چاق کردن ساق پا با تزریق چربی و ژل برای ایجاد برجستگی طبیعی

چاق کردن ساق پا

چاق کردن ساق پا روشی است که حجم و ابعاد عضلات ساقه پا را افزایش می‌دهد و بطور چشمگیری ظاهر قسمت پایینی پا را بهبود می‌بخشد. ایمپلنت ساق پا برای افرادی که می‌خواهند عضلات ساق پای خود را با افزایش حجم و ابعاد عضلات جذاب‌تر و متناسب‌ترکنند، موثر است. این عمل علاوه برمتناسب‌تر کردن ظاهر پاها، به بهبود شکل کلی بدن نیز کمک می‌کند. بعنوان مثال، ایمپلنت‌ ساق پا برای فرم‌دهی قسمت‌های پایینی پاها بهترین گزینه بوده و می‌تواند عدم تعادل عضلانی حاصل از نقص‌های فیزیکی را اصلاح کند.

برخی افراد بطور طبیعی دارای ساق پای باریک یا رشد کافی نیافته‌اند و یا بدلیل ورزش یا رژیم غذایی، پاهایی باریک دارند. این بیماران ممکن است به دلایل زیباشناختی این عمل را انجام دهند. زنان ممکن است فقط قسمت داخلی و میانی پا را بخواهند که برجسته تر شود اما بدنسازان هر دو قسمت داخلی و خارجی ساق پا را برجسته می‌کنند.

اگر به دنبال ایجاد برجستگی‌هایی طبیعی بر روی عضلات ساق پای خود هستید، درمان های بسیاری را ممکن است تا کنون انجام داده باشید. از آنجایی که بیماران انتظارات مختلفی در درمان های خود دارند، توصیه می شود ابتدا با پزشک متخصص مشورت نمایید تا از بهترین درمان مطلع شوید. امروزه بیشتر بیماران از تزریق ژل و چربی برای ایجاد انحنا و برجستگی ساق پای خود استفاده می کنند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت مشاوره در کلینیک سپید با شماره های 02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس حاصل فرمایید.

انواع روش های چاق کردن ساق پا 


روش‌های متنوعی برای ایجاد برجستگی‌های طبیعی در ساق پا وجود دارد.در زیر به چند نمونه از روش‌های رایج اشاره شده است:

چاق کردن ساق پا با استفاده از روش تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی به ساق پاها با نام‌های تزریق چربی یا پیوند بافت چربی به ساق پاها نیز شناخته می‌شوند که عمل جراحی زیبایی است و با گرفتن چربی از فرد و تزریق به ساق پاهایش باعث افزایش حجم ساق پاها می‌شوند.میزان چربی مورد استفاده60  تا 70 درصد، تخمین زده شده است که 30 تا 40 درصد آن جذب می‌شود.
انتقال چربی‌های ساق پا روشی قطعی و عملی است که سلول‌های انتقال یافته در طی این روش زنده و سالم می‌مانند. با اینحال، باید بدانید که سلول‌های چربی حافظه ژنتیکی دارند یعنی زمانیکه بیمار وزنش افزایش یا کاهش پیدا می‌کند، حجم ساق پا نیز بسته به آن شرایط تغییر می‌کند.پیوند چربی به ساق پا بطور طبیعی حجم عضلات پا را بدون دخالت جسمی خارجی (پروتز ساق پا) افزایش می‌دهد و بصورت یکدست اصلاح انجام می‌شود.یکی از مزایای بزرگ انتقال چربی به ساق پاها تغییر شکل آن‌هاست که باعث نتیجه‌ی طبیعی‌تر می‌شود. ممکن است جلسات متعددی برای ساختار چربی ساق پاها انجام شود تا حجم وانحنای دلخواه بدست آید.

