چاق کردن صورت: راه های سریع و بدون بازگشت برای درمان لاغری صورت

چاق کردن صورت راه های سریع و بدون بازگشت برای درمان لاغری صورت

لاغری صورت در کنار چین و چروک و شل شدن پوست یکی از رایج‌ترین نشانه‌های پیری صورت است. لاغر شدن صورت از دهه سوم زندگی و در اثر از بین رفتن چربی‌های دوران کودکی شروع می‌شود. همگام با افزایش سن باید منتظر تحلیل رفتن کلاژن، کاهش تولید الاستین، توزیع مجدد، از بین رفتن مداوم چربی صورت و بازجذب استخوان‌های صورت نیز بود. متلاشی شدن مستمر نگهدارنده‌های طبیعی پوست منجر به لاغر شدن پیشانی، گونه‌ها و لب‌ها می‌شود. گود رفتن زیر چشم‌ها، فرورفتگی شقیقه‌ها و صاف شدن گونه‌ها باعث شکل‌گیری چین و چروک‌هایی دور گوشه بینی و دهان می‌شود. پوست شل، خشک‌تر و نازک‌تر می‌شود، دیگر مانند دوران جوانی خاصیت ارتجاعی ندارد و درخشندگی و شادابی خود را از دست می‌دهد.

اکثر عمل‌های قدیمی لیفت صورت شامل تکنیک‌های کشیدن و لیفت می‌شود و مشکل افتادگی بافت‌های نرم در اثر آتروفی و کاهش خاصیت ارتجاعی پوست را برطرف می‌کند. متاسفانه این عمل‌ها کاری برای جبران از بین رفتن بافت نرم و لاغر شدن تدریجی صورت انجام نمی‌دهند. تزریق ژل یا چربی بدن خود بیمار متداول‌ترین روش برای جایگزینی چربی از دست رفته صورت است.

لاغر شدن صورت یکی از آشناترین اثرهای گذر عمر است. صورت در دوران جوانی گردتر و پرتر است و اثری از چین  وچروک روی آن به چشم نمی‌خورد. همان طور که سن بالاتر می‌رود، صورت نیز لاغرتر می‌شود. تحلیل رفتن ساختارهای نگهدارنده پوست شل شدن پوست و لاغری صورت را به دنبال دارد.

لاغری صورت در اطراف چشم‌ها، گونه‌ها و خط فک محسوس‌تر است و به همین دلیل تزریق چربی در این ناحیه‌ها راهکار جامعی برای جوانسازی و متناسب کردن صورت محسوب می‌شود. به علاوه کم‌تهاجمی بودن روش تزریق چربی و عدم نیاز به ایجاد برش باعث افزایش طرفداران این عمل زیبایی شده است. از این گذشته تزریق چربی برای بهبود بافت و تون پوست نیز مفید است. مسلماً تزریق چربی نقش مهمی در مقابله با پیری دارد.

البته لاغری صورت تنها پی‌آمد پیری نیست، چرا که پوست در اثر از بین رفتن کلاژن و هیالورونیک اسید (HA ) شل نیز می‌شود. تزریق ژل پوست را ضخیم‌تر و محکم‌تر می‌کند و تولید کلاژن را افزایش می‌دهد.

متخصصین ما در کلینیک زیبایی سپید آماده ارائه انواع روش های سریع و بدون بازگشت برای درمان لاغری صورت شما عزیزان هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می توانید با شماره های

02122637408 و 02188945723 و 02166124807

تماس حاصل فرمایید.


تغییرات صورت ناشی از بالا رفتن سن

هنگامی که سن هر فردی زیاد می شود اتفاقات زیر در پوست صورت اتفاق می افتد:

افتادگی صورت

پیر شدن صورت با دو تغییر همزمان همراه است. تغییر آشناتر افتادگی تمام ساختارهای صورت است که به مرور زمان رخ می‌دهد.

لاغر شدن صورت

افرادی که لاغر هستند یا وزن نرمالی در طول زندگی خود داشته‌اند، بیشتر از افتادگی صورت با مشکل لاغر شدن صورت مواجه می‌شوند. لاغری صورت پی‌آمد کاهش چربی صورت است که صورت را حداقل از طریق دو سازوکار متفاوت پیرتر نشان می‌دهد.

سازو کار 1: لاغری منجر به افتادگی صورت می‌شود

همان طور که وقتی باد توپ خالی می‌شود، توپ کم‌باد لاغرتر می‌شود، تحلیل رفتن چربی صورت لاغری آن را به دنبال دارد. بنابراین تحلیل رفتن چربی منجر به افتادگی صورت می‌شود و چاق کردن صورت این افتادگی را کاهش می‌دهد.

