هیدرودرمی و آبرسانی به پوست صورت با استفاده از درمان های حرفه ای

هیدرودرمی-و-آبرسانی-به-پوست-صورت

با توجه به انبوه تبلیغات پرزرق و برق داشتن پوستی مرطوب، درخشان و نرم آسان به نظر می‌رسد، کافی است لایه ضخیمی از مرطوب کننده‌های گران قیمت را به پوست بزنید و بعد به انتظار معجزه بنشینید. برخی توصیه می‌کنند که هر روز دو لیتر یا هشت لیوان آب بنوشید تا آب مورد نیاز پوست تامین شود، پوست جوان شود و سموم از بدن دفع شود. برای بررسی تاثیرگذاری این توصیه باید گفت که انسان با گیاه تفاوت دارد. پوست با مصرف کردن آب شکوفا نمی‌شود، بلکه آب وارد روده‌ها می‌شود، جریان خون آن را جذب می‌کند و در نهایت توسط کلیه‌ها از بدن دفع می‌شود. در این بین سلول‌ها را نیز آبرسانی می‌کند. صرف نوشیدن آب هیچ اثری بر بهبود کیفیت پوست ندارد و توصیه به نوشیدن آب فراوان یک تصور رایج اما اشتباه است.

اگر در جستجوی روشی هستید که پوستتان را جوان کند، حتماً هیدرودرمی یا آبرسانی پوست را امتحان کنید تا از مزایای زیر برخوردار شوید:

 • پاکسازی عمقی پوست
 • بازیابی رطوبت بهینه پوست
 • کاهش چین و چروک
 • دوباره جوان و روشن شدن پوست
 • فرونشاندن التهاب پوست و اکسیژن رسانی پوست

مشاوره با متخصص پوست برای یک آبرسانی عمیق و سالم ضروری است.

چنانچه پوست شما آسیب دیده و خشک شده است و درمان‌هایی که تاکنون داشته اید موثر نبوده اند، توصیه می‌شود زیر نظر پزشک متخصص معاینه شوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و نوبت ویزیت در گروه پزشکان سپید می‌توانید با شماره‌های 02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس بگیرید.

آبرسانی


زمانی که موضوع مرطوب کردن پوست مطرح می‌شود، طبیعی است که پیش از هر چیز راجع به آب فکر کنیم. منظور از آبرسانی این است که درصد آب افزایش داده شود. هیدرودرم یا آبرسانی برای مراقبت از پوست به این معنا است که درصد آب در سلول‌های پوست افزایش داده شود تا پوست سالم، نرم و جوان شود. اگر پوست آب مورد نیاز خود را به طور مرتب دریافت کند، چروک‌ها و خطوط ریز مجال خودنمایی پیدا نخواهد کرد. آبرسانی نه تنها پوست را جوان‌تر می‌کند، بلکه به حفظ عملکرد کلی سلول‌های پوست نیز کمک می‌کند. شکی نیست که نوشیدن آب فراوان مفید است، اما چون پوست آخرین اندامی است که رطوبت را جذب می‌کند، استفاده از فراورده‌های موضعی که آبرسانی را افزایش می‌دهد، برای ببهود کیفیت پوست موثرتر خواهد بود. فراورده‌های آبرسان پوست صورت و بدن مانند هیالورونیک اسید، سدیم هیالورونات، گلیسیرین یا عسل خام جاذب رطوبت هستند، یعنی این که به برقراری پیوند و حفظ رطوبت کمک می‌کنند. ماده دیگری که دانشمندان در سال 2006 آن را برای آبرسانی پوست موثر دانستند، آلوئه ورا است. اگر می‌خواهید بدانید که چه روش‌هایی برای مرطوب کردن و آبرسانی پوست وجود دارد، در ادامه با ما همراه باشید.

ضرورت آبرسانی و مرطوب کردن پوست


هدف از آبرسانی این است که پیوندی بین آب و پوست ایجاد شود و پوست مرطوب شود تا آب از پوست جدا نشود و پوست خشک نشود. بنابراین هنگام استفاده از فراورده‌های موضعی، آبرسانی مقدم بر مرطوب کردن است. به همین دلیل است که ابتدا سرم به کار برده می‌شود، چون اکثر سرم‌های درمانی آبرسان حاوی جاذب رطوبت هستند. هنگامی که یک لایه آبرسان به صورت می‌زنید، می‌خواهید که چربی صورت (لیپید) آن را در خود نگه دارد. این ترکیب تعادل سالمی را ایجاد می‌کند. افرادی که پوست بسیار چربی دارند، شاید تمایل چندانی به استفاده از مرطوب کننده نداشته باشند. پوست چرب با استفاده از آبرسان نیز سلامت خود را حفظ خواهد کرد، چرا که پوست چرب به طور طبیعی، به اندازه کافی یا حتی بیشتر از مقدار لازم چربی برای نگهداشتن آب تولید می‌کند.

