6 روش کوچک کردن سایز سینه (پستان) بدون جراحی و عوارض احتمالی

6 روش کوچک کردن سایز سینه (پستان) بدون جراحی و عوارض احتمالی

 بزرگ بودن سینه می‌‌تواند باعث بروز درد جسمانی و ناراحتی ذهنی شود. درد گردن، درد کمر، درد شانه، و راش‌هایی که به طور مکرر زیر سینه ایجاد می‌شوند می‌توانند با فعالیت جسمانی و عملکرد طبیعی تداخل داشته باشند. بزرگی بیش از حد سینه می‌تواند باعث ناهماهنگی شدید بدن زنان شود. کوچک کردن سینه روشی برای بازسازی سینه است و معمولاً تحت پوشش بیمه قرار دارد. کوچک کردن سینه با استفاده از عمل جراحی می‌‌تواند تعداد زیادی از مشکلات را برطرف نماید اما عوارض آن که شایع هستند عبارتند از بافت گسترده اسکار، مرگ و میر ناشی از بیهوشی عمومی، و طولانی شدن دوران بهبود. امروز روش‌های جدیدی برای کوچک کردن سینه معرفی شده است و لیزر لیپوساکشن با بی حسی موضعی یک روش درمانی عالی برای افرادی که قصد دارند از جراحی کم تهاجم بهره بگیرند.

در روش‌های قدیمی از جراحی برای کوچک کردن سینه استفاده می‌شد جراح برشی را روی سینه بیمار ایجاد می‌‌کرد سپس بخش زیادی از بافت آن را تخلیه می‌نمود. مشکلات مربوط به کوچک کردن سینه با عمل جراحی عبارتند از گوشت اضافه، ایجاد بافت اسکار بسیار بزرگ، نامتقارن بودن اندازه هر دو سینه، غیرطبیعی بودن پوست اطراف نوک سینه، آسیب دیدگی نوک سینه، از بین رفتن حس این ناحیه.

در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کوچک کردن سینه  با انواع روش های مزوتراپی ، لیپولیز ، لیپوساکشن ، هایفوتراپی و ...در کلینیکگروه پزشکان سپید  یا رزرو نوبت میتوانید با شماره 02122637408 و 02188945723 و 02166124807 تماس حاصل فرمایید.

چه عواملی باعث بزرگ شدن سینه می‌شود؟


 بزرگ شدن سایز سینه در زنان یک پدیده کاملاً طبیعی است. بزرگ شدن سینه در دوران بلوغ شروع می‌شود و ممکن است به دلایل مختلفی در طول زندگی بیمار به بزرگ شدن ادامه دهد. عوامل ژنتیکی و محیطی در تعیین اندازه سینه نقش دارند. اگرچه نمی‌‌توان بر عملکرد ژن‌های بدن کنترل داشت، تغییر سبک زندگی می‌‌تواند تاثیر به سزایی در کاهش اندازه سینه داشته باشد. شناسایی عواملی که در بزرگ شدن سینه نقش دارند می‌‌تواند به رفع این مشکل و کوچک کردن سینه کمک کند. در ادامه به برخی از علل شایع بزرگ شدن سینه اشاره می‌کنیم:

 • عوامل ژنتیکی
 • اضافه وزن
 • اختلالات هورمونی
 • شیردهی
 • عوارض جانبی برخی از داروها

 روش‌های موجود برای کوچک کردن سینه


 روش‌های زیر برای کوچک کردن سینه بسیار رایج است

 لیپوساکشن سینه جیست؟

 لیپوساکشن سینه بانوان تحت بیحسی موضعی می‌تواند به طرز قابل توجهی باعث کاهش اندازه سینه و لیفت سینه شود. استفاده از میکروکانوله باعث می‌شود بتوان با کمترین میزان درد پس از جراحی به کوچک کردن سینه پرداخت، دوران بهبود در این روش بسیار کوتاه است، بیمار می‌تواند به سرعت فعالیت‌های طبیعی خود را از سر بگیرد، و بافت اسکار روی پوست تشکیل نخواهد شد. لیپوساکشن می‌تواند علاوه بر کوچک ‌کردن ‌سینه بیش از ۵۰ درصد تا حد قابل توجهی به لیفت آن نیز کمک کند. لیفت سینه به علت کاهش وزن سینه رخ می‌دهد که خاصیت ارتجاعی سینه باعث لیفت آن می‌شود. پس از لیپوساکشن سینه تغییر نخواهد کرد و اندازه آنها کوچک می‌شود و تا حدودی بالا کشیده می‌‌شوند. پس از لیپوساکشن بیمار می‌تواند شاهد کوچک شدن اندازه سینه خود نسبت به قبل از جراحی باشد.

