مزوتراپی برای زیبایی و جوانسازی پوست و مو با افزایش گردش خون

مزوتراپی

مزوتراپی یک درمان تزریقی کم تهاجم و طبیعی است که با تحریک کلاژن و تولید الاستین، برای تغذیه، آبرسانی و جوانسازی پوست بطور گسترده بکار می‌رود.

مزوتراپی ، ویتامین‌ها، آمینواسیدها ، مواد معدنی ، هیالورونیک اسید و همه ترکیبات ضروری برای سلامت سلول‌های پوست را به مزودرم یا لایه میانی پوست انتقال می‌دهد.این روش درمانی به بهبود پوست‌های تیره و خسته، چین و چروک‌های سطحی کمک کرده و برای قبل یا بعد از روش‌های مراقبتی پوست بسیار مناسب است. مزوتراپی قادر است گردش خون پوست را بهبود بخشیده، بافت همبند را تقویت کرده و مهم‌تر از همه، چربی‌های اضافی بدن را از بین ببرد. مزوتراپی با ذوب کردن بافت چربی تجزیه شده، ظاهری جوان‌تر و ورزیده به بدن خواهد داد. بطور متوسط ، بیماران پس از دو تا سه جلسه بهبودی ظاهری بدن را خواهند دید. در شرایط خاص ، بیماران پس از اولین جلسه نتیجه درمان را مشاهده می‌کنند. ابتدا، دو هفته یکبار،  یک دوره 6تا 8 جلسه ای  که 1تا 2 بار در سال ادامه دارد، توصیه می‌شود.

مزوتراپی یک روش کم تهاجمی است که بطور گسترده در دنیا برای درمان آسیب‌های متعدد، مشکلات زیبایی، مشکلات پوست و بدن و مشکلات پزشکی بکار می‌رود. "گلوله‌های کوچک دارویی" با استفاده از ميكرواينجكشن (تزریق میکرو) که مخصوص مشکل تحت درمان هستند، بطور مستقیم به مزودرم (لایه میانی پوست) انتقال داده می‌شود. با این تعریف، هر دارویی که به پوست، چربی یا بافت مزودرم (لایه میانی پوست) تزریق می‌شود، مزوتراپی نامیده می‌شود. با استفاده از این تکنیک، ترکیبات فعالی که برای پوست بسیار مفید می‌باشند، را می‌توان بطور مستقیم به نواحی که بیشترین نیاز را دارد، تزریق کرد. همچنین با استفاده از مزوتراپی، ترکیبات فعالی را که می‌توانند چربی و سلولیت را از بین ببرند، مستقیماً به ناحیه‌ای که دچار مشکل است تزریق می‌شود.

متخصصین ما در کلینیک زیبایی سپید  آماده انجام خدمات مزوتراپی مو، پوست و لاغری برای شما عزیزان هستند. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت با شماره های 02122637408 و 02188945723 و 02166124807  تماس حاصل فرمایید.

کاربردهای مزوتراپی


مزوتراپی کاربردهای زیادی دارد از جمله:

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

بسیار متداول است که مزوتراپی برای جوانسازی پوست، گردن، سینه و دست‌ها مورد استفاده قرار ‌گیرد. بسیاری از افراد متوجه می‌شوند که پوست‌ آنها حالت و ظاهر جوان خود را با گذشت زمان از دست می‌دهد. معمولاً این مسئله ناشی از تجمع چربی، آسیب به دلیل عواملی مانند نور خورشید و همچنین از دست دادن  قابلیت ارتجاعی پوست است.

هدف مزوتراپی جوانسازی صورت و گردن با تزریق آمینواسیدهای خاص و آنتی‌اکسیدان است. به نظر می‌رسد که مزوتراپی در بدن ، چربی‌های اضافی را حذف کرده، باعث سفتی پوست شده و آسیب‌های پوست را درمان می‌کند.

