3 روش قرینه سازی اجزای صورت نامتقارن مانند چشمها، گونه ها و لب

3 روش قرینه سازی اجزای صورت نامتقارن مانند چشمها، گونه ها و لب

صورت ما، همراه با بسیاری از قطعات بدن، به صورت متقارن رشد می‌کند. هرچه بدن ما رشد می‌کند ویژگی‌های ساختاری اعضای آن بیشتر تعریف شده و مشخص می‌شود. هر دو عامل زیستی و محیط زیست روند رشد بدن را مختل می‌کند. نتیجه این اختلال که ممکن است در همه ما دیده شود، عدم تقارن صورت است. افراد بیش از هرچیز دیگر، شما را با چهره‌تان می‌شناسند. ظاهر کلی چهره به میزان زیاد در اعتماد به نفس شما تاثیر دارد. ما همه ناراحتی‌های کوچکی با چهره هایمان داریم، که بعضی از آنها ممکن است ناشی از عدم تقارن صورت باشد. عدم تقارن صورت زمانی است که دو طرف صورت با هم مطابقت نداشته باشد. این عدم تطابق ممکن است برای شما و کسانی که با آنها مواجه می‌شوید، غیر قابل تشخیص باشد یا ممکن است به میزان قابل توجهی قابل افتراق باشد. تغییرات از سمت چپ صورت به سمت راست را می‌توان در تمام اجزای چهره مشاهده کرد.

اگر متوجه شدید چهره نامتقارن دارید، نگران نباشید، معمولا درمان‌هایی برای ایجاد چهره متقارن تر وجود دارد. در حقیقت یک چهره غیر یکسان یا نامتقارن یک امر غیر معمول در افراد نیست. گرچه تقارن صورت برای زیبایی آن کاملا ضروری نیست، اما زیبایی در چشم بیننده است، اما مطالعات نشان می‌دهد که نوزادان، کودکان و بزرگسالان با چهره‌های مختلف، درجه‌های مختلفی از عدم تقارن را نشان می‌دهند و نتایج نشان داده است که هرچه چهره متقارن تر باشد، جذاب تر به نظر می‌رسد.

متخصصان ما در کلینیک زیبایی سپید با ارائه مشاوره تخصصی در خصوص علل وجود صورت نامتقارن، شما را با انواع روش‌های درمانی مانند تزریق ژل، لیفت صورت، و جراحی آشنا می‌کنند.جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو نوبت درمان می‌توانید با شماره‌های 02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس بگیرید.

 

چه چیز باعث ایجاد یک چهره نامتقارن می‌شود؟

چه چیز باعث ایجاد یک چهره نامتقارن می‌شود؟

دلایل متعددی برای چهره نامتقارن یا غیر یکسان وجود دارد. در اینجا فقط چند مورد از این دلایل آورده شده است:

یک آسیب یا فلج بل (فلج یا ضعف عضلات در یک طرف چهره شما) می‌تواند عملکرد این عضلات صورت را تحت تاثیر قرار دهد. این امر به نوبه خود منجر به عدم تقارن یا غیر یکسانی در صورت می‌شود.

ما معمولا به پشت، کنار و جلوی بدن خود می‌خوابیم. اما، از دیدگاه ضد پیری، بهترین حالت برای خواب، خوابیدن به پشت است زیرا این امر اجازه می‌دهد تا گردش مایعات به جای صورت یا چشم، به سمت پشت سر برود. خوابیدن روی شکم مستلزم این است که شما یک طرف صورت خود را روی بالشت بگذارید که همین امر می‌تواند باعث تورم در صورت شود. این موقعیت همچنین به این معنی است که سر شما وزن ناچیزی به گردن شما وارد می‌کند و موجب فشار بیشتر در این ناحیه و همچنین پیری زودرس در این ناحیه می‌شود.

استفاده زیاد از عضلات در یک طرف بدن و یا صورت بیش از طرف دیگر باعث عدم تقارن یا غیر یکسان بودن صورت نیز می‌شود. عضلات در آن طرف بدن که بیشتر کار می‌کند، قوی تر می‌شوند. این امر همچنین می‌تواند چگونگی حرکت عضلات و اندازه آن طرف صورت را نیز تغییر دهد.

اگر شغل شما مستلزم صرف زمان زیادی در رانندگی باشد، احتمالا متوجه شده‌اید که یک طرف چهره شما که رو به پنجره قرار گرفته است، بیشتر در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد، درنتیجه دچار پیری زودرس می‌شود.