 مزایای کوچک کردن سینه با لیپوساکشن چیست؟

مزایای کوچک کردن سینه با لیپوساکشن چیست؟

 مزایای کوچک کردن سینه با لیپوساکشن و استفاده از میکروکانوله عبارت است از:

 • دوران بهبود در این روش کوتاه است.
 • بیمار می‌‌تواند ظرف مدت ۲ تا ۳ روز پس از جراحی فعالیت‌های طبیعی خود را شروع کند.
 • بافت اسکار روی پوست تشکیل نمی‌شود.
 • حدود ۲۰ و ۵۰ درصد از حجم بافت سینه کاهش می‌یابد.
 • ریسک عوارض پس از جراحی به حداقل می‌رسد.

 چه افرادی می‌توانند متقاضی مناسبی برای لیپوساکشن سینه باشند؟

 نتایج حاصل از لیپوساکشن در برخی از زنان بهتر از برخی دیگر است. کوچک کردن سینه با لیپوساکشن با بی حسی موضعی فقط برای گروه خاصی از زنان مناسب است. به طور کلی در بیمارانی که شرایط لازم برای لیپوساکشن سینه را دارند نتایج حاصل از درمان کاملا راضی کننده است. افرادی که حجم بسیار زیادی از سینه آنها را چربی تشکیل داده است متقاضیان بسیار مناسبی برای کوچک کردن سینه با لیپوساکشن هستند. به عنوان مثال سینه زنان یائسه در مقایسه با سینه نوجوانان چربی بیشتری دارد بنابراین می‌‌توان گفت که این افراد متقاضی مناسبی برای درمان هستند. یک متقاضی مناسب باید انتظارات واقعی از لیپوساکشن داشته باشد.

انتظارات واقعی از لیپوساکشن

 کوچک کردن سینه با لیپوساکشن باعث می‌شود که سایز سینه بیمار نسبت به قبل از لیپوساکشن کوچک‌تر شود. بیمار می‌تواند پس از لیپوساکشن انتظار یک سینه کوچک‌تر را داشته باشد که فاقد بافت اسکار است و بالا کشیده شده است. ظاهر کلی سینه شباهت بسیار زیادی به حالت آن قبل از لیپوساکشن خواهد داشت اما بیمار باید بداند که لیپوساکشن نمی‌‌تواند سینه او را شبیه حالتی که در جوانی داشته است فرم دهد. لیفت سینه به علت کاهش وزن سینه و خاصیت ارتجاعی رباط‌های محافظ آن رخ می‌دهد.

 کوچک کردن سینه با لیپولیز چیست؟

کوچک کردن سینه با لیپولیز چیست؟

 بزرگ بودن سینه فشار زیادی به بدن بیمار وارد می‌کند و باعث ایجاد ظاهری ناخوشایند خواهد شد. زنانی که در آستانه یائسگی قرار دارند یا به تازگی یائسه شده‌اند، می‌توانند از کوچک کردن سینه با لیپولیز بهره بگیرند. لیپولیز یک روش نوین و کم تهاجم است که ضمن کوچک کردن سینه باعث ایجاد حس اعتماد به نفس در بیمار می‌شود. افراد می‌توانند از این روش برای کوچک کردن سینه خود استفاده کنند که یائسه شده باشند. افرادی که هنوز یائسه  نشده‌اند بهتر است از جراحی کوچک کردن سینه به عنوان بهترین روش موجود بهره بگیرند. اگر سینه این افراد بزرگ و افتاده است و مایل به کوچک کردن اندازه و لیفت آن هستند، عمل جراحی کوچک کردن سینه می‌تواند پاسخگوی نیاز آنها باشد. جراحی کوچک کردن سینه که تحت عنوان ماستوپکسی شناخته می‌شود می‌‌تواند به کاهش اندازه، وزن، و حجم سینه کمک کند. بزرگ بودن سینه باعث می‌شود که بیمار در معرض عفونت قارچی پوست در نقاطی که پوست یک قسمت با نقطه دیگر تماس دارد، قرار بگیرد. زنانی که سینه بسیار بزرگی دارند توازن زیبایی آنها بر هم می‌‌خورد و معمولاً یافتن سوتینی که اندازه آنها باشد تقریباً غیر ممکن است و معمولاً نمی‌توانند لباس مناسب خود را انتخاب کنند.