این درمان، لایه میانی پوست را تحریک کرده و باعث تولید بیشتر کلاژن می‌شود:

 • به جوانسازی پوست‌های خسته و تیره کمک می کند
 • چین و چروک‌های پوست را کاهش می‌دهد
 • ظاهر اسکار را بهبود می‌بخشد
 • باعث درخشان و سالم شدن پوست می‌شود

مزوتراپی همچنین می‌تواند در موارد دیگر زیبایی و مشکلات پزشکی مورد استفاده قرار بگیرد.

ریزش مو

ریزش مو

مزوتراپی می‌تواند برای بهبود ریزش مو بکار گرفته شود. با استفاده از فرمولاسیون ویتامین‌ها ، مسدود کننده‌های DHT و مواد‌معدنی، تزریق بطور مستقیم روی پوست سر انجام شده تا جریان خون را تحریک کرده و ویتامین‌ها و مواد معدنی از دست رفته جایگزین شود و فولیکول‌های مو بازسازی شده و دوباره رشد کنند.

این روش درمانی  بسته به گستردگی ناحیه تحت درمان حدود 10 تا 30 دقیقه طول می‌کشد. معمولاً حداقل 10 جلسه درمانی مورد نیاز است تا رشد مو تحریک شود. پزشک پیشنهاد می‌دهد که یک دوره فشرده درمانی برای 2 تا 3 ماهه اول ، و هر دو هفته یکبار انجام شود. سپس تکرار جلسات درمانی به تدریج کاهش یافته و نتیجه جوانسازی مو پس از 2 تا 3 ماه مشخص می‌شود. برای حفظ نتیجه درمان ، نیاز است که 2 تا 3 ماه یک بار درمان دوباره انجام شود.

بهبود ظاهر سلولیت

بهبود ظاهر سلولیت

علت‌های مختلفی در پشت مشکل سلولیت وجود دارد که عبارتند از عدم تعادل هورمونی و جریان خون نامناسب. میزان این مشکل را می‌توان به چهار مرحله مختلف تقسیم کرد که به چگونگی ظاهر سلولیت درحالی که شما در موقعیت‌های مختلف (خوابیده، ایستاده و فشردن پوست بین دو انگشت) قرار دارید، بستگی دارد.

مزوتراپی اغلب تلاشی است که برای کاهش ذخایر اضافی چربی ، بهبود گردش خون و همچنین تقویت بافت همبند شما بکار گرفته می‌شود.

لاغری موضعی

لاغری موضعی

مزوتراپی می‌تواند علاوه بر پیکرتراشی، به ظاهر پاها، بازوها، دست‌ها ، کمر و شکم شکل دهد. این مسئله به این دلیل امکان‌پذیر است که تعدادی از این آمینواسیدها و ترکیبات ویتامین به عنوان سفت کننده برای پوست‌های شل ، عمل می‌کنند. این ترکیباتی را که در تزریق می‌گنجانند که هر چربی اضافی را حذف می‌کند، این کار تکمیلی را نیز انجام ‌می‌دهد.

کاربردهای پزشکی

کاربردهای پزشکی

مزوتراپی به عنوان درمان جایگزین، می‌تواند در درمان مشکلات پزشکی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. موارد گسترده‌ای از کاربرد‌های بالقوه پزشکی به دلیل توانایی مناسب مزوتراپی در هر شخص بیمار وجود دارد؛ این کاربردها شامل درمان:

 • استرس
 • اسپاسم عضلانی
 • دیستروفی رفلکسی سمپاتیک (RSD)
 • آرتروز

این روش برای چه کسانی مناسب است؟


این روش برای چه کسانی مناسب است؟

مزوتراپی برای زنان و مردان در هر سنی مناسب است. نتایج ممکن است بسته به نوع بدن شما و مشکل تحت درمان متفاوت باشد.

مزوتراپی یک درمان بسیار مؤثر در جوانسازی پوست است. مراقبت‌های متفاوتی برای حداکثر نتیجه در هر سن و برای هر نوع پوستی بکار گرفته می‌شود.