تزریق چربی برای ایجاد برجستگی در ساق پا چگونه انجام می‌شود؟

تزریق چربی برای ایجاد برجستگی در ساق پا چگونه انجام می‌شود

در تزریق چربی به ساق پا، مقدار چربی مورد نیاز به طور متوسط 75 تا 150 میلی لیتر است، معمولا تزریق مقدار زیادی چربی (اصلاح بیش از حد انجام می‌شود) بعد از انجام تزریق تمام چربی‌ها باقی‌ نمی‌مانند. حداقل مقدار دو برابر چربی‌ای که نیاز است باید تزریق شود، زیرا بخشی از آن زنده می‌مانند. بنابراین، این روش برای بیمارانی که بافت‌های چربی زیادی در دیگر مناطق بدنشان (مانند شکم، پهلوها یا ران‌ها) دارند بهتر است زیرا این روش کمترین میزان تهاجمی بودن را داراست، از چربی‌های خود فرد استفاده می‌شود که کمترین عوارض را بدنبال دارد.چاق کردن ساق پاها با ایمپلنت به دلیل نتایج واضح و قابل مشاهده از محبوبیت و عمومیت بیشتری برخوردار است. ایمپلنت ساق پا کانتورهای بسیار خوبی را در هر دو طرف داخل و خارج ساق پا شکل می‌دهند. کانتورها به تناسب بدن فرد و با استفاده از ایمپلنت‌ها در اندازه‌های مختلف کشیده می‌شوند.چاق کردن پاها با تزریق چربی یا ایمپلنت تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شوند. عمل جراحی 1.5 تا 2 ساعت طول می‌کشد. بیماران معمولا بعد از یک هفته دوباره به سرکار خود می‌روند، اما توصیه می‌شود که فعالیت بدنی را تا 4-6 هفته کم کنید. پس از جراحی، نیز توصیه می‌شود برای چندین هفته جوراب‌های مخصوص بپوشید.انتخاب روش مناسب جراحی نه تنها نتایج زیبایی که می‌خواهید را بدنبال دارد، بلکه عدم اعتماد به نفس را نیز از بین می‌برد. گفته می‌شود که اندازه‌ی ساق پای ایده‌آل دو برابر اندازه مچ پا است.

مزایای تزریق چربی برای چاق کردن ساق پا چیست؟

مزایای تزریق چربی برای چاق کردن ساق پا چیست

برداشتن چربی از نقطه‌ای از بدن به قسمتی دیگر می‌تواند منجر به تغییراتی ظریف و تغییر شکل بدن بطور طبیعی شود. تزریق چربی در قسمت‌های دیگر بدن، می‌تواند قابلیت نظر دادن و سفارشی سازی بیشتر در مقایسه با ایمپلنت‌ها داشته باشد اما چاق کردن محدود است، زیرا فقط یکبار به میزان زیاد می‌توانید، قسمتی را حجیم کنید. اما، جراح پلاستیک با استفاده از چربی‌های خود بیمار می‌تواند به اندازه‌ای که نیاز است و بسته به آنچه در نظر بیمار برای زیبایی است، استفاده کند. برای هر کسی که ایمپلنت انجام داده است، تزریق چربی مثلا تغییر اندازه سینه‌ها با یکدیگر بدلیل افزایش سن و یا افتادگی غیرمتقارن آن‌ها و غیره نیز انجام دهد.علاوه بر سفارشی انجام شدن این روش و طبق نظر فرد بودن آن، مزیت دیگر آن استفاده از چربی‌های خود فرد است که خطر رد شدن پیوند چربی را ندارد و در موارد نادر در صورت رخ دادن آن، می‌توانید ایمپلنت انجام دهید. چربی بدن فرد خواص و ویژگی‌های قسمتی که تزریق انجام شده را می‌گیرد و تقریبا با هر چیزی که اطراف آن قسمت تزریق شده است مانند دیگر چربی‎ها، بافت و حتی استخوان ترکیب می‌شود.

چه کسانی برای تزریق چربی متقاضیان خوبی نیستند؟

شما متقاضی خوبی برای تزریق چربی نیستید،اگر:

  • زیر 18 سال باشید و بدانید که روش تزریق چربی چگونه روشی است
  • انتظار واقع بینانه از تزریق چربی نداشته باشید
  • باردار، شیرده، یا عفونت در هر جای بدنتان داشته باشید