 مزایای لیپولیز برای کوچک کردن سینه چیست؟

 • نیازی به بیهوشی عمومی نیست.
 • باعث ایجاد بافت اسکار روی پوست نمی‌شود.
 • کمترین آسیب به بافت سینه می‌رسد.
 • دوران بهبود بسیار کوتاه است و بیمار می‌تواند به مدت ۲ تا ۳ روز پس از جراحی فعالیت‌های طبیعی خود را شروع کند.
 • ریسک عوارض پس از جراحی به حداقل می‌‌رسد.

 به طور کلی بیمار به چند جلسه درمان نیاز دارد؟

 معمولاً پس از اولین جلسه درمانی به طور متوسط ۲ تا ۱۰ سانتیمتر از حجم ناحیه تحت درمان کاسته خواهد شد به طور کلی بیمار به ۳ تا ۱۲ جلسه نیاز خواهد داشت.

 هزینه لیپولیز اولتراسونیک چقدر است؟

 هزینه لیپولیز اولتراسونیک در افراد مختلف متفاوت است و معمولاً به تعداد جلسات مورد نیاز، مقدار چربی جمع شده در نقاط تحت درمان، تعداد نقاطی که قرار است تحت درمان قرار بگیرد بستگی دارد.

 مزوتراپی بدون سوزن برای کوچک کردن سینه چیست؟

 مزوتراپی بدون سوزن یک روش جایگزین برای مزوتراپی قدیمی است و در این روش از سوزن و تزریق استفاده نمی‌شود. از این روش به طرز موفقیت‌ آمیزی برای درمان مشکلات زیبایی از قبیل جوانسازی پوست، رشد مجدد موها، کاهش چربی موضعی، و درمان سلولیت استفاده می‌شود. در این روش از تعدادی دارو که از گیاهان و سبزیجات استخراج شده است در کنار هورمون‌های رشد انسانی استفاده می‌شود. تعداد زیادی از این ترکیبات به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارند به این ترتیب روش درمانی بدن را تحریک می‌کند تا چربی بیشتری بسوزاند و به احیای بافت نقاط مختلف بپردازد.

 مزوتراپی بدون سوزن چه تاثیراتی را ایجاد خواهد کرد؟

 • پوست سینه سفت‌تر می‌شود.
 • بیمار می‌تواند شاهد آبرسانی، بازسازی، و لطیف شدن نقاط تحت درمان باشد.
 • این روش به تقویت تارهای عضلانی محافظ سینه کمک می‌کند و باعث سفت خواهد شد.
 • این روش تولید کلاژن و الاستین را افزایش می‌دهد.
 • این روش به تغذیه و اکسیژن رسانی به پوست کمک می‌کند.

عوارض جانبی مزوتراپی بدون سوزن چیست؟

 عوارض جانبی مزوتراپی بدون سوزن محدود است زیرا این روش به طور مستقیم در نقاط هدف انجام می‌شود. این امر باعث می‌شود که احتمال تداخل دارویی کاهش یابد وزن میزان داروهای مورد نیاز برای هر جلسه کاسته شود.

 چرا مزوتراپی بدون سوزن می‌تواند به سینه نیز کمک کند؟

 ترافیک بدون سوزن یک روش نوین، بدون درد، و غیر تهاجمی است که از آن برای بهبود ظاهر سینه استفاده می‌شود. این روش جایگزین مزوتراپی با سوزن است که با عوارض جانبی همراه بوده است. این روش بدون درد است که ریسک کبودی را کاهش می‌دهد و از عصاره طبیعی گیاهان، ویتامین، و ترکیبات هومئوپاتیک، و داروی استفاده می‌کند که وارد لایه چربی و بافت همبند زیر پوست می‌شوند سپس محیط مناسبی را برای سفت شدن پوست و تولید کلاژن فراهم می‌کنند. این دستگاه مجهز به تحریک زیستی توسط نور لیزر است تاثیر درمان را افزایش می‌دهد. در حین درمان به علت پالس‌های الکتریکی، حجم عضله و تحریک مایع لنف افزایش می‌یابد. به علاوه برخی از ترکیبات فعال و ویژه در پوست سینه شروع به فعالیت می‌‌کنند.