در دهه 20 زندگی، پیشگیری

 • حفظ جوانی پوست
 • به تاخیر انداختن چین و چروک
 • حفظ آبرسانی به پوست
 • بهبود درخشندگی

دهه‌های 30 و 40 زندگی، اصلاح

 • صاف کردن چروک‌های زودهنگام
 • افزایش انعطاف و حالت ارتجاعی پوست
 • بهبود آبرسانی به پوست
 • بهتر شدن درخشندگی پوست

دهه 50 و بعد از آن، رفع مشکلات پوست

 • اصلاح روند پیری پوست
 • کاهش چین و چروک‌های پوست
 • بهبود آبرسانی، انعطاف و حالت ارتجاعی پوست

مزوتراپی چگونه عمل می کند؟


مزوتراپی چگونه عمل می کند؟

ترکیبات فعالی که در مزوتراپی بکار می‌رود، توسط تزریقات میکرو به پوست انتقال داده می‌شود. برای بیمارانی که ترس از سوزن دارند، این کار می‌تواند توسط روشی که به مزوتراپی ترنس درمال نامیده می‌شود، انجام شود.

سوز‌ن‌های بکار رفته در مزوتراپی بسیار کوتاه و ظریف بوده و از این رو پزشک می‌تواند داروها را به عمق مناسب وارد کند.

در مزوتراپی از ترکیبات مختلف برای اهداف مختلف استفاده می‌شود. علاوه بر این، نتایج بلند مدت درمان مزوتراپی به این مسئله بستگی دارد که چه ترکیبات فعالی در محلول مزوتراپی وجود دارد و چه تعداد درمان تجویز می‌شود.

برای مزایای ضدپیری ، پزشک ممکن است از ترکیباتی استفاده کند که حاوی عوامل رشد، پپتیدها، آمینواسیدها ، ویتامین‌ها ، اسیدهای نوکلئیک، کوفاکتورها و هیالورونیک اسید است.

این ترکیبات در کوکتلی وجود دارد که تولید کلاژن را تحریک کرده و از این رو درم یا لایه میانی پوست بوسیله بهبود بافت و حجم پوست، تقویت می‌شود.هیالورونیک اسیدی که در کوکتل وجود دارد، آب را به خود جذب کرده و به پوست آبرسانی می کند که منجر به بهبود ظاهر پوست می‌شود. برای رنگدانه‌های پوست، پپتیدهای مهار کننده رنگدانه ثبت شده، برای بهبود رنگدانه هورمونی استفاده می‌شود.

هزینه مزوتراپی چقدر است؟


هزینه هر جلسه درمانی به اندازه ناحیه تحت درمان و نوع مواد جوان‌کننده مورد استفاده در جلسات درمانی، بستگی دارد.

بهتر است برای اطلاع یافتن از هزینه دقیق مزوتراپی پوست، مو و لاغری ابتدا با پزشک مشورت شود.

سوالات رایج


مزوتراپی یکی از روش های رایج برای لاغری، درمان ریزش مو و زیبایی پوست است بنابراین مردم سوالات زیادی درباره این روش از پزشکان دارند. برخی از سوالات رایج مردم درباره مزوتراپی عبارت اند از:

استفاده از مزوتراپی در درمان ریزش مو، موفقیت عظیمی در دنیا بدست آورده است. این درمان هنگامی که بطور تخصصی انجام شود، کاملاً بدون درد بوده و روشی مطمئن است. هیچ پانسمان یا بی‌حسی موضعی مورد نیاز نیست. پس از درمان می‌توانید به سرکار برگردید.

مزوتراپی به اندازه قرص‌هایی که برای جوانسازی و بازسازی مو بکار می‌رود یا حتی بیشتر از آنها مؤثر است. در مزوتراپی مواد مناسب به محل دقیقی که به آن نیاز دارد (اطراف فولیکول مو) تزریق می‌شود ، از این رو

 • فولیکول مو می‌تواند رشد کرده و از ریزش نجات یابد
 • مقدار بیش از حد DHT (دی هیدروتستوسترون) خنثی می‌شود
 • گردش خون تحریک می‌شود

این درمان شگفت‌انگیز می‌تواند شما را از جراحی‌های کاشت مو و دیگر روش‌های دردناک و گرانقیمت بی‌نیاز کند. اما برای کسب نتیجه سریع و عالی، بیمار باید رژیم غدایی سالم داشته باشد، مصرف مواد غذایی نامناسب و مضر را حذف کند، بطور کامل یک برنامه تناسب اندام و منظم ورزشی را دنبال کند.

