بیش از حد در ران یا شکم مواجه شده‌اید که مقاوم شده‌اند راه حل ورزش کردن و خوردن چربی‌های سالم است. بسیاری افراد از لحاظ ژنتیکی مستعد چاق شدن بصورت نافرم با شکم جلو آمده و پهلوهای پهن هستند.اگر در این مورد دچار نگرانی هستید و با تغییر سبک زندگی نتوانسته‌اید چربی اضافی بدن خود را کاهش دهید ممکن از متقاضان انجام لیپوماتیک باشید. برای اینکه بدانید انتخاب روش لیپوماتیک برای شما به عنوان متقاضی درست است باید با متخصص زیبایی در مورد هدفتان از این کار مشورت کنید.

متخصصین ما در کلینیک زیبایی سپید آماده ارائه انواع خدمات زیبایی و لاغری از جمله لیپوماتیک به شما عزیزان هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می توانید با شماره های 02122637408 و 02188945723 و 02166124807  تماس حاصل فرمایید.

لیپوماتیک چیست؟


لیپوماتیک

لیپوماتیک روشی جدید است که درد و ناراحتی در طول درمان با لیپوساکشن را بطور قابل توجهی کاهش می‌دهد. همچنین از روش‌های سنتی و لیپوساکشن با لیزر بسیار سریع‌تر و بی‌خطرتر و قابل اطمینان می‌باشد.

زمانیکه تصمیم می‌گیرید که آیا عمل لیپوساکشن برای شما مناسب است ، با پزشک خود در مورد موارد زیر مشورت کنید:

 • قسمتی از بدن که از آن ناراضی هستید
 • هدفتان برای شکل‌گیری بدن و چیزی که در انتها می‌خواهید
 • روش‌های دیگر که برای رسیدن به هدف شما بهتر است

لیپوماتیک ذخایر اضافی چربی سلول‌ها را از بین می‌برد به طوریکه مناطق لاغر بدن را که با ورزش و رژیم غذایی خوش فرم است را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. اگر ورزش کنید و غذاهای سالم بخورید متوجه مناطقی از بدن مانند زیر شکم می‌شوید که تغییری نمی‌کند واین به دلیل آن است که این ناحیه محل انباشته شدن چربی است که از بین نمی‌رود.این ذخایر چربی با عمل جراحی لیپوماتیک از بین می‌روند بنابراین شما می‌توانید محدوده‌های کانتور بدن را مشخص کنید.

 

عمل لیپوماتیک چگونه انجام می‌شود؟


 لیپوماتیک

روش عمل لیپوماتیک به این صورت است که لوله‌ای از طریق شکافی کوچک وارد بدن می‌شود. این لوله‌ها با هوا و بدون تولید گرما کار می‌کنند که موجب کاهش درد و اذیت بیمار می‌شود. لوله با لرزش 10 هرتزی وارد عمل شده و چربی‌ها را می‌شکند که موجب استخراج راحت‌تر چربی‌ها می‌شود. بدلیل اینکه چربی از داخل لوله خارج می‌شود این روش نسبت به دیگر روش‌های مرسوم، زمان کم‌تری صرف می‌کند. همچنین از آنجا که گرما وجود ندارد چربی‌هایی که بدست می‌آیند می‌توانند از طریق پیوند چربی‌ها دوباره مورد استفاده قرار گیرند. حرکت آرام چرخش لوله باعث کاهش درد و حس غلغلک می‌شود. عصب‌ها در طول عصبی که درد را ایجاد می‌کند قرار دارند که در ادامه مخلوطی از پیام‌ها را به مغز ارسال ارسال می‌کنند.

لیپوماتیک چه مناطقی از بدن را درمان می‌کند؟


لیپوماتیک برای قسمت‌های مختلف بدن می‌تواند استفاده شود. تمامی مناطق را شامل می‌شود اما در بازوها ، ران‌های داخلی و خارجی، شکم و سینه محدودیتی ندارد. اندازه‌های متفاوت لوله‌ها برای مناطق مختلف بدن وجود دارد ، بهتر است برای عمل قسمت‌های دشوار از روش‌های دیگر لیپوساکشن استفاده شود.

مزایای لیپوماتیک نسبت به درمان‌های مشابه چیست؟


لیپوماتیک مزایای زیادی نسبت به عمل‌های لیپوساکشن دارد. یکی از مزایای لیپوماتیک مایع شدن چربی و همزمان خارج شدن آن باعث کوتاه شدن مدت زمان عمل می‌شود. بعلاوه بیماران درد کم‌تری در طول عمل احساس می‌کنند و همچنین کبودی و تورم کم‌تری در طول بهبودی دارند. استفاده از لیپوماتیک برای برداشتن چربی، به چربی‌های گرما ندیده این امکان را می‌دهد تا برای پیوند دوباره از داخل بدن به بیرون جا به جا شوند. روش لیپوماتیک گران‌قیمت و پر هزینه نیست زیرا به اتاق عمل و بیهوشی عمومی نیازی نمی‌باشد.