 لیپوماتیک

لیپوماتیک

 لیپوماتیک هیچ گونه فشاری را به موضع مورد نظر وارد نمی‌کند و نسبت به لیپوساکشن با عوارض جسمانی کمتری همراه است. در این روش ضمن حفظ سایر بافت های مجاور، بافت اضافی موضع تحت درمان برداشته می‌شود که این به معنای کوتاه بودن دوران بهبود پس از درمان است. برخی از مزایای لیپوماتیک عبارتند از:

 • کاهش میزان کبودی
 • کاهش میزان تورم
 • کوتاه بودن دوران بهبود

فرکانس ارتعاشی که در این روش مورد استفاده قرار می‌‌گیرد شبیه فرکانسی است که در دستگاه‌های تحریک الکتریکی بدون درد پوست صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد که میزان راحتی بیمار در مورد تحت درمان را افزایش می‌دهد.

 هایفوتراپی برای کوچک کردن سینه

هایفوتراپی برای کوچک کردن سینه1

 هایفوتراپی یک روش نوین است که با استفاده از امواج صدا به رفع بافت در نقاط مورد نظر می‌پردازد. انواع صدا که در این روش مورد استفاده قرار می‌‌گیرند با امواج صدا که برای عکسبرداری از جنین استفاده می‌شود، تفاوت دارند. از آنجایی که انرژی حاصل از صدا بسیار متمرکز است نقاط تحت درمان بسیار داغ می‌شوند، این نقاط آنقدر داغ می‌شوند که باعث ذوب کردن یا سوزاندن بافت مورد نظر می‌شوند. چربی، آسیب پذیری بالایی دارد بنابراین در ابتدا بافت چربی می‌شود. واکنش حاصل از این روش باعث بروز التهاب (نه عفونت) می‌‌شود که بدن را وادار به تولید کلاژن جدید می‌کند و پوست آن ناحیه سفت می‌شود. به این ترتیب موضع تحت درمان کوچک شده و بالا کشیده می‌شود و بافت اسکار تشکیل شده سفت می‌گردد. Ulthera و Liposonix دستگاه اصلی هایفو هستند که برای کاهش چربی و سفت کردن پوست از آنها استفاده می‌شود.

 عوارض لیپوساکشن برای کوچک کردن سینه


 همه عمل‌های جراحی با عوارض متعددی همراه هستند. کوچک کردن سینه با ایجاد برش روی پوست و تخلیه بخشی از بافت سینه در مقایسه با کوچک کردن سینه با لیپوساکشن با عوارض کمتری همراه است. یکی از عوارض شایع در این نوع جراحی کبودی بیش از حد بافت سینه است که به علت باند پیچی نامناسب سینه پس از عمل رخ می‌دهد. معمولاً کبودی سینه نیز بدون هیچ مشکلی بر طرف می‌شود.

 سوالات متداول درباره کوچک کردن سینه


 آیا بیمار می‌تواند پس از کوچک کردن سینه به نوزاد خود شیر بدهد؟

 اگر بیمار پس از لیپوساکشن سینه باردار شود می‌تواند بدون هیچ گونه مشکلی به نوزاد خود شیر بدهد. کوچک کردن سینه با لیپوساکشن باعث می‌شود که کمترین آسیب به غدد شیر که وظیفه تولید شیر را بر عهده دارند برسد. اما در روش‌هایی که برای کوچک کردن سینه بخش زیادی از بافت آن برداشته می‌شود، غدد شیردهی آسیب می‌بینند و به علت تشکیل بافت اسکار مسدود می‌شوند و از تولید شیر جلوگیری می‌‌کند و بنابراین بیماری نمی‌تواند به کودک خود شیر بدهد.

 آیا لیپوساکشن سینه با درد همراه است؟

 در لیپوساکشن سینه از داروهای بیحسی مانند لیدوکائین برای بی حس کردن موضع تحت درمان استفاده می‌شود بنابراین بیمار هیچ گونه دردی را پس از عمل جراحی احساس نخواهد کرد. گاهی اوقات ممکن است بافت اطراف موضع تحت درمان کمی دردناک شود که معمولاً فوراً بهبود می‌یابد.

 بیمار چه مدت پس از کوچک کردن سینه می‌تواند از سوتین استفاده کند؟

 بهترین است بیمار فقط در طول روز از سوتین استفاده کند. البته برخی از زنان ترجیح می‌دهند که موقع خواب چیزی را روی سینه خود بگذارند تا احساس راحتی بیشتری کنند.

به این پست امتیاز دهید.
6 روش کوچک کردن سایز سینه (پستان) بدون جراحی و عوارض احتمالی
4.13 از 8 رای