مقایسه پوست خشک با پوست دهیدراته


پوست دهیدراته آب کافی ندارد، حال آن که پوست خشک فاقد چربی است. بنابراین مشکل پوست می‌تواند خشکی، دهیدراته شدن یا هر دو باشد. به همین دلیل باید درمان مناسب را انتخاب کرد. پوست دهیدراته معمولاً تیره و بدرنگ می‌شود و فرد حتی پس از مرطوب کردن پوست، حس می‌کند که پوستش کشیده می‌شود. اما وقتی که پوست خشک می‌شود، کمبود رطوبت (چربی) باعث زبر، خشک و پوسته پوسته شدن می‌شود. اگر پوستتان خشک شده است، باید از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنید. در این حالت فراورده‌های روغنی ترجیح داده می‌شود، چون روغن در عمق پوست نفوذ می‌کند و مشکلی برای نفس کشیدن پوست ایجاد نمی‌کند.

روش‌های درمان


درمان-ها-برای-آبرسانی-پوست-صورت

درمان‌های متنوعی برای آبرسانی پوست صورت وجود دارند مانند:

هیدرودرمی

هیدرودرمی درمانی پرطرفدار است که در آن از روش‌های پیشرفته بهره گرفته می‌شود. هیدرودرمی پیشرفته‌ترین درمان برای حفظ تعادل و سلامت پوست است. از فواید فوق‌العاده یونیزاسیون گالوانیک برای پوست می‌توان به پاکسازی عمقی، مرطوب کردن و نفوذ مواد فعال اشاره کرد. این درمان مطابق با نیازهای پوست و اهداف زیبایی هر فرد طراحی می‌شود. هیدرودرمی رمز زیبایی و طراوت پوست بسیاری از بانوان است. هیدرودرمی در شرایط زیر توصیه نمی‌شود:

 • وجود باطری قلب (پیس میکر)
 • ابتلا به صرع
 • وجود پروتزهای فلزی در جمجمه یا در کمربند شانه
 • بارداری

هیدرودرم ابریژن

ابتدا تمامی سلول های مرده پوست با پاشیدن ترکیب آب و اکسیژن توسط دستگاه مخصوص از بین می‌رود و پوست بیمار صاف می‌شود. در این روش همچنین بدون درد و به راحتی می توان چربی‌های تجمع یافته و لکه‌های سر سیاه را از روی پوست بیمار استخراج کرد و ظاهر زیبایی را در پوست ایجاد نمود.

هیدرودرمی یونیزاسیون دوگانه

آبرسانی و پاکسازی پوست رمز زیبایی و درخشندگی پوست است که پوست را ظرف کمتر از یک ساعت آرامش‌بخش کاملاً جوان می‌کند. هیدرودرمی یونیزاسیون به پنج روش، مطابق نیازهای پوست و خواسته‌های بیمار انجام می‌شود. در این درمان موثر از ماساژ در فرکانس بالا و گالوانیکی استفاده می‌شود که پاکسازی عمقی و آبرسانی مجدد عمیق‌ترین لایه‌ها، بازسازی و ترمیم پوست توسط فراورده‌های مخصوص را ممکن می‌سازد و به متعادل‌سازی و سلامت انواع پوست کمک می‌کند. هیدرودرمی با ماساژ آرام بخش و کرم‌ها و ماسک‌های مخصوص به پایان می‌رسد.

هیدرودرمی تخصصی اسپا

این درمان آبرسانی با پاکسازی سطح پوست و لایه‌برداری شروع می‌شود. سپس سرم ژل مناسب روی پوست زده می‌شود. مواد فعال با بهره‌گیری از یک روش منحصر به فرد در پوست نفوذ می‌کند، منافذ پاکسازی و پوست مرطوب می‌شود. سپس نوبت به اکسیژن درمانی می‌رسد که گردش سیستم لنفاوی و گردش خون را بهبود می‌دهد تا پوستی شاداب و درخشان را به ارمغان بیاورد. در پایان نیز کرم مخصوصی روی صورت و اطراف چشم‌ها زده می‌شود.