مزوتراپی هر نوع پوستی را بدون درد زیاد یا دوران بهبودی و بدون خطر درمان می‌کند. این روش می‌تواند چند سانتی‌متر از نواحی تحت درمان را در 4 تا 6 جلسه درمانی با یک هفته فاصله درمان کند.

در درمان مزوتراپی برای مشکلات پیری پوست، هیچ دوران بهبودی وجود ندارد. ممکن است یک یا دو روز احساس کنید که پوست شما سفت و خشک شده، اما بطور قطع نیازی نیست که به دلیل درمان با مزوتراپی فعالیت‌های روزانه خود را قطع کنید.

به عنوان مثال، پس از مزوتراپی برای غبغب و کاهش چربی (تجزیه چربی)، قرمزی و ورم خفیفی پس از درمان در پوست ایجاد می‌شود که معمولاً 1 تا 3 روز بعد برطرف می‌شود و در برخی موارد کمی حساسیت و کبودی ممکن است رخ دهد (چرا که این یک درمان عمیق است). با این وجود، از زمان معرفی روش رادیوفرکانسی RF پس از درمان با مزوتراپی بویژه در درمان غبغب، تنها عوارض جانبی خفیفی مانند ورم، و کبودی که بدون هیچ پیامدی برطرف می‌شود، وجود دارد و ما نتایج درخشان طولانی مدت آن را مشاهده کرده‌ایم. برای کسب بهترین نتیجه درمان برای رفع غبغب، هر دو هفته یکبار، 4 تا 8 جلسه درمانی مورد نیاز است.

برای جوانسازی پوست: پیری ذاتی که همچنین روند طبیعی پیری نامیده می‌شود، یک روند ادامه دار است که بطور طبیعی از میانه دهه 20 شروع می‌شود. در پوست، تولید کلاژن کاهش می‌یابد، و الاستین ماده ای که به پوست این توانایی را می‌دهد که پس از ضربه، به جای اول خود برگردد، قابلیت ارتجاعی کمتری دارد. سلول‌های مرده پوست به سرعت از بین نمی‌روند و تعویض سلول‌های جدید پوست ممکن است به آرامی کاهش یابد. در حالی که این تغییرات معمولاً در دهه 20 شروع می‌شود، نشانه‌های پیری ذاتی عمدتاً تا چندین دهه مشخص نیست.

پزشکان از مزوتراپی برای درمان نواحی زیر استفاده می‌کنند:

 • مزوتراپی برای مزایای ضدپیری
 • مزوتراپی برای فواید جوانسازی پوست و آبرسانی دوباره به پوست
 • مزوتراپی برای مشکلات رنگدانه پوست بخصوص رنگدانه هورمونی و همچنین روشن شدن پوست
 • مزوتراپی در رفع غبغب و تغییر زوایای صورت

برای تغییر زوایا و شکل صورت ، مزوتراپی موارد زیر را درمان می کند:

 • غبغب
 • برجستگی و چاقی گونه
 • پف زیر چشم
 • پیکرتراشی صورت
 • جوانسازی پوست

 

ترکیبات ضدپیری تجدید پوست صورت شامل مزوتراپی با ترکیبات فعال خاص قوی پزشکی تا ازنتایج عالی آن در موارد زیر مطمئن شویم:

 • ضد پیری
 • سفت کننده پوست
 • آبرسانی
 • رنگدانه هورمونی
 • پوست حساس

مزوتراپی با عوامل رشد، فیبروبلاست‌ها را برای تولید کلاژن که ساختار مهم حمایتی پوست است را تحریک می‌کند. اگر کسی  پوست خود را با حفظ کلاژن در برابر شلی و افتادگی که با گذشت زمان روی می دهد، سفت نگه دارد، این سفتی پوست، بافت نرم صورت و بدن را حمایت می‌کند.