سازو کار 2: لاغری روی صورت سایه می‌اندازد

لاغر شدن صورت چگونگی انعکاس نور از آن را تغییر می‌دهد. یک صورت جوان و پر تقریباً محدب است، یعنی قوسی رو به بیرون دارد و نور از بخش‌های برجسته منعکس می‌شود. صورت‌ جوان گرد و پر است، نور را بازتاب می‌دهد و بیننده صورت را ناخودآگاه جوان تصور می‌کند. اما صورت لاغر فرورفتگی‌های متعددی دارد و تابش نور روی آن، سایه‌هایی را در ناحیه‌های فرورفته ایجاد می‌کند. هرچه صورت پیرتر می‌شود، چربی آن نیز کمتر می‌شود و سایه‌های بیشتری روی آن ایجاد می‌گردد. این سایه‌ها ناخودآگاه به پیری تعبیر می‌شود.

کدام ناحیه‌های صورت لاغر می‌شود؟


بسیاری از ناحیه‌های صورت، از جمله گونه، پیشانی، زیر چشم، ناحیه فک و لب‌ها در اثر بالا رفتن سن لاغر می‌شود.

لاغر شدن و افتادگی گونه‌ها باعث می‌شود که گونه‌ها از محل اصلی خود در نزدیکی چشم‌ها، پایین‌تر بیاید. افتادگی گونه‌ها ایجاد چین نازولبیال یا خط خنده (چین و چروک‌های کشیده شده از گوشه بینی تا دهان)، خط اندوه (چین زیر گوشه‌های دهان) و غبغب (افتادگی پوست زیر خط فک) را به دنبال دارد. این شرایط حالتی مردانه و چهارگوش به صورت می‌دهد و فرم دلنشین آن را از بین می‌برد. ناحیه پیشانی نیز لاغر می‌شود و حاشیه فوقانی کاسه چشم را به نمایش می‌گذارد که نتیجه آن استخوانی به نظر رسیدن صورت است.

بالعکس یک صورت جوان و شاداب شبیه به یک مثلث برعکس است که خط چشم‌ها قاعده آن را تشکیل می‌دهد و چانه راس این مثلث است. زمانی که ژل یا فیلر و چربی با هدف بازیابی این شکل مثلثی و جبران تحلیل چربی تزریق می‌شود، صورت پرتر، جوان‌تر و جذاب‌تر می‌شود.

راه های چاق شدن صورت


 

بهترین روش های چاق کردن سریع صورت عبارت اند از:

تزریق ژل و فیلر

تزریق ژل و فیلر

اگر تحلیل چربی جزئی و منحصر به یک نقطه خاص باشد، تزریق ژل یا فیلر راهکاری موثر برای مقابله با آثار پیری خواهد بود. اما گاهی اوقات از بین رفتن چربی صورت بیش از آن است که بتوان این لاغری را با تزریق ژل جبران کرد.

تزریق ژل در صورت چگونه انجام می‌شود؟

زمان درمان به نوع ژل تزریق شده بستگی دارد و از 30 ـ 10 دقیقه متغیر است. تزریق ژل در مطب انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی ندارد. درد ناشی از تزریق بسیار جزئی است و پزشک نهایت سعی خود را می‌کند تا بیمار کاملاً راحت باشد. بیمار پس از اتمام درمان مرخص می‌شود، می‌تواند رانندگی کند و فعالیت‌های خود را طبق روال معمول انجام دهد، مگر آن که پزشک دستور دیگری داده باشد. البته محدودیت‌های برای انجام امور روزمره وجود دارد و معمولاً از بیماران خواسته می‌شود که روز عمل ورزش نکنند یا تا چند ساعت پس از تزریق نوروتوکسین روی شکم دراز نکشند. عوارض جانبی مانند کبودی یا ورم موقتی است و حداکثر ظرف چند روز برطرف می‌شود.