هیدرودرمی برای جوانان

این درمان شامل پاک کردن گریم، لایه‌برداری عمقی و پاکسازی مکانیکی ناخالصی‌ها می‌شود. ماسکی که روی صورت گذاشته می‌شود، منافذ پوست را کوچک و پوست تیره و بدرنگ را روشن می‌کند. در پایان نیز کرم محافظ و بهبود دهنده روی پوست زده می‌شود.

هیدرولیفت صورت

خطوط و انحناهای ظریف صورت به مرور زمان و در اثر خستگی محو می‌شود و نشانه‌های پیری روی صورت نمودار می‌شود. هیدرودرمی لیفت تحول چشمگیری را با تحریک کردن عضلات صورت ایجاد می‌کند که عضلات صورت را محکم و کشیده می‌کند و به لیفت یا بالا رفتن اجزاء صورت کمک می‌کند. اثرات درمان لیفت از همان جلسه اول محسوس است. مزایای درمان هیدرولیفت عبارت است از:

 • روشن شدن پوست
 • سفت و کشیده شدن پوست
 • لیفت آنی عضلات صورت
 • کشیدن پوست شل و صاف کردن چین و چروک‌ها

درمان هیدرولیفت در شرایط زیر توصیه نمی‌شود:

 • وجود باتری قلب
 • صرع
 • وجود صفحه فلزی در جمجمه، صورت یا کمربند شانه
 • بارداری

هیدرودرمی + هیدرولیفت

درمان ترکیبی هیدرودرمی و هیدرولیفت تقریباً دو ساعت طول می‌کشد و در واقع یک درمان سه در یک لوکس و تخصصی است که در آن از فراورده‌های خاصی برای مقابله با پیری و جوانسازی چشم‌ها و گردن استفاده می‌شود. بیماران با هر نوع پوست می‌توانند از این درمان فوق‌العاده بهره بگیرند و از یک ماساژ عمقی آرامش‌بخش نیز برخوردار گردند. این درمان جامع و لوکس دارای اثر مرطوب کنندگی و پاکسازی عمقی است. صورت، چشم، گردن و دست به این روش قابل درمان است. شفاف و ابریشمی شدن پوست، لیفت صورت و کشیده شدن چشم و گردن از مزایای این درمان ترکیبی است. بنابراین هیدرودرمی پلاس هیدرولیفت به دلیل تاثیرگذاری آنی، درمانی فوق‌العاده برای مناسبت‌های خاصی مانند جشن ازدواج، تولد و گردهمایی‌ها است.

درمان‌های مرطوب کننده پوست

تابه حال حمام مرطوب کننده پوست را امتحان کرده‌اید؟ آب زیادی در این روش جذب پوست می‌شود که به زدودن چین و چروک‌ها از روی پوست کمک می‌کند تا پوستی جوان، شاداب و باطراوت خلق شود. لایه‌برداری و پاکسازی ملایم با مرطوب کننده حین یک ماساژ لذت‌بخش انجام می‌شود. پس از آن نیز ماسکی روی پوست گذاشته می‌شود که در واقع همان حمام مرطوب کننده پوست است. در نهایت نیز برای این که تا پایان روز راحت باشید، کرم روی صورت زده می‌شود.

درمان‌های خانگی برای آبرسانی طبیعی پوست

درمان‌های-خانگی-برای-آبرسانی-طبیعی-پوست

آب و هوا، شوینده‌ها و صابون‌های ناملایم و استحمام با آب بسیار داغ همگی منجر به خشک شدن پوست می‌شود. راه‌های طبیعی برای آب‌رسانی پوست وجود دارد. اما اگر می‌خواهید فوراً به نتیجه برسید، بهتر است هیدرودرم پوست را انتخاب کنید. همچنین توصیه می‌شود درمان‌های خانگی زیر نظر پزشک متخصص انجام شوند تا عوارض احتمالی آن کاهش یابد.

حتماً درباره فواید نوشیدن آب شنیده‌اید، اما اجازه بدهید ما هم بر آن تاکید کنیم. آسان‌ترین راه برای آبرسانی پوست این است که آب مورد نیاز بدن را از داخل تامین کنید. نوشیدن آب برای قلب و کلیه‌ها نیز مفید است، بنابراین حتماً در روز دو لیتر آب بنوشید.

روغن زیتون سرشار از اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان است که به سالم ماندن و آبرسانی پوست کمک می‌کند. مقداری روغن زیتون را قبل از استحمام روی پوست ماساژ دهید تا آب گرم و صابون پوست را خشک نکند.