لیپوماتیک همچنین مزایای دیگری برای انجام لیپوساکشن برای کسانیکه بدنبال زیبایی و خوش فرم شدن اندامشان هستند، دارد که شامل:

 • افزایش ایمنی بیمار
 • بدون بیهوشی عمومی
 • از بین رفتن سریع و دائمی سلول‌های چربی
 • نتیجه فوری
 • نتایج عالی در فرم دهی بدن

این روش برای چه کسانی مناسب است؟


برای هر کسی که به دنبال سفت و مقاوم کردن بدن و در عین حال حفظ سلامتی می‌باشد، لیپوماتیک روش مناسبی است.

لیپوماتیک چگونه انجام می‌شود؟


چگونه

معمولا همه آن چیزی که مورد نیاز است تنها بی‌حسی موضعی است مگر اینکه شما پنج لیتر چربی یا بیشتر برداشته باشید که برای  آن بی‌حسی قوی‌تری تجویز می‌شود. ورود لوله به داخل بدن شروع این روش است. لوله با حرکت طبق الگوی سه بعدی ( به این معنی که با بیش از یک حرکت ادامه می‌دهد) حرکت می‌کند و چربی‌ها را شکسته و بطور همزمان به بیرون می‌راند. زمانیکه پزشک در حال انجام لیپوماتیک است بیمار کم‌ترین مقدار درد را احساس می‌کند و این روش برای بیمار احساس غلغلک را دارد و گاهی اوقات باعث می‌شود بیمار در طی عمل بخندد. طول زمان عمل جراحی بستگی به میزان چربی‌هایی که باید از بین بروند، دارد اما بسیار سریع‌تر از روش‌های سنتی است و بعد از عمل معمولا نیازی به بخیه نمی‌باشد.

بهبودی یا بهوش آمدن بعد از عمل در طی چه مدت زمانی است؟


زمان بهوش آمدن بسیار کوتاه است. به دلیل استفاده نکردن از بیهوشی عمومی بعد از عمل جراحی می‌توانید بزودی مرخص شوید. شما می‌توانید فعالیت‌های عادی خود را تنها چند روز پس از انجام لیپوماتیک از سر بگیرید.

نتایج  لیپوماتیک چه خواهد بود؟


نتایج

نتایج بسیار و متفاوتی در افراد مختلف وجود دارد. در کل شما می‌توانید نتیجه عمل خود را سریعا مشاهده کنید که بستگی به باریک و عمیق بودن منطقه‌ای که عمل انجام شده دارد. برخی افراد در کم‌تر از یک ماه نتیجه می‌بینند در حالیکه اکثرا پس از چند ماه نتیجه‌ی بهبود خود را می‌بینند.

عوارض و خطرات ناشی از لیپوماتیک چیست؟


مانند هر چیزی که در کنار مزایا و خوبی‌ها خطراتی را به همراه دارد این عمل نیز با خود خطراتی دارد. بدلیل استفاده نکردن از داروی بیهوشی عمومی و بکار نبردن گرما، خطرات ناشی بسیار کم است. بزرگترین خطر توزیع چربی نامنظم و شل شدن پوست است که هر دوی این موارد با مصرف استروژن در زمان دیگر رفع خواهد شد.

هزینه لیپوماتیک چقدر است؟


قیمت لیپوماتیک برای هر فرد متفاوت است و بستگی به عوامل زیادی دارد. ازجمله:

 • گستردگی و تعداد ناحیه‌های مورد درمان
 • تجربه و تخصص پزشک
 • کجا لیپوماتیک را انجام دهید
 • سلامت عمومی و سابقه دارویی
 • تجویز دارو برای بهبودی
 • لباس و گن‌های فشرده‌ساز و هرگونه مواد دیگر مورد نیاز برای کمک به درستی درمان شما
 • تصمیم شما برای ترکیب لیپوماتیک با دیگر جراحی‌های زیبایی

سوالات رایج


برخی از سوالات رایج مردم درباره لیپوماتیک لاغری عبارتند از:

چه اقداماتی قبل از انجام لیپوماتیک ضروری است؟

میزان لیپوماتیک از کم‌ترین تا بیشترین بستگی به اینکه کدام قسمت بدن باشد و چه مقدار چربی بیرون کشیده شود متفاوت است. حتی لیپوپلاستی نیاز به آماده‌سازی و اطمینان شما برای هر چه بهتر انجام شدن عمل دارد. شما همچنین باید برای دوره بهبودی خود برنامه‌ریزی کنید تا از در اختیار داشتن آنچه که نیاز دارید اطمینان حاصل کنید. درزیر چند نکته برای آماده شدن برای لیپوماتیک ، آورده شده است:

کاهش وزن

لیپوماتیک جایگزینی برای کاهش وزن نمی‌باشد همچنین از چاقی شما در آینده پیشگیری نمی‌کند. این به این معنی است که قبل از آنکه به سراغ لیپوماتیک بروید وزن مورد نظر خود را تقریبا ثابت نگه دارید. در غیر این صورت نتایج جراحی شما بعد از چند ماه با وزن پیدا کردن، از بین خواهد رفت. خوشبختانه فعالیت‌هایی مانند داشتن رژیم غذایی مناسب و انجام ورزشی که به سلامت کمک می‌کند باعث پایداری کاهش وزن شما می‌شود و بدن شما را برای بهبودی بدون نقص بعد از لیپوماتیک آماده می‌کند.

ترک سیگار

سیگار یکی از عوارض و خطرات اولیه لیپوماتیک است. زمانیکه شما سیگار می‌کشید، بافت‌های بدنتان را از اکسیژن بی‌بهره می‌گذارید. از اثرات سیگار دیر خوب شدن زخم‌ها و افزایش شانس مرگ و میر بافت‌ها و زخم‌های بیش از حد است. بهترین کار، ترک دائمی سیگار است. باید قبل از انجام لیپوماتیک صبر کنید و پس از بهبودی آن را انجام دهید.

تنظیم مصرف دارو

یک لیست کامل از داروهای بدون نسخه پزشک و مکمل‌ها می‌تواند در طول لیپوماتیک مشکل ایجاد کند. این داروها شامل:

 • مهار لخته شدن خون
 • ایجاد لخته شدن خون
 • تداخل در بیهوشی

اگر در طول برنامه‌های لیپوماتیک دارویی که برطبق نسخه پزشک است را مصرف می‌کنید تداخل ایجاد می‌کند، پزشک می‌تواند مصرف دارو به صورت موقت یا احتیاط بیشتری در برابر عوارض جانبی در طول عمل جراحی را تجویز کند. داروی خود را قطع نکنید مگر اینکه با مشورت پزشک این کار را انجام دهید.

ذخیره کردن

پزشک لیستی از موادی که در طول لیپوماتیک نیاز دارید و باید آماده کنید را به شما می‌دهد شما این لوازم را باید در طول بهبود و بهوش آمدن همراه داشته باشید. دستور خرید لوازم مراقبت از زخم به شرح زیر است:

 • گاز استریل
 • کمپرس آب سرد
 • دماسنج
 • پماد موضعی آنتی‌بیوتیکی
 • داروهای ضد درد
 • ملین( برای مقابله با اثرات داروهای ضد درد)
 • مرطوب‌کننده یا کرم جای زخم قسمت‌های بریدگی

روز عمل

جراح ممکن از شما بخواهد با نوع خاصی از صابون آنتی‌باکتریال چند روز قبل از عمل جراحی حمام کنید. این کار باعث می‌شود باکتری‌های استاف سطح پوست کشته شوند و و خطر ایجاد عفونت کاهش یابد. پزشک نکاتی کمکی برای اینکه روز جراحی چه بپوشید را به شما می‌دهد( پوشیدن لباس گشاد به راحتی قابل پوشیدن و در آوردن است). از تمیز بودن موهایتان اطمینان حاصل کنید زیرا برای مدتی نمی‌توانید حمام کنید. دستور العمل‌های مربوط به اینکه تا چه موقع قبل از بیهوشی باید بخورید را بدانید. لاک ناخن‌های انگشتان دست و پایتان را پاک کنید تا متخصص بیهوشی براحتی سطح ناخن را ببینند، این یکی از راه‌های کنترل سطح اکسیژن در طول جراحی است. فردی همراه شما باشد و در کارها کمکتان کند اینکار باعث می‌شود شما نگران حمل وسایلتان از بیمارستان و مرکز جراحی نباشید.