دوره درمان پس از تزریق چربی به ساق پا

دوره درمان پس از تزریق چربی به ساق

معمولا بهبودی پس از جراحی تزریق چربی بسیار زیاد نیست. بلافاصله پس از انجام عمل، بدلیل بیهوشی موضعی احساس بی حسی می‌کنید و قسمتی که تزریق انجام شده متورم می‌شود. بطور معمول چربی اضافی به این منطقه تزریق می‌شود زیرا انتظار می‌رود که 40٪ از چربی‌ها از بین بروند. این قسمت چند روز اول دچار درد و تورم خواهد شد. مهم است که دو هفته اول میزان فشار به باسن یا سینه را تا آنجا که ممکن است کاهش دهید. تورم بعد از 2-1 هفته کاهش می‌یابد و آن قسمت شروع به کوچکتر شدن می‌کند. پس از تزریق چربی مصرف رژیم غذایی پرکربوهیدرات توصیه می‌شود. بعد از انجام عمل تا 2 ماه ورزش‌های مربوط به سوزاندن چربی توصیه نمی‌شود.بعد از تزریق چربی به ساق پا، بهبودی بسیار سریع است. دچار درد بسیار کمی می‌شوید. 10-14 روز اول کمی تورم، کبودی و سفت شدگی دارید. توصیه می‌شود چند هفته اول فعالیت‌هایی که با استفاده از پا است را کاهش دهید.

چاق کردن ساق پا با استفاده از ژل هیالورونیک اسید

چاق کردن ساق پا با استفاده از هیالورونیک اسید روشی ساده است که در اتاق جراحی و با بیهوشی موضعی انجام می‌گیرد.

علائم

چاق کردن پاها برای بهبودی هماهنگی پاها انجام می‌گیرد.

منع انجام و مصرف

فیلر نباید به قسمت‌هایی که فاقد ذخیره‌ی خون یا دارای عفونت یا التهاب هستند، تزریق شود. اگر فرد قبلا با مایع سیلیکون یا دیگر فیلرهای دائمی درمان شده باشد، تزریق نباید انجام شود زیرا تزریق جدید منجر به التهاب یا عفونت ایمپلنت می‌شود. هرگونه حساسیت شدید به اجزاء فیلر، منع انجام برای درمان را دارد. مشکلات عروقی مانند انسداد شریانی یا وریدی علائم منع انجام تزریق است که باید توسط متخصص پیش از درمان ارزیابی شود.

زمان عمل جراحی

طول مدت عمل جراحی معمولا 30-60 دقیقه است.

مواد

معمولا این روش با استفاده از 20 تا 120 سی سی اسید هیالورونیک و مکرولین VRF20 یا Hyacorp 500 ( از 10 تا 60 سی سی در یک ساق پا تزریق می‌شود) انجام می‌شود.

سوالات رایج در مورد چاق کردن ساق پا


افرادی که می‌توانند ساق پای خود را چاق کنند: مردان و زنانی هستند که تمایل دارند تا عضلاتی برجسته‌تر و حجیم‌تر داشته باشند. بیماران باید در سلامت کامل باشند، از نظر روانشناختی ثابت قدم باشند و آگاه از روش ایمپلنت ساق پا که به منظور زیبایی و نه بصورت بی‌نقص انجام می‌شود. بیماران باید با مشاوران جراحی‌های زیبایی مشورت کنند تا بدانند که آیا انجام ایمپلنت برای آن‌ها مناسب است. در طول این مشاوره‌ با جراحی پلاستیک، بیماران باید اهداف و انتظارات زیبایی خود را از عمل بیان کنند و سوالاتی که ممکن است در مورد ایمپلنت‌های ساق پا داشته باشند را بپرسند.

مزایا

  • به طور معمول، در این روش، ساق پا بطور مطلوب حجیم شده و تغییر شکل می‌دهد
  • در صورتیکه مراحل بطور کامل و پشت سرهم صورت گیرند، سریع و آسان انجام می‌شود
  • با افزایش عضلات حجم و قدرت در بدنسازان گسترش می‌یابد

معایب

  • پس از انجام عمل، قسمت پایینی پا‌ی بیماران دچار تورم و درد و کبودی جزئی در اطراف ناحیه‌ی برش می‌شود
  • بهبودی کامل برای انجام فعالیت‌های فیزیکی معمولا 4 تا 6 هفته طول می‌کشد
  • نتیجه نهایی و رضایت‌بخش چند ماه پس از جراحی دیده می‌شود.

"کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است."

به این پست امتیاز دهید.
چاق کردن ساق پا با تزریق چربی و ژل برای ایجاد برجستگی طبیعی
2 از 1 رای