حتماً قبل از خرید صابون و شوینده، توضیحات روی آن را بخوانید. به هیچ وجه از صابون‌های ناملایم و شیمیایی استفاده نکنید، چون این مواد روغن‌های طبیعی را از روی پوست پاک می‌کند. توصیه می‌کنیم حتماً صابون‌های حاوی مواد طبیعی و عامل‌های مرطوب کننده مانند آلوئه‌ورا تهیه کنید.

آب داغ چربی‌های روی پوست را پاک می‌کند، بنابراین مدت طولانی زیر دوش آب داغ نایستید یا در وان دراز نکشید. درست است که حمام با آب داغ احساس خوشایندی را ایجاد می‌کند، اما به هیچ وجه کمکی به آبرسانی پوست نمی‌کند.

آنچه می‌خوریم بر آبرسانی پوست اثر می‌گذارد. اگر آووکادو مصرف نمی‌کنید، حتماً آن را به برنامه غذایی خود اضافه کنید. آووکادو حاوی مقدار زیادی چربی‌های سالم است که برای آبرسانی پوست مفیداند. به علاوه با آووکادو می‌توانید، یک ماسک آبرسانی به پوست صورت طبیعی تهیه کنید، کافی است مقداری آووکادو تازه را در یک کاسه له کنید و یک قاشق چایخوری روغن آووکادو به آن اضافه کنید. ماسک را 5 دقیقه روی صورت بگذارید، سپس با آب ولرم بشویید. این ماسک مغذی معجزه می‌کند و صورت را شاداب و باطراوت می‌کند. به علاوه طرز تهیه این ماسک موثر، بسیار آسان است.

اگر دستگاه بخور در اتاق خواب بگذارید، از خشکی پوست جلوگیری خواهید کرد. به علاوه دستگاه بخور کمک می‌کند که راحت‌تر بخوابید و دستگاه تنفسی نیز بهتر عمل کند. ضمناً از دستگاه گرمایش سقفی استفاده نکنید یا دستگاه تهویه را در ارتفاع زیاد نصب نکنید، چون این کار باعث خشکی پوست می‌شود.

مادر طبیعت یکی از بهترین فراورده‌های مراقبت از پوست را در اختیار ما قرار داده است که همان عسل آلی و خام است. عسل یک آبرسان طبیعی و دارای خواص آنتی باکتریال و ضدقارچی است که تحریک را برطرف می‌کند و با عفونت مقابله می‌کند. عسل روی قسمت‌های خشک پوست بزنید و بگذارید 5 دقیقه روی پوست بماند، سپس آن را با آب ولرم بشویید. این کار را چند روز پشت سرهم تکرار کنید تا نتیجه آن را به سرعت ببینید.

می‌خواهیم یک ماسک موثر، طبیعی و معجزه‌آسای دیگر را برای درمان خشکی پوست معرفی کنیم که در آن از عسل استفاده می‌شود. یک قاشق چایخوری عسل، یک قاشق چایخوری روغن نارگیل و نصف موز یا آووکادو را با هم مخلوط کنید، البته می‌توانید به جای روغن نارگیل یا در کنار آن از روغن آووکادو، روغن بادام شیرین، عصاره گل رز و یا روغن دانه کنجد استفاده کنید که همگی مرطوب کننده و حاوی مواد مغذی هستند. موز را بکوبید تا مخلوط خمیری شکل شود، سپس آن را به مدت 5 دقیقه روی صورت بگذارید و بشویید. پوست مواد مغذی دریافت خواهد کرد و نرم و شاداب خواهد شد.

اکثر میوه‌ها سرشار از آب، ویتامین و مواد معدنی هستند که مصرف آنها برای سالم ماندن پوست و بدن ضروری است. یکی از تنقلات و میان وعده‌های خود را با میوه تازه جایگزین کنید تا بهتر شدن پوست را به چشم خودتان ببینید.

اسیدهای چرب امگا 3 مواد ضروری را که بدن برای تولید چربی پوست به آنها نیاز دارد، تامین می‌کند. مقداری ماهی چربی‌دار و سالمون به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا با یک تیر دو نشان بزنید و هم به آبرسانی پوست و هم به قلبتان کمک کرده باشید.

به این پست امتیاز دهید.
هیدرودرمی و آبرسانی به پوست صورت با استفاده از درمان های حرفه ای
1 از 1 رای