بهترین ژل برای چاق کردن صورت

ژل‌های تزریقی مزایای منحصر به فرد خود را دارند. فیلرهای گروه ژوویدرم بهترین گزینه برای از بین بردن چین و چروک‌های صورت هستند. رستیلان و پرلان صورت را پر می‌کنند. ژل رادیز علاوه بر از بین بردن چین و چروک‌ها، انحناهای ظریف صورت مانند چانه و برجستگی استخوان گونه را بازیابی می‌کند. فیلر اسکالپترا برای درمان ناحیه‌هایی با خطوط و چروک‌های فرورفته مناسب است. اسکالپترا با جایگزینی کلاژن از دست رفته، بهترین گزینه برای برجسته کردن بافت‌های صورت است. بلوترو فیلری است که برای جوانسازی ناحیه‌های ظریف اطراف دهان و چشم‌ها توصیه می‌شود. برای انتخاب بهترین ژل باید با متخصص زیبایی مشورت کنید. متخصص زیبایی با توجه به اهداف هر بیمار، درمان مناسب را برای رسیدن به نتیجه مطلوب توصیه می‌کند.

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت

یکی از راه‌حل‌های پزشکی نوین برای بازیابی جوانی این است که چربی از بخش‌های مختلف بدن استخراج و در صورت تزریق می‌شود. تزریق چربی صورت را دوباره جوان و شاداب می‌کند و ردپای گذر زمان را از چهره پاک می‌کند. تزریق چربی گرفته شده از بدن خود بیمار لاغری موضعی گیجگاه‌ها را جبران می‌کند، ابروهای افتاده را بالا می‌برد، گونه‌های فرورفته را پر و برجسته می‌کند، غبغب شل و افتاده را بالا می‌برد و انحناء ظریف خط فک و چانه را به آن بازمی‌گرداند.

عمل زیبایی تزریق چربی در صورت

تزریق چربی را می‌توان به تنهایی نیز انجام داد، اما این درمان عمدتاً همراه با جراحی لیفت صورت انجام می‌شود. تزریق چربی را می‌توان در مطب تحت بی‌حسی موضعی یا در مرکز جراحی سرپایی انجام داد. ابتدا چربی لازم برای تزریق به روش لیپوساکشن استاندارد از ناحیه‌هایی از بدن مانند شکم یا بخش داخلی ران استخراج می‌شود. خون و دیگر مواد زائد از چربی استخراج شده جدا می‌شود تا فقط بافت چربی خالص باقی بماند. سپس بافت چربی در ناحیه دلخواه صورت تزریق می‌شود تا اثر چاقی موضعی در لحظه مشاهده شود. لیپوساکشن و تزریق چربی از راه برش‌های بسیار کوچک انجام می‌شود و نیازی به بخیه زدن ندارد.

پس از تزریق چربی

این عمل کم‌تهاجمی نیازی به پانسمان ندارد. اکثر بیماران در ناحیه تزریق احساس کشیدگی و ورم می‌کنند، البته این عوارض معمولاً ظرف 7 ـ 5 روز برطرف می‌شود. ناراحتی پس از تزریق چربی بسیار خفیف و قابل اغماض است، به علاوه برای تسکین همین ناراحتی جزئی نیز مسکن تجویز می‌شود. کبودی و ورم غیرعادی نیست و کمپرس سرد و بالا گذاشتن سر این عوارض را به حداقل می‌رساند. پزشک معالج توصیه‌های لازم را برای مراقبت پس از عمل ارائه می‌دهد. مراقبت پس از درمان بسیار مهم است و بیمار باید تحت نظر پزشک باشد.

نتایج

نتایج

نتایج تزریق طبیعی است و دوران بهبود آن بسیار کوتاه است. برش‌ها کوچک است و معمولاً جای زخم قابل توجهی باقی نمی‌ماند. چربی تزریق شده در صورت سایه‌های فرورفته صورت را پر می‌کند تا پوست نور را بازتاب دهد و جوان‌تر به نظر برسد و به این ترتیب افتادگی صورت ناشی از لاغر شدن برطرف شود. تزریق چربی راهکاری ایده‌آل برای جوان شدن سریع صورت است. بدن مقداری از چربی را در چند ماه نخست پس از عمل جذب می‌کند و باقیمانده چربی سال‌ها در محل تزریق شده باقی می‌ماند. بهبودی به دست آمده در بسیاری از موارد دائمی است.

برخی از سوالات رایج درباره روش های درمان لاغری صورت عبارت اند از:

فرایند طبیعی پیری و ژنتیک علل اصلی لاغر شدن صورت است. سن که بالا می‌رود، استخوان و همچنین عضلات صورت تاحدی تحلیل می‌رود. استرس و فشار روانی، آسیب دیدگی، عامل‌های سبک زندگی و مصرف بعضی داروها نیز فرایند گریزناپذیر پیری را تسریع می‌کند. نوسانات مکرر وزن نیز در شل شدن و پیری صورت نقش دارد.