اطمینان حاصل کنید که شما از کرم ضد آفتاب مرطوب کننده با SPF مناسب برای پوست خود استفاده می‌کنید. شما همچنین باید هر دو ساعت یکبار کرم های ضد آفتاب را مجددا استفاده کنید تا اثر بخشی قبلی خود را داشته باشند.

علائم عدم تقارن صورت عبارتند از 


  • فک غیر هم سان
  • استخوان‌های متفاوت گونه
  • چشم یا گوش‌های غیر یکسان
  • شکل متفاوت جمجمه
  • فلج صورت

پرکننده‌های پوستی برای درمان صورت نامتقارن


پرکننده‌های پوستی برای درمان صورت نامتقارن

تزریق ژل اغلب برای پر کردن چین و چروک، و همچنین متقارن سازی صورت استفاده می‌شود. از پرکننده‌های پوستی مانند sculptra، Radiesse و Restylane برای درمان نامتقارن بودن صورت استفاده می‌شود. بوتاکس از لیست گزینه‌های احتمالی برای درمان این مشکل خارج شده است، زیرا این روش در واقع حجم صورت را اضافه نمی‌کند. بوتاکس فقط باعث فلج شدن عضلاتی می‌شود که موجب چروک شدن پوست می‌شوند. در مقایسه با ایمپلنت‌های صورت، پرکننده‌های پوست اجازه کنترل بیشتر و سفارشی سازی نتیجه نهایی را می‌دهند. ژل‌های تزریقی می‌توانند زیرمجموعه‌های انفرادی پوست و صورت را درمان کنند. Sculptra اغلب پرکننده ترجیحی برای موارد عدم تقارن صورت است، زیرا اثرات طولانی مدت دارد و به طور گسترده‌ای برای درمان خطوط صورت استفاده می‌شود.

همه افراد بر این عقیده نیستند که چهره متقارن لزوما برای زیبایی صورت ضروری است. اما صورت متقارن منعکس کننده بهتر جزئیات صورت، بافت پوست و ویژگی‌های مثبت آن است .

انواع پرکننده‌های پوستی برای درمان نامتقارن بودن صورت

Sculptra و سایر پرکننده‌های پوستی می‌تواند گونه‌های نامتقارن، لب‌ها، بینی، خطوط چشم، خطوط فک و سایر ویژگی‌های صورت را درمان می‌کند. به یاد داشته باشید، ژل‌های تزریقی برای تمیز کردن چهره ایده آل هستند. اگر عدم تقارن صورت شما خیلی به چشم بیاید، جراح پلاستیک ممکن است ترکیبی از ایمپلنت صورت و پرکننده پوستی را توصیه کند.

لیفت صورت برای درمان عدم تقارن صورت


لیفت صورت برای درمان عدم تقارن صورت

لیفت صورت همچنین می تواند با صاف کردن پوست و عضلات و از بین بردن پوست و اضافی، عدم تقارن صورت را حل کند. گزینه‌های لیفت صورت  لینک به لیفت صورت عبارتند از: لیفت چهره، لیفت پلک و لیفت اطراف چشم لینک به لیفت دور چشم. لیفت صورت، عموما اشاره به لیفت و صاف کردن کل پوست صورت دارد، در حالی که لیفت پلک و لیفت اطراف چشم بیشتر به قسمت‌هایی از صورت اشاره می‌کنند که اشاره دارند. در حالی که بسیاری از بیماران نگران ظاهر "مصنوعی" پس از لیفت صورت هستند، تکنولوژی مدرن و جراح پلاستیک ماهر می‌تواند نتایج بسیار طبیعی برای بیمار داشته باشند.

جراحی عدم تقارن صورت


جراحی عدم تقارن صورت

جراحی عدم تقارن صورت دارای مزایای زیادی است. مردم به طور طبیعی مجذوب چهره‌های متقارن می‌شوند. تقارن صورت با موافقت، برون گرایی، وجدان، و یک زندگی اجتماعی غریزی مرتبط است.