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک چیست؟

مهم ترین اقداماتی که بعد از لیپوماتیک باید انجام شود عبارتند از:

مراقبت‌های اولیه بعد از عمل

 • بیشترین میزان درد 24 الی 48 ساعت اول بعد از عمل جراحی اتفاق می‌افتد. در طول این دوره داروها را طبق دستور پزشک مصرف کنید. داروهای ضد درد را با غذا بخورید زیرا که با شکم خالی ممکن است حالت تهوع بگیرید.
 • همانطور که توصیه شده لباس بعد از عمل بپوشید.
 • قبل از مصرف هر گونه آسپیرین، ایبوپروفن یا هر دارویی مانند آسپیرین با پزشک خود مشورت کنید. اگر قبلا داروهای ضد درد شامل تینلول (استامینوفن)، پرکوست (اکسی کدون) یا نورکو (هیدرو کدون)، مصرف کرده‌اید ممکن برای شما تینلول تجویز شود.
 • غذاهای قابل هضم مانند ژله، آبجو زنجبیلی یا سوپ بخورید. این خوراکی‌ها باعث می‌شوند درد ناشی از عمل را تحمل کنید. اگر حالت تهوع نداشتید ممکن است بدلیل رژیم غذایی باشد که مصرف می‌کنید.
 • نوشیدنی‌های کافئین‌دار زیاد مصرف نکنید و میوه وغذاهای فیبردار برای جلوگیری از یبوست بخورید. در صورت بروز یبوست داروهای ضد درد را قطع کنید. برای تسکین درد ممکن است منیزیم سیترات از داروخانه خریداری کنید و یا آب آلبالو بنوشید که ممکن است 24 ساعت طول بکشد تا اثر کند.این درمان‌ها بر حسب نیاز تکرار می‌شود.

بعد از عمل جراحی و دستورالعمل‌های بهداشتی

 • وسایل سنگین بلند نکنید تا زمانیکه پزشک به شما اجازه بدهد.
 • زمانیکه در منزل هستید بعد از راه رفتن کوتاه مدت، استراحت کنید. راه رفتن از گرفتگی پاها جلوگیری می‌کند. اگر فعالیت‌تان را بیشتر کردید و به شما آسیب وارد شد از ادامه دادن خودداری کنید.
 • تا زمانیکه پزشک اجازه نداده است، پیاده روی، اروبیک، فعالیت‌های جنسی و شدید انجام ندهید.
 • تا زمانیکه پزشک اجازه نداده، کارهای سنگین خانه مانند لباس شستن، جارو کردن، جابجایی وسایل، تمیز کاری و غیره را انجام ندهید.
 • شما ممکن است 24 ساعت بعد از عمل حمام کنید. از فرو بردن زخم‌ها در زیر آب مانند وان، دریاچه، رودخانه ،استخر و و یا جکوزی خودداری کنید. زخم‌هایتان را تا زمانیکه پزشک را ببینید بانداژ کنید. می‌توانید از بانداژهای رنگی استریل و تمیز یا گاز استریل استفاده کنید.
 • برای کنترل درد و تورم به پوشیدن لباس‌های مخصوص که در تمام طول عمل پوشیدید ادامه دهید اما در حمام کردن از آن استفاده نکنید و آن را نشویید.
 • تا زمانیکه داروهای ضد درد مصرف می‌کنید فردی در کارهای روزانه بخصوص بهداشت شخصی کمکتان کند.
 • از حرکت دادن قسمت بالا تنه که باعث فشار و کشیده شدن می‌شود یا بلند کردن وسایل سنگین بپرهیزید.
 • اگر درد وزخمتان بهتر شد تا زمانیکه در انجام کارها احساس درد واذیت شدن می‌کنید ،انجام ندهید.
 • قبل از اینکه سرکار خود برگردید با پزشک مشورت کنید بخصوص اگر کار شما به بلند کردن وسایل سنگین و فعالیت‌های شدید، مربوط می‌شود.
 • اگر به شما داروی ضد درد تا 24 ساعت یا بیشتر تجویز نشده، ممکن است بتوانید رانندگی بکنید اما اگر با حرکت اعضای بدنتان احساس درد کردید از رانندگی کردن تا زمانیکه بهبود یابید خودداری کنید.
 • تا زمانیکه پزشک اجازه نداده، از آفتاب گرفتن در طول 4 الی 6 هفته خودداری کنید.
 • از سیگار کشیدن تا 6 هفته خودداری کنید زیرا سیگار زمان درمان را به تاخیر می‌اندازد.

چه زمانی مراجه به پزشک ضروری است؟

بستگی به نظر پزشک دارد اگر:

 • اگر تب شما بیش از 101 درجه فارنهایت باشد و بیش از 24 ساعت طول بکشد.
 • ایجاد شدن تورم و قرمزی و یا گرمای بیش از حد حاصل از زخم‌ها
 • درد شدید که به مصرف داروهای ضد درد پاسخ نمی‌دهد.
 • گسترش زخم، بوی بد و خونریزی غیر قابل کنترل باشد.
 • تنگی نفس پیدا کنید.

 

کپی فقط با ذکر لینک و منبع بلامانع است.

به این پست امتیاز دهید.
لیپوماتیک :لاغری و حذف چربی اضافه با چرخش دستگاه لیپوماتیک در بدن
5 از 1 رای