ایجاد چین و چروک پی‌آمد کاهش یافتن کلاژن و چربی صورت است. صاف شدن گونه‌ها، شل شدن پوست اطراف خط فک، فرورفتگی گیجگاه‌ها، گودی زیر چشم، خطوط ریز دور بینی و خط خنده یا چین‌های دور بینی و دهان از دیگر نشانه‌های لاغری صورت است.

تحلیل رفتن چربی صورت همه افراد در یک سن شروع نمی‌شود؛ اما این فرایند معمولاً در دهه سوم زندگی آغاز می‌شود. در این سن ساختارهای نگهدارنده صورت تحلیل می‌رود و در نتیجه انحناهای ظریف ناحیه‌هایی از صورت، مانند گیجگاه، لب، پیشانی، خط فک، گونه و کاسه چشم از بین می‌رود. فرایند تحلیل رفتن همگام با گذر عمر و همچنین در اثر بعضی عامل‌های محیطی یا رفتاری شتاب بیشتری می‌گیرد.

تزریق چربی برای چاق کردن موضعی تمام ناحیه‌های صورت کاربرد دارد، بااین حال مهم‌ترین ناحیه‌هایی که با تزریق چربی جوانسازی می‌شود، عبارت است از: دور چشم، گیجگاه، استخوان گونه، زیر گوشه دهان و ناحیه‌های فرورفته بین استخوان گونه و گوشه دهان. به علاوه چربی را می‌توان دور دهان و در امتداد خط فک نیز تزریق کرد. پزشک قبل از تزریق از صورت بیمار عکس می‌گیرد و با مشورت با وی ناحیه‌هایی را که نیاز به تزریق دارد، مشخص می‌کند.

تزریق چربی و جراحی لیفت صورت منافی هم نیستند، چرا که اکثر صورت‌های لاغر به هر دو درمان نیاز دارند. یک روش ساده برای بررسی ضرورت انجام این عمل‌ها این است که صورتتان را هنگام ایستادن و دراز کشیدن به پشت در آیینه نگاه کنید. تغییر بین حالت ایستاده و خوابیده اصلاحی را که می‌توان با عمل لیفت انجام داد، نشان می‌دهد. اگر صورتتان لاغر است و هنگام دراز کشیدن هنوز هم بسیاری از نشانه‌های پیری روی صورت مشخص است، بهتر است تزریق چربی را همزمان با جراحی لیفت انجام دهید. چاق کردن و لیفت صورت را می‌توان در یک عمل انجام داد. تزریق چربی دوران بهبود جراحی لیفت را چندان طولانی‌تر نمی‌کند.

هر دو روش تزریق چربی و ژل برای چاقی صورت کاربرد دارد و مناسب بودن هر کدام بستگی به شدت لاغر شدن صورت دارد. چهل درصد چربی بسیاری از صورت‌های لاغر تا سن 55 سالگی از بین می‌رود، این میزان چربی را نمی‌توان با تزریق ژل جبران کرد. درواقع در این حالت لازم است که بیش از 40 سرنگ فیلر تزریق شود. زمانی که نیاز به تزریق مقدار زیادی فیلر باشد، چربی گزینه بهتری از ژل است. البته فیلرهای مصنوعی دائمی نیز وجود دارد که اکثر پزشکان آنها را توصیه نمی‌کنند، چون این فیلرها معمولاً پس از چند سال مشکل‌آفرین می‌شوند. بهترین فیلر دائمی که به خوبی نیز تحمل می‌شود، بافت چربی است که از بدن خود متقاضی درمان گرفته می‌شود؛ منطقی به نظر می‌رسد که چربی تحلیل رفته بدن را با چربی استخراج شده از نقطه دیگری از آن جایگزین کرد. البته میزان جذب چربی در تمام نقاط بدن یکسان نیست؛ برای مثال دور دهان ژل را بهتر از چربی می‌پذیرد. در این شرایط لازم است که ژل پس از چربی تزریق شود.

اگر صورتتان لاغر شده و چربی اضافی در بدن دارید که به روش لیپوساکشن قابل استخراج است، متقاضی ایده‌آلی برای تزریق چربی به شمار می‌آیید. چربی تزریق شده در صورت، محل اولیه خود را از فراموش نمی‌کند، بنابراین اگر تغییر وزن قابل توجهی داشته باشید، میزان چربی تزریق شده در صورت نیز تغییر خواهد کرد. بهترین متقاضی تزریق چربی در صورت فردی است که نسبت وزن به قد مناسبی داشته باشد و وزن‌اش ثابت باشد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است