درمان عدم تقارن بوسیله ایمپلنت و برجسته کردن صورت

ایمپلنت‌ و برجسته کردن صورت راه حل‌های تهاجمی برای درمان عدم تقارن صورت هستند، اما بیشترین پتانسیل تغییر را ایجاد می‌کنند. این روش‌ها نیاز به دستکاری پوست، عضلات و بافت چربی دارند و همچنین ممکن است نیاز به اصلاح استخوان و غضروف یا شکل دادن به یک ایمپلنت سفارشی داشته باشند. برجسته‌سازی چانه و گونه لینک به کاشت گونه موثرترین روش برای اصلاح نامتقارن بودن شدید صورت است. آنها نیاز به تغییر شکل ساختار اسکلتی چهره، استفاده از ایمپلنت یا هر دو دارند. برجسته کردن چانه به ویژه می‌تواند به اصلاح خط‌های نامتقارن چانه کمک می‌کند. با این حال، اگر عدم تقارن شما ناشی از اختلاف بین فک بالا و پایین باشد، ممکن است برای اصلاح عدم تقارن و پیشگیری از مشکلات پزشکی آینده، یک روش متفاوت و غیر زیبایی مورد نیاز باشد.

تزریق ژل و بوتاکس چه کمکی به رفع و درمان عدم تقارن لب‌ها می‌کند؟ 


بوتاکس و پرکننده‌ها با مکانیزم‌های متفاوتی کار می‌کنند. اگر توزیع حجم نامتقارن بافت نرم لب‌ها به ظاهر نامتقارن شما کمک کند، ممکن است پرکننده‌ها نقش مهمی در حل این معضل داشته باشند. پرکننده‌ها برای بازگرداندن یا اضافه کردن حجم به یک ناحیه خاص عمل می‌کنند، بنابراین برای نامتقارن بودن لب‌ها «در حالت معمول»، پرکننده‌های صورت به خوبی برای متعادل کردن ظاهر شما مناسب هستند. اگر در هنگام لبخند زدن عدم تقارن لب‌ها ایجاد می‌شود، بهتر است با بوتاکس یا دیسپورت اصلاح شود. بوتاکس برای تضعیف یا فلج کردن عضلات تحت درمان عمل می‌کند - بنابراین با درمان عضلات درگیر می‌توانید تعادل در اطراف لب‌ها را بازگردانید.

پرکننده‌های صورت

پرکننده‌های صورت

همه ما به نوعی درجات مختلف نامتقارن بودن اجزای صورت را داریم که می‌تواند شامل لب‌هایمان باشد. هنگام استفاده از ترمیم کننده‌های قابل تزریق لب، ما در تلاش براي تغييرات ظريف هستيم كه مي‌تواند باعث كاهش و بهبود ناهنجاري‌ها شود. ژل‌های تزریقی یک انتخاب بسیار عالی برای متعادل کردن عدم تقارن هستند در حالی که افزایش و یا حجم دادن لب‌ها نیز همین کار را انجام می‌دهند. این درمان شامل باز تعریفی مرز ورمیلیون لب با ظاهر کلی زنانه و متعادل کردن نسبت‌ها برای حفظ شکل و نگاه طبیعی لب و اضافه کردن حجم به آن‌ها ، نه ایجاد ظاهر پف کرده می‌باشد.

بوتاکس یا دیسپورت

بوتاکس یا دیسپورت

صورت هیچ کس کاملا متقارن نیست و عدم تعادل معمولا کاملا ظریف است ، اما این مورد در عدم تقارن لب‌های شما صادق نیست. اگر لب‌های شما در هنگام صحبت کردن و یا لبخند زدن نامتقارن باشد، ممکن است بوتاکس بهترین راه حل درمانی باشد که به طور انتخابی عضلاتی را باعث کشیدگی بیش از حد پوست ناحیه می‌شود را تضعیف می‌کند. این روش را می‌توان با خیال راحت و با نتایج عالی و قابل پیش بینی انجام داد. دکتر متخصص با چشم هنری و با دانش آناتومیک برای قادر به شناسایی و درمان عدم تقارن در اعضای شما خواهد بود. اگر چه بسیاری از افراد با استفاده از بوتاکس موفق به زیباتر کردن حالت لب‌های خود و  یا درمان عدم تعادل لب‌های خود شده‌اند، مهم است بدانید که این درمان نیاز به مهارت‌های پیشرفته دارد و این موضوع مهم است که شما با یک تزریق کننده با تجربه همکاری داشته باشید که تزریق‌های زیادی در اطراف دهان داشته تا مشکلاتی مانند صحبت کردن، لبخند زدن، یا جویدن را در شما درمان کند.

به این پست امتیاز دهید.
3 روش قرینه سازی اجزای صورت نامتقارن مانند چشمها، گونه ها و لب
2.63 از 8 رای