در ماه اول درمان، یک دوره درمان که معمولاً هر 10 روز یکبار یک جلسه درمانی است، و سپس هر 6 تا 12 هفته یکبار برای حفظ روند درمان  لازم است. به جای اینکه منتظر بمانیم که مشکلات پوست دوباره باعث ناراحتی شود، بیماران باید بدانند که حفظ نتیجه درمان راهی طولانی است و این جلسات درمانی مزوتراپی باید پس از دوره اولیه دوبار در سال تکرار شود.

مواد جوان‌کننده پوست در مزوتراپی، مخلوطی از ویتامین‌ها، آمینواسیدهای معدنی و انواع مختلفی از پرکننده‌هاست که توسط  روند بیوتکنولوژی تهیه شده است.

خیر. برخی از بیماران حس مور مور شدن را در نزدیکی محل تزریق تجربه می‌کنند. این حس پس از چند ثانیه از بین می‌رود. پزشک در بیمارانی که بسیار حساس هستند، 30 دقیقه قبل از شروع درمان از کرم بی‌حس‌کننده و یا بسته‌های یخ استفاده می‌کنند.

باید از مصرف آسپرین، ویتامین E، روغن گل پامچال، نوروفن، جینکوبیلوبا و داروهای گیاهی یک هفته قبل از درمان خودداری کنید. این کار صرفاً برای محافظت شما در برابر خطر کبودی است. پوست شما باید بدون عفونت و التهاب مانند اگزما یا آکنه باشد.

هیچ محدودیت خاصی برای فعالیت‌های شما پس از درمان وجود ندارد. شما می‌توانید فوراً پس از اینکه ازمطب خارج شدید، به کاری که در حال انجام آن بودید برگردید. با  این حال باید از فعالیت فیزیکی شدید به مدت چند ساعت خودداری کنید.

برای بهبود پوست صورت و گردن حدود 10 جلسه درمانی مورد نیاز است. بطور ایده‌آل درمان باید برای 2-3 ماه اول ، هر دو هفته یکبار و سپس در 3 ماه بعد، یکبار در ماه ادامه یابد. زمانی که نتیجه درمان مشاهده شد، می‌توانید فاصله بین درمان‌ها را هر از 2-3-6 ماه قرار دهید. این مسئله به گستردگی مشکل و شرایط پوست شما بستگی دارد. هر جلسه درمانی حدود 20 تا 30 دقیقه طول می‌کشد.

پس از سه تا پنج جلسه شما خواهید دید که پوست بطور قابل توجهی سالم‌تر به نظر می‌رسد، بافت‌ زیر پوست سفت‌تر شده و خطوط پوست بطرز شگفت‌انگیزی بهبود یافته یا ناپدید می‌شوند.

اگر شما جلسات درمانی را هر از دو تا شش ماه ادامه دهید، بهبودی بادوام‌تر و طولانی‌تر خواهد بود. بطور متوسط پنج تا شش ماه طول میکشد تا گذر زمان بر چهره شما دوباره خود را نشان دهد. بهتر است که این روند را در همین مرحله متوقف کنید. اگر شما حساس هستید، سه تا پنج جلسه درمانی دوباره پوستی نرم و سفت را به شما برخواهد گرداند.

امنیت این روش درمانی به کسی که تزریق مزوتراپی را انجام می‌دهد و اینکه چگونه تزریق انجام می‌‌شود، بستگی دارد. در کلینیک زیبایی سپید، درمان مزوتراپی فقط توسط پزشک و پروتکل‌های پزشکی دقیق همراه آن انجام می‌شود. صدها درمان برای بیمارن انجام شده که نتایج عالی و عوارض جانبی کم و دوران بهبودی کوتاه داشته‌اند.

کپی فقط با ذکر لینک و منبع بلامانع است.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است